Ambilight a ściana z cegły?

jaca87

New member
Ma ktoś może doświadczenia z ambilight wyświetlanym na ścianie z odsłoniętą cegłą. Jak to będzie wyglądać jeśli to podłoże nie jest równe i jest ciemne, tak jak w moim przypadku?
 

vandalski

New member
Jeśli cegła dodatkowo jest "fugowana", to może wyjść średnio... Jeśli nie ma specjalnie przerw między cegłami (czyli innego koloru) to powinno pomóc dostosowanie Ambi pod wybrany kolor ściany. Inna sprawa, że mój PUS7170 i tak tego wyboru nigdy nie pamięta i włącza się zawsze ze standardowym ustawieniem (biała ściana).
Ponadto, chociaż akurat przy montażu naściennym to nie ma sensu, pewien wpływ na uzyskany efekt ma także odległość TV od ściany.
 

rafal.w

New member
Jasna piaskowa cegła z ciemną fuga.
2d5f46aed17bfa93760ac94606e33c91.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest dla Ciebie. A świeci bo ktoś chce.
Na cegłach też będzie dobrze , wybierzesz z palety kolor i jest extra.
 

Sonikos

New member
Myślę że jednolita struktura ściany daje znacznie lepszy efekt, niż bedzie możliwy do uzyskania na cegle. Podoba mi się Ambilight ale jego obecność nie była dla mnie istotnym elementem w podejmowaniu decyzji o wyborze telewizora, bo ścianą za odbiornikiem ma strukturę betonową (faktura nie jest jednolita, kolorystyka różni się odcieniami). Wiem, że podświetlenie tak zróżnicowanego tła mnie by rozpraszało i irytowało a w końcu nie o taki efekt chodzi :) Jednak to dość osobistą kwestia, zakładam że każdy musi to może w ogóle nie przeszkadzać.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Sonikos

New member
@christoff.w Ambilight fajnie wpływa na wrażenie lepszego niż w rzeczywistości kontrastu i głębszej czerni, więc ma bardzo praktyczne zastosowanie. Poza tym optycznie dodaje kilka cali do telewizora :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry