Philips 65pus6521/12 wada matrycy czy ustawień?

argol

New member
Witam
jest to mój pierwszy post na forum. Tydzień temu kupiłem Philipsa 65pus6521. W trakcie oglądania filmów zwłaszcza w scenach o dynamicznym ruchu zauważyłem że wokół szybko przemieszczająych się postaci lub przedmiotów pojawia się jakby rozmazanie obrazu (aura, duszek). Czy to jest wada matrycy czy ustawień? TV nie ma kalibracji obrazu. Bardzo proszę informacje.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Jest to tzw. efekt "halo", który przy włączonych "upłynniaczach" obrazu pojawia się. Wejdź w ustawienia obrazu, zaawansowane i tam masz ustawienia dotyczące ruchu. Ustaw Perfect Natural Motion na wyłączony wtedy nie powinienes mieć tego efektu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaki masz podłączony sygnał ?
Jakim kablem ?
Masz odtwarzacz BD ?
W sprawie kalibracji napisz proszę na PW - dostaniesz info.
 

FoX88

New member
6521 - gdzie kupiłeś ?
Nie ma takiego modelu w polskiej dystrybucji.
Napisz kto Ci to sprzedał i gdzie !!!
65" ?
Masz podobny model na testach AREa DVD:
TEST: Philips 75PUS7101 – Ultra HD-LCD-TV im großen 75-Zoll-Format zum attraktiven Preis | AREA DVD
Oceny są OK.
Opisz "aura duszek" szerzej.

Nie ma takiego modelu w polskiej dystrybucji? Przecież nawet Kiki tutaj o tym modelu nie raz się wypowiadał.

Ten TV jest dostępny od ręki np.: w morele.net, sferis, zadowolenie.pl, komputronik.

Masz nawet przykładowy wpis Kikiego...:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1376083-post35.html

A na drugim forum jest nawet test tego modelu dokładny, TV dostarczony przez Philips.

A ten link przez Ciebie wrzucony do opisu 75" 7101, czyli zupełnie innego modelu, jeszcze po niemiecku to na pewno autorowi bardzo pomoże. <ironia>
 
Ostatnia edycja:

argol

New member
Kiki sygnał mam po łączu internetowym do dekodera Orange a od dekodera kabel hdmi 1m przepustowość łącza oscyluję między 35 Mb/s do 45Mb/s, w tym zakresie linia sie synchronizuje. W ustawieniach obrazu mam pozycje film oraz załączone upłynniacze ruchu tj. perfect natural motion- max oraz clear lcd-max , obraz jest trochę teatralny no i te pojawiajace się w szybkich scenach artefakty w postaci rozmazania, odbić lub inne zniekształcenia postaci lub przedmiotu. Być może tak jak napisał Guzioo_Pl należy wyłączyć upłynniacz . Testuję takie ustawienia i rzeczywiście wydaję się że jest lepiej.
 

argol

New member
w trakcie oglądania filmu zauważyłem że czasami przy bardzo ciemnych scenach na czarnych barwach wystepuje pikselizacja i czerń jest częściowo pokryta ciemnozielonym kolrem. Wydaje mi się że na forum czytałem o podobnym problemie w tcl 49p6046. Podobno rozwiazaniem było ustawienie czerni z poziomu 50 na 57. Nie wiem czy te ustawienia dotyczą kalibracji czy ustaień w zwykłym menu. W philipsie chyba nie ma takiej mozliwości zmiany ustawień koloru poza trybem ISF. Prosze o informacje
 
Do góry