Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

clonek24

New member
Witam serdecznie,

czy ktoś z Was miał/ma problem, że ten Philips nie widzi serwera NAS Qnap w 'Sieci'? Inne hosty dlna np. laptop, dekoder widoczne są bez problemu a Qnap nie? Dodam, że na innych urządzeniach np. drugi telewizor Samsung, Qnap jest widoczny bez problemu.

Czy można prosić o wysłanie konfiguracji TV? Mam niebieski nick.
 
Ostatnia edycja:

andybond

New member
Witajcie,
co jakiś czas zaglądam tutaj, ostatnio dużo częściej, a to za sprawą powolnego rozglądania się za nowym TV. Póki co mam 42PFL6007 (test "Maestro..." itd.).

Jestem po tygodniowej lekturze recenzji, opisów, opinii w języku polskim angielskim i też rosyjskim (a co- uczyło się w podstawówce ;) ) i jest... nieźle, a w zasadzie naprawdę dobrze.
NIESTETY, po ponad 10-ciu latach mojej przygody z LCDkami/ LEDami (Philips) widzę, że NADAL jest problem i pojawia się nudny jak flaki z olejem temat bandingu, cloudingu, sredingu, smużecia i innego syfu.
Jestem tym faktem "nieco" już zmęczony i powiem szczerze, byłem przekonany, że przez te kilka lat producenci wyeliminują te bolączki. Sam do dzisiaj mam z tym "problem", ale oko się przyzwyczaiło i obraz mojego Philipsa nadal potrafi zauroczyć i nadal ma jednym z lepszych obrazów jakie spotkałem u znajomych, kolegów, w rodzinie. Pomijając beznadziejny i archaiczny SmartTV (YouTuba mi zablokowali rok temu i d..pa) obraz i Ambilight dopełnia swego. Owszem, potrafi się wyłączyć sam z siebie (raz na tydzień), ale ogólnie nadal jestem zadowolony.
Tak więc nadszedł czas, żęby rozglądnąć się za czym nowym. Wybór najpierw padł na 6561, ale jest już "stary", więc moim typem stał się 7502 - oczarował nas swoim wyglądem w MM, a mnogość funkcji powala (przynajmniej w opisach) i jestem w szoku, ze coś takiego jak Android. 16GB pamięci czy np. GameFly jest obecne w TV. Brak 3D przeboleję, lecz do dzisiaj (!) oglądam filmy, z którym czerpię z rodzinką dużo frajdy i żałuję, że rynek odstąpił od tego "bajeru".
I co czytam na tym Forum? Znów pojawiają się powyższe bolączki, really??? Producenci ciągle robią takie buble za 3,4,5 tysięcy złociszy??
Jest masa dobrych opinii od użytkowników, więc z niedowierzaniem czytam co tu niektórzy wypisują...
Mam więc do tych Użytkowników ogromną prośbę: konto na YT jest darmowe, każdy z Was ma smartfona z możliwością nagrywania dobrych filmów - wrzućcie proszę filmiki z rzekomym "złomem" i tak fatalnym obrazem jak piszecie. Na serio - strasznie jestem tego ciekaw i może to zaważyć na kupnie nowego TV. Smużenie w 4K na 120 HZ matrycy?! Bardzo widoczny banding/clouding ??
Faktycznie, jeżeli to się potwierdza, to chyba jeszcze dłuuuugo pozostanę z moim FullHD i nic nieznaczącą ciemniejszą plama, widoczną tylko w jednolitych szarych obrazach oraz pasami w trakcie oglądania meczy, które....tylko ja widzę :)
pozdrówka

PS. @Kiki, szacun za znoszenie głupkowatych wpisów co niektórych narzekaczy :razz:
Uważam że akurat obraz jest mocnym punktem 7502.Cała strona multimedialna leży i kwiczy.Po aktualizacja do androida 7,dźwięk DTS zniknął całkowicie.A teraz sztuczka magiczka.HDD podłączony do TV,sformatowany z poziomu telewizora na aplikacje a na nim stworzony folder "Filmy 4K".Zawartość oczywiście UHD.Wchodzisz pilotem w Nośniki>Dysk TOSHIBA a tam hula wiatr i nic nie widać.Podgląd zawartości jedynie przez menadżera plików (X-Plore).Gdybym to wszystko wiedział przed zakupem,co wiem teraz,kupiłbym za 2500 zeta UHD innego producenta a kolejny tysiak wydałbym na mini pc na Windowsie.
 

Harpo

New member
Uważam że akurat obraz jest mocnym punktem 7502.(...)
Kumam, każdy ma jakieś inne priorytety. W Twoim przypadku może jednak lepiej zrobić pendrive'a pod aplikacje, a HDD sformatować normalnie pod pliki?

Będę bacznie obserwował ten wątek przed zakupem- zawsze można TV kupić i oddać do 14 dni, nie? ;)
 

Legal

New member
Jeśli kupujesz tv przez internet i nie ma żadnych mechanicznych uszkodzeń masz prawo w ciągu 14 dni oddać bez słowa. Wypełniasz odpowiednie papiery i musisz im odesłać na własny koszt. Ja tak zrobiłem i wymieniłem na inny.

Nie polecam tych philipsów. Są strasznie wadliwe.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz 14 dni.


=====================

W końcu jako pierwszego kupiłem Samsunga 49MU6402, jednak wytrzymał w domu tylko przez weekend. Jednak matryca VA w moim wypadku odpada. Wymieniłem na Philipsa 49PUS6561 - używam ok 3 miesięcy i jestem zadowolony.
Był moment, że zaczął mnie drażnić dziwnym smużeniem, ale aktualizacja oprogramowania rozwiązała ten problem.
Ambilight to bardzo dobre rozwiązanie.
Trochę jestem zawiedziony możliwościami androida w TV, ale ogólnie jest ok.

Dodano po 1 [minuty]:

Temat zamykam.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3373250.html
 

bodzio21

New member
Po 3 m-cach mój 7502 zaczął się sam włączać, - po kilku minutach od wyłączenia. Jest to o tyle denerwujące, że w piętrowym domu tv stoi na dole a sypialnia na piętrze, i trzeba od kilku dni biegać na dół i wyłączać. Czy ktoś z Was zna przyczynę usterki?
 

tomek304

New member
No i stałem się posiadaczem 49PUS7502 (był PUS6561 3 dni wcześniej)
3 godziny się nim bawiłem przed zakupem obejrzany z każdej strony. Wycieków światła na rogach nie ma i banding praktycznie niewidoczny, także póki co jestem zadowolony. Oby tak dalej ;)
 

Wyder20

New member
Witam, czy ktoś podeśle mi kalibracje do tego tv. Chce sprawdzic profesionalne ustawienia obrazu ponieważ podświetlanie na ciemnych kolorach mi sie nie podoba. Wyderss@gmail.com
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja jest gratis dla niebieskich członków forum. Zaloguj się w Klubie i podaj maila do siebie.
 

andybond

New member
Witam, czy ktoś podeśle mi kalibracje do tego tv. Chce sprawdzic profesionalne ustawienia obrazu ponieważ podświetlanie na ciemnych kolorach mi sie nie podoba. Wyderss@gmail.com
Jeżeli chcesz mówić choćby o namiastce profesjonalnej kalibracji,musisz się wyposażyć przynajmniej w Spider3.Wszystko inne to pozory.Na poprawne skalibrowanie ma wpływ wiele czynników,jak choćby konkretny egzemplarz matrycy,kolor ścian,natężenie światła....Uważasz że "suwaczki" ustawione w moim TV,który jest w północnym pokoju na ścianie,gdzie ściany są beżowe,będzie dawała dobry efekt u ciebie?
 

accu

New member
Bez reklam
Mam ustawienia stąd:
https://youtu.be/czbBVoJ9SEE
Ina pewno daja lepszy obraz, niz jakikolwiek zapisany fabrycznie profil

Witam uprzejmie,

Lubię testy chorwackiego recenzenta-kalibratora Darko Hlusicka . Pisze testy bardzo przystępnie dla
przeciętnego użytkownika danego modelu telewizora i podaje zazwyczaj swoje ustawienia , gdy
wykonywał test danego modelu telewizora . Są one bardzo pomocne dla niejednego użytkownika ,
a po małych modyfikacjach (do swoich preferencji) można uzyskać bardzo przyjemny , dobry obraz , a
oto przecież w " tej zabawie z ustawieniami" chodzi . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Harpo

New member
No i stałem się posiadaczem 49PUS7502 (był PUS6561 3 dni wcześniej)
...zmieniasz TV co 2 lata??? ;-)

Oglądałem 49PUS7502 "na żywo' - obraz wyróżniał się od innych obok (ściana TV w jednej z sieci RTV).
Moją uwagę zwrócił jeden Sharp i 1 Samsung - KOSZMARNA biel oraz mega clouding, widoczny nawet dla przypadkowego laika. Nie wiem jaki to modele były, ale zrobiły świetną reklamę Philipsowi.
W demie było parę szybkich scen, więc i płynność lepsza niż w telewizorach obok. Design świetny.
 

m4rox

New member
ja po najnowszej aktualizacji mam problem z nas'em synology diskstation W. Źródła > Sieć > nie wyszukuje mi go :( , ktoś jeszcze ma podobny problem i uporał się z nim. Przez Archos Video Player działa normalnie. Wygląda to na problem z nakładką Philipsa
 

tomek304

New member
...zmieniasz TV co 2 lata??? ;-)

Oglądałem 49PUS7502 "na żywo' - obraz wyróżniał się od innych obok (ściana TV w jednej z sieci RTV).
Moją uwagę zwrócił jeden Sharp i 1 Samsung - KOSZMARNA biel oraz mega clouding, widoczny nawet dla przypadkowego laika. Nie wiem jaki to modele były, ale zrobiły świetną reklamę Philipsowi.
W demie było parę szybkich scen, więc i płynność lepsza niż w telewizorach obok. Design świetny.

Nie co dwa lata. Miałem PUS6561 i go oddałem po 3 dniach (banding i clouding okropny). Dostałem zwrot kasy i pojechałem po 7502 i jestem zadowolony póki co. wycieków światła w rogach nie ma więc nie drażni oka na ciemnych scenach :)
 

Wyder20

New member
Macie powieszone telewizory na ścianie?
Pytanie jaki macie uchwyt żeby AMBILIGHT nie stracił swojego uroku, a zarazem telewizor ładnie się prezentował.
 
Do góry