Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To i Philips będzie extra i Sony.
Philips jest na nowym procesorze P5, więc da radę lepiej.
Ambilight też swoje zrobi.
 

PB1

New member
Witam wszystkich Miłośników PHILIPSA.
U mnie na 55PUS7502 obraz jest idealny.

Jak kogoś zainteresuje:
Mam do sprzedanie w stanie idealnym Philipsa 65PUS7600 z matrycą VA + 4 okulary 3D.

Zainteresowanych zapraszam na Priv
 

philips8109

Member
Witam wszystkich Miłośników PHILIPSA.
U mnie na 55PUS7502 obraz jest idealny.

Jak kogoś zainteresuje:
Mam do sprzedanie w stanie idealnym Philipsa 65PUS7600 z matrycą VA + 4 okulary 3D.

Zainteresowanych zapraszam na Priv

Ja to bym kupił jakby ktoś miał 48pus7600
bądź 48pfs8109 :)
 
Ostatnia edycja:

aman

New member
Niestety dołączam do osób niezadowolonych :(
Pierwsze wrażenie po wypakowaniu TV było jak najbardziej na plus. Dosyć ciężki ... 24kg. Jakość wykonania OK. Dźwięk nieco lepszy niż w standardowych TV ale do nawet do jakości przeciętnych soudbarów jest daleko.
Sam Android działa stosunkowo płynnie - w porównaniu do 43PUS6501/12 jest znaczna różnica w szybkości działania. Android TV i brak mikrofonu w pilocie/TV też często o sobie przypomina, tym bardziej, że domyślnie przy próbie wyszukiwania aktywowane jest wyszukiwanie głosowe.
Jeśli chodzi o obraz to moje największe rozczarowanie. O ile w oświetlonym pomieszczeniu lub w dzień jest OK, to przy słabym oświetleniu lub w nocy jest słabo. Przebicia białego światła widać jak na dłoni przy czarnych fragmentów filmów. Cecha najbardziej widoczna w dolnym lewym rogu, słabiej w obu górnych rogach.
Oglądanie piłki nożnej też nie należało do satysfakcjonujących, z daleka może być, z 2m można zauważyć podwójne nogi/ręce czy ciągnące się za nimi artefakty. Nie wiem czy to wina matrycy, cz ten nowy procek nie do końca daj sobie radę...
Dziś żegnam się z tym TV i chyba pora zainteresować się inna marką.
 

Attachments

  • 20171212_231509.jpg
    20171212_231509.jpg
    496,5 KB · Wyś: 152
  • 20171212_225901.jpg
    20171212_225901.jpg
    561,3 KB · Wyś: 100
Ostatnia edycja:

quattroworld

New member
I może ja się wypowiem
Amblight naprawdę super w porównaniu do starszej wersji z dodatkowymi żarówkami hue musi to naprawdę zajebiście wyglądać...
źródła puszczane przez hdmi z kompa 1080p wyglądają obłednie
Obejrzałem dzisiaj dunkierke 1080p.bluray.remux i zapierało dech w piersiach ujęcia wody kosmiczne (kamery imax robią swoje)
Denerwujące są poświaty w bokach ekranu
przy streamie z netflixa w 4khdr widać niedoskonałości i podwójne kończyny w niektórych scenach nie działo się to w Dunkierce z usb. jeśli dałoby się to zniwelować to byłbym wniebowzięty za te pieniądze, może to być też wina obciążonego internetu więc jeszcze zobaczymy
co do jakości dźwieku to jak najbardziej daje radę
(telewizor odtwarza z pendrive 4k ale tylko w sdr nie obsługuje z tego źródła hdr niestety nie wiedziałem tego przed kupnem ale cóź [emoji4] ) czas zainwestować w jakiś odtwarzacz bluray [emoji4]
Co do dodatków to monitor 328P 4k też od Philipsa miał w zestawie 2.0 / DP / i przeróżne koncówki także tutaj słabiej ... telewizor ładnie wygląda cieszą funkcje ambilight tryb impreza i spotify+wygaszony ekran robi naprawde robote .

Przy włączonym ambilight aparat (iphone6s ) nie widzi bocznych plam ludzkie oko dosyć słabo

21b0ef224347513acf41b3e5428131f1.jpg

b80c844a144bccacfda062c6b0e90119.jpg
 
Ostatnia edycja:

philips8109

Member
A ja bylem dzis w mediamarkt i tv jest super sprzedawca puscil mi sygnal tv sd i hd i 4k i wymiata szczeka mi opadla za te kase w tej cenie warto go kupic:)

ogladalem 49pus7502

P.s. I mówil o netflix ze musi byc dobry internet wtedy płynnie 4k bedzie chodzilo zadnych plam itp...
 
Ostatnia edycja:

m4rox

New member
Ja mam problem z dzwiękiem DTS. Jak odtwarzam film z DTS tylko przez głośniki TV to jest ok, ale po podłączeniu amplitunera onkyo, czy to przez SPDIF czy HDMI ARC to jest przesunięcię dzwięki tzn najpierw dzwięk później obraz ( ok 500ms). Nie da się tego skorygować przez menu dzwięku w TV( sprawdzałem też wielokonałowy, wielokanałowy obejście) Jedynie można zrobić to skorygować przez amplituner. Jeżeli zmienie w onkyo to jest ok, ale rozjeżdza się np w filmach stereo czy DD. Trochę uciążliwe jest przeklikiwanie przez menu w amplitunerze aby korygować dla różnego dzwięku. Miałem Samsunga z 2012 i nie było z tym problemu. Czy kotś ma podobny problem?
Występuję to na obu ostatnich firmwerach tv ( ostatni to version:001.002.171.000) .

Kodi jakoś nie udało mi się skonfigurować pod DTS. MX Player nie ma kodeków DTS.
Filmy odtwarzam przez NAS, ale przy odtwarzaniu z usb też występuje ten problem (wbudowany player)

Co do obrazu to podobnie jak koledzy wyżej u mnie na czarnym ekranie mocno świeci lewy i prawy górny róg.
TV ustawiałem jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=czbBVoJ9SEE&list=PLgY9MuuQ_X_lQh40oy6c6Rx2ZdyCPB1mY
i obraz jest znacznie lepszy więc warto spóbować. YT czy Netflix przy 4K i ambilight miażdzy .

Irytuje mnie jeszcze brak tytułu programu EPG podczas przełącznia programów no i rezygnacja z przycisku info , np szczegółów programu na kablówce. Trzeba się do tego przeklikiwać przez menu lub przez przycisk (+). W pilocie na andorid przycisk info działa, a na pilocie od tv zabrakło :(
 
Ostatnia edycja:

quattroworld

New member
a czy tą wade można reklamować ?
( pytam z ciekawości narazie jestem więcej niż zadowolony z jakość/cena na 7502)


także używam tych ustawień z tego filmiku na yt oraz takze tych płatnych do hdr jednak to jest do kolorów wychodzących w formatach bluray 709 więc pytanie na jakich ustawieniach ogladacie YT czy netflixa... ?



Mam jeszcze maly offtop ale dotyczący tego telewizora czy jeśli odtwarzam
np bluray 1080p to czy jest różnica czy będę puszczał to przez kabel hdmi z laptopa czy startował to z pendrive ? i jak ma się to przy filmach 4k mój laptop ma wyjscie tylko w hdmi 1.4 (4k 30hz ) chodzi mi o przetwarzanie obrazu przez ten telewizor i używanie jego super nowoczesnego stworzonego w kosmosie procesora P5 który nie może sobie poradzić z szarymi przebiciami w rogach :D :D
 
Ostatnia edycja:

Paw3los

New member
Serwisanci pochwalili się, że dopuszczają wszystkie sztuki, w których nie widać wycieków przy kontroli filtrem 2%. Ten filtr jest na prawdę ciemny.
 

cholewcia

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem 65PUS7502
Zalety:
  • cena 6240
  • wygląd (pojęcie względne)
  • przyjemny wyświetlany kolor (nawet przed kalibracją)
  • ambilight
  • nie mam problemu z czarnym
Wady:

  • efekt rozmycia przy dynamicznych scenach czyli TV nie nadąża za dynamicznym obrazem i z opóźnieniem wyostrza elementy. Pierwszy plan b. ostry, a drugi niczym rozmycie gausa. Czas reakcji TV ok 1s i jest to odczuwalne i męczące. Jeszcze nie odkryłem czym to jest spowodowane. Materiały były puszczane z różnych źródeł, hdmi, net, dysk itp. Jeśli nie uda się tego wyeliminować to niestety: brak przyjemności z oglądania = kiepski TV.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Trzeba czekać na 2018 i nowe OLED-y bo w tym roku coś producenci się nie spisali...każdy na coś narzeka a to niedopuszczalne.Oddaj go jak chcesz i wytrzymaj jeszcze jakiś czas albo kup FHD dobry jest m5672 i odkładaj na OLED-a bo Philips jak już go chcesz ma mieć OLED-a w wersji też 55-65 w 2018
 

szybal

Banned
Od wczoraj jestem posiadaczem 65PUS7502
Zalety:
  • cena 6240
  • wygląd (pojęcie względne)
  • przyjemny wyświetlany kolor (nawet przed kalibracją)
  • ambilight
  • nie mam problemu z czarnym
Wady:

  • efekt rozmycia przy dynamicznych scenach czyli TV nie nadąża za dynamicznym obrazem i z opóźnieniem wyostrza elementy. Pierwszy plan b. ostry, a drugi niczym rozmycie gausa. Czas reakcji TV ok 1s i jest to odczuwalne i męczące. Jeszcze nie odkryłem czym to jest spowodowane. Materiały były puszczane z różnych źródeł, hdmi, net, dysk itp. Jeśli nie uda się tego wyeliminować to niestety: brak przyjemności z oglądania = kiepski TV.
Trzeba było dołożyć na 8102.
 

Miyagi

Member
W komputroniku tv za 3999zł. Cały czas czekam z decyzją czy kupić ten tv.Niestety jest bardzo dużo negatywnych opinii.Najbardziej odpowiadał by mi rozmiar 65 cali ale cena niestety za wysoka, w komputroniku jst za 5999zł.
 
Do góry