Philips 49PUS7101 - coś nie tak z tym TV?

polex9

New member
Witam

Mam oto taki problem z tym telewizorem mianowicie dziwne jasne plamy na ciemnym tle w nocy . A co dziwniejsze jak przecieram ekran w celu usuniecia kurzu plamy sie przemiaszczaja w raz z ruchem ściereczki czy to jest normalne . Poza tym obraz przy ogladaniu z boku ( nie za duzy kąt) wyraznie ciemnieje - a czytałem ze ta matryca ma dobre katy widzenia . Czy ktoś moze miał podobne problemy bo nie wiem czy zgłaszc do serwisu .
 
Ostatnia edycja:

hardreset

New member
Mam to samo w 7101 , po prostu clouding . Po przetarciu ekranu ściereczką , lub nawet dłonią , plamy zmieniają swoje położenie.
 

polex9

New member
Zgłosiłem do Philipsa . Kazali ściagnąc i zrobić zdjęcie szarego tła w TV . Cyknąłem fotke - wysłałem i chyba coś tam wypatrzyli bo zgłosili mnie do serwisu i czekam na wizyte domową .
 
Ostatnia edycja:

polex9

New member
Serwis mam w czwartek . A jeden Pan na innym forum napisał mi tak : "Prawdopodobnie uszkodzony wzmacniacz kolorów i gammy na płycie nazywanej T-con (jest u góry za wyswietlaczem) potrzebny układ ala AS15f, RM5101itp. Albo inny jesli nie jest zgodny z wyprowadzeniami. Częsta awaria tych układów spowodowana jest losowymi zdarzeniami a dla AS15F wystarczy zimniej w pomieszczeniu i uruchomienie zimniutkiego TV i padają. Powodują one zmiane gammy (ciemniejsze lub jasniejsze obrazy) i niewyrazne kolory czasami nawet widac biały ekran i trzeba sie dobrze przyjrzec zeby zobaczyc jakies kontury obrazu. "
--
 

Paw3los

New member
Niestety seria PUS7101 ma słabe panele. To samo dzieje się w wersji 55''. Wiem, bo trzy sztuki przerabiałem i każda miała to samo.
 

moniek92

New member
trzeba do tego przywyknąć i ignorować lub oddać TV (jeśli jeszcze 2 tyg nie minęło).
cudem jest dostać tv bez tego - prawdopodobnie przez naprężenia matrycy taki efekt występuje.
mi osobiście nie przeszkadza - bo tak na prawdę, widać to tylko przy jednolitym (ciemnym) wyświetleniu jednego tła - czarnego.
czy na TV oglądasz ciemne/czarne tło?
w każdym bądź razie, to jest największa bolączka TV od philipsów - a na "naprawę" nie masz co liczyć.
nie chodzi o samą serie 7101 - to samo dzieję się w seriach 6/5xxx i podejrzewam, że w wyższych też. nie wiem natomiast, czy zjawisko ma miejsce na matrycach VA.
co do kątów - to patrząc z góry (pionowych), zawsze obraz będzie brzydki i matryca IPS nie gwarantuje lepszych "widoków" niż chociażby VA - jedynie kąty poziome są lepsze.
co do wypowiedzi tego pana z forum, to raczej wątpię.
 
Ostatnia edycja:

polex9

New member
Nie nie ogladam czarnrgo tła ale jak ogladam film to zdecydowanie widac przejaśnienia a na czarnym tle 30% matrycy pokryte jest plamami .Porównałem jeszcze obraz swojego tv 7101 z tv kolegi 6501 (pomijajac clouding) . Obraz u kolegi ze starego dekodera Polsatu bajka. U mnie ciemnica albo przejaskrawienie , barwy jakieś przerysowane (zero blasku ). Oba telewizory porównywałem w trybie standard . Poza tym tv ni z gruszki ni z pietruszki rozjaśnia sie kilka razy w jednej scenie . Nie wiem zobaczymy co serwis powie . Mówie wam coś nie tak z tym obrazem .
 
Ostatnia edycja:

Pecik1975

New member
W moim egzemplarzu też występowało zjawisko dziwnych, następujących po sobie raz po raz efektów rozjaśniania i zaciemnienia sceny. Wyłączenie opcji czujnika światła rozwiązało problem. Innych problemów z matrycą nie zauważyłem. Jedyny problem to foch z porannym uruchomieniem TV - czasami trzeba sięgnąć do listwy zasilającej, ale do tego zdążyłem się przyzwyczaić.
 

Paw3los

New member
trzeba do tego przywyknąć i ignorować lub oddać TV (jeśli jeszcze 2 tyg nie minęło).
Wciskasz ludziom kit, że mają się przyzwyczaić do badziewia?
czy na TV oglądasz ciemne/czarne tło?
w każdym bądź razie, to jest największa bolączka TV od philipsów - a na "naprawę" nie masz co liczyć.
Oglądam czarne tło. W każdym ekranie ładowania gier, w menu zarządzania XBOX ONE, w wersjach kinowych filmów (takie z pasami góra dół - jakbyś nie wiedział).

Wszystkie "smaczki" związane z technologią Edge LED związane są z inwestycją marek w kaszaniaste rozwiązanie. Żeby nie stracić fortuny wpierają konsumentom, że tak ma być. NIE TAK NIE MA BYĆ. To jest efekt nieprzemyślanych decyzji i cięcia kosztów.
 

polex9

New member
To po co ten czujnik jak tylko problemy . U kumpla na 6501 dziala super . U mnie jak wyłącze to w jasnych scenach obraz przepalony . W ciemnych zaś tył planu nic nie widac , przód ciemny a kolory rozmyte i wściekłe .
 

Ziku90

New member
To po co ten czujnik jak tylko problemy . U kumpla na 6501 dziala super . U mnie jak wyłącze to w jasnych scenach obraz przepalony . W ciemnych zaś tył planu nic nie widac , przód ciemny a kolory rozmyte i wściekłe .
A nie będzie to też czasem dynamiczny kontrast? Nie wiem jak 6501, ale w 6500 czy 5500 ta opcja właśnie tak 'super' działa...

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

moniek92

New member
Wciskasz ludziom kit, że mają się przyzwyczaić do badziewia?
Oglądam czarne tło. W każdym ekranie ładowania gier, w menu zarządzania XBOX ONE, w wersjach kinowych filmów (takie z pasami góra dół - jakbyś nie wiedział).

Wszystkie "smaczki" związane z technologią Edge LED związane są z inwestycją marek w kaszaniaste rozwiązanie. Żeby nie stracić fortuny wpierają konsumentom, że tak ma być. NIE TAK NIE MA BYĆ. To jest efekt nieprzemyślanych decyzji i cięcia kosztów.

nie wiesz nawet o czym mówię, więc nie będę kontynuował.
nie przywykłem do gaworzenia z 2 klasami niżej.
 

Paw3los

New member
Gaworzą noworodki. Ja odpowiadam na Twoje wydumki. A o klasach nie pisz, skoro człowieka nie znasz, ponieważ możesz się kiedyś mocno zdziwić...
 

polex9

New member
Właśnie Tv pojechał do serwisu Zielona Góra . Z tego co mówił serwisant to prawdopodobnie od nich pojedzie do Radomia ze względu na ilość bolączek zgłoszonych przeze mnie. Ale sam stwierdził patrząc pod kątem 30-40% że za za mocno traci jasność i nie powinno tak być.
 

polex9

New member
Tv jest w MK Radom . Patrzę na status naprawy i od tygodnia w lini aktywność napisano : "naprawa [oczekująca] " . Oczekująca ? ale na co cały tydzień .
 
Do góry