Philips modele telewizorów 2017 - Seria PUS 7502.

pawel73

New member
Philips 55PUS7502

Witam szanownych grupowiczów.
Mam prośbę o pomoc co do jakości telewizora 55PUS7502.
Od dłuższego czasu przeglądam zarówno to forum jak i inne informacje w internecie szukając informacji o tym modelu. Ostatnio przeczytałem długo oczekiwany test kiki'ego. Generalnie bardzo chwali telewizor, jednak na portalach znalazłem informację o niezbyt płynnym ruchu, szatkowaniu przy szybkich scenach. Trochę dziwne bo w teście na hdtv.com.pl za płynność otrzymał 9/10, więc raczej całkiem nieźle.
Na domiar tego wczoraj byłem w lokalnym sklepie RTV (jednej z największych sieci polskich), w którym chciałem zobaczyć "na żywo" telewizor. Sprawdziłem wcześniej dostępność na portalu i wiedziałem że jest. W sklepie okazało się że wystawionego nie mają, są 3 szt. na stanie ale nie pokażą, nie włączą. Pan który mnie obsługiwał jak usłyszał że jestem zainteresowany Philipsem to delikatnie mówiąc wyśmiał mnie. Stwierdził, że LG i tylko LG jest właściwym wyborem, żaden Philips czy Sony, żaden Android, a właśnie LG. Skrytykował w/w firmy za wolne działanie Androida i problemy z ostrością przy dynamicznych scenach. Wspomniał, że stary Android bo wersja 6.0 (dziś rano znalazłem info że 6 dni temu wyszła aktualizacja oprogramowania do wersji 7). Pomijam fakt koszulki Pana ze sklepu z logo LG, bo rozumiem pewne zależności sprzedażowe i sposoby promowania niektórych produktów, ale chyba aż tak tragiczny ten model nie jest.

Przyznam, że trochę się napaliłem na ten model, zwłaszcza czytając posty osób z ostatniego półrocza. Miałem już kilka telewizorów wcześniej głównie Sony i Samsung, ale także chyba najwyższy model Philipsa jeszcze kineskopowy, ale to stare czasy, historia. Przyznam że bardzo mi się podoba technologia Ambilight, które wcześniej nie doświadczyłem a myślę byłaby kapitalnym dodatkiem.

Szanowni jak to jest tak na prawdę z tym telewizorem? Warto? Cena już całkiem w zasięgu. Może model 8602 jest dopiero tym co wg Was jest warte wydania kasy? A może to Pan ze sklepu miał rację i jednak LG? OLED na razie odpada, cena poza zasięgiem.
Proszę doradźcie.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Dziękuję i pozdrawiam
Paweł
 

pawel73

New member
Cześć
Dzieki za odpowiedź.
Te 5 tyś jest w zasięgu. Może coś dobralbym na raty jakby 8602 okazał sie takim super i przewyższającym dużo 7502. Ale pasuje mi jeszcze jakiś soundbar dokupić żeby wyeliminować kolumny i wzmacniacz (idę w minimalizację sprzętu).
Napaliłem sie na Anbilight’a i teraz cieżko mi porównywać coś innego poza Philipsem.
Wczoraj widziałem że już cena spadła do 4,7k. Możliwe że przed premierą tego nowego modelu.

Paweł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Premiera się jeszcze przesuwa.
Ale wystarczy na Philipsa 55PUS7502 z kalibracją.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV .
 

pawel73

New member
Tak, powinno wystarczyć na 7502.
Jednak wrócę jeszcze do pytania co do Waszej oceny tego telewizora przy użytkowaniu. Zrywa płynność obrazu przy szybkich scenach czy nie? Android nie zamula, działa szybko? Może ma ktoś ten TV dłuższy czas i właśnie czy po kilku miesiącach dalej obsługa jest płynna? Pytam bo z Androidem różnie bywa i po wielu miesiącach może zacząć zamulać.

Pozdrawiam,
Paweł
 

pawel73

New member
Cześć
Przepraszam, z tymi wiadomościami to nawet nie wiedziałem. Chyba udało mi się włączyć już tę opcję.
Jestem z Rzeszowa.

Pozdrawiam
Paweł
 

katmai

New member
Moje wrażenia o Philips 55PUS7502 po ponad tygodniowym obcowaniu z nim.
Plusy:
- ambilight: wrażenia niesamowite! naprawdę faktastyczny efekt, całkiem inne oglądanie TV! Naprawdę wielka rzecz!
- android tv: piękna sprawa, chodzi płynnie, żadnych przycięć czy zawieszeń, funkcjonalność ogromna
- jakość, wykonanie: na bardzo wysokim poziomie, telewizor bardzo ładny na duży plus aluminiowa ramka
- płynność obrazu: P5 robi swoją robotę, żadnych smużeń
- pilot: klawiatura qwerty na drugiej stronie to mistrzostwo!
Minusy:
- brak mikrofonu w pilocie, podczas gdy domyślne wyszukiwanie w androidzie to głosowe (chociaż można podłączyć mikrofon na usb i daje radę, sprawdzone przeze mnie)
- nie najlepszy dźwięk: nie jest jakiś tragiczny, ale momentami ciężko zrozumieć dialogi (np. Wataha)
- matryca IPS: to jest największy minus tego TV, czerni praktycznie brak, można jedynie mówić o głębi szarości, a nie o kolorze czarnym, kontrast tak marny, że na głowę go bije mój ponad 10 letni Sony 40W4700. O ile podczas oglądania w dzień nie jest to jakoś szczególnie zauważalne, o tyle wieczorem i w nocy już przeszkadza. Oglądanie scen nocnych (np. Wataha) w półciemnym pokoju dla mnie nie do przyjęcia i nie pomaga nawet ambilight. HDR (z Netflix) też nie wygląda dobrze.

Niestety ten ostatni minus sprawił, iż Plilips pojechał z powrotem do sprzedawcy, a właściwie dzisiaj odjeżdża (odstąpienie od umowy). Jego miejsce zajął SONY 55XE8599. Brak mi bardzo oczywiście ambilight, ale jest nareszcie kolor czarny!

Absolutnie nie oznacza to, że Philips 55PUS7502 jest telewizorem złym, oznacza to jedynie to, iż nie jest telewizorem właściwym dla mnie. I nic więcej. Z pewnością gdyby był wyposażony w matrycę VA pozostał by u mnie. Jednakże na serię 8000 na chwilę obecną mnie nie stać, a w przyszłości gdy będę kupować OLED, Philips będzie z pewnością na mojej liście do wyboru
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić przed zakupem i jest extra.
Obecnie jest w promocji Nowy model z kropkami kwantowymi w extra cenie dla niebieskich.
Oled Philipsa jest też w specjalnej ofercie olimpijskiej z zestawem Hue gratis.
 
Do góry