Philips 55POS9002 - test, czyli najlepszy - EISA BEST BUY - telewizor Oled w Europie w klasie cena do jakości.

wojboj

New member
Jako, że jest to mój pierwszy post to na początku się przywitam,
Witam :)

a teraz przejdę do powodu czemu zarejestrowałem się na forum i piszę w tym wątku.
Przeprowadziłem się do nowego mieszkania i potrzebuję telewizora, 'napaliłem' się na OLEDa, kilka dni temu trafiłem na ten model Philipsa, oglądałem już w sklepie, wszystko super, ale...
wszedłem na niemiecką wersję amazona, poczytałem opinie i niestety chyba zrezygnuję.
Za dużo osób narzeka na podejście Philipsa do kwestii oprogramowania - 3,7 / 5 gwiazdek dla TV za 9000zł to trochę słabo (5 jedynek na 21 ocen, kilka zwrotów)
Wiedzę na temat modeli TV mam dość ubogą i w większości zaciągniętą z tego forum, ale nie spotkałem się tutaj jeszcze z narzekaniem na Philipsa, a patrząc na zagraniczne serwisy tak kolorowo jednak nie jest. Coś w tym musi być skoro cena spadła dość mocno i niektórzy kupili ten TV za €1700 (~7300zł).
Użytkownicy piszą, że po wrześniowej aktualizacji, jest jeszcze gorzej - czy znane są podobne problemy na naszym rodzimym rynku? W tym momencie bliżej mi do kupna OLEDa od LG,
ew. Sony XE90 (cena XE93 wydaje mi się za wysoka jak na 'nie oleda').
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem jakie warunki ma spełniać w Niemczech.
W Polsce sprzedaliśmy dobrych kilkadziesiąt sztuk i wszyscy bez wyjątku są zachwyceni.
Jeśli ktoś kupuje telewizor taniej po refreshingu to jego wybór.
Ale wówczas to jego wybór.
W Polsce są sprzedawane nowe sztuki - więc narzekań żadnych nie ma.

Jakie oprogramowanie masz dokładnie na myśli, bo jeśli ktoś bezmyślnie wgrywa wtyczki zakłócające się wzajemnie - to na własne życzenie.
To samo masz w smartfonie. Pobiera wtyczki z których nie korzystasz a które cały czas pracują w tle i zabierają CI pamięć i mulą system.
My sami wgrywamy wtyczki , więc w Polsce nic się nie dzieje.

Obydwa Oledy i Philipsa i LG _ NOWE _ dostaniesz w najlepszych cenach razem z kalibracją gratis.
Musisz się tylko zalogować w Klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html
Na Philipsa masz też specjalny pakiet.

Najwięcej jedynek ( tak przynajmniej jest w Polsce) wpisują hejterzy wynajęcie przez różne firmy, którzy telewizora nie widzieli nawet na oczy.
To widać po ogólnikach w których wpisują głupoty.

Kupując w internecie niczym nie ryzykujesz- zawsze możesz zwrócić telewizor lub wymienić na inny , choćby LG.
Do tej pory nikt nie wymieniał.
A podziękowania nie są rzadkością po zakupie Oleda POS9002 Philipsa.

Wybór należy do kupującego.
W sprawie cen Philipsa i LG napisz na PW.
 

wojboj

New member
Nie ma powodów, żeby się unosić...
1) Nie pisałem o żadnych modelach refurbished tylko o nowych modelach TV sprzedawanych na Amazonie, a nie portalu aukcyjnym
2) Chodziło o firmware TV (TPM171 _ 001.002.089...) a nie o aplikacje androidowe (o tym też wspominają użytkownicy, ale nie winią wtedy Philipsa tylko samego androida, który wiadomo jak nieraz działa)
3) Wiem jak wygląda sprawa z ocenami dlatego napisałem poprzedniego posta, żeby rozeznać się czy ktoś stwierdził u siebie/kogoś podobne problemy - przy czym akurat na Amazonie da się łatwo sprawdzić czy wystawiający faktycznie kupił dany sprzęt czy nie - w tym wypadku pod dwoma jedynkami jest "zweryfikowany zakup", zamieszczają też zdjęcia więc można pewne rzeczy zobaczyć 'na własne' oczy.
Nie chce być odebrany jako jakiś troll - wszystko można zweryfikować na amazon.de wrzucając w translator.
Dziękuję za ewentualną propozycje cen, ale z pewnych względów jestem 'zmuszony' kupić TV stacjonarnie w Warszawie. Jeśli nikt nie napisze złego słowa o Philipsie, może jeszcze całkowicie go jednak nie skreśle.
Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nikt się nie unosi...
Opisałem nasze spotkanie z Philipsem i LG.
Nikt nie narzeka.
1.Wszędzie mogą się trafiać różne modele.
2.Co masz na myśli - nie działającego ?
3.Hasło zweryfikowany zakup = to nic nowego w branży...

Zostanę przy kilkudziesięciu wyłącznie ocenach z zachwytem na ziemi ojczystej.
Wczytasz się w nie, we wpisach od tych co kupili i posiadają go:

"Ja jednak wybrałem Philipsa. Lampki robią robotę A na serio świetna cena właśnie tutaj. Po za tym recenzje europejskie mocno polecają ten model. Jakość obrazu dla mnie genialna - w sklepie się pobawiłem. No i jako gracza jara mnie sparowanie żarówek HUE z Ambilightem i zanurzenie się w akcji."

"Dzieki Kiki, faktycznie opad szczęki. A sąsiedzi są w szoku jak to gra.
Teraz zamiast u siebie, przesiadują u nas...
Ale jest Ok"

" Wow, jest potęga. Myślałem , że mnie nic nie zaskoczy.
Wow, wow - dzięki, sąsiad też będzie zamawiał zaraz po pierwszym.
Dasz mu też cenę jak dla mnie z dowozem, kalibracją i montażem w domu ?"
 

wojboj

New member
1 - tak, dlatego zadałem pytanie jak wygląda sprawa w PL, szczególnie, że ludzie nie tylko tutaj mają skłonność do dzielenia się negatywnymi opiniami, jak wszystko jest ok nie piszą nic

2 - kilka linijek ze wspomnianych przeze mnie komentarzy z Amazona (google tłumacz, ale sens da sie zrozumieć):

Kod:
Katastrofa przebiegała z aktualną aktualizacją oprogramowania z września. Gdybym to wiedział, nigdy bym go nie odtworzył (już nie wraca). Od czasu aktualizacji CEC przestaje działać prawidłowo. Musiałem wyłączyć wiele poleceń CEC na innych urządzeniach, aby telewizor nie włączał się ponownie po wyłączeniu i wszystkich podłączonych urządzeniach z trybu gotowości do pracy (problem jest już dobrze znany w Internecie)

telewizor firmy Philips rozpoznaje tylko w XXI wieku tylko zewnętrzne dyski twarde o maksymalnej pojemności 2 TB, 

System operacyjny Android nadal ma kilka wątpliwości i mam nadzieję, że wkrótce zostaną poprawione nowe aktualizacje oprogramowania. W interakcji z pilotem zdradza mnie czasami. Czasami klawisze nie reagowały prawidłowo lub były wyświetlane przez TV opóźnione (Przewodnik / Info / etc). Miałem już to, że ustawienia HbbTV po prostu nie zostały przejęte, a zawartość HbbTV jest reprezentowana, chociaż faktycznie ją dezaktywowano. Problem już się ze mną spotkał, gdy po aktualizacji Fimware nastąpiło zresetowanie ustawień fabrycznych telewizora. Więc doradzam w przyszłości, że po zaktualizowaniu aktualizacji (tak jak to zrobić z innymi urządzeniami). Ale teraz, a następnie oprogramowanie zawiesza się ponownie

menu telewizyjne jest rzadko używane. ALE kiedy musisz go używać, to jest bardzo powolne. OK, pomyślałem, aktualizacja oprogramowania raz, ale to niestety przyniósł nic! Android TV nie działa dobrze na tym urządzeniu

co najmniej 1-2 sekundy, dopóki zmiana kanału nie zostanie przeprowadzona. 

AndroidTV nie jest wzbogaceniem, przynajmniej jeśli działa tak niestabilnie jak na tym urządzeniu. Szkoda, bo panel OLED ma świetną reprodukcję obrazu, różnica w mojej 5-letniej Edge LED od LG jest olbrzymia, a Ambilight daje rewelacyjną atmosferę

Wady 
- Program jest po prostu buggy. 
- Nie było Amazon Prime wideo. 
- Remote jest naprawdę ciężkie. I nie mógł uczynić pracę z powrotem klawiaturę. 
- Najbardziej irytujące jest to zrobił losowo pokazuje komunikat mam załączony i prosi, aby umieścić telewizor w trybie czuwania. Kiedy płacić wyższą cenę za urządzenia, nie należy się spodziewać takiego. Nie jestem pewien, czy jest to tylko problem z moim urządzeniem lub tak w przypadku innych telewizorów w tej serii lub OLED TV. I zwykle oglądać telewizję przez dłuższy czas podczas weekendu lub grać w gry. a tego typu zachowanie jest po prostu całkowicie nie do przyjęcia. 
- Więc po Kontakt z obsługą klienta w Amazon, zaktualizowałem TV OS i wurde gorzej. To wurde bardzo powolny i nie odpowiada. Bardzo często mam tę wiadomość zrobił jakiś android serwis przestał działać.
- Telewizja staje się bardzo gorący

Jak pisałem wyzej - to z google translatora, więc zdania nieraz kosmiczne

3) jasne, że nic nowego - chodziło mi tylko o odpowiedź na Twój wpis - '(...) hejterzy wynajęcie przez różne firmy, którzy telewizora nie widzieli nawet na oczy (...)'

I nie, nie twierdze, że TV jest zły - niektóre z wad są mniej istotne inne bardziej, prosiłem tylko o opinie czy ktoś zgłaszał podobne problemy również u nas.

Najlepiej jakby osoby użytkujące TV na codzień wypowiedziały się co jest irytujące, a co jest nieprawdą z tego co opisałem wyżej.
 

klonxxx

Banned
Niestety ale android ma to do siebie że kolejne aktualizacje mogą więcej zepsuć niż poprawić.
Co do samego oleda od Philipsa to może i nie jest zły TV, ale z czegoś wynika różnica cenowo między flagowymi produktami od Panasonica ,Sony czy LG.
To własnie detale sprawiają że jeden produkt użytkuje się z przyjemnością a inny potrafi doprowadzić do furii.Czytając watki o produktach TV Philipsa można spotkać najwięcej opinii nie do końca zadowolonych użytkowników.Najwięcej problemów z software sprawiają od lat Philipsy wystarczy poczytać wątki na forum.
A Niemcy mają ten komfort że ze zwrotem czegokolwiek nie ma żadnego problemu,bywam często i naprawdę u nas zwrot np: sprzętu RTV to czasami droga przez mękę.W Niemczech ze zwrotem czegokolwiek kupionego czy stacjonarnie czy przez neta nie ma problemu (zwracałem elektronarzędzia, i wiele innych drobnych pierdół które nie spełniały oczekiwań).
 

nowynick

New member
cholera, nie straszcie mnie :/ Poszperam i ja po zagranicznych forach. Nie we wszystko trzeba wierzyć, są podstawieni trolle ale i osoby zachwycone wystawiające pozytywa w dniu zakupu, a potem zonk. Dla mnie zakup tego Phillipsa 9002 to wydatek życia. Nie widzą mi się żadne problemy z softem czy kłopotami w razie zwrotu czy warunków gwarancji. Jakieś odsyłanie na własny koszt, zostawanie bez tv czy czekanie po 30-90 dni. Widziałem na żywo w Niemczech jak wygląda sprawa gwarancji. Telefon do nich, krótka rozmowa, a tam grzeczne zapytanie kiedy mogą i w jakich godzinach podjechać zabrać, zostawiając TEN sam NOWY model. Miazga.
 

wojboj

New member
nikt nikogo nie chce straszyć, sam chce/chciałem kupić, ale z powodu stosunkowo niedawnej premiery to informacji za dużo nie ma. Z drugiej strony EISA zawsze coś znaczyła...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
klonxxx
Naprawdę opisujesz głupoty i to celowo :
- miałeś Oleda Philipsa - NIE !
- porównywałeś z innymi modelami - NIE !
- widziałeś jak dział Android 7,0 - NIE !
Więc po co wprowadzasz głupie uwagi że pewnie tańszy - to musi byc coś na rzeczy.
To jak kiedyś zwykłą populistyczna demagogia.
Philips ,zmienił i procesory i matryce i pamięć zwiększył Androida.
Naprawdę szkoda słów.

W Polsce nie ma żadnych problemów ze zwrotem czy z wymianą w dobrych sklepach.
==============

wojboj

Nawet ciężko ustosunkować do tych bzdur z Amazona.
1.Philips nie podawał, że ma Amazona w Polsce.
Ale dla członków forum jest Amazon i HBO GO - trzeb umieć korzystać z telewizora. Że nia każdy potrafi to nie jest wina ani producenta , ani telewizora.
2.Buggy - pokaż proszę gdzie ?
To jest tak poważny zarzut jak - udowodnij proszę że nie jesteś wielbłądem .
3.Remote ciężki - naprawdę nie słyszałem większych głupot.
To tak jak zarzut , że jesteś za ciężki. Naprawdę dajesz się łapać na takie głupoty - nie wierzę !
4.Pokazuje losowo komunikat ???
Come on...
5.Kontakt z Obsługą Klienta w Amazon ???
To jakby zarzucić telewizorowi, że nie robi Pizzy...
6.Telewizja gorąca -o to się zgadza, jak oglądam programy z Australii to jest moc.

Tylko nie mów mi że na podstawie tych wpisów nabrałeś wątpliwości co do Oleda Philipsa - bo nie uwierzę !

Tu masz Polskie opinie:
https://www.ceneo.pl/53353575#tab=reviews
 

nowynick

New member

Akurat tutaj ŻADNA opinia nie ma loga Ceneo - "opinia potwierdzona zakupem". Mało tego, tam w komentach do tych opinii są zarzuty, że pisane na zamówienie, że menu potrafi zamulić, że coś z bluetooth itp. 75% tych opinii pisanych w tym samym czasie. Ciężko wyczuć.

Ja i tak nie odpuszczę tego Phillipsa, niestety mieszkam w małej mieścinie, żadne Neonety czy Media Experty go nie mają na stanie, mało tego nawet w odległej Zielonej Górze ciężko go "zastać", żeby chociaż obejrzeć :x
 
Ostatnia edycja:

wojboj

New member
jak wcześniej - chodzi o wymianę opinii a nie unoszenie się...

'punktujesz' klonxxx, że pisze głupoty, a podajesz informację o Androidzie 7.0 - z tego co wszędzie widziałem jest tam 6.0

co do komentarza do mnie:
1) są mniejsze i większe zarzuty użytkowników Amazonu, odniosłeś się do tych najmniejszych
2) chętnie udowodniłbym, że nie jestem wielbłądem, gdybym widział w tym sens, liczę, że inni Użytkownicy uwierzą mi na słowo
3) zgadza się, waga pilota nie wydaje mi się znacząca
4) na prawdę zachęcam do zapoznania się z komentarzami i załączonymi zdjęciami na amazonie
np tym (nie mogę jeszcze URLi wstawiać) "https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71aRF5rr65L._SL256_.jpg"
jeśli nie ma możliwości wyłączenie pojawiania się takiego przypomnienia to nie jest to fajne - mimo że nie krytyczne (no chyba, że ktoś gra i przez komunikat na pół ekranu przegra/zginie etc.)
5) patrz punkt 1,
6) zostawię ocenie innych Forumowiczów

fakt, na podstawie TYCH wpisów nie zdecydowałem co dalej pocznę, ale przełączanie kanałów które zajmuje 1-2 sekundy to zupełnie inna sprawa

wczoraj pisałeś, że w internecie każdy może pisać co chce, zgadza się, ale w czym lepsze są przytoczone komentarze z ceneo (co trafnie zauważył nowynick nawet bez potwierdzenia zakupu).

Kolejny raz napisze, nie hejtuje tego TV, po prostu chciałbym dostać informację od użytkownika tego tv a nie sprzedawcy. Wierzę, że ludzie dziękują i są zadowoleni, super.
Fajnie by było jakby się jeszcze ustosunkowali do działania TV po ostatniej aktualizacji, stabilności samego Androida w tym modelu, szybkości systemu/przełączania opcji/kanałów.
 

klonxxx

Banned
Widzisz najlepiej sam zweryfikuj na własne oczy czy jakość Philipsa ci pasuje.Tym bardziej że za oleda już trochę trzeba zapłacić.Ja napisałem swoje spostrzeżenia,miałem przez kilka dni LCD Philipsa w domu ale go odesłałem.Dla mnie obecnie jakość tego producenta nie jest na wysokim poziomie, a wręcz z roku na rok coraz niższym.Ale to moje subiektywne odczucia.
Również android w TV uważam za pomyłkę.A to dlatego że pisze się jak to wszystkie aplikacje są na TV.A okazuje się że instalowane są wersje przeznaczone na telefon - śmiech na sali .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Twoja ocena.

To dzisiejszy wpis tego co dostał dziś Oleda Philipsa:

"Krzysztof
Dzięki za TV. Jest miazga! Petarda! Odpaliliśmy na chwilę youtueb 4k z hdr i lata świetlne do przodu versus obraz z samsunga 60ks7000 które miałem. To nawet nie ma co porównywac.
W nocy testy :)"


wojboj
Android 7,0 - nigdzie nie napisałem, że jest ale że będzie.
My go właśnie testujemy.

Szkoda czasu na dyskusję na te śmieszne Amazon Prime - który jest właśnie dostępny od ręki.
Nie chcesz nie kupuj i nie denerwuj się.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem na dzień dzisiejszy w telewizorze Ultra HD OLED Philips 55POS9002/12 ,
zainstalowana w nim aplikacja YouTube nie odtwarza (nie streamuje) wszelkiego rodzaju programów nadawanych
w 4K w HDR(błąd programu HDR z działaniem 4K) , choć jest do tego przygotowana (kodek VP9 Profile2) . :-|
Cytuję część wpisu"Odpaliliśmy na chwilę youtueb 4k z hdr i lata świetlne do przodu".
Dlatego uważam , że przytoczony wpis wydaje się mało miarodajny .

BTW , cały wpis . www.hdtv.com.pl/forum/1414206-post134.html

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

rees

Member
To ja, czuję się***wywołany do tablicy:)
Zgadza się, dzisiaj przyjechał, w końcu po pracy miałem trochę czasu na zabawę. Na pierwszy rzut poszło PS4 PRO i gry z trybami HDR w 4K (oczywiście PS nie wyciąga natywnych 4K ale wiadomo o co chodzi). I tutaj szok! Do tej pory grałem na Samsungu 60KS7000 który miał świetny stosunek jakości do ceny. Ale nie wiedziałem że droższe TV robią aż taką różnicę! Niesamowicie soczyste kolory, wylewające się***z ekranu.

Czerń! Jak plazmy Pioneera (miałem akurat kiedyś plazmę Panasa, ale bawiłem się Kuro) ! Do tego fantastycznnee wykorzystanie HDR w grach takich jak Horizon czy Uncharted 4. Na Samsungu wszystko było jakieś takie spowite szarością, jakby panel "pompował" maksymalne oświetlenie / jasność (no w sumie tak było bo backlight był na maxa ustawiany i strefowe smart ledy podświetłany całe piony) i spowijał wszystko taką mleczną poświatą. Tutaj na Oledzie jest fantastyczna jakość! I ciekawa jest płynność ruchu. Mimo że owe gry to raptem 30 FPS to wydaje się że jest płynniej. Wyłączyłem wszystkie upłynnianie, tv w trbyie gra, a śmigało i ruszało się***to lepiej niż na Samsungu. Co cikawe ten TV ma w testach input lag w Grze na poziomie 37 msc, a Samsung miał 21 ms, mimo to nieodczułem różnicy.
Reszta gier też spoko, robotę robi ambilight sparowany z żarówkami HUE. Ael trzeba przyznać że konstrukcyjnie coś spieprzyli z ułożenie diod led na górze TV bo świeci po ścianie aż do sufitu.... Nie przeszkadza, ale nie widziałem tego na filmach prezentujących walory TV. Konsola mnie zmiotła z grami.
A sam panel OLED: nie widziałem takiej czerni, równomiernej. Żadnego bandingu, cloudingu. Nawet topowe LCDeki nie mają imho startu do tego jak wyświetla statyczne plansze różnokolorwe OLED. Nie mówiać o tej niesamowitej czerni. Niestety nie mam playera UHD, więc w oczekiwaniu na XOXa, potestowałem trochę Netflixa w 4k ( i z HDR) oraz Youtube. O ile Netflix działa świetnie i seriale z trybem HDR faktycznie się załączają o czym inforumuje stosowny banerek (np Jessica Jones, cz Daredevil lub Marco Polo) i wyglądają bosko, tak już Youtube nie bsługuje HDRa. Zaskoczenie negatywne, bo SAmsung bez zająknięcia wrzucał HDR. A szkoda bo aż się***prosi. Dziwi zresztą bo Android TV chyba powinien wspierać Youtube'a... Ale sam streaming 4K materiałow boski. Wrzuciłem jeszcze dekoder Vectry co by zobaczyć upscale'ing pseudo hd tvn24 itp itd i wygląda to ładnie. Nie widać strasznie artefaktów i pixeli, da sie***oglądąć. I tyle na dzisiaj.
Wróciłem trochę do grania w Destiny 2 (bez HDRu) ale ambilight + hue spowodowało że miałem dużo radosci strzelając do wrednych kosmitów znowu. Na koniec dwa słowa oa Android 6 - bałem się***że ten system będzie zamulał jak poprzednie Philipsy (miałem serię 7500 z 2015) ale miło się zdziwiłem. Wszystko działa, ok, pilot reaguje zgodnie z oczekiwaniami, narazie laga nie ma. NA szczęście jest nowy update softu który rozwiązał problem z HDMI ARC bo przed aktualizacją potrafiło nagle zgubić dzwięk z konsoli -> tv -> hdmi arc do fidelio.
Ale update naprawił to od razu. CZekam na Android 7 bo ma być chyba wsparcie Youtube HDR i Amazon Prime HDR. Podobno od maja ładują soft po świecie wpierw modele z 2016, potem najnowsze z 2017 wiec pewnie poczekam, ale jest na co. Podsumowując mimo wydanej kasy (nigdy nie wydałem na tv więcej niż 5-6 tyd zł) widzę że było warto i dla kogoś kto dużo gra i konsumuje serialen imho warto. Pewnie jak kogoś nieinteresuje ambilight to może śmiało inwestować w LG B7V, ale ja porównałem sobie te dwa TV w markecie elektro i bardziej mi się***pdoobało obróbka obrazu przez Philipsa.

Na dzisiaj tyle, jak macie jakieś pytania to spróbuję odpowiedzieć. A z Netflixa passthrough na DD5.1 działa oczywisćie (hdmi arc do fidelio mojego), z Youtubea nie. Innych rzeczy nie sprawdzałem (opórcz Ps4 pro ale tutaj też działa wszystko ok). PS. Nie mogę znależć apki HBO GO a mam abonament, rozumiem że nie ma tego niestety na Androida i trzeba coś***wymyśleś?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Update z Androida poprawi dostęp do wszystkich materiałów rynkowych 4K z HDR.
HBO GO i Amazon Prime jest od ręki.
Napisz do urania-marek , on Ci pomoże.
 

Paw3los

New member
To ja, czuję się***wywołany do tablicy:)


Czerń! Jak plazmy Pioneera (miałem akurat kiedyś plazmę Panasa, ale bawiłem się Kuro) ! Do tego fantastycznnee wykorzystanie HDR w grach takich jak Horizon czy Uncharted 4. Na Samsungu wszystko było jakieś takie spowite szarością, jakby panel "pompował" maksymalne oświetlenie / jasność (no w sumie tak było bo backlight był na maxa ustawiany i strefowe smart ledy podświetłany całe piony) i spowijał wszystko taką mleczną poświatą. Tutaj na Oledzie jest fantastyczna jakość!

To dlatego, że każdy piksel w OLED jest wygaszany.
Jakość OLED nie świadczy o tym, jak wyświetlana jest czerń, ale jak wyświetlana jest szarość 5 i 10%.
Dodatkowo pod uwagę należy brać szybkość "leczenia się" panela po statycznych obrazach, tzw. image retention.

Nie analizujcie nowej technologii przez pryzmat i za pomocą testów LCD. To jakby zrównać resory w ciężarówce do amortyzatorów ze sprężynami w aucie osobowym.
 
Do góry