Philips 55POS9002 - test, czyli najlepszy - EISA BEST BUY - telewizor Oled w Europie w klasie cena do jakości.

KamilaKornet

New member
Sorry, ale nie bardzo rozumiem Twoje wypowiedzi. Z jednej strony używasz Philipsa starego, a nowy to chiński badziew czy jak? Ja używam tego 9002 od 2 tyg dzień i w dzień i nie mam żadnych negatywnych odczuć. Obraz świetny po dostrojeniu, Android póki co nie zamula. Wczoraj Stranger Things 2 na Netflixie w 4k z HDR miazga. Całą noc oglądałem i nawet komunikat o czyszczeniu ekranu nie wyskoczył do tej pory, ale zrobiłem jak szedłem spać. Nie masz co się***martwić, poczekaj na 65" skoro masz 60" - ja akurat sprzedałem 60 Ks7000 Samsunga bo nie mogłem dłużej patrzeć na ten obraz i wróciłem do 55". Dramatu nie ma.

Ależ ja bardzo się cieszę że Tobie odpowiada.Nie widzę natomiast powodu by zmieniać Philipsa starego na nowego o mniejszej przekątnej..tym bardziej że działa dobrze i nie widzę na dziś powodu by rezygnować z choćby 3D i pełnego podświetlenia led które daje wyjatkową czerń i kontrast jak na led o czym włascieceil tego forum tez pisał.:).Sądzę ze i Ty nie kupiłeś ten tv na 3 lub 4 lata tylko na dłuzej,,ja sie nie martwię natomiast warto czytać wiele opinii bo często są sprzeczne z sobą..a nie uwazac ze krytyka to hejt natomaist pochwała to prawda.Pozdrawiam

Neguje ten ton i wypowiedz kolegi nowy nick...bo gołem okiem widac o co mu chodzi a jak dommiemywam też tego tv nie posiada,,,bo rozumiem że mogą pisac tylko zadowoleni uzytkownicy bo ci z ceneo oraz strony Philipsa sa hejterami którzy na celownik wiezli sobie tę firmę?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy poczytać debilne wpisy na ceneo - aby się przekonać czy ktoś jest hejterem czy nie jest !.
Użytkownicy piszą że super, są wszyscy zadowoleni - a hejter pluje na maxa...\
Kto widział telewizor choćby z daleka potrafi odróżnić wpis hejtera od użytkownika. Przykre że doświadczony użytkownik daje się nabrać na hejterowskie plewy !
 

KamilaKornet

New member
I tak go kupię :)

mam nadzieje ze ten zachwyt kolego Kiki nad Lg dotyczy tylko tej marki a nie wszystkich oledów :):To prosty wybór 55c7 - best of the best. bo przecież The best jest Phil!!!!
 
Ostatnia edycja:

przemodd

New member
Witam.
Kupuję tv od przed świątecznego czasu zeszłego roku. (Zastanawiałem się nad pus6561)
I nic jeszcze nie kupiłem.
Znów nadchodzą święta.
Myślę nad oledem Philipsa lub LG B7v.
Philipsa dziś widziałem na zywo, lecz nie bardzo miałem czas na porównanie z B7v.
Znów mam dylemat.
Może Ktoś z forumowiczów miał podobny dylemat lecz już cieszy się nowym Tv.
Prosiłbym o pomoc.
 

marioking

Member
phili ma jednak ten ambilight a to ma swój urok, no i jednak android mimo narzekań bardziej przekonuje od webos(przynajmniej mnie)

Za to lg ma oprócz hlg też dolby vision i to mnie tylko zastanawia... Czy to chodzi tylko o treści obsługiwane przez tv czy np jak kupie player uhd z hlg i doblby vision to film w tym standardzie bedzie działał mimo braku w TV?
 

kakuzawa

New member
Mam TV od wczoraj i niestety już pare minusów nałapał.

- tona bloatware (Divan.tv
Megogo
Tellybean
Social tv
Fishing tv
Daily motion
Arte
Teamviewer
Filmbox live)

- do czasu usunięcia tych aplikacji tv dość mocno zamulał - jeśli chodzi o Android TV to mam tylko porównanie z TCL P60 i tam jednak android działa płynniej, zdarzyły sie problemy typu "aplikacja przestała reagować" etc.

- ograniczenie do 2tb jeśli chodzi o obsługę hdd po usb (brak takiego ograniczenia w TCL)

- domyślnie miał wybrany format obrazu panoramiczny, zmiana nie okazała sie taka oczywista, bo menu format obrazu jest zablokowane przy korzystaniu np. z Kodi (ale jest już aktywne np. przy źródle hdmi)

- próba zmiany ustawienia wideo/audio/ambi powoduje zabicie działania chromecasta (okno sie zamyka i pojawia sie menu z lewej strony), w przypadku Kodi odtwarzanie jest przerywane

- nie działa u mnie przemapowanie przycisku netlfix na pilocie przez aplikacje na cos innego (na TCL to funkcjonuje poprawnie)

- tak samo jak przy TCL (niestety), tv nie był w stanie znaleźć słuchawek BT (Parrot zik 2)

Szczególnie jestem zawiedziony tymi ustawieniami w połączeniu z chromecast i limitem po usb.

Jak widać android tv jednak potrafi sie różnić między producentami...
 
Ostatnia edycja:

k-dudek18

New member
Philips 9002 czy LG B/C 7

Witam,

też zastanawiam się właśnie który oled wybrać philipsa czy lg b/c7, ambi nigdy nie miałem bardziej zależy mi na jakości i płynności obrazu w szczególności filmy i piłka nożna, przyłączam się do prośby który tv wybrać
 

jasssu

New member
Ja bym wybrał Philipsa niezależnie od ambilighta. OLED od Philipsa jest po prostu dużo bardziej opłacalny, ale LG faktycznie, szczególnie ten C może mieć lepszą jakość obrazu - z tym, że wg. mnie sprawa nie warta świeczki. :)
 

KamilaKornet

New member
TELEWIZOR OLED LG OLED65E7 ten wygrał eise w kategorii Oled ,Philps zaś w kategorii "BEST BUY" czyli opłacalny zakup...jest sie nad czym zastanawiać
Lg jest znacznie drozszy i z czegos to wynika...choć takie osoby jak ja nigdy z ambilight nie zrezyzgnuja bo sie pzryzwyczaiły...dla nowych uzytkowników wybór juz nie jest tak oczywisty.
 

k-dudek18

New member
z tym że obecnie Philips jest najdroższy z tej całej 3, b7 mogę mieć za 7 650 zł a c7 za 8000, a philips to około 8 500 ceny internetowe teraz sprawdzane, oczywiście mówimy o wersji 55 calowej
 

KamilaKornet

New member
Lg z serii E7 w 55 calach jest znacznie drozszy bo kosztuje ponad 12 k..Philips ma jednego z najtańszych oledów w tej przekątnej.Mowa o nowych modelach z 2017 roku,
 
Ostatnia edycja:
Do góry