Philips 55POS9002 - test, czyli najlepszy - EISA BEST BUY - telewizor Oled w Europie w klasie cena do jakości.

Szlachtus

Member
Problem minął z dnia na dzień. Nie znam wytłumaczenia :/ Soft mam najnowszy, zarówno jeśli chodzi o oprogramowanie telewizora jak i aplikacje spotify.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow , to widocznie w systemie była chwilowa zawiecha.
SUper , że wszystko gra. To świetny model i przyniesie jeszcze długo radość.
 

Arczi1989

New member
Żywot mojego PHILIPS OLED55POS9002 dobiegł końca, po niecałych 4 latach miałem liczne wypalenia pikseli, logo w rogu i duże paski na dole (z kanałów informacyjnych, grania na konsoli). Właśnie jestem po pozytywnej decyzji Ubezpieczyciela Ergo Hestia, u którego miałem ubezpieczenie 5lat na sprzęt zakupiony w z euro rtv agd. Zgłoszona awaria - wypalenie pikseli w matrycy OLED telewizora philips. Otrzymałem TV zastępczy w ciągu dwóch dni, a po ok 3 tygodniach, wydali decyzję, iż wypłacą odszkodowanie sklepowi, w którym zakupiłem swój telewizor, mam wybrać nowy model TV i go odebrać. Tyle w temacie, gdyby tego nie zrobili, to zgłaszam do rzecznika lub dalej sąd ale czytałem dziesiątki interwencji z 2016-2020 u Rzecznika Finansów odnośnie różnych odmów wypłat, gdzie ubezpieczyciele próbowali oszukiwać i przegrywali sprawy.
Wydaje mi się, iż wypalenie to awaria TV, która nie powinna mieć miejsca dlatego też ubezpieczyciel na drodze sądowej byłby na straconej pozycji. Zgłaszajcie to bo warto i dobrze czytajcie OWU, gdzie pisze ile jest czasu na zgłoszenie usterki itd.
Mam teraz dylemat co wybrać dalej, czy nowszy model i ryzykować kolejnymi wypaleniami, czy może miniled? Co doradzicie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakość Oleda znasz.
Teraz mają już znacznie więcej zabezpieczeń.
Rozumiem , że jakością cieszyłeś się w filmach i programach.
Procedury znasz. Ja bym dalej korzystał z Oleda.
Jak masz wątpliwości - to Mini Ledy zrobiły też duży krok jakościowy.
Ale na pewne ustępstwa w stosunku jakości do Oled TV- będziesz musiał iść.
Możesz skorzystać z extra okazji dla niebieskich na mini ledy.
 

Arczi1989

New member
Jakość OLEDa znam i dlatego mimo, iż obecny z 2018r Philips się wypalił to nadal chcę OLEDa bo wiem nie znam niczego lepszego na rynku. Będę miał do dyspozycji ok 5tyś zł, a trudno kupić w tej cenie coś co daje porównywalną jakość do OLEDa. Jedyne na co bym zamienił to Samsung microled ale ceny są obecnie zaporowe. Miniledy jednak odstają od OLEDów, widziałem kilka porównań z np. Sony czy LG i do nieskończonej czerni im daleko, a dla mnie najważniejsza jest jakość, gdy wieczorem siadam przed TV i oglądam nowości kinowe w 4K, coś pięknego, dlatego trudno mi zamienić OLEDa na coś innego :/ No i ten ambilight w philipsie to coś co mnie urzekło i też nie chcę z niego rezygnować.
Myślałem nad nowym Philipsem MiniLED, jednak one startują od 65" co od razu podnosi cenę :/
Jak na razie mój faworyt to 55OLED706.
 
Do góry