Android TV philips KODI problem

rzeczki

New member
cześć, mam Philips 49pus6561. Po upgradzie Androida do 6.0 i Kodi do 17 pojawił się problem z odtwarzaniem z NASa.

Pierwsze kilka minut jest OK, a później zaczyna klatkować, aż w końcu odtwarzanie staje. Zużycie procesora ponad 100%.

Ktoś miał podobne problemy?
 

rzeczki

New member
Sprawdziłem. Wbudowany odtwarzacz, MX Player - ten sam efekt. Zaczyna się OK, po 2-3 min zaczyna "klatkować", aż całkiem robi się pokaz slajdów lub staje.
W KODI włączając debugowanie CPU osiągał nawet 120%.

Odinstalowałem KODI 17, wróciłem do v16.1 i jest to samo. Wcześniej wszystko działało płynnie.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Sprawdziłem. Wbudowany odtwarzacz, MX Player - ten sam efekt. Zaczyna się OK, po 2-3 min zaczyna "klatkować", aż całkiem robi się pokaz slajdów lub staje.
W KODI włączając debugowanie CPU osiągał nawet 120%.

Odinstalowałem KODI 17, wróciłem do v16.1 i jest to samo. Wcześniej wszystko działało płynnie.

Zainstaluj TV na nowo i sprawdź jak będzie się zachowywać.
 
Aktualizacja Kodi z 16.1 na 17 - spowodowała, ze Kodi ciągle oczekuje na zewnętrzne źródło ( czyli nie wychodzi z pierwszej planszy). Wprawdzie mogę odinstalować Kodi - nagranie kodi ze sklepu nic nie zmienia a z usb nie mogę zainstalować. Zresztą nic z usb nie idzie zainstalować. Czy zainstalowanie ponownie TV nie spowoduje ponownej konieczności kalibracji.
 

jorgus1312

New member
Philips 8109 Kodi

Podłączę się pod temat. Odebrałem wczoraj tv (philips 55 pfl8109 )od naprawy musiałem ustawiać wszystko od nowa ( wygrali nowe oprogramowanie) no i wchodzę do aplikacji Google play a żeby pobrać Kodi a tam niema .wiec wszedłem do sklepu przez przeglądarkę znalazłem Kodi lecz nie mogę zainstalować -komunikat tv nie obsługuje tego pliku (jakoś tak) .proszę o podpowiedź jak zainstalować Kodi .przed naprawą Kodi pobrane z sklepu i pięknie działało .
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Aktualizacja Kodi z 16.1 na 17 - spowodowała, ze Kodi ciągle oczekuje na zewnętrzne źródło ( czyli nie wychodzi z pierwszej planszy). Wprawdzie mogę odinstalować Kodi - nagranie kodi ze sklepu nic nie zmienia a z usb nie mogę zainstalować. Zresztą nic z usb nie idzie zainstalować. Czy zainstalowanie ponownie TV nie spowoduje ponownej konieczności kalibracji.
Tak, ponowna instalacja skasuje wszystkie ustawienia i będziesz musiał ponownie wszystko skonfigurować. Nie mnie jednak jeżeli masz kalibrację na "isf dzień" i "isf noc" i są zablokowane (kłódka), to po instalacji ponownej powinieneś mieć je zachowane.

49PUS7101
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Podłączę się pod temat. Odebrałem wczoraj tv (philips 55 pfl8109 )od naprawy musiałem ustawiać wszystko od nowa ( wygrali nowe oprogramowanie) no i wchodzę do aplikacji Google play a żeby pobrać Kodi a tam niema .wiec wszedłem do sklepu przez przeglądarkę znalazłem Kodi lecz nie mogę zainstalować -komunikat tv nie obsługuje tego pliku (jakoś tak) .proszę o podpowiedź jak zainstalować Kodi .przed naprawą Kodi pobrane z sklepu i pięknie działało .
Jeżeli nie masz Kodi w sklepie Play, sprawdź może czy jest aplikacja SPMC i ją zainstaluj.

49PUS7101
 

rzeczki

New member
TV zainstalowany na nowo. Kodi 16.1 z pen drive również. Problem ten sam.

Zarówno Kodi jak i inne odtwarzacze nie radzą sobie z filmami nawet 720p odtwarzanymi z NAS (Synology). Po kilku minutach CPU osiąga do 120% i zaczyna klatkować (2-5 FPS).

Póki co obwiniam nowego Androida - Philips dał ciała. Chętnie wróciłbym do poprzedniego ale nie ma opcji.

Jakieś inne pomysły?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
A jak wygląda sytuacja z nowym Kodi, to samo? Sprawdzę po południu u siebie (Personal cloud 3TB) i dam znać.

49PUS7101
 

rzeczki

New member
Nowe Kodi (17) to samo. Na początku myślałem, że to problem Kodi ale po powrocie do 16.1 efekt ten sam więc teraz obwiniam Androida, a konkretnie Philipsa za wypuszczenie nieprzetestowanego builda.
 

rzeczki

New member
Dla tych, którzy nie mogą zainstalować Kodi z sklepu Play.

Na komputerze ściągnijcie na pen drive dowolną wersję, która Was interesuje. Na TV przez przeglądarkę plików uruchamiacie pobrany plik. Trzeba tylko zaznaczyć możliwość instalacji z nieznanych źródeł.
 
Wszystko się zgadza oprócz tego, ze nie mogę dokończyć żadnej instalacji z PenDriva.
Jest rozwiązanie.
Po aktualizacji androida do 6.0 skopało się coś dyskowi podłączonemu jako nagrywarka,
przy czym samo odłączenie go nie dawało nic.
Dopiero jak go usunąłem poprzez Menu, uruchomiłem ponownie TV i ponownie sformatowałem dysk - zaczął ze mną gadać.
 
Do góry