55PUS6561, 55PUS7181 czy 55PUS7600?

aksimoN

New member
Zastanawiam się czy jest sens przepłacać między tymi modelami. Wiadomoże 7600 ma więcej bajerów ale za to ma duży Imput Lag tylko czy ja jeszcze będę na nim odpalał PS3?!? Czy jeszcze w czymś przeszkadza duży Imput Lag? Czy są jakieś większe problemy z tym iż 6561 nie posiada DLNA?

Czy ktoś może mi napisać jakieś mocno zauważalne różnice między tymi modelami oprócz ceny?
Na co zwrócić uwagę?
 

aksimoN

New member
Podstawowa różnica to taka że 6561 i 7181 są na matrycy ips a 7600 na mva

Widzę na forach że ludzie spierają się na temat wyższości VA nad IPS, czy laik z telewizorem Sony BRAVIA 40EX500 który nie wiem jaką miał matryce będzie widział dużą różnicę? Poza tym ambilight generuje jakieś światło i może róznica w czerni nie będzie tak widoczna.

Interesuje mnie także różnica w multimedialności zestawu marzy mi się dobry router z usb 3.0 który będzie działał jak swego rodzaju serwer multimedialny...
 

flappyduck

New member
Różnica to jest w stabilności softu a nie w matrycy (znawcy będą wydziwiać a normalny człowiek oglądać i używać). 7600 to już rok w plecy (ale topowy model 2015 z nagrodami na targach IFA za best buy). Z każdego będziesz w domowych warunkach zadowolony. 6561 i 7181 to kilka różnic. Wykonanie, dźwięk (45w), paleta kolorów (na korzyść 7181). Tu nie ma się co zastanawiać. Tylko 7181. Różnica w cenie obecnie do 6561 jest żadna (ok 400zł). O ile dostaniesz jeszcze gdzieś.
 

aksimoN

New member
Jasne.
Głównie z wyciągania codziennie wtyczki z kontaktu, żeby taki 7600 w ogóle raczył się uruchomić.
Albo z czekania aż się uruchomi, gdy postanowił się sam zrestartować chwilę przed tym jak ktoś strzelił gola, więc go nie widziałeś.....

Narzekasz w ogóle na Philipsy czy tylko na 7600? Może jakaś rada jak doprowadzić do takich "zawieszek" będę miał miesiąc na testy więc popróbuję
 

Ziku90

New member
7600 to był drugi z tymi samymi problemami.
Już wcześniej oddałem 7170.

Więc narzekam ogólnie, nawet w nowych seriach opisywane są dokładnie takie same problemy.
Moja rada - trzymać się z tak daleka od tej firmy, jak to tylko możliwe.
Jakość O WIELE gorsza od Manty którą miałem poprzednio, o obecnym LG nie wspominając.
I dobre parametry na papierze nie są w stanie tego zrekompensować.
Co Ci po parametrach i ambilightach jak tv nie działa.

Potwierdzam. Posiadam serię 5500 - jeden restart dziennie to norma. Nie trzeba nic specjalnie robić, żeby się wydarzył, wystarczy w sumie włączyć TV.
 
Do góry