Philips 49PUS6401/12

veet

New member
Witam,

Od niedawna posiadam telewizor Philips 49PUS6401/12. Dodam też, że jestem kompletnie zielony w temacie obecnych na rynku telewizorów. Próbowałem wyczytać na temat nurtującego mnie zagadnienia. Mianowicie, w prawym dolnym rogu, szczególnie gdy obraz jest ciemny, widać białe podświetlenie. Szukałem jakiegoś wytłumaczenia, jedyne co znalazłem to zagadnienie związane z "srebrzeniem matrycy" IPS lub ewentualnie "efektem cloudingu". Czy w telewizorach tego typu srebrzenie jest "normalne" czy jest to wada, którą się reklamuje? Dodam jeszcze zdjęcia, przepraszam za kiepską jakość - w takiej ciemnicy telefon sobie nie radzi tak dobrze, a chciałem aby najlepiej zobrazować problem. Dodam jeszcze, że nie ma to żadnego wpływu na obraz i jego kolory.

h ttp://pl.tinypic. com/r/2wg4s1z/9

h ttp://pl.tinypic. com/r/zn8zd2/9

(Proszę o usunięcie spacji, niestety jestem nowym użytkownikiem i nie mogę jeszcze dodawać linków, a na siłę nie chcę spamować. Proszę o wyrozumiałość.)

Pozdrawiam!
 

veet

New member
Clouding to wada, jeśli tv ma mniej niż rok, ja bym reklamował.
Aczkolwiek niektórzy na forum przekonują, że tak jest dobrze. ;-)

Dobrze, ale czy to co można zauważyć na zdjęciu to clouding czy srebrzenie matrycy? Albo jest to zupełnie co innego? Ponieważ ja nie jestem w stanie tego stwierdzić. Sam telewizor mam bodajże od tygodnia.
 

hardreset

New member
Można spróbować w miejscu występowania cloudingu przecierać ekran ściereczką dociskając mocniej matryce albo nawet ręką. Kształt cloudingu może się nieco zmniejszyć albo zmienić kształt na mniej kujący w oczy :)
 

veet

New member
Ale to w końcu to jest clouding? Czy w tym wypadku reklamować telewizor? Ma on dopiero dwa tygodnie i nie wiem czy taka "wada" kwalifikuje się na reklamację tego produktu. Nie jest to uciążliwe w trakcie oglądania, aczkolwiek efekt jest niestety widoczny przy czerni na ekranie.
 

veet

New member
Bardzo rzadko clouding jest brany pod uwagę przez serwis. Raczej na pewno serwis Cię oleję w tym przypadku i nie dotyczy to tylko Philipsa. Po prostu jest to cecha technologii LCD LED i clouding występuje zawsze, ale zdarza się na niektórych sztukach, że jest w normalnym oglądaniu niewidoczny, jedynie ewentualnie przy maksymalnym podświetleniu.

Niestety czasem się trafi sztuka gorsza pod tym względem, a matryca IPS już z natury też pewnych barier czerni nie pokona.

Jeśli kupiłeś w MM/Saturn, to do 30 dni możesz zwrócić TV, nawet przy zakupie na miejscu. Jeśli w Euro to tam jest masakra ze zwrotami, raczej mało realne.

Czyli generalnie tak to jest w ledowych telewizorach? Jeżeli można jeszcze dopytać to czy można ten telewizor reklamować jako wadliwy? Po prostu zastanawiam się nad tym, czy jest to wada czy te typy tak mają. Jeżeli jest to wada lub niesprawność to przecież nie oddaję telewizora, bo nie podoba mi się jak stoi na szafce, a dlatego że towar jest niesprawny. Z jednej strony nie przeszkadza to w oglądaniu ale jednak jest to widoczne. Przy reklamacji towaru, jeżeli już do niej będzie miało dojść, muszę na coś szczególnie zwrócić uwagę? Jak to wygląda w przypadku Euro, bo tam kupiłem TV?
 

veet

New member
Dzisiaj już przelała się czara goryczy... Na ekranie wyskoczyły mi dodatkowo 4 martwe piksele, także reklamacja sprzętu nie podlega żadnej wątpliwości. Jak dla mnie jest to po prostu niemożliwe, telewizor ma 3 tygodnie... Szybkie pytanie - zwracać do Euro czy bezpośrednio do serwisu Philipsa?
 
Do góry