49PUS6561 Clouding

Remol_cie

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem 49PUS6561. Przy czarnym ekranie widoczny jest clouding. Czytajac na ten temat spotkałem się z poradą że można spróbować 'pomasować' miejsce gdzie występuje. Próbowałem tak zrobić i w danym miejscu obraz sie poprawia ale chmury pojawiaja się kawałek obok. Czy to jest normalnę? Problem widoczny jest tylko przy totalnie czarnym ekranie. Nie wiem czy to norma przy tym segmencie sprzetu. Czy moze probowac wymienic na inna sztuke.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na clouding to nie działa.
Ale widoczny jest na obrazie jak leci fim czy tylko na matrycy ?
Możesz wkleić zdjęcia ?
 

Remol_cie

New member
W czasie normalnego oglądanie oprócz delikatnej poświaty w lewym dolnym rogu nie widać.
Telewizor i bez tego będę oddawać. Zauważyłem poziomą linie jaśniejszego koloru która zmienia miejsce w zależność od ustawionego kontrastu. Przy kontraście 20 jest na dole ekranu przy 80, na górze. Pasek nie jest jedynie widoczny przy kontraście 100 (na wysokości Format obrazu).
 

Attachments

  • IMG_20161208_174747.jpg
    IMG_20161208_174747.jpg
    113,3 KB · Wyś: 1011
  • IMG_20161208_174851.jpg
    IMG_20161208_174851.jpg
    173,8 KB · Wyś: 789

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież tu się nie załączył backlight i zdjęcie pierwsze jest prześwietlone.
To nawet na plazmie będzie taki efekt.

Załącz obraz i na zdjęcie żeby kolory były takie jak na ekranie.
 

majeranek

New member
W czasie normalnego oglądanie oprócz delikatnej poświaty w lewym dolnym rogu nie widać.
Telewizor i bez tego będę oddawać. Zauważyłem poziomą linie jaśniejszego koloru która zmienia miejsce w zależność od ustawionego kontrastu. Przy kontraście 20 jest na dole ekranu przy 80, na górze. Pasek nie jest jedynie widoczny przy kontraście 100 (na wysokości Format obrazu).

Też mam u siebie ten problem z paskiem. Przyznam szczerze, że w momencie jak się go zauważy staje się to wybitnie irytujące. Wydaje mi się, że nie jest to problem sprzętu a raczej problem oprogramowania, bo przy przełączeniu kanału/filmu itd. pasek leci z dołu do góry aż się zatrzymuje w pewnym momencie.
Wie ktoś może coś więcej na ten temat?
 

bluray

Banned
Ja także mam ten sam problem. Zalecam zwrot i kupno SONY TV.
To nic, że matryca 50 Hz i dużo drożej.


Mogę takie wklejanki publikować za 10 zł za jpg od sztuki. Tylko czy oddział marketing SONY POLSKA mi zapłaci ?
 
Ostatnia edycja:

Remol_cie

New member
Ja że względu na ten paskek swoją sztukę oddalem. W tej cenie nie widzę nic innego. Nie wiem czy próbować inna sztukę czy odłożyć zakup na pozniej.
 

polex9

New member
Witam
U mnie w PUS7101 równierz chmury i tak jak pisze autor wątku przy przecieraniu ekranu chmury zmieniaja połozenie . Czy ktos ma wiedze czy to jest normalne i dlaczego tak sie dzieje. ?
 

polex9

New member
Zauważyłem jeszcze jedną przypadłość . Obraz na ustawieniach fabrycznych (np Standard)jest bardzo ciemny , zdaza sie nieraz ze czasami sam rozjasnia i po jakims czasie ciemnieje . Zdarza sie to losowo. . Miał ktoś moze taki problem?
 

polex9

New member
Ale co warunki oświetleniowe sie nie zmieniaja a obraz tv ciemnieje lub jaśnieje . To tak ma działać ? Chyba nie .
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Zauważyłem jeszcze jedną przypadłość . Obraz na ustawieniach fabrycznych (np Standard)jest bardzo ciemny , zdaza sie nieraz ze czasami sam rozjasnia i po jakims czasie ciemnieje . Zdarza sie to losowo. . Miał ktoś moze taki problem?

A czy nie jest to związane z ustawieniem dynamicznego podświetlenia? Jak są np napisy na koniec filmu czy jakieś ciemne ujęcia to podświetlenie przygasa by wydobyć czerń a przy jaśniejszych świeci na maxa.
 
Do góry