Dylematy Philipsa 55"

romek.inc

New member
Siema,

Jestem na etapie zmiany telewizora z zasłużonej serii Sharpa X20E - wiem, na tej generacji oglądało się lądowanie na księżycu ;)

Punktem wyjścia jest:
-Rozmiar 55"
-Ambilight ale bez wymogu czy 3 bądź 4 strefowy - wiem, że tym ficzerem muszę ograniczyć się do Philipsa, kosztem cena/jakość obrazu względem innych marek.
-Dobrze współgrający z obecnymi standardami formatów video (m.in. .mkv) wbudowany Media Player
-Nie Curved
-Planuje zrobić kalibracje po zakupie

Gdzie mi zależy na jakości:
-De facto tylko przy filmach
-Jako input do filmów przyjmijmy .mkv 10-15mbps bitrate odtwarzany poprzez Media Player telewizora

Moje rozumienie jakości:
-Zapewne na poziomie przeciętnej osoby na tym forum - zawracam uwagę na czerń, kolory, płynność, smużenie czy clouding

Czego oczekuje po zakupie:
-Wyważenia między ceną a jakością - nie płacenia dwa razy za "10% lepszy obraz"
-Wyważenia między obecnymi trendami a ich etapem adaptacji na rynku - nie płacenia dwa razy za najlepszy HDR względem przeciętnego
-Bezzawodności przez okres do 5 lat bądź informacji, że bezpiecznie jest dokupić wydłużoną gwarancje przy modelu X

O jakich myślałem:
-Nie mam sztywno określonego budżetu stąd rozpatrywałem poniższe
-55PUS7101 - podobno kiepska czerń i clouding (bardziej to drugie mnie martwi)
-55PUS7600 - wszędzie zostały z ekspozycji
-55PUS8601 - wszędzie niedostępny
-Nie mówię nie serii 6000 - nie mam o niej wiedzy

Gdzie chce kopić:
-Media Markt/Saturn, bądź ewentualnie EURO

Co byście mi doradzili z całej rodziny TV Philipsa? :)
A może wpędziłem się w kozi róg przyjęciem powyższych założeń


Z góry dzięki za pomoc i jednocześnie z pokorą przyjmę skarcenie jak gdzieś powyżej napisałem jakieś hdtvowe farmazony ;)


Pozdro,
R.
 

pike

New member
Widziałem dzisiaj w media Markt za 5200 model 7600. Przecena z 6200 bo ma delikatne rysy. Tylko nie wiadomo gdzie.

Ja mam również model 55pus7600 jestem maniakiem filmowym i powiem ze jak dla mnie jakość obrazu bardzo dobra. Czerń super a cloudingu to tu nie uswiadczysz.
Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

romek.inc

New member
@pike
No własnie też kminiłem 55PUS7600 ale nigdzie nie widziałem nowych.
Na pewno nie jestem zainteresowany grzanymi na ekspozycji.

Może orientujesz się czy jak jest taki w Outletcie Media Markt oznaczony "delikatne zarysowania" to on tez mógł stać na ekspozycji?
Niby jak inaczej mógłby się zarysować jak nie przy wyjmowaniu z pudełka gdzieś?



@kiki
Optymalnie około 4-6K
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mam 7101 i dziś raczej kupiłbym 7600 + dongla na YT 4k. HDR? Naprawdę trudno zauważyć różnicę. Z drugiej strony 5 lat temu kupiłem w Saturnie powystawowgo Fila serii 8 i matryca Sharpa nie dozyla dnia dzisiejszego. Mówiąc wprost brak czerni bardzo mnie drażni.
 

pike

New member
@pike
No własnie też kminiłem 55PUS7600 ale nigdzie nie widziałem nowych.
Na pewno nie jestem zainteresowany grzanymi na ekspozycji.

Może orientujesz się czy jak jest taki w Outletcie Media Markt oznaczony "delikatne zarysowania" to on tez mógł stać na ekspozycji?
Niby jak inaczej mógłby się zarysować jak nie przy wyjmowaniu z pudełka gdzieś?



@kiki
Optymalnie około 4-6K
Pewnie stał na wystawie. Innego wyjaśnienia nie widzę. Niedługo będę sprzedawał swój 11 miesięczny. Może 3.5 dostanę :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

romek.inc

New member
Odnośnie 7600, czy dobrze zakładam, że on obecnie schodzi z rynku i jak teraz nie ma nowych to już nie będzie? Na philips.pl z 55" serii 7000 są tylko 7101 i 7181.

A w temacie 7101 właśnie się zastanawiam na ile tez minusy o których można przeczytać w necie (clouding, czerń i motion blur) są drażniące/mocno widoczne a na ile ewentualnie część można zbilansować w jakimś stopniu kalibracją?
 

Marta84

New member
A w temacie 7101 właśnie się zastanawiam na ile tez minusy o których można przeczytać w necie (clouding, czerń i motion blur) są drażniące/mocno widoczne a na ile ewentualnie część można zbilansować w jakimś stopniu kalibracją?

Minusy sa bardzo widoczne i niestety nie da sie ich skorygowac kalibracją. W ciagu dnia jest nawet ok. Wieczorem koszmar.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak PUS7600 schodzi z rynku.
Następcy mają być od marca 2017.
Kalibracja 20-30% - warto.
 

tkg

New member
Kiki - Philipsy pus7600 i pus7181 testowałes obydwa, w ogólnej punktacji jest równo. Dlaczego, czyżby 7181 był tak dobry czy 7600 tak słaby?
I pytanie ogólne: czy seria 7600 odtwarza 4k z youtube i satelity?
Seria 7101 nie ma z tym problemu tak?
 

pike

New member
Kiki - Philipsy pus7600 i pus7181 testowałes obydwa, w ogólnej punktacji jest równo. Dlaczego, czyżby 7181 był tak dobry czy 7600 tak słaby?
I pytanie ogólne: czy seria 7600 odtwarza 4k z youtube i satelity?
Seria 7101 nie ma z tym problemu tak?
Z YouTube nie odtwarza. Sat nie sprawdzę bo mam nc+. Ale z tego co wiem to odtwarza.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

romek.inc

New member
Odnośnie 7101 - zakładając, że trafie sztukę bez dużego cloudingu, bądź jak taki będzie będę reklamował (o ile jest to podstawa do reklamacji?) to w kontekście obrazu (kolorów, czerni, kontrastów etc) po kalibracji czy ten telewizor z przedziału rynkowego 4-5K PLN daje dobry obraz?
 

Marta84

New member
Odnośnie 7101 - zakładając, że trafie sztukę bez dużego cloudingu, bądź jak taki będzie będę reklamował (o ile jest to podstawa do reklamacji?) to w kontekście obrazu (kolorów, czerni, kontrastów etc) po kalibracji czy ten telewizor z przedziału rynkowego 4-5K PLN daje dobry obraz?

Moim zdaniem nie daje. Czern jest bardzo słaba, artefakty wokół poruszajacych sie obiektów.
Clouding, banding nie jest podstawą reklamacji - Philips odpowie ze to cecha (a nie wada) matrycy IPS.

Kolory - ok
Czerń - bardzo słaba, (jeden z gorszych wyników na rynku, choc pomaga ambilight)
Kontrast - bardzo słaby (jeden z gorszych wyników na rynku)

Kalibracja pomaga ale niestety w tym przypadku cudów nie zrobi, bo matryca jest bardzo słabej jakosci w zakresie mozliwosci wyswietlania obrazu.
W zasadzie ten TV ma 2 duze plusy: Dobre kąty widzenia i Ambilight.
Jesli te 2 cechy sa dla Ciebie najwazniejsze to warto go kupić, jesli najwazniejsza dla Ciebie jest jakość obrazu to skreśl go z listy bo wyrzucisz pieniadze w błoto i bedziesz sie meczył przez kilka lat.
 
Ostatnia edycja:
Do góry