Słuchajcie!!! Jest dramat!!! Philips 42PF7621 D czy Philips 42PFL7332

bugiman

New member
Od poniedziałku siedzę na necie i chodzę po sklepach w poszukiwaniu tego JEDYNEGO:!: :!: :!: :!: Na samym początku był samsung r71b ale akuratnie nie mieli go w max24 w Nowej Soli a że jestem z Zielonej Góry to sobie do nich podjechałem.:D
Stwierdziłem, że poczekam ale w między czasie pojawił się Philips 32PFL7332/10. Obraz naprawdę jest piękny i nieporównywalny z r71b.:!: :!: :!: ( czy to tylko zasługa PixelPlus2:?: :?: ).
Jednakże, po namyśle, stwierdziłem, że jak kupować to kupować ten JEDYNY nowy telewizor.:D
I w ten oto sposób sprawa wygląda następująco:

Philips 42PF7621 D

czy

Philips 42PFL7332

Specyfikacje obydwu telewizorków już znam:!: :!: :!:
Czym one się różnią poza tym że jeden z nich ma tuner do HD:?: Bo rozumiem, że panele mają takie same tylko jasność w 42PFL7332 wynosi 550 (czy to robi jakąś różnicę? ).

Błagam o pomoc. Już nie śpię po nocach. Ostatni usiadłem na chwilke o 20 i raptem zrobiła się 4 rano:bober:

Z góry dziękuję ma chociażby strzępy podpowiedzi:blagam:
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Z tych dwóch modeli wybierałbym - Philips 42PFL7332
Ma lepsze parametry - co przy sygnale sd daje Ci przewagę skalowania i proprawia jakość . Ale pamiętaj że oglądasz na programach demo.
W warunkach domowych - nie będzie juz tak słodko.
Philips ma matryce LG , a więc obarczone są tymi samymi przypadłościami.
Żebyś nie żałował - powinieneś koniecznie sprawdzić też:
42"Toshiba Regza - DCDI Faroudja™
http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id2_3_id3_165.aspx
jest świetny

42 Sharp RD 2 - gra cudownie
http://www.sharp.de/php/p.php?par=18_no_no_1366

plazmę Pioneera 4270 XA - rewelacja

Dopiero tak uzbrojony w wiedzę powinieneś wybierać . Ten telewizor trochę u Ciebie w domu pogra. Więc warto kupić coś z czego bedziesz szczęśliwy.
 

Mi-ś

New member
kiki napisał:
witam
Z tych dwóch modeli wybierałbym - Philips 42PFL7332
Ma lepsze parametry - co przy sygnale sd daje Ci przewagę skalowania i proprawia jakość . Ale pamiętaj że oglądasz na programach demo.
W warunkach domowych - nie będzie juz tak słodko.

A ja tam mam tego Philipsa tylko model 32.Jest słodko nawet bardzo słodko,nie oglondam demówek.Przeważnie jak narazie oglondam kablówke i DVD.Oczywiście Szarp,Pioneer ale poco przepłacać i.t.p.
 

Romanoff

New member
U mnie w sklepie leci demo Philipsa z DVD(na zmianę z filmami) i podpięte jest 7modeli 32" i w sposob w miarę rzetelny można porównać jakość obrazu,płynność,szczegółowość,katy widzenia.Philips ma takie dema które obnażają wady innych marek(oraz własnych, niższych modeli).
W sklepach przeważnie lecą dema Samsunga i LG.
Ciągłe pisanie że TV Philipsa ocenia się po Demach jest nieporozumieniem.
Poza tym zawsze można przełączyć wejście/kanał,litości Kiki....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie wróciłem z MM - gdzie Philips jest podłączony pod dvd - lecą reklamy operatora Play. Ja sobie bym w życiu nie kupił takiego telewizora jesli z dvd miałbym taki obraz . Obraz jest straszny - smużenie jak za króla ćwieczka. Być może mariał jest nagrany kiepsko .
Z kolei w Euro - leci muzyka z anteny satelitarnej - i jakość jest słaba - ale zawsze można zwalić na rodzielacze sygnału.
A z demo HD -jakość absolutnie zachwycający . Nie można nawet się przyczepić do żadnego szczegółu.
Poza tym mam na sklepie Philipsa dwa modele - w tym 37 " LCD jest w cenie 3499 zł i czuje się dobrze . Od pół roku nie chce się sprzedać w tej cenie. Jak ktoś popatrzy - to nawet cena nie jest w stanie rekompensować jakości - a jest podłacząny cały czas pod DEMO HD.
Dodatkowym argumentem jest również plebiscyt użytkowników - gdzie Philipsy znalazły się w najlepszym wypadku w drugiej dziesiątce.
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/kategorie.html
Jesli miałbym tylko sygnał HD do odbioru - to Philips byłby zapewne w ścisłej czołówce . Ale póki co mamy to co mamy i szybko się nie zmieni.
pozdrawiam
 

Romanoff

New member
O czym ty piszesz Kiki?Człowieku weź na wstrzymanie bo już takie nonsensy z Twojej strony idą,że ręce opadają.Ludzie przestana Cię szanować za opinie wydawane w ten sposób.U mnie na półce stoi i Philips i JVC, Samsung też, i parę innych.Jeden model stoi miesiącami i za Chiny się nie sprzeda nawet za pół ceny i nagrywarką gratis a inny z podłączonym demem HD również.Obojętnie czy to LG,Philips czy Sony.Miło że przyznajesz że u Ciebie Philips gra na Demie(to co zarzucasz innym..(?)).
Poza tym NIE UOGÓLNIAJ.Jeden model gra lepiej drugi gorzej.Żadna marka nie ma samych dobrych modeli.Jest rozpiętość w wyborze/cenie/wyposażeniu i o to chodzi.
Dla Twojej wiadomości,sygnał HD nie robi ze słabego modelu TV nagle dobrego.Chyba,że dla laika.
Pozdrawiam
 

Mi-ś

New member
Czytałem twoje pierwsze posty Kiki,czytam teraz, wówczas kierowałem się twoimi radami. Ale teraz hmm...no nic mogę obecnie stwierdzić jesteś znakomitym fachowcem i sprzedawcom.
 
Ostatnia edycja:

lexoduspk

New member
Witam. Kiki kolejny raz udowodnił, że widocznie ma małą ofertę Philipsa w swoim sklepie, albo na telewizorach innych marek więcej zarabia. Skoro większość osób uważa, że obraz SD na Philipsach z Pixel Plus jest jednym z lepszych, a Kiki pisze ze gorszego nie widzial to jest chyba cos nie tak. Dla mnie to obraz na telewizorach Samsung i Panasonic obraz SD jest najgorszy. Nie powiem nic zlego na tamat Sharpow, poniewaz Sharpy z opcja TRUEd dorownuja Philipsom z Pixel Plus (dorownuja ale moim zdaniem ich nie przewyzszaja), tak samo porownywalny obraz maja Philipsy bez Pixel Plus i Sharpy bez TRUEd. A poza tym mowienie ze obraz HD jest wyswietlane podobnie bez wzgledu na model telewizora, swiadczy o Pana fachowosci.
 

Mi-ś

New member
Witam ponownie. Moim zdaniem,Philipsy z Pixel Plus na sygnale analogowym (kablówka) dorównują Sharpom typu BV9 czy RA1 tyle tylko że są w innej klasie cenowej.Sam przed zakupem rozważałem Sharpa BV9,ale po porównaniu wyświetlanego obrazu z analogu nie widziałem różnicy miendzy Philipsem (PFL7332)a tym Sharpem.Więc kupiłem Philipsa i cieszę się czysty obrazem bez zniekształceń.No ale ale marketing robi swoje.
 

Agrescik

New member
Witam....

... od jakiegos czasu przygladam sie watkowi pfl7332 i zauwazylem tendencyjnosc Kikiego... Naprawde nie lubi Filipkow. Moze wieksza kase dostaje od szefa za sprzedaz .... Ogladalem w/w model i porownujac go do samsungow ... lg... czy innych naprawde nie wypada zle. Zastanawiam sie nad modelem 42pfl7332 badz 42pfl5322. Ten drugi od polowy maja ma byc dostepny. Nie ukrywam ze design tego drugiego mi bardziej odpowiada. Pod wzgledem parametrow ten drugi ma PP a pfl7332 ma PP2. I tu moze byc istotna roznica. 42pfl5322 nie widzialem w akcji na zywo. 42pfl7332 w wydaniu Euro AGD byl ok. Nie sugeruje sie tu sygnalem z wielostanowiskowego rozdzilacza bo to jest syf. Ale ogolnie wywarl na mnie wrazenie. Moze ktos sie wypowiedziec przynajmniej teoretycznie na temat tego drugiego modelu? Odradza ktos ten zakup? Cena ma byc jego 5400 a pfl7332 jest w cenie 5200. Dzieki za zyczliwe rady. Pozdrawiam forumowiczow. Rowniez Kikiego. Ktory moze byc troche bardziej obiektywny dla Filipkow. Nie sa az tak tragiczne :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Telewizory Philipsa prawdopodobnie - tak jak telewizory Loewe są przeznaczone do bardzo dobrego sygnału analogowego lub cyfrowego. Wówczas grają extra . Nie przypisujcie mi czegoś czego nie powiedziałem.
To co widziałem - widziałem i moja ocena się nie zmieni. W Olsztynie w MM grają fatalnie i tyle. Może wrócą do sygnału demo Philipsa - bo wówczas jest na co popatrzeć.
Również z przyjemnością podkreślę że w HD Philipsy
grają rewelacyjnie .
Chętnie sprzedam 37" Philipsa za 3499 zł - wziąłem podobnie jak inne Philipsy na testy - i tak juz zostało . Ani na sklepie , ani prezentacjach nikt nie chce nawet spojrzeć na te wynalazki. Ale oczywiście zawsze można na coś złożyć, np że to tylko ten jest akurat słaby. http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/68871 a cena jest rewelacyjna , jeszcze dorzucę kino gratis.
Philips 42PFL7332 - wygląd ma naprawdę dostojny i nowoczesny
Ale smużenie dziś sprawdzałem w Domarze - sklep TESCO Olsztyn.
Zostanę przy swojej opinii.
Być może tu też jest słaby sygnał z rozdzielacza.
pozdrawiam


 

bugiman

New member
Hmmm

Nie wiem, o co tu chodzi ale dziękuję Kikiemu za rzeczową odpowiedz. Jasno i konkretnie powiedział mi który model mam wybrać z tych dwóch, a że jemu Philipsy się nie podobają to jego strata. ;) Mi spośród LCD w tym przedziale cenowym spodobał się tylko Philips i przy nim zostanę. W czwartek odbieram.
Pozdrawiam
 

watsup

New member
Jestem tu zupełnine nowy a więc WITAM szanowne towarzystwo...
i przechodze od razu do rzeczy, tj. BUGIMAN...?...nic nie napisałeś jak się sprawuje twoje cacuszko , napisz swoje wrażenia po podłączeniu do ...(właśnie napisz jaki sygnał odbierasz , kablówka, cyfra itd.) w zaciszu domowym.

Pozdrawiam 4ll
 
Do góry