Parę pytań laika

Lukassch

New member
Witam,

Mam do Was parę pytań.

1. Jak się ma sprawa z odtwarzaczami DVD i telewizorami LCD? Czy jakość obrazu jest nadal tak świetna jak w przypadku wyświetlania na normalnym telewizorze czy z powodu wyższej rozdzielczości LCD jest gorsza?

2.Obecnie przy oglądaniu filmów podpinam LCD pod komputer za pomocą wyjścia VGA. Czy dobry stacjonarny odtwarzacz zaoferuje jeszcze lepszą jakość obrazu?

3. Jaki odtwarzacz DVD najlepiej będzie pasował do mojego telewizora (Philips 32PF4320/10, specyfikacja -> Link), interesują mnie te w przedziale cenowym do 400, ewentualnie 500 zł.

4. Czy są jakieś przejściówki scart->HDMI? Mój telewizor nie ma wyjścia HDMI ale jest napisane że obsługuje rozdzielczości HD, tak więc zastanawia mnie to czy będę mógł na nim wyświetlić film HD DVD.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 

semaisa

New member
Witam.
Post moze bedzie malo wniesie do tematu lecz npewno Ci pomoze.

Zamias czekac na odpowiedzi uzyj opcji "szukaj".

Wiem ze najlepiej pojsc na skroty i czekac na gotowe odpowiedzi ale to nie o to w forum chodzi...
 

Pitsy

New member
telewizor nie jest rewelacyjny, 18ms to poprzednia epoka, jest podane że obsługuje sygnał progresywny (brak wej component3 x rca ??), więc jedynym rozsządnym rozwiazaniem jest kupienie dvd z funkcją progressiv scan i połaczenie z wej scart1 za pomocą przejściówki - (scart - 3 x rca + 2 x audio), takie dvd nie są już drogie i nie istnieje cos takiego jak przejściówka z hdmi na csart. Nie mozna z analogu zrobić cyfrówke za pomoca przejściówki. Obraz jednak nie bedzie diametralnie lepszy niż przy ogladaniu z kompa, ale odpada odpalanie komputera gdy tylko chcesz obejrzeć jakiś film.

Co do HD to można kombinowac podłączenie np. n-boxa ale tylko po łaczu component - czyli po odpieciu dvd tym samym kablem.
 

Lukassch

New member
Złącza component telewizor posiada - żółte pod video i czerwone/białe pod audio. Jest jeszcze wejście S-Video. Czyli najlepiej podłączyć odtwarzacz DVD do tych kolorowych wejść?
 

Lukassch

New member
Wielkie dzięki za artykuł :)
Przez RGB obraz będzie lepszy niż przez component? W tekście powiadziane jest, że component jednak przoduje pod względem jakości obrazu.
 
Do góry