kilka pytań potencjalnego kupującego :)

uwencjusz

New member
Witam, mam kilka pytań dotyczących modeli z 2016r. Za wszelkie odpowiedzi stokrotne dzięki

1. Przeglądając wątki na forum spotkałem się z opinią jakoby procesor w modelu 6561 jak i w 6501 nie wyrabiał z dekodowaniem czy też skalowaniem (chodzi o przycinanie się obrazu przy szybszym ruchu). Przeglądając i porównując modele na stronie Philipsa, te modele jak i wyższe mają procesor czterordzeniowy. Procesorów takich jest wiele, różnią się pewnie taktowaniem. Nie wiem czy w wersjach wyższych są zastosowane te same procesory? Idąc tym tropem czy te przycinanie dotyczy tylko tych modeli z serii 6000 czy też z tych wyższych serii też? Czy problem posiadaczy tych modeli naprawdę jest dokuczliwy?

2. Jak wiadomo, w wielu testach przytacza się, że wiele modeli ma wsparcie sprzętowe do HDR, jednak brakuje odpowiednich implementacji w sofcie. Czy wiadomo kiedy ten HDR w końcu ruszy i kiedy możemy się doczekać jakichś opinii w zakresie jego działania. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ze względu na niską luminancje efekt raczej nie będzie porażający.

3. Czy coś wiadomo na temat najnowszego oprogramowania Android TV opartym na Android 6.0 Marshmallow? Czy problemy wynikające w pytaniu 1 mogą zostać naprawione aktualizacją software'u, czy też niestety jest to problem tylko i wyłącznie sprzętowy?

4. Pytanie do użytkowników modeli z 2016r. Jaki model kupiliście i czy byście go ponownie wybrali? ;-) Pytam dlatego, że od dłuższego już czasu przeglądam wszelkie fora z testami i opiniami TV i co jakiś czas ponownie wracam do marki Philips. Wiem, że IPS, ale też i Ambilight, wiem że problemy softowe, no ale też nie mogą się one ciągnąć w nieskończoność. Dylemat jest. Oczywiście jest też i wybór, gdyż można zakupić tańszy TV bez Android TV i do tego dokupić Nvidia Shield w której bebechy sprawiają, że Android działa bez zastrzeżeń i do tego mamy fajną konsole ;-)
 

keyzee

New member
Mam Philipsa i wiem że błędy mogą się u nich ciągnąć w nieskończoność.
Wydają aktualizacje która psuje to co działało dobrze do tej pory.Mało tego nie naprawia tego co zgłaszano do Philipsa.Support radzi tylko aby zainstalować ponownie telewizor.Więc nie licz że poprawią w sofcie coś.
Ja jak kupowałem swój tv to wiedziałem o wadach z oprogramowaniem i łudziłem się podobnie jak Ty,że naprawią.Kieruj się raczej tym że coś za coś.Ambilight za wady w sofcie i decyduj.
 

uwencjusz

New member
co do pkt 1:
Ciężko jest cokolwiek znaleźć na temat procesorów i ich wydajności, jednak jak wiemy istnieje możliwość w Android TV instalacji aplikacji z "nieznanych źródeł". Czy na TV istnieje możliwość zainstalowania benchmarków np Antutu?

Jeśli tak to każdy kto byłby ciekaw wydajności swojego modelu mógłby przetestować swój model i ewentualnie podzielić się wynikami. W ten spsób można byłoby porównać jakie są różnice w wydajności pomiędzy modelami. Oczywiście metodologia musiałaby jakoś ściśle określona np ubite aplikacje działające w tle.., itp. Może ktoś z Was ma jakieś propozycje?
O ile w ogóle te testowanie ma jakikolwiek sens.
 

blackadrenaline

New member
Witam,

Mam telewizor Philipsa model 6501 z 2016-go roku od 2 dni i jestem raczej zadowolony. Po pierwsze, ten 55 calowy telewizor ma wbudowane odświeżanie matrycy 120Hz i chyba to sprawia że w porównaniu z moim poprzednim telewizorem czyli LG sprzed 2 lat wszystko wydaje się bardziej ostre i kolory są bardziej nasycone. Szczegółowe dane telewizora można znaleźć na: 54.6" Philips 55PUS6501/12 - Specifications
Bardzo mi się podoba rozwiązanie z pilotem na którym z jednej strony jest klawiaturka a na drugiej sterowanie tv, chociaż można byłoby zmieścić także mikrofon do wyszukiwania w sieci jaki np jest w nowym Sony.
Ambilight to fajny gadżet, zwłaszcza na początku robi duże wrażenie.
 

flappyduck

New member
Miałem 6561, 7181 chwilowo, a teraz 7601 i kompletnie na nic nie narzekam odnośnie androida. Chodzi szybko i klawiatura w pilocie in plus. Przeglądarki nie używam bo to tv (narzekają piraci). Łapać póki są bo w sumie już znikają :)
 
Do góry