Telewizor Philips 65PUS7601 - firma TP Vision prezentuje go w Berlinie .

D

Deleted member 121090

Guest
kiki
Nie widziałem ale opieram się na Twoich słowach. Przecież sam napisałeś, że 8901 ma lepszy obraz mimo gorszych parametrów technicznych.
Dziwię się po prostu po co w takim razie ulepszać parametry techniczne, skoro dają gorszy obraz?
Co dało wprowadzenie tych nowinek technicznych?
Jak wytłumaczyć to, że nowsze technologie z lepszymi parametrami technicznymi są gorzej odbierane przez Twoich klientów?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Odnośnie TV i HDR-u, to wiadomo, że efekt jest zależny od maksymalnej jasności matrycy. Jak matryca ciemna to i efekt HDR-u będzie mizerny. Sprawdzałem w sklepie modele:
- Sony 55X8508C - jasność matrycy ok. 300 cd/m2 - efekt HDR-u na demkach nie robił żadnego wrażenia,
- Sony 55XD8505 - jasność matrycy ok. 400 cd/m2 - efekt HDR-u na tym samym materiale był już lepszy,
- Sony 55XD9305 - jasność matrycy ok. 1000 cd/m2 - efekt działania HDR-u rewelacja na tle poprzedników.

Skoro Philips 8601 ma 700 nitów, to efekt HDR-u będzie bardzo dobry, a jak w modelu 8901 jest tylko 400 nitów, to będzie dużo gorzej, bo matryca zbyt ciemna. Niestety z "pustego to i Salomon nie naleje". Oczywiście jeśli komuś nie zależy na tej technologii, to mu wystarczy i 300 nitów :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Na szczęście same cyfry nie grają.
Zapraszam na pokaz i porównanie stojących obok siebie modeli.
Wszyscy którzy z Polski zdecydowali się na taki pokaz stwierdzili, że PUS8901 gra lepiej.

Jeśli jest tak jak piszesz to możliwości widzę tylko 3
1. 8601 był źle skalibrowany (w co wątpię bo przecież znacie się na tym)
2. Złe ustawienie polepszaczy w modelu 8601 (też wątpię bo chyba na tym też się znacie)
3. Różnej jakości matryce. Baaardzo różnej skoro o tyle lepsze parametry nie dały wzrokowej poprawy.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Fajnie , ale ja nauczony żeby nie wierzyć we wszystko co jest napisane na ; papierze ; poczekam na prawdziwe testy tego dobrze zapowiadającego się Phila. Dla mnie jakość wyświetlanego obrazu to nr.1 , a 2-wa to działanie wszystkich zapowiedzianych funkcji np. żeby kodek 265 obsługiwał bez problemów kanały 4k z satelity , CI+ był dla naszych Platform Cyfrowych obsługiwany bez problemów itp. Wszystko powinno działać ; od ręki ; a nie żeby były obiecywane w kolejnych aktualizacjach oprogramowania z którymi nie jednokrotnie Philips sobie nie radzi/ł.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zapowiada się dobrze i jestem przekonany,że taki będzie ! Nie wiem czy będzie miał VP9 profile 2 który jest prawdopodobnie niezbędny do przesyłania HDR z YouTube.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test będzie w przyszłym tygodniu.
Ale sprawdziliśmy modele przy kalibracji przed wysyłką.
Mamy już też reakcję pierwszych osób które kupiły te telewizory w Europie.
Na razie same zachwyty, ale dajmy im ochłonąć.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Długo go pieścili, wiec jak im strefowe podświetlenie wypaliło i przyzwoite kąty boczne wyszły, to będzie super sprzęt. Cena 9k też zachęcająca bardzo...
 

barburian

New member
Bez reklam
To po testach trzeba będzie zamawiać, wygląda obiecująco.
Jedynie co mnie interesuje to porównanie go do Sonego XD93.
I czas rozbić skarbonkę
 

o0kolo0o

Member
Hej ja już mam 65pus7601 i obraz jest super .. 4K z satelity działa .. youtube 4k też działa .. tv się nie wiesza ... odtwarza treści UHD z dysku bez zająknięcia..

Poprzedni Tv jaki miałem to 65pus7600 .. porażka 4 razy był w naprawie gwarancyjnej .. na szczęście już go niema

Co do uwag to TV mam od wtorku w domu i nie miałem czasu się nim pobawić.
To co sprawdziłem od ręki to:
- 4k na youtube - działa
- kanały sat z Hot Birda z transmisjom 4K działają
- filmy UHD z nośników zewnętrznych działają i nie widać żadnych zacięć
- klawiatura na pilocie działa bez problemów (7600 bardzo często wstawiał po 2-3 te same litery)
- wyszukiwanie głosem działa .. bez problemu rozpoznaje słowa

Jak czas pozwoli to sprawdzę działanie aplikacji, a i posiadam firmware QM163E.0.1.15.15

Wpisy przeniosłem z tematu o pus7600
na prośbę "accu"

Jutro wstawię zdjęcia o które prosił "accu" czyli jednolitych plansz na ekranie telewizora : w kolorach : białym , czarnym , szarym , czerwonym , zielonym , niebieskim.
Jak macie pytania sugestie co do sprawdzenia to jestem otwarty.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Gratulacje z zakupu. Interesują mnie kąty boczne i wygaszanie strefowe. Czy kąty są dobre i lepsze niż w PUS7600? Jakie masz wrażenia w tej kwestii?

Drugi temat to jakość podświetlenia matrycy. Czy czarne pasy w filmach są wygaszane do zera i naprawdę smoliste, prawie jak w OLED?

Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Też interesuje mnie jakość podświetlenia matrycy. Czy czarne pasy w filmach są wygaszane do zera i naprawdę smoliste, jak TV radzi sobie przy nocnych
seansach przy zgaszonym świetle, czy czarne pasy w filmach są czarne, czy występuje efekt świecenia i widoczne jest podświetlanie ?
 
Do góry