Telewizor Philips 65PUS7601 - firma TP Vision prezentuje go w Berlinie .

WuMike

New member
Bez reklam
HDR ruszy na dobre w przyszłym roku pewnie, a za dwa lata dostaniemy już sporo materiałów.

Problemem będzie broadcasting UHD w kablówkach i na satelicie. Tutaj pewnie pojawia się pojedyncze kanały, przynajmniej polskie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
HDR ruszy na dobre w przyszłym roku pewnie, a za dwa lata dostaniemy już sporo materiałów.

Problemem będzie broadcasting UHD w kablówkach i na satelicie. Tutaj pewnie pojawia się pojedyncze kanały, przynajmniej polskie.

UPC już rozmawia z Netflixem w sprawie udostępnienia klientom treści 4k i HDR poprzez streaming. Po co wdrażać nowe technologie i dekodery skoro można się dogadać z siostrzaną firmą. Gorzej z samymi treściami. W tej chwili jest ich faktycznie pomijalnie mało.
 

class

New member
Witam

Czy ktoś wie jak z dostępnością tego TV? podobno jeszcze chwile temu w MM był za mniej niż 9K PLN.
Teraz na ceneo sa raptem dwie oferty i cena zaporowa ponad 11000...

Chcialbym kupic ten TV, najlepiej razem z kalibracją.
Zastanawiam sie jeszcze nad Panasonic TX-65DX750E, tylko ze korci mnie ambilight, ktorego nikt poza Philipsem nie ma.

Wyslalem kiki wiadomosc na priv jakis czas temu z pytaniem o dostepnosc w sklepie...

pozdro
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzisiaj Maciej testujący ten TV na konkurencyjnym forum po raz kolejny odniósł się do słów kikiego, że testowali ponoć zepsuty egzemplarz.
Podał link do testu innego testera:
Philips 65PUS7601 (7601) 4K TV Review

Test ten pokazuje te same wady tego modelu. Nie ma więc mowy o tym, że testowany był zepsuty egzemplarz. Dodatkowo Philips w dalszym ciągu ani słówkiem nie potwierdził tego, że wysłali do testów uszkodzony TV.
Wypowiedź Macieja znajdziecie na konkurencyjnym forum w temacie z testem 7601.
 

dzardzi

New member
To sie zgadza. Jednak recenzent uznał ten Tv ( pomimo jego oczywistych wad ) za sprzęt godny polecenia szczególnie jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Cały czas czytam śledzę testy i fora i chyba coraz bardziej stawiam na ten model... Brak jeszcze dokładniejszych opini użytkowników i to mnie wstrzymuje 😉

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 121090

Guest
Oczywiście, że tak. Mało tego ten TV uzyskał notę ,, Highly Recommended''.
 

barburian

New member
Bez reklam
Po profesjonalnej kalibracji ten TV wydaje się być dobrym modelem, zastanawia mnie czemu nie odtwarza HDR na Netflix i ile trzeba będzie czekać na aktualizację softu.

I dlaczego Panasonic 65DX900 jest w Polsce taki drogi ....
w UK kosztuje 2600 Funtów , czy ktoś ściąga TV z UK do Polski , jak wygląda gwarancja i uznawanie jej w Polsce ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Po profesjonalnej kalibracji ten TV wydaje się być dobrym modelem, zastanawia mnie czemu nie odtwarza HDR na Netflix i ile trzeba będzie czekać na aktualizację softu.
No tu może nie być wesoło. Model 8601 jest już na rynku ponad rok i też niby miał HDR w specyfikacji.
A jak pisał ostatnio kiki Philips jeszcze ,, nie odpalił'' w nim HDR-a. Optymistą więc raczej bym nie był.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czym innym jest samo posiadanie HDR, które są w serii 6xxx i 7xxx a co innego możliwość jego wyświetlania w konkretnych aplikacjach. Dla Netflixa nie ma jeszcze wsparcia.
 

barburian

New member
Bez reklam
To szkoda, i nie wiadomo jak długo trzeba będzie czekać na aktualizacje, po co piszą że TV ma HDR skoro go nie ma w podstawowej aplikacji, wprowadzanie w błąd potencjalnego klienta.
 

accu

New member
Bez reklam
A czy wyświetli HDR na Netflix jeśli sygnał podamy z konsoli XBOX ONE S
i uruchomimy Netflix na konsoli ?

Witam uprzejmie,

Jeżeli dane urządzenie zewnętrzne ma na swoim"pokładzie" aplikację Netflix , wyświetlającą niektóre seriale
w 4K HDR , czy mamy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray , to jeżeli połączymy to urządzenie z telewizorem Philips 65PUS7601/12 odpowiednim kablem HDMI , poprzez złącze HDMI 1 lub HDMI 2 w tym telewizorze , oraz wybierze się ustawienie HDMI Ultra HD w opcji: UHD 4:4:4/4:2:2 w menu telewizora , telewizor ten wyświetli tak podany sygnał , czyli
4K HDR . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Dzisiaj Maciej testujący ten TV na konkurencyjnym forum po raz kolejny odniósł się do słów kikiego, że testowali ponoć zepsuty egzemplarz.
Podał link do testu innego testera:
Philips 65PUS7601 (7601) 4K TV Review

Test ten pokazuje te same wady tego modelu. Nie ma więc mowy o tym, że testowany był zepsuty egzemplarz. Dodatkowo Philips w dalszym ciągu ani słówkiem nie potwierdził tego, że wysłali do testów uszkodzony TV.
Wypowiedź Macieja znajdziecie na konkurencyjnym forum w temacie z testem 7601.

Nie rozumiem do końca specyfikacji testowej i dziwi mnie, dlaczego 7601 dostał odznakę highly recommended, a XD93 tylko recommended. Oba mają swoje wady, dosyć istotne, więc żaden z nich, podobnie KS800P nie powinien dostać takiego wyróżnienia obecnie. Cena nie powinna być tutaj brana pod uwagę, a jedynie bezwględna jakość obrazu. Dodatkowo, PUS7601 ma gorsze kąty widzenia, chociaż nie miałem jeszcze okazji porównać go z konkurencją, bezpośrednio.

Cena DX900 w Polsce jest absurdalna. Ten sam ekran w UK kosztuje kilka tysięcy mniej! Niezrozumiała dla mnie polityka Panasonika w PL. Nie chcą dać sobie szansy sprzedaży tv wyższej klasy u nas?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

nie rozumiem do końca specyfikacji testowej i dziwi mnie, dlaczego 7601 dostał odznakę highly recommended, a xd93 tylko recommended. Oba mają swoje wady, dosyć istotne, więc żaden z nich, podobnie ks800p nie powinien dostać takiego wyróżnienia obecnie. Cena nie powinna być tutaj brana pod uwagę, a jedynie bezwględna jakość obrazu. Dodatkowo, pus7601 ma gorsze kąty widzenia, chociaż nie miałem jeszcze okazji porównać go z konkurencją, bezpośrednio.

Cena dx900 w polsce jest absurdalna. Ten sam ekran w uk kosztuje kilka tysięcy mniej! Niezrozumiała dla mnie polityka panasonika w pl. Nie chcą dać sobie szansy sprzedaży tv wyższej klasy u nas?

dokładnie , pansonic 65dx900 w uk kosztuje 2600 funtów , czyli 13000 zł
 

dzardzi

New member
Recenzent wyraźnie napisał że w tym przedziale cenowym produkt jest wysoko rekomendowany. Według mnie cena również ma znaczenie na końcową ocenę produktu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 121090

Guest
Oczywiście, że tak. Zawsze oceniamy produkt w danej kategorii cenowej.
Inaczej żaden samochód kompaktowy nie mógłby być dobrze oceniony, no bo przecież na rynku jest Maybach czy Ferrari.
Recenzent w teście 7601 wyraźnie napisał o stosunku ceny do jakości w przypadku tego odbiornika.
 

Salah Ad-Din

New member
Nigdy nie widziałem obrazu HDR na 7601, ale każdy mówi że z tu w tym modelu jest totalna lipa. Pytanie czy jest PHILIPS z ambi który ma większą jasność matrycy ? tak aby nie było takiej lipy jak z 7601
 
Do góry