Pomoc przy wyborze telewizora Philips

Olo_85

New member
Witam wszystkich serdecznie.

Potrzebuje Waszej rady przy wyborze TV - od tego przegladania forum i czytania testow mam juz zupelny mentlik w glowie...
Sprawe ulatwia to, ze TV musi posiadac Ambilight (3stronny) co z gory sprowadza nas tylko do jednej marki.

Po doglebnej analizie wytypowalem trzy modele: 49PUS6561, 49PUS7101 i 48PUS7600.
Ktory z tej trojki jest teoretycznie najlepszy i godny polecenia? Moze macie inny typ?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5m x 4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Narazie stac, docelowo wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Srednie naslonecznienie, ale TV na wprost okna.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 42ST50
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Matryca 120Hz no i ambilight ;)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Zaden - telewizja klamie ;)
10. Jakie urządzenia ? Konsola PS4 i PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5godz
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Z lekka przewaga na matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport i filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1-2godz
16. Preferencje co do marki ? Philips
17. Preferencje co do wielkości ? 40”-50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? W sumie chyba nic
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W tygodniu miedzy 17 a 23 a w weekedny roznie.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500-5000 (ale im mniej tym lepiej ;)
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi miec

Z gory dziekuje za pomoc i dobre rady, i przepraszam za brak polskich znakow.
Pozdrawiam
 

BaRTaSs88

New member
To ja dopytam, zawężając wybór między 49PUS6561 i 48PUS7600.
Wiem, że w PUS6561 jest matryca IPS, a w PUS7600 VA i dodatkowo 3D...
Nie mogę się zdecydować, który telewizor zakupić...
U mnie raczej grane nie będzie, ale na pewno sygnał satelitarny cyfrowy i surfowanie po Internecie. Ważne są też kąty widzenia, bo telewizor będzie na ścianie, a siedzący będą także po bokach...
Dlatego skłaniam się ku matrycy IPS...
Czy ktoś mógłby utwierdzić w przekonaniu, że ten tegoroczny 49PUS6561, to lepszy wybór lub wybić mi go z głowy? :???:
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jeśli nie zamierzasz oglądać YT 4k to zdecydowanie 7600. Kąty w VA moim zdaniem są demonizowane. Mam 7101 tylko dlatego, że żal i kasy 8601, ale trudno mi się ogląda materiały inne niż 4k. A nawet one nie dają po pysku. Poprostu pamiętam obraz z 8605.
 

BaRTaSs88

New member
Dzięki za szybką odpowiedź :)
Czyli kąty w 7600 są według Ciebie dosyć dobre.. :)
A jak z samym w sobie Androidem i jego działaniem w 7600? Czy uważasz, że będzie to tak samo szybko hulało w obydwóch telewizorach? :)
Zastanawiam się też, czy 7600 dostanie aktualizacje do Androida Marshmallow... 6561 ma otrzymać we wrześniu według mojej wiedzy...
 

warzi

New member
Hej, posiadam 55PUS6561 i jeżeli chodzi o android to parę razy mi się "zmulił", KODI nie odpalał (teraz już śmiga - tak na marginesie) ale myślę że Android tak już ma :)

Pozdrawiam
 

BaRTaSs88

New member
Zmieścić, by się zmieścił, ale mój budżet, to ok. 4000zł, a pokój znowu wcale nie jest taki duży :p
Dlatego tak się zastanawiam między tymi dwoma TV... :)
 

Olo_85

New member
Czy czern w modelu 7101 jest az tak "katastrofalna" jak to przedstawili w w/w tescie podeslanym przez zaza? Clouding i blur tez tak bije po oczach?
Osobiscie nie jestem jakims videofilem i moze ktorys z uzytkownikow forum jest posiadaczem owego modelu i przedstawilby swoja opinie co do tej kwestii?
Bylem juz prawie zdecydowany na ten model ale teraz pojawily sie pewne obawy, TV troche kosztuje i jednak jakies tam wymagania mam od niego.
Moze macie jakis inny, mniej problematyczny model, ktory wart jest polecenia? (z 3-stronnym Ambilightem ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapytaj tych co mają a nie tych co nie widzieli tego telewizora na oczy.
Musisz być niebieski to masz specjalną ofertę z kalibracją . Jak Ci się nie podoba zawsze możesz zwrócić lub wymienić telewizor na inny.
Ale z nowych w klasie cenowej nie kupisz nic lepszego.
 

BaRTaSs88

New member
Ja się skusiłem na 49PUS7101 w ofercie dla klubowiczów :)
Jutro TV ma do mnie dotrzeć.
Mogę zrobić zdjęcia i/lub nagrać jakieś filmiki, a linki wrzucić tutaj (swoją drogą też mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku) ;)
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Opinie o tych tv sa kiebskie ta firma nie szanuje swoich klientów co pokazują opinie użytkowników na forach także na tym same problemy z oprogramowaniem obraz ok ale nic po za tym .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak to telewizor - najważniejsza jest jakość obrazu !.
Tak jak było 15, 10, i 5 lat temu.
Dla mnie to zawsze najważniejsza sprawa.
I uogólniasz bo mowa jest o ile zauważyłeś na temat PUS7101.
 
Do góry