55pft6550 - restarty, niedziałający pilot, ...

remal

New member
Chyba się nacieszyłem swoim Philipsem. Zaraz po zakupie zaktualizowałem firmware do najnowszej wersji bodajże z 29 kwietnia i do wczoraj wszystko działało jak należy (minęły 2 tygodnie od zakupu). Od wczoraj masakra. Zaczęło się od niedziałającego pilota. Więc włączyłem tv. Pomielił kilkanaście minut, uruchomił i zaczął losowo restartować. Od tamtej pory osiąga trzy stany.

1. Uruchamia się działa ok, ale po kilku minutach przestaje działać pilot i nie można go ponownie sparować - joystick 3 sekundy, czerwony i niebieski na pilocie 1 sekunda.
2. Uruchamia się joystickiem, bo pilot nie działa. Można sparować pilota, ale od tego momentu losowe restarty.
3. Po włączeniu miga czerwona dioda i tv nigdy się nie uruchomi. Pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki.

Jakieś pomysły jak to przywrócić do życia? Niestety tv zaczął wariować zbyt późno, żeby go zwrócić. Teraz tylko ew. naprawa serwisowa.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
A to ci wyskoczył error, jak Philips z konopi... ;)

Ok, nie żartując już, oby to była tylko błahostka jakaś tylko.
 

remal

New member
Kontaktowałem się z Markiem do którego dostałem namiar od Kikiego (dzięki). Ale zrobiłem wszystko co mi podpowiedział i sam stwierdził, że objawy nie są normalne i jak to nie pomoże to coś nie tak jest z samym telewizorem.

Sprawa skończyła się tak, że zgłosiłem reklamację w Euro i czekam na serwisanta. Na szczęście przy tej wielkości TV przyjeżdżają do klienta. Złożyłem też dodatkowe pismo o niezgodności towaru z opisem i prośbą o wymianę na inny model, najlepiej innej marki.

Telewizor jest aktualnie w takim stanie, że włączam go przez wyłączenie wtyczki z gniazdka. Jak zaczyna migać dioda to da się go włączyć joystickiem z tyłu telewizora klikając go do góry (a powinno przez wciśnięcie, ale wtedy tylko miga dioda i nic się nie dzieje). Pilot nie działa, czasami działa aplikacja pilota na androida, ale często nie znajduje tv.

Także korzystam tylko z menu dostępnego dla joysticka gdzie tak na prawdę mam trzy opcje: regulacja głośności, wyłącz i zmiana wejścia.

Żeby było śmieszniej działa google cast, ale wyjście z niego przez zmianę wejścia.

Chciałem mieć Androida i skusił mnie Ambilight, i niższa cena Philipsa. Ale chyba jednak trzeba było dołożyć do Sony.

Taka sytuacja.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
I tutaj widzę przewagę MM/Saturn bo do 30 dni można oddać towar bez spowiedzi. Euro jest jednak polską firmą i za bardzo znają mentalność rodaków by pójść na taki układ. Na szczęście kupując w MM informują, że sprzęt jest że zwrotu i można podjąć świadomą decyzję o zakupie. Przynajmniej ja tak miałem...
 

remal

New member
Finalnie wymiana w Euro została odrzucona, a telewizor naprawiony w Autoryzowany Serwis MIK RADOM: Philips, Apple, Samsung, Sony, Toshiba, Sharp, JVC, Panasonic. Wymiana SSB - podobno moduł sterujący. Chodził tydzień stabilnie i dzisiaj po zawieszeniu się Spotify, restart i pilot działający tylko kilka chwil. Myślałem, że usterka wróciła, ale pomogło wyłączenie TV z gniazdka na dłuższą chwilę.

20.VI wyszła aktualizacja, którą dzisiaj zainstalowałem. Zobaczymy jak będzie na niej chodził.
 

remal

New member
Brak Ambilight widać Cię boli. Funkcja jest na prawdę fajna. Do jakości obrazu też nie mam zastrzeżeń. Przesiadłem się z plazmy Panasonica i płynność obrazu 800Hz mnie zdziwiła in plus. Niestety awaria zepsuła obraz tej marki.

Niestety coś nie gra z częścią smart. Możliwe, że winny jest sam Android z którym Sony też miał kłopoty. Jest cały czas aktualizowany i może, któregoś dnia problemy się skończą.

Właśnie chciałem uniknąć kupowania koreańskiego badziewia i Philips wydawał się czymś pośrednim między koreą i japonią. Niestety się myliłem. Jest Panasonic, jest Sony i później długo, długo nic.

Teraz jestem ożeniony już z tym TV i muszę się z tym pogodzić. Może z czasem się polubimy. A jak nie to wrócę do Panasonica, ale to już przy okazji przesiadki na 4k jak ten format stanie się popularniejszy.
 

Rafal7

Banned
Napewno mi tego nie brakuje.
Zamierzasz z tym żyć, nie ważne ze tv nie działa jak należy, akceptujesz to od tak?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jeżeli ktoś chce kupić telewizor Philips to niestety musi się liczyć , że może mieć kłopoty ze swoim świeżym nabytkiem i zamiast się cieszyć dobrym działaniem poszczególnych funkcji telewizora , okazuje się , że nowy telewizor może być powodem zmartwienia jego właściciela . Moim , skromnym zdaniem , na razie , jedynie seria telewizorów UHD Philips , modele
Philips 55PUS8601/12 i Philips 65PUS8601/12 reprezentują odpowiedni poziom obrazu i dźwięku ,
ale oprogramowanie fabryczne , jeżeli telewizor dobrze pracuje , nie należy jednak aktualizować ,
bo można narobić sobie również kłopotów . Jeżeli jakaś wersja oprogramowania coś konkretnego wnosi , to
aktualizację należy wykonywać z pendrive'a poprzez gniazdo USB w telewizorze . Niestety jednak telewizory tej serii są drogie . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

remal

New member
kapusta7: Mam jednak cały czas problem z pilotem i nie będę tego na pewno akceptował. Zgłosiłem kolejną reklamację w Euro tym razem odstąpienie od umowy, sprawa zaczyna mnie męczyć.

accu: Masz niby rację. Tylko po swoim przypadku wiem, że posiadanie Philipsa to jest hobby dla ludzi z nadmiarem czasu. Mi osobiście się w końcu się znudziło spędzać popołudnia na zabawach w detektywa co tym razem wpłynęło na to, że coś nie działa. Był naprawiany, nadal nie działa więc proszę o kasę z powrotem. Teraz niby czekam na ludzi z serwisu, żeby potwierdzili, że mam rację co do usterki z pilotem.

Telewizor to ma być urządzenie do oglądania TV i w przypadku smart jakiś dodatkowych treści z sieci, a nie ciągła walka ze sprzętem/oprogramowaniem. Miałem wcześniej plazmę Panasonica bez smart i po prostu oglądałem na niej TV i filmy z różnych źródeł. Chyba nie mam za dużych wymagań?
 

remal

New member
Jeśli Android to Sony, jeśli nie to Panasonic. Zauważyłem też, że 55 cali to wcale nie tak dużo więc możliwe, że dołożę do czegoś większego przynajmniej 58''.
 
Do góry