Philips PUS 7181 / 7101 opinie, wrażenia ?

stecko21

New member
Nie widziałem tego modelu na żywo, ale kolejne testy pokazujące się w sieci nie wystawiają mu najlepszej opinii Philips 55PUS7101 review | TrustedReviews
No niestety szkoda. Tv przed premiera byl dosyc dobrze zachwalany i wyszlo ze jednak to przecietniak w swojej cenie. Takie portale jak flatpanel czy trustreviews sa jednymi z najbardziej popularnych tego typu portali i mysle ze mozna im zaufac jezeli chodzi o testy tv. Cloudind, slaba czern, i kilka innych wad w tv z 2016 roku to krok do tylu i tak juz slabej pozycji philipsa wsrod producentow tv. Samymi swiatelkami z tylu tv ta firma wiele nie ugra...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
No niestety szkoda. Tv przed premiera byl dosyc dobrze zachwalany i wyszlo ze jednak to przecietniak w swojej cenie. Takie portale jak flatpanel czy trustreviews sa jednymi z najbardziej popularnych tego typu portali i mysle ze mozna im zaufac jezeli chodzi o testy tv. Cloudind, slaba czern, i kilka innych wad w tv z 2016 roku to krok do tylu i tak juz slabej pozycji philipsa wsrod producentow tv. Samymi swiatelkami z tylu tv ta firma wiele nie ugra...

Podaj zatem przykład lepszego 55" w tej cenie to chętnie wymienię.
 

stecko21

New member
To sprawdź na własne oczy będziesz miał zupełnie inne zdanie.
Twierdzisz ze te portale klamia lub specjalnie zanizaja ocene philipsa?
To nie Pl Kiki:)

Niestety jestem prywatna osoba i nie stac mnie kupowac kazdy telewizor zeby poogladac w domu i sprawdzic na wlasne oczy. Dlatego tez powstaly takie portale zeby sobie zrobic wstepna selekcje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale opowiadasz opowieści.
Napisz jaki nowy model masz 55", 4K, 100 Hz, HDR, VP9, Android z update do 6,0 w cenie 4999 zł ???
Nie podawaj modeli droższych bo ktoś ma 5 tyś zł .
Wymień wszystkie które spełniają te kryteria .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale opowiadasz opowieści.
Napisz jaki nowy model masz 55", 4K, 100 Hz, HDR, VP9, Android z update do 6,0 w cenie 4999 zł ???
Nie podawaj modeli droższych bo ktoś ma 5 tyś zł .
Wymień wszystkie które spełniają te kryteria .
 

stecko21

New member
Ale co z tego ze masz te wszystkie bajery skoro efekt koncowy jest slaby tzn jakosc obrazu bo o to tutaj chyba nam wszystkim chodzi nie? To nie jest receznja jednej prywatnej osoby tylko dwoch duzych zachodnich portalow zajmujacych sie tym tematem. I jestem w stanie im bardziej dac wiare niz kilku zwyklym uzytkownikom tych telewizorow. Nie twierdze ze obraz moze im (prywatnym uzytkownikom) podobac ale przyznaj szczerze ze taki trustedreview widzial dzisiatki paneli i jest w stanie bardziej rozroznic dobry obraz od slabszego? Czego zwykly Kowalski juz niestety nie. Jak mu sie podoba to dobrze ale Ja zostane przy swoim tzn zaufam ludzia ktorzy siedza w temacie i nawet wole doplacic z 1000zl do tv ktory ma lepsza jakosc obrazu bo to dla mnie najwazniejsze. Sam wiem ze numerki nie zawsze daja lepszy koncowy wynik takze android 6.0, czy hdr ze slabym swieceniem itp... Kazdy wybiera jak chce i kazdy decyduje na co wyda pieniadze. Kazdy ma swoje zdanie i Ja nie zgadzam sie z nagonka na hdtv forum zeby brac w ciemno philipsy bo to same ohy i ahy. Wystraczy poczytac na zagranicznych portalach i juz nie jest tak wesolo jak by sie wydawalo. No ale zyjemy w PL a tutaj Cena Czyni Cuda niestety w dalszym ciagu.

Nie twierdze ze kazdy philips jest zly oczywiscie, zeby czasami mi ktos nie zarzucal tego. Po prostu nie lubie jak jestemy naciagani na papke marketingowa i to tyczy sie innych firm rowniez...
 

mvk

New member
Philips 55pus7181/12

Jestem posiadaczem w/w telewizora, niestety jakość czerni jest dyskusyjna, ale da się przeżyć, za to jakość podświetlenia jest kiepska, kompletnie nie nadaje się do oglądania piłki nożnej, widać szerokie pionowe ciemniejsze pasy na ekranie, które są irytujące, szczególnie że serwis philipsa twierdzi że tak ma być. screen - h_T_T_P://files.tinypic.pl/i/00819/51tpct1gn199.jpg (ekran powinien wyświetlać białą planszę).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
stecko 21 naprawdę wierzysz w to co piszesz ???
Każdy wybiera to cho chce. Ja chciałbym kupić Forda Mustanga ale brakuje ,mi kasy i co dopłacisz ???
Miałeś pokazać modele z klasie 5 tyś zł które spełniają 95 % oczekiwań pytającego ?
Jak ktoś poda że ma 6 tyś zł - to dostaje oferty do 6 tyś zł.
Więc wymień wszystkie modele do 5 tyś zł nowe które mają tylko 4K i 100Hz, może Ci będzie łatwiej.
Albo jeszcze łatwiej - wymień jeden !!!
 

stecko21

New member
Kiki dalej nie rozumiesz:)
Powiem " prosto w twarz" . Nakrecales swoj interes odnosnie sprzedazy philipsa 7101 jaki to on nie jest dobry przed premiera- super ceny obiecujesz itp. A wyszlo ze to slaby tv. I po co bylo tak nakrecac ludzi na forum na ten tv?
Odnies sie teraz do wpisu Kolegi Mvk . Czy pominiesz go w ciszy zeby wpis zniknal posrod innych oh i ah lub odpiszesz jednym zdaniem - wymien na inny i po klopocie... Ja juz cos zachwalasz to przynajmniej dobre tv zachwalaj a nie te najwieksza marza sprzedazy.

Bez obrazy:)

Pozdrawiam
 

111kris

New member
Słabą czerń i kiepskie podświetlenie matrycy poruszałem już w tym wątku pod koniec maja (post 21). Pomimo, iż jestem zwykłym użytkownikiem zostałem posądzony o hejt na zlecenie :).
Niestety moim zdaniem w tej materii jest kiepsko i nic tego nie zmieni. Dziwi mnie tylko, że tak mało osób to zauważa a być może nie chce zauważyć. Pewnie też sporej części osób nie będzie to przeszkadzało a inni nie będą drążyć tematu aby się nie wkurzać na tv na który wydali sporo kasy.
Zachwalanie pod niebiosa tego tv jest nie fair wobec ewentualnych przyszłych nabywców a przynajmniej rzetelne informowanie o wadach powinno być standardem.
Myślę też, że te wady powinny były wyjść w teście.

Jestem posiadaczem w/w telewizora, niestety jakość czerni jest dyskusyjna, ale da się przeżyć, za to jakość podświetlenia jest kiepska, kompletnie nie nadaje się do oglądania piłki nożnej, widać szerokie pionowe ciemniejsze pasy na ekranie, które są irytujące, szczególnie że serwis philipsa twierdzi że tak ma być. screen - h_T_T_P://files.tinypic.pl/i/00819/51tpct1gn199.jpg (ekran powinien wyświetlać białą planszę).

Tu trochę z innej beczki to wina fotki czy coś z tym Twoim tv nie tak? (oprócz podświetlenia i czerni) - pionowe krawędzie ekranu nie są równoległe, tak jakby telewizor był skręcony albo stał nierówno.
Albo mój wzrok płata figle :)
 

stecko21

New member
Trzeba zachowac zimna glowe i nie sugerowac sie tylko jednym forum i to PL niestety. Uwazam ze zachodnie fora sa bardziej niezalezne lub juz wyszly spod mocnego mobingu producentow. Ludzie wiecej widza na oczy i nie sa banowani tak namietnie za posiadane inne zdanie.

No ale kasa musi sie zgadzac i nie ma upros:). Typowy Kowalski bedzie zadowolony ale kinomaniak bedzie czul sie nabity w butelke bo 5 k droga nie chodzi zwlaszcza ze tv w przecietnej rodzine jest uzytkowany ok 5 lat...
 

bluray

Banned
" ... pionowe krawędzie ekranu nie są równoległe "
Pierwszy trapezowy TV !?

Co do podświetlenia 7181:
Zapewne są różnice w egzemplarzach.
Wczoraj sprawdzałem 55" w EURO i jest OK. Mimo, że sprzedawca wmawiał, że jest inaczej.
Starał się przekierować na TV SONY ale był 1200 zł droższy.
Płynność 7181 lepsza niż w SONY i to na demie od SONY p.t. Motion Demo vol 1 i Vol 2. Sprzedawca też tego nie widział. Jakaś dziwne techniki sprzedażowe mają.
Ale top zmyły to było w MM i puszczanie TV SAT NC+, kanały SD na OLED LG UHD.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze raz - bo może nie zrozumiałeś - podaj proszę dla osoby która ma 4 tyś zł i nie ma na dokładanie do 5 czy 6 tyś zł .
Podaj proszę jeden telewizor 4K i 100Hz, HDR i VP 9 - czyli taki który wystarczy na długie lata.
I nie rób filozofii...
Podaj jeden model który spełnia kryteria - to nie takie trudne przecież dla Ciebie.
I nie dopisuje teorii spiskowych .
Napisz jaki model z nowych do 4 tyś zł 55" ma 4K, 100Hz , HDR, VP 9 i gra dobrze w swojej klasie cenowej.

Kinomaniak nie kupuje telewizora za 4 tyś zł i nie twierdzi że najtańszy na rynku telewizor ma mieć wszystko. Kinomaniak wie, że na telewizor dla jego potrzeb musi mieć minimum 6 tyś zł.
Ale wielu ludzi nie stać jest na dopłatę i co im zrobisz ???
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Tu właśnie widzę ogromny problem marketingowy Philipsa. Ich dema 4k są poprostu do odbytu. Każdy widz w sklepie ślini sie widząc Sony czy Sama a wyprane z kolorów dynamiczne ujęcia na Filu wręcz odstraszają. Dopiero jak się zamieni peny miejscami to widać, że jednak Fil też potrafi.
 

nadal

New member
Jestem posiadaczem w/w telewizora, niestety jakość czerni jest dyskusyjna, ale da się przeżyć, za to jakość podświetlenia jest kiepska, kompletnie nie nadaje się do oglądania piłki nożnej, widać szerokie pionowe ciemniejsze pasy na ekranie, które są irytujące, szczególnie że serwis philipsa twierdzi że tak ma być. screen - h_T_T_P://files.tinypic.pl/i/00819/51tpct1gn199.jpg (ekran powinien wyświetlać białą planszę).

Kiki - w powyższym temacie zostałeś wywołany do tablicy już kilkakrotnie przez różne osoby na różnych wątkach PUS7101 / 7181 / 6561 i nie rozumiem dlaczego omijasz ten temat szerokim łukiem !!!
Pasy o których mowa widać na każdym gładkim tle - boisko - ściana - niebo itp.

Może jednak dbając o klientów odniesiesz się do tego i poradzisz coś, co zrobić w ustawieniach lub w kolejnej aktualizacji załatwisz, że Philips zajmie się tym problemem w pierwszej kolejności !!!

Niezadowolonych będzie coraz więcej, bo każdy w końcu zwróci na to uwagę i to zauważy. Nawet jeżeli nie zauważył tego do tej pory.
Sam zachwalałeś i radziłeś ten telewizor m.in. jako świetny do oglądania sportu !!!, więc ???
 

111kris

New member
Jeszcze raz - bo może nie zrozumiałeś - podaj proszę dla osoby która ma 4 tyś zł i nie ma na dokładanie do 5 czy 6 tyś zł .
Podaj proszę jeden telewizor 4K i 100Hz, HDR i VP 9 - czyli taki który wystarczy na długie lata.
I nie rób filozofii...
Podaj jeden model który spełnia kryteria - to nie takie trudne przecież dla Ciebie.
I nie dopisuje teorii spiskowych .
Napisz jaki model z nowych do 4 tyś zł 55" ma 4K, 100Hz , HDR, VP 9 i gra dobrze w swojej klasie cenowej.

Kinomaniak nie kupuje telewizora za 4 tyś zł i nie twierdzi że najtańszy na rynku telewizor ma mieć wszystko. Kinomaniak wie, że na telewizor dla jego potrzeb musi mieć minimum 6 tyś zł.
Ale wielu ludzi nie stać jest na dopłatę i co im zrobisz ???

Myślę, iż stecko21 nie chodzi o to czy jest to najlepszy tv w tym przedziale cenowym. Tego jedna osoba nie stwierdzi (no chyba, że prezes Jarosław :) - to zawsze będzie subiektywna ocena. Co z tego, że na papierze tv wygląda super a w rzeczywistość jest inna. To zawsze będzie telewizor i dobry obraz będzie raczej priorytetem a reszta to dodatki i mimo, że ważne, to będą nadal dodatki.
Chodzi o to aby nie wciskać ciemnoty, że nie ma problemu, choć dużo osób go dostrzega. A od fachowego portalu oczekuje się fachowej i rzetelnej opinii.
Ja kupiłem mojego 7181 po bardzo dobrych opiniach na tym forum i niestety się zawiodłem. Gdyby ktoś tu napisał, poza wszystkimi komplementami, że wadą tego tv jest słaba czerń i nierównomierność podświetlenia matrycy to nie miałbym do nikogo żalu, bo kupując go wiedziałbym o tym.
Do tego o wadach dowiadujemy się z innych portali a tu są one negowane lub ignorowane.
I o to tu chodzi.
 

stecko21

New member
111kris. Dokladnie o to mi chodzi ale wtedy interes by tak dobrze sie nie krecil. A tak sprzedaly sie jak cieple buleczki, kasa zaksiegowanna a ze teraz komus sie nie podoba - kogo to obchodzi. Najwyzej poczekaj na nowy jeszcze lepszy model w jeszcze lepszej cenie . Taka smutna prawda. A ide o zaklad ze gdybys wiedzial o wadach to nawet zapozyczylbys sie o kolejne 500-800zl ekstra na lepszy tv. W koncu to zakup na kilka lat . A co za roznica 5 tys czy 5.8 tys ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pozwolisz że się nie zgodzę z Tobą.
Dlaczego ?
Telewizor Philipsa z obecną czernią, 4K, 100Hz, HDR, VP 9 kosztuje 4999 zł
Modele z lepszą czernią o tych samych możliwościach innych firm kosztują 1-1,5 zł drożej.
Ale nie chciałeś dopłacać tej kasy bo jej nie miałeś .
Więc pokaż proszę w tej klasie na którą masz owe pieniądze lepszy telewizor?
Więc Ci podpowiem - nie ma. Bo inne są droższe.
Możesz też wybrać tylko dla czerni np full HD w tej klasie cenowej.
Ale na nim żadnych aplikacji , serwisów 4K ani dziś ani tym bardziej za 3-4 lata nie obejrzysz. Więc gdybyś chciał kupić sama czerń to do musisz dopłacić kasę, kasę której jak sam podawałeś nie masz.
Albo inaczej.
W swoim opisie [powinieneś napisać że najważniejsze kryterium to czerń i żadne 4K , czy VP9 Cie nie interesują . Ze tylko podłączanie do kablówki i żadnych serwisów YT, Netflixa praz najbliższe 7-8 lat nie dotykasz.
Wówczas dostaniesz w ofercie dokładnie modele do potrzeb.
W klasie cenowej to najlepsza czerń - bo innych nie ma.
O równości podświetlenia się nie wypowiadam, trzeba sprawdzać przy odbiorze wówczas nie ma stresu bo to są edge led.

A co do stecko21 - właśnie chodzi o to dokładnie że jest najlepszy w klasie cenowej bo innych nie ma. Albo musisz osłabić wymagania albo zwiększyć kasę.
Lubię jak Samochód ma 6,o do "setki" ale mnie nie stać na niego.
Chcesz mieć lepszą czerń kosztem płynności - czyli model 50Hz - ok , ale napisz to !
W klasie cenowej bez zapasy finansowego podaję te modele które się mieszczą ale podaje też modele o tych samych parametrach które mają lepszą czerń i kosztują 1,5- 2 tyś zł drożej.
Każdy decyduje sam - przymusu nie ma.
 
Do góry