Philips PUS 7181 / 7101 opinie, wrażenia ?

111kris

New member
No to może ja coś dodam.
Właśnie jestem po zwrocie do sklepu swojego 49pus7181. Ale po kolei.
Po pochlebnej recenzji Kikiego na temat tego tv zdecydowałem się na jego zakup. Udało mi się przekonać żonę, że zakup jest niezbędny i należy wymienić leciwego już Sony KDL 40W5500 na nowy. 55 cali nie wchodziło w grę z uwagi na moje ograniczenia - żona :) a że zależało mi na Kodi (używam przystawki zewnętrznej) pozostał jedynie Philips (jak już nowy tv na kilka lat to model przyszłościowy z HDR).
Po dotarciu, tv zrobił na żonie efekt wow - ambilight zrobił swoje, do tego smukły w porównaniu do staruszka Sonego. Wizualnie rewelacja - aluminiowe ramki, dodatkowy soundbar - zależało mi też na niezłym dźwięku a poza tym ten zwisający "sopel" pod ekranem z logo Philips w pozostałych modelach raczej mnie nie przekonywał. Po wstępnej instalacji postanowiłem odkleić jedną naklejkę z ekranu... i ukazał mi się paskudny defekt w postaci ok 0,5 cm czarnej kreski. Złość i frustracja na maksa. Drugi etap frustracji przechodzący w załamanie nastąpił gdy zobaczyłem jak bardzo nierównomiernie podświetlona jest matryca. Clouding w porównaniu do 7-mio latka Sonego wyglądał jak chmury przed burzą. Dużo, dużo gorzej niestety również z czernią ekranu.
Po wpisie accu (wielkie dzięki) o problemach tego tv w teście na flatpanelsdk postanowiłem nie wymieniać tv na inny egzemplarz (z uwagi na defekt matrycy) a zrezygnować definitywnie z zakupu.
Podsumowując nie wiem czy za dużo wymagałem od tv wyprodukowanego po 7 latach od leciwego Sonego (wiem że to inna technologia) ale wydając podobną kasę spodziewałem się, że telewizor nie będzie gorszy - różnica w obrazie (czerń, clouding) bardzo jednak odstaje. Kolejny minus to brak dostępu do wielu aplikacji ze sklepu google oraz brak możliwości instalacji apek spoza sklepu.
Na plus oczywiście wygląd i materiały użyte do produkcji, dźwięk (jest na prawdę głośno) i dla mnie android, choć taki trochę wykastrowany.
Na tę chwilę muszę przekonać żonę, że zakup nowego telewizora nie jest konieczny :( i przeprosiłem się z w5500. Będę musiał poczekać ale boję się że dopiero na Oleda.
PS.
Ten artefakt na matrycy to ciało obce - najprawdopodobniej owadopodobne :)

Edit:
Nie mogłem przesłać po wi-fi obrazu video (tablet z Win10) z przeglądarki edge jako "Transmituj multimedia do urządzenia" choć w tablecie tv był widoczny. W starszym Samsung nie mam z tym problemu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaki mialeś tryb ustawienia tego telewizora?
I clouding jak sprawdzałeś ?

W teście mieli zupełnie inny modeli i na innej matrycy - TPV.
W produkcji są na matrycy 10 bit i matrycy LG.
 

111kris

New member
Clouding zbadałem organoleptycznie - nie da się nie zauważyć na czarnych planszach testowych a nawet oglądając film przy czarnych pasach u dołu i na górze ekranu. Wyglądało jakby z dwóch górnych narożników ktoś wylał jaśniejszą farbę na ekran. Z ustawieniami dużo się nie bawiłem - standard i osobiste z małymi zmianami. Odpuściłem sobie bo wiedziałem że wymienię na inny, przynajmniej taki miałem zamiar.
 

bluray

Banned
kris: trzeba było sprawdzić pisząc txt na zamówienie.
Model 7181 ma tzw. "sopel" wtopiony" w podpięty sound-bar.
Sople mają także japońskie telewizory PANASONIC.
Jeżeli takie rozwiązanie obniża cenę TV o 500 zł to jestem za ...
7101 nie jest oferowany w Polsce. Ale może się mylę.


FlatpanelHD dał czadu, myślę, że testowali egz. tzw. samplowy, przed produkcyjny.
Dziwi słaba reakcja Philipsa.
Nie ma możliwości by TV Phila nie odtworzył listowanych plików.

kris:
"brak dostępu do wielu aplikacji ze sklepu google oraz brak możliwości instalacji apek spoza sklepu.".
Piszesz głupoty.
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Jaki tekst na zamówienie? Czego, kogo?
Przecież wyraźnie napisałem, że wybrałem model bez "sopla" bo mi się to nie podoba i wolałem mieć lepszy dźwięk dlatego też zakupiłem model z soundbarem.
Panasonica nie brałem pod uwagę, gdyż nie ma androida.
Cena 7101 w stosunku do 7181 nie jest raczej niższa z uwagi na wspominane logo a raczej związana z brakiem soundbara.
Poza tym może mi się chyba nie podobać, czy to wg Ciebie bluray zabronione?
Model 7101 dostępny jest w Mediaexpert, Awans, itd
Co do sklepu google to napisz proszę jak zainstalować na przykład adblock browsera lub C+ Sport Online? Niestety nie znalazłem ich tam.
To tyle w temacie głupot.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest prawie 1000 zł
Zaczynam test 7101 a film z obrazu PUS7181 wprowadzę na Youtube.
 

tigigi

New member
Czy to normalne że górna krawędź jest cofnięta o 3,5 cm w stosunku do dolnej? Wygląda jakby 55PUS7101 miał się przewrócić do tyłu. U mnie bok telewizora jest widoczny z części salonu i z jadalni więc nie wygląda to dobrze. Do tego diody odbijają się od tylnej białej "piano" płyty jak w lustrze. Ale to nie problem bo żona choć uwielbia lampki, światełka i świecidełka ambilightu nie chce widzieć na oczy.
Nie podoba mi się też jakość na kanałach SD, choć to chyba nieuniknione na 55 calach i dystansie 2,7m. Córcia ogląda sobie koniki i świnki biegające a ja wokół nich widzę irytujące "rozmycie" (kanał Active Family 126 na NC+). Dla mnie to coś jak powietrze drgające w gorący dzień nad asfaltem. Generalnie jak coś się szybko porusza to obraz jest rozedrgany. W kanałach Full HD jest to minimalne ale też zauważalne (chyba zależy od kanału i programu który akurat jest transmitowany). Na Panasonicu 42AS650 tego nie zauważałem, ale ekran był dużo mniejszy.
Telewizor będzie wisiał jak tylko znajdę fajny, obrotowy, "slim" wieszak który nie zasłania tylnego głośnika (jest dokładnie w środku 200x200, wieszaki z płaską blachą odpadają) więc przechył martwi mnie tylko teraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci co kupili jak można przeczytać mają zupełnie inne zdanie co do jakości i obrazu i czerni.
Kanały SD popraw poprzez wzmocnienie sygnału i będzie extra.
 

tigigi

New member
Kanały SD popraw poprzez wzmocnienie sygnału i będzie extra.

Kiki - gdzie mam za słaby sygnał? Na wejściu do tunera NC+? To ciężko stwierdzić bo ten nowiutki tuner nawet jak pokazuje kilka procent jakości to odbiera! Czyli jego wskazania są nic nie warte, ale nie chce mi się go odsyłać.
Jak mam wzmocnić sygnał?

Czy ma ktoś 55PUS7101 na nóżkach? Czy jest pochylony mocno do tyłu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moc sygnału nie zawsze pokrywa się z jakością sygnału - to już dostałem takie pouczenie od fachowców.
Jaki masz tuner ?
Napisz jutro to zmierzę dokładnie czy jest wychylenie na nóżkach bo właśnie go testuję.
 

tigigi

New member
Moc sygnału nie zawsze pokrywa się z jakością sygnału

Też z doświadczenia wiem że ważniejsza niż siła jest jakość sygnału, dlatego zdziwiłem się, że obraz znikał dopiero poniżej 7% jakości. Spec montujący instalację był u mnie i dostroił to wszystko robiąc pomiary profesjonalnym sprzętem. Instalacja jest dobra, na multiswitchu Televes. Tuner to czarno-biały wifibox z twardym dyskiem na górze. Chyba Sagemcom DSIW74 ale nie sprawdzę, od zakupu TV byłem w domu tylko kilka dni. Na 42AS650 (też IPS) nie odczuwałem żadnego dyskomfortu co do jakości obrazu.

Czy to normalne w dużych TV że stojąc są one pochylone do tyłu? Żeby nie zasłaniać głośnika z tyłu kupię chyba uchwyt: 001087560000 Hama UCHWYT LCD/PLASMA VESA 400X400 FULLMOTION XL. Jeśli ktoś taki ma to proszę o opinie, ewentualnie opinie o jakości uchwytów Hama.
 

Areczan

New member
Jak ustawić rozciąganie sygnału źródłowego 720p na cały ekran? Bo na razie mam mały prostokąt pośrodku ekranu...
ea9b040ff4ceab83ff4a76fb19802e52.jpg
 

Areczan

New member
Ok bluray, zatem jak je włączam? To jest na pewno 720p. Gdy odpalam 1080p, jest pełny ekran.

Kiki, to stream z internetu puszczony poprzez Serviio

Edit: ok, mam to na pełnym :)
 
Ostatnia edycja:

Areczan

New member
Opcje -> format obrazu -> wypełnij (czy coś takiego, nie jestem w tej chwili przy tv, więc nie powiem dokładnie)

Domyślnie było ustawione na "oryginalny"
 
Do góry