Philips 43PUS6501 - wrażenia z użytkowania

Pakostan

New member
Niedawno kupiłem Philipsa 43PUS6501 i postanowiłem podzielić się wrażeniami jako, że sam często sięgam po opinie użytkowników. Miałem kupić 43 calowe LG, ale egzemplarz w sklepie miał problem z odtwarzaniem plików AVCHD (strasznie się przycinały), a to dla mnie było jedno z kryteriów. Android wydawał się atrakcyjny, bo zawsze jak coś nie idzie można zainstalować jakiegoś playera.

Cóż - ogólnie rzecz biorąc telewizor ma swoje dobre :) i złe strony :-(

Z mojego punktu widzenia ważne żeby mieć ładną reprodukcję kolorów i dobre kąty widzenia. Tutaj Philips jest według mnie doskonały. Na ekran można patrzeć praktycznie z boku bez widocznej straty jakości obrazu (ma chyba matryce IPS), kolory wyglądają doskonale, matryca jest ładnie podświetlona. Często używam telewizora do przeglądania zdjęć i muszę powiedzieć, że foty wyglądają nawet lepiej niż na kalibrowanym monitorze, który używam do ich obróbki. Po kalibracji obraz wyświetlany na Philipsie ma nie tylko dobre (naturalne) kolory, ale i bardzo optymalny kontrast i ostrość - ogólnie mówiąc obraz nie wali po oczach będąc jednocześnie bardzo wyraźnym. Balans bieli jest jak na telewizor doskonały. Oprócz plików wymienionych w specyfikacji telewizor odtwarza płynnie pliki AVCHD i bardzo sprawnie łączy się / współpracuje z domowym serwerem plików. Filmy odtwarzają się przez WiFi bez zacięć.
Dźwięk - jak dla mnie bardzo dobry, choć w tej kwestii nie jestem specjalnie wymagający jeśli chodzi o TV. Funkcje telewizyjne działają sprawnie, programy przełączają się szybko itd.

Niestety są i ciemne strony - oprogramowanie (Android). Wgląda na to, że znowu nie jest do końca stabilne. Dla mnie ważna jest możliwość korzystania z YouTub'a i Vimeo. Vimeo do końca nie przetestowałem, ale z YouTube'm nie jest najlepiej tzn. czasami działa sprawnie, a czasami filmy się nie ładują. I w zasadzie to nie jest najgorsze. Wyjście z aplikacji i ponowne załadowanie nie pomaga. Szanse na załadowanie filmu daje tylko wyłączenie telewizora i tu znowu pojawia się uciążliwość. Po zawieszeniu aplikacji jeśli telewizor ma zostać znowu włączony trzeba odczekać od minuty do kilku minut (w tym czasie dioda od RC gaśnie, miga, a wreszcie po jakimś czasie zaczyna świecić światłem ciągłymi i można znowu próbować szczęścia z YouTube'm :) Czasami zaskakuje, a czasami nie i trzeba włączać i wyłączać telewizor do skutku. Niestety nie ma reguły jak będzie. Poradzono mi, żeby zainstalować oprogramowanie na nowo i nawet myślałem przez chwilę, że to pomogło ;-)
Wygląda jednak na to, że telewizor przynajmniej z aktualnym softem jest nie do "uleczenia" w tej kwestii. Na szczęście - bywa też, że włączacie telewizor i wszystkie filmy śmigają jeden za drugim.

Reasumując - Philps wyświetla naprawdę znakomity obraz, ale jak ktoś chce używać YuoTube'a musi się liczyć z problemami. Być może inne aplikacje też mają swoje "uroki", ale ich nie testowałem.
Szkoda, że Philips tak długo nie może sobie poradzić z softem robiąc jednocześnie telewizor mający sporo zalet.

Pozdrawiam Forumowiczów
 

Pakostan

New member
You are right. However, Philips people have decided to put Android into their devices. It makes Philips at least partly responsible for the OS issues. I do not know where the differences are, but plenty of Android based mobile devices have no this issue :)
 
Ostatnia edycja:

manner

New member
You are right. However, Philips people have decided to put Android into their devices. It makes Philips at least partly responsible for the OS issues. I do not know where the differences are, but plenty of Android based mobile devices have no this issue :)

Android on TV is not such as phones and tablets. He is only a year-only, google should correct mistakes. The Android 6 should eliminate, the system is developed and soon on Android will not just Sony and philips

I pus7101. After turning off the red LED diode goes out and then flashes somewhere 30 seconds and stays on (standby mode). Most likely at the moment when the LED is blinking - TV writes to flash memory or something like that. This is normal. In 7600 had the same but just gasnul diode and then turned on, and on older models (eg I had pfs6008) - the same thing happened.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, Android ten, w tym telewizorze będzie miał update do wersji 6,0.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
No to mnie pocieszyłes tym opisem bo obraz to dla mnie priorytet. Ja jednak celuję w 7101 ale również głównie dla fotek i yt w 4k.
 

Krtek

New member
Witam,

Od dwóch dni posiadam ten tv i mam dziwne zjawisko, na yt nawet przy fimach 4k jest wszystko ok, telewizję mam z dvb-t, siła sygnału 100 i o ile zwykłe kanały chodzą ok, to na kanałach hd przy szybszym ruchu obrazu są zauważalne przeskoki postaci i ogólne cięcie, coś jakby procesor nie wyrabiał, nawet po przywróceniu do ustawień fabrycznych. Jakieś pomysły?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To ja pisałem, ale niestety problem wrócił właśnie dzisiaj. Poczekam spokojnie do poniedziałku. Może to łikędowy net nie wyrabia?
 

Krtek

New member
Dzięki za odpowiedź, wychodziłoby na to, że procek nie wyrabia przy przetwarzaniu danych przez wbudowany dekoder dvbt.
Filmiki w 4K i to z neta udostępnionego przez tablet z downloadem na wysokości 3 mega śmigają bez najmniejszego problemu.
Zatargałem tv do sąsiada podłączyłem przez hdmi do dekodera kablówki i też śmiga bez najmniejszych problemów.

Nie wiem co miałeś na myśli "zmniejszyć podświetlenie" ale nawet jak wyłączyłem ambilighta do zera i w ustawieniach ściągnąłem "jasność" na 0 to nic nie pomogło... Wychodzi na to, że jednak będę musiał wykupić kablówkę z dekoderem.
 

tomekazra

New member
Witam. Tez mam ten tv od kilku dni i mam problem z brakiem dźwięku na kinie domowym kiedy oglądam coś np. z youtuba. Kino podłączone kablem optycznym. Może ktoś coś doradzić?
 

bluray

Banned
W komentarzach sporo zadowolenie z powodu testu wreszcie budżetowego TV.
No i fajne zapowiedzi:
" we'll be reviewing the 65" 7601 with FALD very soon and then we'll take a look at the new OLED TV in late October or early November. "
 

bagieta

New member
Witam.
Podepnę się pod temat.Planuję zmianę telewizora, i jak bym miał kupować to właśnie tego Philipsa 43 lub 49 cali
( z opcją na 49)
Obecnie posiadam 6 letnią plazmę Panasa-37 cali.
Małe pytanie odnośnie obrazu:czy obraz z tego Philipsa( filmy i sport, cyfra) będzie dużo lepszy od mojej 6 letniej plazmy?
Może ktoś porównywał?
 
Do góry