Philips 43PUS6501 - wrażenia z użytkowania

Kecup

New member
Co się takiego stało na rynku że ten model podrożał o kilkaset zł przez miesiąc? Czy warto teraz czekać na coś innego? Przed świętami kosztował 2300 teraz 2700...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice kursowe złotówki i przedświąteczne wyprzedaże.
W innych firmach to samo.
 

Kecup

New member
Skoro cenowo tak odlecieli to czy warto rozważyć ten model sony 43w805c? Oprócz innej matrycy (moim zdaniem na plus dla sony) i 4k w philips są jakieś wielkie różnice?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena dla niebieskich jest 2499 zł z kalibracją gratis.
Oczywiście że więcej , bo wyższa rozdzielczość.
I zakup na lata.
 

tomekazra

New member
Witam. Osobiście odradzam zakup telewizora. Obecnie walczę z Philipsem aby wymienili tv na inny egzemplarz, ponieważ na matrycy pojawiło się pełno czarnych plam ( w ciągu miesiąca od zakupu). Czyszczenie matrycy pomogło chwilowo. Po dwóch dniach problem powrócił jeszcze większy. Wersja 49 calowa.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie znam żadnych przypadków z czyszczeniem matrycy.
Podaj proszę nr zlecenia i jakie miasto postaram się pomóc.
 

tomekazra

New member
Mik Radom zajął się serwisem. Za pierwszym razem stwierdzili, że widoczne plamy mieszczą się w normie (rękojmia). Za drugim (gwarancja)- warunkowe czyszczenie matrycy. Za trzecim podejściem odpowiedzieli z Philipsa, że gwarancja nie obejmuje czynników zewnętrznych. Tv to badziew jakich wiele w tych czasach. Ponoć to kurz.
 

flappyduck

New member
Mik Radom zajął się serwisem. Za pierwszym razem stwierdzili, że widoczne plamy mieszczą się w normie (rękojmia). Za drugim (gwarancja)- warunkowe czyszczenie matrycy. Za trzecim podejściem odpowiedzieli z Philipsa, że gwarancja nie obejmuje czynników zewnętrznych. Tv to badziew jakich wiele w tych czasach. Ponoć to kurz.

Kurz to w Samsungu ;) Nie pamiętam by się Philips doczekał artykułu w Komputer Świecie ;)
 
Przecież "najlepsze w klasach cenowych "TV ,nie mają wad i nie mogą mieć ( w testach wyszło ...) .Użytkownicy się mylą , serwis się nie zna - "autorytety " mające interes pod każdym negatywnym postem zaraz ruszają do walki ...........
 

Ziku90

New member
Czasami mam wrażenie, że tu jest jakaś autocenzura i nie wolno nic napisać negatywnego jeśli chodzi o telewizor Philipsa.

Nawet jeśli ktoś jest zawiedziony TV, to zaraz wyskakuje osoba 'x' z klubu HDTV i mówi, że to niemożliwe albo odwraca kota ogonem, że inny producent robi gorzej.

Dajcie spokój..na żadnym innym podforum - Samsung, LG, Sony etc. nie ma takich sytuacji.


Taka niestety prawda, że to forum to jakiś klub Philipsa chyba. Jak widzę wpis, że to 'zakup na lata' to nie wiem czy się śmiać czy płakać, chyba że chodzi o lata męczarni. Mój 40PFH5500/88 po praktycznie każdym uruchomieniu musi się w czasie ~5 minut zresetować. Problem występuje jak dotychczas na każdym oprogramowaniu, wyłączając najnowsze .114, bo po prostu nie widzę czytając opinie sensu instalacji. Zwyczajnie boję się, że będzie jeszcze gorzej.
W Radomiu TV też już był, i co? Wg. nich wszystko było w normie, co z tego że u mnie w bloku, kilkanaście czy kilkadziesiąt mieszkań, nie umiał znaleźć ŻADNEJ sieci WiFi? Co z tego, że permanentne restarty? Wszystko zgodnie z normą producenta oczywiście, serwis nie stwierdził nieprawidłowości i jedyne co zrobił to wgrał niższe oprogramowanie (z tego co pamiętam to w okresie jak go oddawałem występował jeszcze problem z gubieniem kanałów DVB-T, który oczywiście wprowadziła jedna z fenomenalnych aktualizacji - tak jak problemy z kolorami i rozjazdem dźwięku z obrazem w niedawnej czy ~jednosekundowe przerwy w dźwięku w którejś tam wcześniejszej). No ale to porządna firma, produkt NA LATA.
Nie wiem czy warto go znowu wysyłać ze względu na te resety? Ten serwis w ogóle potrafi coś poprawnie zdiagnozować i naprawić?
 

beny2017

New member
nierówne podświetlenie matrycy - masakra

Witam

Byłem użytkowanikem TV Philips 43PUS6501/12 przez około 4 miesiące .

Szukałem TV 43 4K ze 100hz matrycą - to najlepszy TV pod względem parametrów .

Wszystko jest super , jakość obrazu , dynamika , android rewelacja .

Tylko kwestia podświetlenia matrycy i czerni - masakra .

Ten telewizor nie ma czerni - jasne rozmazane plamy .
Wiem , że to wada matryc IPS , ale nie w tak dużym zakresie .

Oddałem TV na gwarancji . Zastanawiam sie nad wymianą na nowy lub zwrotem gotówki . Być może moj egzemplarz był wadliwy . Szukałem TV 43I o podobnych parametrach , ale wiekszość na matrycy 60hz :(
 

bluray

Banned
" Większość na matrycy 60hz..."
Ale także brak w tym sajzie matryc UHD/4K w tej cenie.

Nikt inny nie ma teraz w ofercie TV 40 - 43 UHD z matrycą 120 Hz / HDR/USB 3.0.
Dziura w podaży. Jest tylko ten PHILIPS.
Porada taka:
dodaj do inwestycji jakieś 1 999 zł i kup naprawdę dobry TV 49".
Jest szeroka oferta.
Albo poczekaj na OLED TV 43" do roku 2020.

Piszesz:
PHILIPS = jakość obrazu , dynamika , android rewelacja .
Korzystasz z zakładki [GRY] ?
A jak z konsolą ? Czujesz input laga ?
 
Ostatnia edycja:
" Większość na matrycy 60hz..."


Nikt inny nie ma oferty 40 - 43 UHD z matrycą 120 Hz / HDR/USB 3.0.
Dziura w podaży. Jest tylko ten PHILIPS.
Porada taka:
dołóż 1 999 zł i kup naprawdę dobry TV 49".

Co z tego że nie kupił drogiego TV - zapłacił więc powinien dostać dobry produkt jak jest na stronie Philipsa w opisie , a nie bubla .
Jak TP Vision nie potrafi robić dobrych produktów tylko szmelc to niech zaczną pisać w opisie że oprócz specyfikacji ,która podaje same zalety , ich produkty nie nadają się do oglądania telewizji tylko na śmietnik bo nie oferują przyzwoitej jakości obrazu .
 

beny2017

New member
Nikt inny nie ma teraz w ofercie TV 40 - 43 UHD z matrycą 120 Hz / HDR/USB 3.0.

TV 49 cali jest za duży . TV do sypialni , maksymalna wielkość to 40/ 43cale .

Fakt , że 49 jest dużo wiekszy wybór tv z matrycą 100 Hz .

Zastanawiam sie nad
Telewizor SONY LED KD-43XD8005BAEP ale matryca 60hz ( ale może nadrobi jakością wykonania )

lub
LG 43UH603V ale pewnie jakości matrycy jest taka sama jak phipips :(
 

beny2017

New member
Philips konsola

Nie używałem Philipsa do konsoli

tylko TV - NC+ .

Na podstawie Programów TV oceniłem jakość , moim zdaniem bardzo dobra zarówno HD i pozosałe .
 

111kris

New member
" Większość na matrycy 60hz..."
Ale także brak w tym sajzie matryc UHD/4K w tej cenie.

Nikt inny nie ma teraz w ofercie TV 40 - 43 UHD z matrycą 120 Hz / HDR/USB 3.0.
Dziura w podaży. Jest tylko ten PHILIPS.
Porada taka:
dodaj do inwestycji jakieś 1 999 zł i kup naprawdę dobry TV 49".
Jest szeroka oferta.
Albo poczekaj na OLED TV 43" do roku 2020.

Widzę bluray, że cały czas lobbujesz te nieszczęsne Philipsy. Cieszę się, że w końcu zacząłeś dawać sensowne rady i proponujesz zakup normalnych tv choć w wyższej cenie 😀. Niestety chyba cała gama modeli z 2016 ma tą samą wadę - nie powinno się ich stosować do oglądania tv, a przynajmniej ostrzegać, iż nie mają czerni, mają kiepskie podświetlenie matrycy, etc. A co do opisanego wcześniej problemu, to proponuję wystąpić o zwrot kasy aby nie męczyć się w przyszłości tak jak koledzy opisujący tu swoje przypadki. Każda wydana kasa na tv jest sporą kwotą i chyba nie stać nas na to aby wyrzucać kasę w błoto.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

bluray

Banned
Modele 6561/6501 to najlepiej sprzedające się TV w całej EUROPIE. Będą kontynuowane w roku 2017 bez zmian.
Co to oznacza ...
Ano to, że stratedzy PHILIPS TV wyznaczyli trend dla pozostałych producentów TV.
Czyli podstawa średniego TV: matryca 120 Hz, ANDROID (pełny dostęp do internetu) i tanie koszty produkcji. Tajwański procesor AV MEDIA TEK najnowszej generacji.

UWAGA:
2017 na TV PHILIPS będzie nowa generacja procka AV. TAJWAN MEDIA TEK.
Dokładnie te same jakie będą we flagowych SONY.
SONY także jedzie na Tajwańskich elementach.
SONY ma dużo lepsze oprogramowanie.
 
Ostatnia edycja:
Modele 6561/6501 to najlepiej sprzedające się TV w całej EUROPIE. Będą kontynuowane w roku 2017 bez zmian.
Co to oznacza ...
Ano to, że stratedzy PHILIPS TV wyznaczyli trend dla pozostałych producentów TV.
Czyli podstawa średniego TV: matryca 120 Hz, ANDROID (pełny dostęp do internetu) i tanie koszty produkcji. Tajwański procesor AV MEDIA TEK najnowszej generacji.

UWAGA:
2017 na TV PHILIPS będzie nowa generacja procka AV. TAJWAN MEDIA TEK.
Dokładnie te same jakie będą we flagowych SONY.
SONY także jedzie na Tajwańskich elementach.
SONY ma dużo lepsze oprogramowanie.

Marketingowy bełkot - a w rzeczywistości TV ,które wyświetlają kiepski obraz i są kiepskiej jakości .A stratedzy TP Vision ( kiedyś dobry Philips dziś tandeta ) będą mieli ból głowy co zrobić jak w kolejnym roku znowu spadnie sprzedaż . Wypuszczane produkty są coraz niższej jakości i klienci nie pozwolą sobie drugi raz wcisnąć bubla z logo Philips :eek:k:
 
Do góry