Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

jacek2707

New member
A ja trochę zmienie temat..w trybie 'Game' niestety znowu pojawiają się te felerne artefakty przy grze na PS4 Pro, co jakieś 15-20 sekund taka kreska czerwona z artefaktami nad nią / pod nią przez 0.5 sec.

Poza 'Game' tego nie ma, ale z drugiej strony input lag na 'Game' właśnie jest niski, na innych trybach naturalnie wyższy.

Stąd też moje pytanie:
Rozumiem, że 'Game' wyłącza całkiem (ustawia na szaro) upłynniacze, tj. Perfect Natural Motion oraz Clear LCD.

Jakieś funkcje oprócz tego spełnia?

Czy jeśli podczas gdy przełączę się z 'Game' na ISF Day i wyłącze tam obydwa ww. upłynniacze, to czy nadal tracę względem 'Game'?

Nie wiem czy jest sens zapytanie słać do Philipsa o artefakty w 'Game' biorąc pod uwagę odpowiedzi jakie tu wstawialiście na różne kwestie. Pewnie powiedzą i tak, że kwestia zewnętrznego źródła. :D

A sprawdzałem na innym HDMI żeby nie było. Przełączyłem też specjalnie tę PS4 z HDMI 2 na HDMI 1 i bez zmian.

Było chwilę dobrze po przywróceniu ustawień fabrycznych i restarcie TV, ale z powrotem dupa, nie wiem, może miał dobry dzień po prostu i tak się złożyło.


Wedlug konsultanta z infolinii, Philips zna problem, nie zna rozwiazania, jego opracowanie moze zajac kilka dni, a nawet kilka tygodni , sami nie wiedza ile.

Ja jutro jade probowac oddac ten zlom do sklepu
 

xgrey

New member
Do xgrey
Zdaje się, że to ta sama półka - powiedziałbym średnio ekonomiczna. A patrząc na cenę to pewnie np. Manta byłaby najlepsza cenowo ale chyba nie to chodzi. Ja też już odpuściłem sobie Philipsa. Kupię w przyszłym roku serię xe Sonego [emoji4]

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


A co ma aspekt ekonomiczny wspólnego w tym wypadku :)?
Tak jak napisałeś, jeżeli chcesz ekonomicznie to kup Mante, jak chcesz najlepszy tv 49" w cenie ok 3000 to co kupisz lepszego od philipsa :)?
Niech każdy kupuje to na co go stać i to jest podstawowy aspekt każdego zakupu :)
 

Felix

New member
Edge LED (7101) zamiast Direct LED (6561) i 7101 ma chyba szeroki gamut. Aczkolwiek takie odpisanie kikiego "różnice są duże" faktycznie nic nie mówi.

Generalnie najlepszy system oceniania ma ritings, bo nie dostosowują się do durnego 'wartość w danej cenie', tylko mają system jeden i ten sam i nie zwracają uwagi na cenę. Przez to np. widzisz sam co zyskasz i na ile dokładając 800 czy 1000 zł i czy ma to sens w Twoim wypadku.

Jedynie szkoda, że tak mało telewizorów testują, no i Philipsa wcale, Panasonica zresztą też już nie.
 

strazakp

Banned
Czy sprzedawcy w sieciowkach (euro, mm, Saturn itp.) są wg Was wiarygodni i kompetentni w tym jak polecają lub odradzają dany sprzęt? Czy ich doradztwo to jednak nic innego jak polecenia kierownictwa sklepu i reklama??? W żadnym ze sklepów nie spotkałem się by któryś polecał Samsunga lub LG. W jednym sklepie mocno raz polecał sprzedawca właśnie pus6561 ale tak to głównie Sony jest polecany.
 

Felix

New member
Czy sprzedawcy w sieciowkach (euro, mm, Saturn itp.) są wg Was wiarygodni i kompetentni w tym jak polecają lub odradzają dany sprzęt? Czy ich doradztwo to jednak nic innego jak polecenia kierownictwa sklepu i reklama??? W żadnym ze sklepów nie spotkałem się by któryś polecał Samsunga lub LG. W jednym sklepie mocno raz polecał sprzedawca właśnie pus6561 ale tak to głównie Sony jest polecany.

Osobiście nie twierdzę, że sprzedawcy są opłacani, ale nie ufam tym opiniom z zupełnie innych powodów:

Przecież większość z nich nie przechodzi regularnych szkoleń, jak i nie siedzą w temacie TV, jeden bardziej się może znać, bo sam ostatnio szukał TV do domu albo po prostu chce posiadać odpowiednią wiedzą, żeby klientowi doradzić, ale inny wie tyle, co z jakiegoś wstępnego szkolenia i z opinii kolegi: "Panie, bierz pan X, bo X jest najlepszy".

Pewnie zależy od marketu (Euro chyba ma szkolenia dla pracowników regularne), ale to trochę tak jak pytać na forum o grach o najlepszy fotel ergonomiczny. Część z nich pewnie nieźle podpowie, gdyż siedzi godzinami przy komuterze i sama szukała fotela dla siebie, ale inna powieli jakiś tam zasłyszany mit, powie, że jego plecy nie bolą, a siedzi na taborecie i że taboret jest najlepszy itd.
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Czy sprzedawcy w sieciowkach (euro, mm, Saturn itp.) są wg Was wiarygodni i kompetentni w tym jak polecają lub odradzają dany sprzęt? Czy ich doradztwo to jednak nic innego jak polecenia kierownictwa sklepu i reklama??? W żadnym ze sklepów nie spotkałem się by któryś polecał Samsunga lub LG. W jednym sklepie mocno raz polecał sprzedawca właśnie pus6561 ale tak to głównie Sony jest polecany.
Myślę, że po trosze zależy to od koniunktury, mody, braku fachowej wiedzy i nacisków (ekonomicznych) producentów. W zeszłym roku w grudniu gość z Saturna zdziwiony był, że pytam o Sony. Polecał Samsunga bo ma kwantową kropkę.
A pewnie polecają i tak to, co się dobrze sprzedaje nie mając wiedzy, że są z danym modelem są jakieś problemy.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

maryha

New member
Kurde boje się, żeby poprzez tego Philips'a nie wpierniczyć się tylko w kłopoty. Chyba pójdę w Sonego jednak, tylko którego, co myślicie ???

A ja kupiłem Philipsa 55PUS6561 z duszą na ramieniu po poczytałem dużo na tym forum (na innym też :)). Musze przyznać, że albo mam niebywałe szczęście, albo trafiłem na idealny model.. Nie mam żadnych problemów, żadnych pasów i innych przypadłości. Obraz żyleta, ambilight super sprawa....

Zanim kupiłem odwiedziłem klika sklepów - MM, Saturn, Euro itp. Żaden sprzedawca nie polecał philipsa (widocznie sprzedaje się sam), jednak każdy wciskał mi Samsungi i Sony (nie LG), badając ile więcej jestem w stanie wydać. Na moje pytanie dlaczego mi opowiadają o droższych o min 30% modelach, twierdzili, że są lepsze. Pytałem gdzie widać to 30%, to otrzymywałem pierdoły o metalowej obudowie itp (w sumie nie myślałem o sprzedaży nowego zakupu na złom). Pytałem co daje mi aluminiowa obudowa, czy tak się grzeje, że musi być chłodzony ?

Generalnie, każdy sprzedawca nagina jak może, żeby zarobić jak najwięcej. Mają plany sprzedażowe do zrobienia, punkty do zebrania zgodnie z tym, co przedstawiciele handlowi w planach lojalnościowych proponują i każdy idzie za kasą.... Lepiej sprzedać im 10 droższych TV niż 20 tańszych. Ot i cała filozofia sprzedawcy. Ostatnio robią wyścigi który pierwszy podbiegnie do klienta - Rekordzista "zaatakował" mnie pytaniem "w czym może mi pomóc" zanim wszedłem do sklepu. Mam wrażenie osaczenia, bo w środku tygodnia średnio na jednego klienta przypada więcej niż jeden sprzedawca. Może czasami trzeba wyluzować i dać klientowi się rozejrzeć, zastanowić i odczytać z "mowy ciała", że klient jest juz gotowy do rozmowy....

A tak poza tym w MM jest ciekawa promocja. TV kosztuje 3799 jeżeli kupuje gotówką, ale za to 3520 (około) jak kupuję na raty (12 rat) :) . Pokręcone ale widać nie opłaca się kupić za gotówkę - Sprawdziłem jedna ratę spłaca mi MM jak wezmę na 12 m-c. Spłacić całość (11/12 wartości) mogę już po miesiącu, bez dodatkowych opłat.

Wracając do samego Philipsa, to odebrałem towar z magazynu w oryginalnym kartonie z oryginalną taśmą. Było dużo z taśmą MM, więc zapewne ze zwrotów.
Ja philipsa polecam. Jest naprawdę ok. Meczy w sumie nie oglądam, ale na próbę jeden zobaczyłem i nie widziałem żadnych pasów poza tymi z murawy.

Ja tam polecam. Philips dla mnie i tak był kompromisem i czymś odrobinę za drogim jak na moje możliwości finansowe i nie zawiodłem się ani razu. Mam go co prawda kilka dni, ale nie widzę żadnych mankamentów. Jedynie do samochodu było ciężko zmieścić ....

Tak więc polecam. W sumie zepsuć się może każdy nawet taki tv za 10k PLN.
 

strazakp

Banned
:)
Ja pewnie też bym nie widział żadnych mankamentów a tym bardziej gdybym ich tu nie poznał. Fakt, grunt to trafić dobrze z egzemplarzem. Bez wątpienia pis6561 jest bezkonkurencyjny w tej cenie z wszystkich TV.
Ja też nie mam dobrego odniesienia i wiedzy praktycznej bo mój obecny TV ma już 9lat i każdy nowożytny jest pewnie o minimum 100% lepszy ;-)
Najlepiej mają ludzie którzy chcąc kupić jakiś TV idą prosto do sklepu, mają jakąś kwotę do wydania, po prostu kupują to co im się podoba i w tej cenie. Większość kupujących kierują się pewnie tylko cena i wielkością TV. Oni nie czytają forum, nie wnikają w opinie ludzi i znawców.
A ja kupiłem Philipsa 55PUS6561 z duszą na ramieniu po poczytałem dużo na tym forum (na innym też :)). Musze przyznać, że albo mam niebywałe szczęście, albo trafiłem na idealny model.. Nie mam żadnych problemów, żadnych pasów i innych przypadłości. Obraz żyleta, ambilight super sprawa....

Zanim kupiłem odwiedziłem klika sklepów - MM, Saturn, Euro itp. Żaden sprzedawca nie polecał philipsa (widocznie sprzedaje się sam), jednak każdy wciskał mi Samsungi i Sony (nie LG), badając ile więcej jestem w stanie wydać. Na moje pytanie dlaczego mi opowiadają o droższych o min 30% modelach, twierdzili, że są lepsze. Pytałem gdzie widać to 30%, to otrzymywałem pierdoły o metalowej obudowie itp (w sumie nie myślałem o sprzedaży nowego zakupu na złom). Pytałem co daje mi aluminiowa obudowa, czy tak się grzeje, że musi być chłodzony ?

Generalnie, każdy sprzedawca nagina jak może, żeby zarobić jak najwięcej. Mają plany sprzedażowe do zrobienia, punkty do zebrania zgodnie z tym, co przedstawiciele handlowi w planach lojalnościowych proponują i każdy idzie za kasą.... Lepiej sprzedać im 10 droższych TV niż 20 tańszych. Ot i cała filozofia sprzedawcy. Ostatnio robią wyścigi który pierwszy podbiegnie do klienta - Rekordzista "zaatakował" mnie pytaniem "w czym może mi pomóc" zanim wszedłem do sklepu. Mam wrażenie osaczenia, bo w środku tygodnia średnio na jednego klienta przypada więcej niż jeden sprzedawca. Może czasami trzeba wyluzować i dać klientowi się rozejrzeć, zastanowić i odczytać z "mowy ciała", że klient jest juz gotowy do rozmowy....

A tak poza tym w MM jest ciekawa promocja. TV kosztuje 3799 jeżeli kupuje gotówką, ale za to 3520 (około) jak kupuję na raty (12 rat) :) . Pokręcone ale widać nie opłaca się kupić za gotówkę - Sprawdziłem jedna ratę spłaca mi MM jak wezmę na 12 m-c. Spłacić całość (11/12 wartości) mogę już po miesiącu, bez dodatkowych opłat.

Wracając do samego Philipsa, to odebrałem towar z magazynu w oryginalnym kartonie z oryginalną taśmą. Było dużo z taśmą MM, więc zapewne ze zwrotów.
Ja philipsa polecam. Jest naprawdę ok. Meczy w sumie nie oglądam, ale na próbę jeden zobaczyłem i nie widziałem żadnych pasów poza tymi z murawy.

Ja tam polecam. Philips dla mnie i tak był kompromisem i czymś odrobinę za drogim jak na moje możliwości finansowe i nie zawiodłem się ani razu. Mam go co prawda kilka dni, ale nie widzę żadnych mankamentów. Jedynie do samochodu było ciężko zmieścić ....

Tak więc polecam. W sumie zepsuć się może każdy nawet taki tv za 10k PLN.
 

Rokko32

New member
Mój Philips też sprawuje się wyśmienicie, kolory, obraz z kablówki cyfrowej pierwsza klasa, obraz z 4K rewelacja szkoda że kablówki takiego nie nadają, ambilight daje do tego super efekt, mecze też się ogląda bardzo fajnie, nie Wiem o jakich pasach piszecie, android też daje radę choć nie jestem jego fanem wole Windows, ale w Tv chyba nikt go nie ma. Ja za swojego Philipsa dałem 2680 zł w Saturnie, za taką kasę nie kupię nic lepszego a na pewno nie dałbym 4-5 tysięcy za TV, chyba żebym krocie zarabiał. Polecam Philipsa, zawsze można zwrócić jak będzie coś nie tak i kupić coś innego.
 

cytak

New member
Mój Philips też sprawuje się wyśmienicie, kolory, obraz z kablówki cyfrowej pierwsza klasa, obraz z 4K rewelacja szkoda że kablówki takiego nie nadają, ambilight daje do tego super efekt, mecze też się ogląda bardzo fajnie, nie Wiem o jakich pasach piszecie, android też daje radę choć nie jestem jego fanem wole Windows, ale w Tv chyba nikt go nie ma. Ja za swojego Philipsa dałem 2680 zł w Saturnie, za taką kasę nie kupię nic lepszego a na pewno nie dałbym 4-5 tysięcy za TV, chyba żebym krocie zarabiał. Polecam Philipsa, zawsze można zwrócić jak będzie coś nie tak i kupić coś innego.
a jak z bandingiem / cliudingiem u Ciebie? Mozesz udostepnic jakies zdjecia?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
hehe :) dobre.
Najlepiej samemu sie przeknac i tyle. Kazdy ma inna percepcje.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Dokładnie!!! I ja chyba właśnie zacznę od tego Philipsa. Kupie gdzieś w dobrej cenie na necie by w razie co moc zwrócić. Będę przez pierwsze kilkanaście dni mocno testował wszystko co się da i jeżeli będzie mega stopa to po prostu zwrócę i wezme coś innego. Jezeli natomiast okaże się że te pozytywne wrażenia mocno przeważają to zostawię.
Trzeba sprawdzić na własne oczy i w swoim domu.
 
Do góry