Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

mastergc

New member
Cześć, od 1 Grudnia przedłużyłem umowę w NC+ na kolejne 2 lata i w prezencie dostałem HBO GO. Oczywiście oglądanie na laptopie to nie to samo co na TV stąd moje pytanie - jak zainstalować wtyczkę na Philipsie ?
Po wejściu w Google Play i wpisaniu frazy HBO nic się nie wyświetla a np. na moim telefonie od razu wyskakuje apka do pobrania, nie chciałbym wyjść na lamera ale czy nie powinno być odwrotnie ?
 

miet55

Member
Bez reklam
Wrzuć exify obu fotek to przestanę
Widać, że się słabo znasz na robieniu zdjęć smartfonem. Kolego za dużo tam automatyki żeby były te same ustawienia, nawet jak na sztywno ustawisz ISO to i tak ekspozycja będzie się zmieniać. Moje zdjęcia dość wiernie obrazowały obydwie kalibracje. Jak jeszcze nie wierzysz to wyciągnę D90 i z niego ci pokaże. No chyba, że masz udziały u Kikiego. Nie dla ciebie, bo pewnie nie będziesz chciał to zrozumieć, ale dla wszystkich innych 9sek filmu.
https://1drv.ms/v/s!Ag4q7q09lmwJnDfJXj3lWRmIsnOK
 

jmahorow

New member
Panowie nie kłóccie się. Z drugiej strony kalibracja za kasę bez wizyty w domu to wg mnie nieporozumienie. Parę lat temu jak miałem nowego (wtedy) Samsunga xxLE650 każdy, kto się trochę znał robił kalibrację i wrzucał na forum. Bądź tutaj, bądź na brytyjskie. Teraz komercja i wszystko za kasę... Po prostu znak czasu :)

Send by HTC 10
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Widać, że się słabo znasz na robieniu zdjęć smartfonem. Kolego za dużo tam automatyki żeby były te same ustawienia, nawet jak na sztywno ustawisz ISO to i tak ekspozycja będzie się zmieniać. Moje zdjęcia dość wiernie obrazowały obydwie kalibracje. Jak jeszcze nie wierzysz to wyciągnę D90 i z niego ci pokaże. No chyba, że masz udziały u Kikiego. Nie dla ciebie, bo pewnie nie będziesz chciał to zrozumieć, ale dla wszystkich innych 9sek filmu.
https://1drv.ms/v/s!Ag4q7q09lmwJnDfJXj3lWRmIsnOK
1. Nie wchodźmy w tematykę foto skoro nie rozumiesz dlaczego poprosiłem o exif.
2. Film, który prezentujesz dokładnie potwierdza to co za rzuciłem fotce. Jest przepalona. Co nie zmienia faktu, że kalibrację masz taką samą jak u mnie czyli...
3. Już pół roku temu pisałem tutaj w wątku o 7181, że ta kalibracja jest tyle warta co darmowa prostytutka. 90-cio letnia... To tyle w temacie udziałów u kikiego.
Panowie nie kłóccie się. Z drugiej strony kalibracja za kasę bez wizyty w domu to wg mnie nieporozumienie. Parę lat temu jak miałem nowego (wtedy) Samsunga xxLE650 każdy, kto się trochę znał robił kalibrację i wrzucał na forum. Bądź tutaj, bądź na brytyjskie. Teraz komercja i wszystko za kasę... Po prostu znak czasu :)
Kalibracja dla każdej sztuki musi być przeprowadzana indywidualnie. Nie istnieje na odległość bo potrzebny jest spektrometr. Dane, które ja otrzymałem i bym tu wrzucił, na innej sztuce tego samego modelu mogą dać dużo gorszy efekt od fabrycznego.
 

miet55

Member
Bez reklam
Dzięki za info.
Ale niestety Google Home również nie widzi TV :-(
Żadne czary mary z ustawieniami WiFi i BT nie pomagają...
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Nie wiem jakiego masz fona ale wszystkie moje (S4, S5, Tab4) bez problemu widzą TV i przesyłają to co na ekranie. Miałem kiedyś przypadek, ze również nie widziały, pomógł restart TV. Wyciągnij zasilanie i odczekaj trochę by ponownie je włączyć. Czy możesz wysyłać po DLNA fotki, filmy jak również czy możesz sparować na komie YT z TV?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja u wszystkich użytkowników wywołuje takie same oceny.
Jest niezbędna w nowych telewizorach.
 

loituma

New member
Jeżeli nie działa przez google home to reset tv.

Wysłane z One Plus
Ni huhu...
Nie mam już pomysłów. :niewiem:
Próbuję sparować TV z dość starym tabletem na Androidze 4.4.2
Nie mogę uzyskać żadnej oznaki połączenia urządzeń. Nie widzą się wzajemnie.

Próbuję też na iOS 10
Ale niestety również bez efektu...
 

futureshock

New member
Są jakieś aplikacje kompatybilne z Ambilight? W wyborze stylu ambilight jest śledzenie aplikacji, ale nie zauważyłem żeby jakaś działała z ambi. ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Samsung jeszcze gorzej chyba wypada, sony jakoś tak neutralnie, nawet te z 60h matrycą mają dobre opinie.
ambilight to zawsze będzie plus dla philipsa, ale ich polityka jest idiotyczna no i te reklamacje co ludzie piszą
 

cytak

New member
Samsung jeszcze gorzej chyba wypada, sony jakoś tak neutralnie, nawet te z 60h matrycą mają dobre opinie.
ambilight to zawsze będzie plus dla philipsa, ale ich polityka jest idiotyczna no i te reklamacje co ludzie piszą
Odnośnie reklamacji i działania serwisów to chyba zależy od tego do jakiego serwisu trafi tv, co? Czy ogólnie w każdym tak jest? Ma ktoś doświadczenie jak to wygląda na śląsku?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Do góry