Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

jmahorow

New member
Oczywiście restart nic nie dał. Na wszelki wypadek wgram soft jeszcze raz i zrobię hard reset.
Dodam, że był wpiety pendrive do tv podczas próby restartu i co się stało. Tv Uszkodził partycje pena... Jak to Tera naprawić? Pojawia się monit po włożeniu pena do tv, że należy sformatować pendrive przed użyciem :)

Send by HTC 10
 
Ostatnia edycja:

stitooo

New member
Serwis mik.radom daje d*** na całego.... Od poniedziałku będzie 4 tydzień jak zabrali sprzęt na serwis... Na infolini ta sama historia czekaj na matryce, kiedy będzie nikt nie wie.... Ciekawe skąd oni te matryce zamawiają że to tak długo to trwa... na pewno nie z Chin bo 16 listopada robiłem zakupy na aliexpres i dziś otrzymałem paczkę.....

Może i TV wymiata w kategoriach stosunek możliwości do ceny ale sprzęt straszny BUBEL. I pewnie jak komuś się trafiła dobra sztuka to jest mega zadowolony. Ja jestem po przeciwnej stronie barykady.... i nie polecam nikomu TV firmy Philips chyba że ktoś lubi hazard i wygrane na loterii....
 

miet55

Member
Bez reklam
... bez tych pseudo kalibracji które tak naprawdę nic nie wnoszą...

Zgadzam się. W definicjach kalibracji znajdujemy słowo, że zawartość obrazu zostaje doprowadzona do stanu jaki chciał przedstawić autor. Ciekawa definicja. Mam na swoim koncie kilka produkcji i jestem bardzo ciekawy skąd np. tu i ówdzie namawiający na kalibrację znali moje zamysły i spojrzenie na kadr. Nie będę wypowiadać się o kalibracji jaka została mi zrobiona, aczkolwiek każdy ma prawo podziwiać ustawiony przez siebie WB i etc. To tak samo jak z piciem łychy. Jak komuś smakuje, niech pije nawet z sokiem marchewkowym ;)
 

boryso

New member
Ma ktoś ten TV podłączony do soundbara Jbl sb400? Czy wskaźnik głośności itp. jest widoczny podczas sygnału z kablówki, czy tylko z HDMI pod którym podłączony jest soundbar

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Felix

New member
Zgadzam się. W definicjach kalibracji znajdujemy słowo, że zawartość obrazu zostaje doprowadzona do stanu jaki chciał przedstawić autor. Ciekawa definicja. Mam na swoim koncie kilka produkcji i jestem bardzo ciekawy skąd np. tu i ówdzie namawiający na kalibrację znali moje zamysły i spojrzenie na kadr. Nie będę wypowiadać się o kalibracji jaka została mi zrobiona, aczkolwiek każdy ma prawo podziwiać ustawiony przez siebie WB i etc. To tak samo jak z piciem łychy. Jak komuś smakuje, niech pije nawet z sokiem marchewkowym ;)

Nasłuchałem się tyle o profesjonalnej kalibracji też, jak to zmienia kompletnie obraz i może przy TV za ogromne kwoty warto zamawiać sobie kalibracje, ale płacić 600 zł w sumie za dojazd + kalibrację do telewizora wartego 3000 zł to trochę się mija z celem.

A tych 'papierowych' kalibracji przesyłanych mailem to nawet szkoda komentować, bo to nie ma nic wspólnego z kalibracją.

Na konkurencyjnym forum w recenzji jest porównanie na tym Philipsie 3 kadrów z filmu - tryb kinowy (film) vs obraz skalibrowany vs referencja (studio) i tryb film wypadł tam bardzo dobrze, różnice lekkie są po profesjonalnej kalibracji, ale moim zdaniem nie na miarę 1/5 wartości całego telewizora.

Wrzucam 2: Film vs Skalibrowany Obraz.
Różnice są, no zwłaszcza jeśli patrzy się na obrazek jeden zatrzymany, ale podczas oglądania normalnie nie wyobrażam sobie żeby to miało tak diametralnie odbiór zmieniać.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    346,2 KB · Wyś: 138

miet55

Member
Bez reklam
Wywołałeś mnie do tablicy tymi screenami ;)
1 - to moja kalibracja
2 - zrobiona przez Kikiego

13e19d7489599a4bcec679dfff82c04e.jpg
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
1 zdecydowanie lepsza. Coś mi się wydaje z tą kalibracja że nie da się jej zrobić jednakowej dla wszystkich. Owszem kalibracja jest OK ale na TV który stoi na swoim miejscu docelowym i siedzi właściciel/e którzy będą korzystali z tego TV na co dzień.
 

jmahorow

New member
Miet55: może pochwalisz się swoimi ustawieniami? Ja się bawiłem trochę gamma i kolorami, ale standard (ISF) wg mnie jest ok.

2. Czy odpalaja się Wam dema z roz. TS? Domyślny player nie odtwarzanich. Dopiero kombinacja z VLP playerem otworzyla takie demo, ale szarpanie i co chwile jakby tv doczytywal. Więc nie wiem.

3. Jakich alternatywnych playerów używacie?

Send by HTC 10
 

miet55

Member
Bez reklam
Kodi otwiera. Ustawienia kilka stron wcześniej są prezentowane. W jednym przypadku można je zmienić i być może bedzie bardziej korzystnie. Kontrast dynamiczny włączyć i ustawić min. przy czym zmieszać kontrast do np. 85-90
 

mgrudzin

New member
Witam,

Sam planuję zakup takiego TV, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na jedno pytanie. Jak długo taki TV ma aktualizacje? Temat jest o tyle ciekawy, że z tego co widziałem firmware ma ~800MB czyli wygląda, że jest ze wszystkim; innymi słowy pasuje do wszystkich Philipsów. Idąc dalej tym tropem, zrobią nową serię i soft powinien paswać do starej, ale nie jestem pewien:)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W takim razie wstawiłeś prześwietloną fotkę. U mnie tryb nocny również skalibrowano na niemal zerowe nasycenie kolorów i kontrast, ale jasność jest zdecydowanie niższa niż przy innych ustawieniach.
 

loituma

New member
Panie i panowie, a jak sparować ten TV z telefonem lub tabletem i jaka aplikacja pilota jest najlepsza waszym zdaniem?
Próbowałem sparować i przez WiFi i BT, ale nic z tego. Tablet nie widzi telewizora.
 
Do góry