Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Felix

New member
Szkoda, że ritings nie testuje telewizorów Philipsa, bo ten ich system oceniania jest świetny mimo iż na początku wydawał mi się nielogiczny.

A przecież zamiast oceniać opłacalność/cena i wystawiać np. telewizorowi za 2.5k 10/10, bo jest najlepszy w swojej klasie cenowej, co nadal nic nie mówi w kontekście czy warto dopłacić do modelu wyżej, to można przyjąć po prostu noty 1-10 bez znaczenia na cenę i tak to jak na dłoni masz wszystko co najważniejsze ocenione ale w kontekście też znacznie droższych modeli.

I tak niby wiele telewizorów kończy z notą całościową rzędu 7/10, ale wtedy ręcznie sprawdzić można model droższy o 1000 zł na ile się ta nota zmieni czy np. na 7.4 czy na 8.2, w jakim kontekście w gorę i na ile.
 

Smykoo

New member
Udało mi się zainstalować playera.pl z pliku apk. Trzeba ściągnąć eksplorator plików ES i potem zainstalować apk. Minus, że nie można sterować pilotem. Ale za podłączoną myszką wszystko działa jak trzeba :)

Wysłane z One Plus
 

xgrey

New member
Udało mi się zainstalować playera.pl z pliku apk. Trzeba ściągnąć eksplorator plików ES i potem zainstalować apk. Minus, że nie można sterować pilotem. Ale za podłączoną myszką wszystko działa jak trzeba :)

Wysłane z One Plus



Kompletnie nie rozumiem po co robicie takie kombinacje skoro TVN player jest normalne do pobrania z poziomu tv i można sterować normalnie pilotem...
 

Smykoo

New member
Bo ten tvn player z poziomu tv to aplikacja od philipsa, która lubi się czasem zawiesić i nie wszystko jest w niej dostępne np. nie wszystkie nowe sezony programów czy kanały na żywo.

Wysłane z One Plus
 

xgrey

New member
Bo ten tvn player z poziomu tv to aplikacja od philipsa, która lubi się czasem zawiesić i nie wszystko jest w niej dostępne np. nie wszystkie nowe sezony programów czy kanały na żywo.

Wysłane z One Plus



To ciekawa sprawa. Jeszcze nigdy mi się wersja pobrana z tv nie zawiesiła. Możesz podać jakiś przykład tego czego nie ma w wersji od philipsa ?
 

Smykoo

New member
U mnie raz na kilka dni zawiesza się na ekranie startowym. Brakuje np. programów na żywo mimo, że mam wykupiony pakiet.

Wysłane z One Plus
 

Felix

New member
Mam pytanie, pobierałem ręcznie aktualizację jakiś czas temu tę najnowszą listopadową, jednak w Current Software Info mam datę 18 października. Też tak macie? Nie zainstalowała się najnowsza czy tak ma być, że listopadowa to jednak październikowa? TV nie znajduje nic nowego.
 

cytak

New member
Mam pytanie, pobierałem ręcznie aktualizację jakiś czas temu tę najnowszą listopadową, jednak w Current Software Info mam datę 18 października. Też tak macie? Nie zainstalowała się najnowsza czy tak ma być, że listopadowa to jednak październikowa? TV nie znajduje nic nowego.
spróbuj skorzystać z opcji - zainstaluj tv na nowo

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

MBgryf

New member
Hej,

posiadam Philipsa 49pus6501 od czerwca, od pewnego czasu zauważam na jasnym ekranie ciemniejsze plamy. Z tego moje pytania: jestes to przypadłość philipsa albo podświetleń led? Nadaje się to na gwarancję? Której swoją drogą się obawiam, że zostanę na miesiąc bez telewizora a nic z tym nie zrobią.

Załączam zdjęcie

Te ciemne plamy które zaznaczyłeś to nic w porównaniu z tymi ciemnymi pasami z góry na dół
 

olek20

New member
Witam,
chciałbym się zapytać o szybkość reakcji na pilota ( zmiana kanałów, źródła sygnału , itp. ). Niestety widziałem innego Philipsa gdzie po naciśnięciu zmiany kanału czekało się kilka sekund zanim się przełączył, co jest nie do zaakceptowania.
Pozdrawiam
 

Felix

New member
Witam,
chciałbym się zapytać o szybkość reakcji na pilota ( zmiana kanałów, źródła sygnału , itp. ). Niestety widziałem innego Philipsa gdzie po naciśnięciu zmiany kanału czekało się kilka sekund zanim się przełączył, co jest nie do zaakceptowania.
Pozdrawiam

Mam Philipsowi parę nieładnych rzeczy do zarzucenia, ale zmiana kanałów, innymi słowy szybkość reakcji pilota, to tyczy się też zmiany źródła itd. jest bardzo w porządku. Miałem poprzedni Sony HX750 i tam pilot reagował z 2-3s opóźnieniem, tutaj jest to 0.5-0.8s.

Btw. Zamieszczałem z Voice of Poland jakiś czas temu zdjęcie z czernią, bo też mam w ciemności strasznie zjechaną tę czerń, tzn. mam navy z prześwitami zamiast czarnego, ale kurde na obrazie w czerni nawet tego wcale nie widać, wtedy już jest normalna czerń. Irytujące i zarazem uspokajające..

Wszystkie zdjęcia robione wieczorem lub nocą, bez żadnego oświetlenia w pokoju, Ambilight w Standardzie/Game w przypadku PS4 z jasnością 5 lub 6.

Większe zdjęcia, bo tutaj zmniejsza forum na i m g u r :
http://i m g u r.com/a/v3vCl

*Należy usunąć spacje w linku.
Nawet pasy w przerywnikach filmowych / w filmach są faktycznie całe czarne, a zobaczcie na zdjęciu '9988' jak beznadziejnie wygląda matryca goła nocą..

Jak coś to szarość na zdjęciu z World of Final Fantasy na dole to ta szarość, która jest domyślnie w menu, szary na dole, reszta czarna ma być. To samo z paskiem delikatnym na dole w Dishonored 2.
 

Attachments

  • czern1.jpg
    czern1.jpg
    13,4 KB · Wyś: 108
  • czern3.jpg
    czern3.jpg
    19 KB · Wyś: 90
  • czern4.jpg
    czern4.jpg
    16,6 KB · Wyś: 93
  • czern2.jpg
    czern2.jpg
    9,6 KB · Wyś: 90
  • 9988.jpg
    9988.jpg
    6,8 KB · Wyś: 96
  • czern5.jpg
    czern5.jpg
    20,1 KB · Wyś: 91
Ostatnia edycja:

xgrey

New member
Mam Philipsowi parę nieładnych rzeczy do zarzucenia, ale zmiana kanałów, innymi słowy szybkość reakcji pilota, to tyczy się też zmiany źródła itd. jest bardzo w porządku. Miałem poprzedni Sony HX750 i tam pilot reagował z 2-3s opóźnieniem, tutaj jest to 0.5-0.8s.

Btw. Zamieszczałem z Voice of Poland jakiś czas temu zdjęcie z czernią, bo też mam w ciemności strasznie zjechaną tę czerń, tzn. mam navy z prześwitami zamiast czarnego, ale kurde na obrazie w czerni nawet tego wcale nie widać, wtedy już jest normalna czerń. Irytujące i zarazem uspokajające..

Wszystkie zdjęcia robione wieczorem lub nocą, bez żadnego oświetlenia w pokoju, Ambilight w Standardzie/Game w przypadku PS4 z jasnością 5 lub 6.

Większe zdjęcia, bo tutaj zmniejsza forum na i m g u r :
http://i m g u r.com/a/v3vCl

*Należy usunąć spacje w linku.
Nawet pasy w przerywnikach filmowych / w filmach są faktycznie całe czarne, a zobaczcie na zdjęciu '9988' jak beznadziejnie wygląda matryca goła nocą..

Jak coś to szarość na zdjęciu z World of Final Fantasy na dole to ta szarość, która jest domyślnie w menu, szary na dole, reszta czarna ma być. To samo z paskiem delikatnym na dole w Dishonored 2.



Z tym pasem na dole jest moim zdaniem coś nie tak, nie mam czegoś takiego. Z czernią to już taka przypadłość tego tv, nie powiem czy mam dokładnie tak samo, ale tez nie jest to idealna czerń. Nie przeszkadza mi to jednak na co dzień, ten typ tak ma.
Jak planowałem zakup tego modelu i przeczytałem o problemach z czernią to miałem chwile zawahania czy go kupić, ale po zakupie okazało się, że jest lepiej niż się spodziewałem i rozczarowania nie było.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Felix, korzystasz z dekodera czy modułu CAM? Jeśli przy module CAM zmiana kanałów jest tak szybka to bardzo by mnie to uspokoiło :)
 

Felix

New member
Felix, korzystasz z dekodera czy modułu CAM? Jeśli przy module CAM zmiana kanałów jest tak szybka to bardzo by mnie to uspokoiło :)

Telewizja cyfrowa ze spółdzielni w moim mieście,
http://tsm.tarnobrzeg.pl/tvk/download/wykaztbgdvbt14112016.pdf

Z tym pasem na dole jest moim zdaniem coś nie tak, nie mam czegoś takiego. Z czernią to już taka przypadłość tego tv, nie powiem czy mam dokładnie tak samo, ale tez nie jest to idealna czerń. Nie przeszkadza mi to jednak na co dzień, ten typ tak ma.
Jak planowałem zakup tego modelu i przeczytałem o problemach z czernią to miałem chwile zawahania czy go kupić, ale po zakupie okazało się, że jest lepiej niż się spodziewałem i rozczarowania nie było.

A który pasek masz na myśli? z Dishonored 2 ten na samym dole?
 

xgrey

New member
Ja to bym w sumie zamienił te ustawienie.

Dół jest taki jak być powinien (czerń), a góra taka jak być nie powinna (navy z prześwitami). :p



To jeszcze inaczej, dół jest taki jak powinna ogólnie być czerń w tv, ale w tym modelu to bardziej lewy górny róg reprezentuje właściwa czerń :)
 
Do góry