Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

xgrey

New member
Samsung KU6000 ma '4K' tylko matryce 50Hz,
z minusow brak usb3.0. Nie wiem czy ma nawet HDMI2.0 - pod 4K powinno juz byc...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka



50Hz bez szału, brak usb 3.0 może mieć znaczenie przy odtwarzaniu większych plików w 4K, ale nie musi.
To model 2016 więc hdcp powinno być, ale nawet Samsung w instrukcji na stronie nie chwali się tym...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

cytak

New member
pomijając sytuację, że możesz trafić na felerny model [emoji14] i bujać się ze zwrotami / reklamacjami... Android ma swoje problemy i ciągłe aktualizacje - nie bez powodu

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
pomijając sytuację, że możesz trafić na felerny model [emoji14] i bujać się ze zwrotami / reklamacjami... Android ma swoje problemy i ciągłe aktualizacje - nie bez powodu

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
No chyba ze wezmę sprawdzony egzemplarz od kiki ego ;-) ponadto mam 14dni na zwrot w razie gdyby byla tragedia.
Android wg mnie w nie dalekiej przyszłości i tak trafi do większości producentów tv...zobaczysz! W telefonach i tabletach nie ma sobie równych jezeli chodź o Polskę i EU wiec do tv tez wejdzie mocno. Za rok lub dwa wspomnisz mój wpis ;-)
Czekam do nowego roku i kupuje Philipsa! W tej cenie nie ma konkurencji!!!
 

xgrey

New member
pomijając sytuację, że możesz trafić na felerny model [emoji14] i bujać się ze zwrotami / reklamacjami... Android ma swoje problemy i ciągłe aktualizacje - nie bez powodu

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


W przypadku każdego urządzenia możemy trafić na "felerny" model, taka już złośliwość rzeczy martwych.
Android już w tej postaci jest bardzo dojrzałym i stabilnym systemem, aktualizacja do 6 powinna jeszcze to poprawić, do użytku w tv sprawdza się bez zarzutu.
 

cytak

New member
W przypadku każdego urządzenia możemy trafić na "felerny" model, taka już złośliwość rzeczy martwych.
Android już w tej postaci jest bardzo dojrzałym i stabilnym systemem, aktualizacja do 6 powinna jeszcze to poprawić, do użytku w tv sprawdza się bez zarzutu.
Czyli większość problemow uzytkownikow wynika z felernych modeli lub braku umiejetnosci obslugi androida? (aktualizacje itd )

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

xgrey

New member
Czyli większość problemow uzytkownikow wynika z felernych modeli lub braku umiejetnosci obslugi androida? (aktualizacje itd )

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka



Większość problemów jest spowodowane tym, że cześć osób wymaga od tego tv poziomu tv z przedziału cenowego 5k+
Cześć problemów może wynikać tez z tego, że ludzie instalują jakieś dziwne apk z zewnętrznych źródeł, a to niestety może powodować niestabilność systemu. Jak nie narzekam, u mnie system działa bez najmniejszego problemu bez żadnego zawieszania się. Nie jest demonem szybkości, ale też nie muli specjalnie.
 

strazakp

Banned
Ja mysle ze nie ma w obecnych czasach urządzenie elektronicznego które by nie miało wad lub komuś by nie pasowało. Nie zależnie od ceny każde urządzenie będzie miało plusy i minusy.
Tak samo jest z autami...większość narzeka na auta wlskie i francuskie a znam ludzi którzy jeżdżą od lat fiatami i innego nie kupią bo tani i Malo awaryjny ;-)
 

pepka

Member
Bez reklam
Cenowo Philips skonfigurowany jest bardzo dobrze, tego podważyć się nie da. O ile z Androidem można walczyć, o tyle z bandingiem ciężko. Ja go widzę, choć wolałbym nie. To "atrakcja", której nie potrafię zaakceptować.
 

strazakp

Banned
Ja nie mam zamiaru dokladac kasy powyżej założonego pułapu 3700zl i schodzic w dol z technologia na fullhd bo jak teraz 4k sie nie przyda to może za rok lub dwa juz na pewno. Na ta chwile nie widzę konkurencji dla Philipsa w tej cenie wiec jak kupie i nie będzie totalnej poraszki to na pewno zostane przy philipsie.
 

paciepa

New member
Hej,

posiadam Philipsa 49pus6501 od czerwca, od pewnego czasu zauważam na jasnym ekranie ciemniejsze plamy. Z tego moje pytania: jestes to przypadłość philipsa albo podświetleń led? Nadaje się to na gwarancję? Której swoją drogą się obawiam, że zostanę na miesiąc bez telewizora a nic z tym nie zrobią.

Załączam zdjęcie
 

Attachments

  • IMG_3090.JPG
    IMG_3090.JPG
    43 KB · Wyś: 94

paciepa

New member
goo . gl / photos/oSRmPup7pZs9uZsKA

tu widać to lepiej. Może na zdjęciu nie jest to aż tak widoczne, lecz już parę osób u mnie zauważyło ten mankament. I tak sprawdziłem czy to nie jest brud :)
 

AMOKwroc

New member
Pytanie odnośnie inputlag i HDR

Witam :)
Mam podłączony ten telewizor do komputera i gram głównie w rozdzielczości 1440p i tu rodzi się moje pierwsze pytanie. Czy input lag w full hd jest taki sam jak w qhd i uhd ?

Drugie pytanie jest odnośnie technologi HDR , mianowicie filmy z tą technologia działają i wyglądają świetnie ale czy Hdr będzie działał tez na podłączonym PC ? Niebawem wychodzi gra Resident Evil 7 która tą technologie wykorzystuje a nie wiem czy będzie to odpowiednio dobrze działało , czy TV wykryje obraz HDR ?
 

Palpatine

New member
Xgrey ależ oczywiście, że tak. Zgadzam się z Twoją opinią.
Dołożę od siebie parę uwag.
Mam Philipsa 6501 (43"). Też próbowałem (jak każdy z nas zapewne) kupić jak najlepszy TV w cenie do 3000. Przerobiłem Samsunga z serii 6450, Panasa DXU601 - każdy z nich miał swoje wady!A to ciemne narożniki (Samsung miał coś na kształt ciemniej falbanki wzdłuż dolnej krawędzi ekranu), a to znowu coś innego. Pomijając mankamenty danego egzemplarza, dla mnie np, nie do zaakceptowania są wąskie kąty matrycy VA. Siedzisz na wprost i widzisz kolorystykę jak trzeba, w tym samym czasie, ktoś kto usiadł na brzegu sofy widzi zupełnie co innego!Mało tego nawet samodzielnie siedząc na wprost i przyglądając się czerwonej planszy np youtube'a widziałem krawędzie obrazu przechodzące w odcień różu! (Wystarczy siedzieć dość blisko, wtedy boki tv są już pod znacznym kątem). Zastanawiam się po co w menu telewizorów z matrycą VA, opcja balansu bieli (ciepła, zimna itd)? Wystarczy przesunąć się 50cm w bok i mamy ten sam efekt bez podnoszenia pilota! ;)
Dla mnie, posiadacza plazmy, takie coś jest absolutnie nie do przyjęcia. Telewizor z VA jest w zasadzie jednoosobowym urządzeniem. Żeby było jeszcze mniej wesoło, takie kwiatki mają TV znacznie, znacznie droższe! Czytałem parę wątków na tym forum. Proszę sprawdzić samemu. Panasonic (zdaje się 750ka w rogu 25% ciemniejszy), Samsungi po 4 - 5tys mają swoje niedoskonałości - a jakże! Nierównomierne podświetlenie, light bleedy i inne. O kątach nie wspominając.
Mój Philips za 2349pln, też ma swoje wady. Bardzo delikatny banding, ale jest. Nota bene zauważyłem tę przypadłość dopiero dzięki niniejszemu wątkowi. Pierwszy egzemplarz miał bleedy światła, niewielkie ale zauważalne. Wymieniłem na obecny i jest bardzo dobrze. Nie ma problemów z bielą. Jednorodny szary tylko leciutko, po dłuższym wpatrywaniu jakby troszeczkę ciemniejszy w jednym miejscu - ale to już jest czepianie się.
No i osławione czernie IPSa ale z ambilightem dają radę.
Mimo wszystko uważam, że Philips jako całość wypada całkiem dobrze. Owszem, chciałbym mieć wybór ale innego 100Hz -ego 4K ipsa, do 2,5tys dla mnie nie ma. Do 3 też pewnie będzie ciężko.
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
Witam :)
Mam podłączony ten telewizor do komputera i gram głównie w rozdzielczości 1440p i tu rodzi się moje pierwsze pytanie. Czy input lag w full hd jest taki sam jak w qhd i uhd ?

Drugie pytanie jest odnośnie technologi HDR , mianowicie filmy z tą technologia działają i wyglądają świetnie ale czy Hdr będzie działał tez na podłączonym PC ? Niebawem wychodzi gra Resident Evil 7 która tą technologie wykorzystuje a nie wiem czy będzie to odpowiednio dobrze działało , czy TV wykryje obraz HDR ?

1. Gram w 1080p/60Hz bo mam starej technologii kartę graficzną i 1440p/2160p działa mi tylko w 30Hz. Kwestia input laga, Nawet jeśli jest ciut większy w 4K od tego z 2K to i tak spadek klatek bardziej odczujesz.
2. HDR będzie działał bez problemu, musisz mieć tylko grę która ma wsparcie oraz kartę graficzną AMD serii RX 400 lub GTX Serii 1000
 

AMOKwroc

New member
1. Gram w 1080p/60Hz bo mam starej technologii kartę graficzną i 1440p/2160p działa mi tylko w 30Hz. Kwestia input laga, Nawet jeśli jest ciut większy w 4K od tego z 2K to i tak spadek klatek bardziej odczujesz.
2. HDR będzie działał bez problemu, musisz mieć tylko grę która ma wsparcie oraz kartę graficzną AMD serii RX 400 lub GTX Serii 1000


dzieki za odpowiedz .
1.generalnie chodzilo mi czy duża różnica jest w input lagu fullHD vs QHD
2.Posiadam kartę r9 390 więć sie nie załapie :( sprzedam i kupię RX 490 jak juz wyjdzie .
Pozdrawiam
 

Smykoo

New member
Te wgrane apki to jakieś padaki (można je odinstalować i tak tez uczyniłem)

Player TVN - nie jest oficjalnie dostępny na android TV (komunikat aplikacja jest niezgodna z twoim urządzeniem) apke pobrałem sobie na telefon z rootem i przekopiowałem na pendriva i tak zainstalowałem wszystko smiga

iPla - nie wiem, nie korzystam ale pewnie uda się to odpalić jak Player TVN
Ściągnąłem player.pl apk z internetu, ale nie mogę jej zainstalować. Możesz naisać jak to zrobiłeś ?

Wysłane z One Plus
 

Rokko32

New member
Też mam ten Tv tylko 49 cali i na początku miałem z nim problemy, musiałem kilka razy go resetować ale teraz działa bez zarzutu, Android chodzi w miarę płynnie, apki również, obraz jest świetny w HD a w 4K rewelacyjny, ambilight dopełnia całości, matryca świeci w miarę równomiernie, biel i czerń do zaakceptowania, żadnych pasów nie zauważyłem do tej pory nawet na meczu. Moim zdaniem świetny telewizor jak za tą cenę, już kilku Moich znajomych napaliło się na niego jak zobaczyli u Mnie jak działa, wcześniej chciałem kupić LG z seri 6, też niby 100Hz przynajmniej tak twierdzą dyrektorzy sprzedaży na Polskę ale zniechęciły Mnie do niego opinie ekspertów polskich i zagranicznych na temat pseudo matrycy 4K. Dlatego warto kupić Philipsa, zawsze jest możliwość zwrotu jeśli coś będzie nie tak, nigdy nie wiadomo na jaki egzemplarz trafimy. Dla odważnych i nie bojących się eksperymentować, warto jeszcze zainteresować się telewizorami TLC, niby chińskie w miarę tanie ale parametry podobne do Philipsa a nawet lepsze za tą samą cenę.
 
Do góry