Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Smykoo

New member
Te wgrane apki to jakieś padaki (można je odinstalować i tak tez uczyniłem)

Player TVN - nie jest oficjalnie dostępny na android TV (komunikat aplikacja jest niezgodna z twoim urządzeniem) apke pobrałem sobie na telefon z rootem i przekopiowałem na pendriva i tak zainstalowałem wszystko smiga

iPla - nie wiem, nie korzystam ale pewnie uda się to odpalić jak Player TVN
Zainstalowałeś zwykły plik apk z player.pl na androida ? To będzie działało ?

Wysłane z One Plus
 

xgrey

New member
Te wgrane apki to jakieś padaki (można je odinstalować i tak tez uczyniłem)



Player TVN - nie jest oficjalnie dostępny na android TV (komunikat aplikacja jest niezgodna z twoim urządzeniem) apke pobrałem sobie na telefon z rootem i przekopiowałem na pendriva i tak zainstalowałem wszystko smiga



iPla - nie wiem, nie korzystam ale pewnie uda się to odpalić jak Player TVN



Sorki ale piszesz bzdury i wprowadzasz ludzi w błąd.
Zarówno TVN player jak ipla jest oficjalnie dostępne na tym TV.
Wystarczy wejść w app gallery i zainstalować.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

maxenergizer

New member
Tomiq37 banding ewidentny, chciałbym jak Ty nie widzieć tych pasów :) aczkolwiek nagrałeś mało ujęć z podaniami górą przez całe boisko a u mnie wtedy właśnie widać wtedy najwyraźniej banding plus coś co irytuje mnie jeszcze bardziej, mianowicie tak jakby znikająca piłka(krótkimi momentami prześwitująca) podczas podań górą przez całe boisko.
 

Lionel

New member
Te wgrane apki to jakieś padaki (można je odinstalować i tak tez uczyniłem)

Player TVN - nie jest oficjalnie dostępny na android TV (komunikat aplikacja jest niezgodna z twoim urządzeniem) apke pobrałem sobie na telefon z rootem i przekopiowałem na pendriva i tak zainstalowałem wszystko smiga

iPla - nie wiem, nie korzystam ale pewnie uda się to odpalić jak Player TVN


Pytanko co do Player'a - co z ewentualnymi aktualizacjami apki ? TV będzie je zassysać, po takim zabiegu ?
 

Tomiq37

New member
Można to robić z poziomu aplikacji tzn aktualizować czy odinstalowywac. A czy będzie automatycznie to nie wiem ja.
A co do bandingu to widać mam to szczęście że go nie widzę i w sumie dobrze mi z tym. To tak samo jak z słuchawkami. Owszem dźwięk przestrzeny słyszę i 5.1 "w grach ale które grają lesie to już ja tego tez nie słyszę :) a tv mi pasuje w 90% 10% zabralem za przycinki w niektórych programach na android oraz za brak mikrofonu w pilocie oraz że nie jest on na bluetooth lub radiowy tylko na irda :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Lionel

New member
Można to robić z poziomu aplikacji tzn aktualizować czy odinstalowywac. A czy będzie automatycznie to nie wiem ja.
A co do bandingu to widać mam to szczęście że go nie widzę i w sumie dobrze mi z tym. To tak samo jak z słuchawkami. Owszem dźwięk przestrzeny słyszę i 5.1 "w grach ale które grają lesie to już ja tego tez nie słyszę :) a tv mi pasuje w 90% 10% zabralem za przycinki w niektórych programach na android oraz za brak mikrofonu w pilocie oraz że nie jest on na bluetooth lub radiowy tylko na irda :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Rozumiem. A gdzie znajdę aktualny plik apk Playera ? W Storze brak opcji pobrania instalki...
 

cytak

New member
Jak czytam te wszystkie opinie nt. problemów lub ich braku to wnioskuję, że kupno philipsa to wielka loteria. Wypuszczane ciągle aktualizacje, które powodują zakłócenia itd. TV staje się chyba wtedy uciążliwy?
Kupić tv, a później męczyć się - zwracać, reklamować, aby trafić wreszcie na coś co jest 'ok' czasem załapie zwiechę ;-)
Na infolinii dowiedziałem się, że tv jak nie chce się włączyć to często z powodu urządzeń zewn
np. dekoder. Wtedy trzeba dekoder odłączyć na chwilę i włączyć ponownie i wszystko powinno działać.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

cytak

New member
ja miałem już 2 egzemplarze pus 6401 potem 1 6561 - wszystkie zwróciłem - dwa pierwsze light bleeding a ostatni ciągłe zwiechy i do tego bad pixel, który mnie drażnił... 20161125_205233.jpg 20161123_233301.jpg

Zdjęcia słabe ale. Pierwsze z modelu pus 6561 a drugie 6401 - light bleeding

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Tomiq37

New member
Ja instaluje przez przeglądarkę. Loguje się do sklepu Google i instaluje :) tylko nie mam ikony na głównym ekranie wchodzę w aplikacje android i tam mam wszytskie apki ściągnięte przez przeglądarke. Nie wiem jak ustawić tak żeby były odrazu widoczne na ekranie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Lionel

New member
Ja instaluje przez przeglądarkę. Loguje się do sklepu Google i instaluje :) tylko nie mam ikony na głównym ekranie wchodzę w aplikacje android i tam mam wszytskie apki ściągnięte przez przeglądarke. Nie wiem jak ustawić tak żeby były odrazu widoczne na ekranie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

A da się tak zainstalować tą apkę, żeby była razem z tą fabryczną ? Czy konieczne jest odinstalowanie tej starej ?
 

Tomiq37

New member
A da się tak zainstalować tą apkę, żeby była razem z tą fabryczną ? Czy konieczne jest odinstalowanie tej starej ?
Ja. Nie odinstalowywalem nic. A nie używam żadnych Playerow oprócz netflixa, YouTube oraz kodi. No i przeglądarki chrome

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

xgrey

New member
To może i ja napisze kilka zdań o tym tv bo też mam wrażenie, że wiele osób niepotrzebnie zniechęca potencjalnych przyszłych użytkowników :)
Posiadam dokładnie model jak z tematu i ogólnie mogę go szczerze polecić.
Szukając nowego tv jak większość starałem się kupić najlepszy w tym przedziale cenowym. Nie mogę powiedzieć, że na 100% mi się to udało, bo nie maiłem okazji testować wszystkich modeli, ale wydaje mi się, że trafiłem prawie idealnie w to co oczekiwałem.
Jak się dobrze przyjrzę to też zobaczę jakieś tam pasy na jasnym tle itp. nie twierdzę, że jest to tv idealny i chyba on też nie pretenduje do takiego miana. Trzeba brać pod uwagę, że nie jest to jakaś najwyższa półka tylko co najwyżej średnia i taka półka idealnie do niego pasuje.
Jeżeli do tego tv podejdzie jakiś wideofil (nie wiem czy to poprawne określenie :)) to znajdzie w nim jakieś wady co widać zresztą w tym wątku, ale dla przeciętnego zjadacza chleba ten tv powinien być więcej niż zadowalający. Obraz jest naprawdę ładny, ambilight to super dodatek mocno poprawiający komfort oglądania, dźwięk przyzwoity, android działa całkiem przyzwoicie, nie jest to co prawda płynność na miarę shield tv czy też nawet nexus player`a, ale wystarcza do normalnego użytkowania, zdecydowanie działa stabilniej niż większość chińskich odtwarzaczy na androidzie. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał polecam odinstalować wszystkie śmieciowe aplikacje które są zainstalowane, poprawia to płynność systemu.
Osobiście używam aplikacji ipla, tv player, netflix i kilku gierek i stabilność mogę określić jako bardzo dobrą, nigdy nie musiałem resetować czy na twardo odłączyć zasilania.
Mam też podpięte konsole xbox one s i ps4 pro i w tym temacie też telewizor się świetnie spisuje oferując wspaniałe doznania.
Jeżeli ktoś szuka perfekcyjnego tv w każdym aspekcie to nie jest ta półka cenowa i nie będzie do końca zadowolony, jeżeli ktoś szuka dobrego tv który ma być możliwie najlepszy w przedziale cenowym +/- 3500 zł to jest to dobry wybór. Jak na siłę nie będzie szukało się wad to się ich nie znajdzie, a jak ktoś będzie chciał to w każdym znajdzie. Jest to obecnie bardzo dobry tv biorąc pod uwagę stosunek ceny do tego co dostajemy.
 

strazakp

Banned
A co myślicie o czymś takim by zamiast tego Philipsa kupic np Sony ale w FullHD. Sony kdl 55w808c. Telewizor wygląda ładnie, jest na Android tyle ze nie jest w4K ale cena taka sama bo ok 3700zl.
Myślicie ze jest sens sie cofać z technologia???
 

xgrey

New member
A co myślicie o czymś takim by zamiast tego Philipsa kupic np Sony ale w FullHD. Sony kdl 55w808c. Telewizor wygląda ładnie, jest na Android tyle ze nie jest w4K ale cena taka sama bo ok 3700zl.
Myślicie ze jest sens sie cofać z technologia???



Zależy jak często wymieniasz tv i czy masz jakieś źródła 4K.
Oglądanie materiałów fullhd na tv 4K nie jest wystarczającym argumentem do inwestycji w lepszy tv, jeśli jednak masz co oglądać 4K to różnica będzie zauważalna i warto się zainwestować.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

cytak

New member
Zależy jak często wymieniasz tv i czy masz jakieś źródła 4K.
Oglądanie materiałów fullhd na tv 4K nie jest wystarczającym argumentem do inwestycji w lepszy tv, jeśli jednak masz co oglądać 4K to różnica będzie zauważalna i warto się zainwestować.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Samsung KU6000 ma '4K' tylko matryce 50Hz,
z minusow brak usb3.0. Nie wiem czy ma nawet HDMI2.0 - pod 4K powinno juz byc...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Do góry