Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
e59fc03ce5241ed5e04bf3664d67ad77.jpg


49PUS7101
 

Smykoo

New member
Nie mam wady i nic mi nie przeszkadza w tym materiale. Może na siłę da się coś zobaczyć, ale to zawsze coś jest nie tak. Albo się ogląda albo przygląda i wypatruje wady.

Wysłane z One Plus
 

miet55

Member
Bez reklam
Tomiq37, Smykoo, wy naprawdę nie widzicie? Przy prowadzeniu kamery w prawo/lewo pionowe pasy jak byk! U siebie znacznie mniej dostrzegam banding aczkolwiek Tv nie jest całkowicie pozbawiony tego gratis "dodatku" Doszedłem, ze w dużej mierze zależy od jakości sygnału. Bawię się ostatnio filmikiem [4K Ultra HD] UEFA Euro 2016 Opening Ceremony i tam nic takiego nie widać a kamera chwilami całkiem nieźle popierdziula. Film jest w:
Resolution : 3840x2160
File size : 961 Mo
Duration : 05min 09sec
Format : TS
Codec : HEVC
Overall bit rate : 26.1 Mb/s
Bit depth : 10 bits
Frame rate : 50 fps

i właśnie konwertuję do MP4 H264 (zrobiłem próbę i nie zauważam spadku jakości) :)
 

Tomiq37

New member
No też tak mysle ze najważniejsze że mi się podoba. I serio obejrzałem ten filmik raz jeszcze na kom. i ja niestety nie widzę nic. Może rzeczywiście jak ktoś jest specjalistą to widzi coś czego ja nie widzę

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Smykoo

New member
Tomiq37, Smykoo, wy naprawdę nie widzicie? Przy prowadzeniu kamery w prawo/lewo pionowe pasy jak byk! U siebie znacznie mniej dostrzegam banding aczkolwiek Tv nie jest całkowicie pozbawiony tego gratis "dodatku" Doszedłem, ze w dużej mierze zależy od jakości sygnału. Bawię się ostatnio filmikiem [4K Ultra HD] UEFA Euro 2016 Opening Ceremony i tam nic takiego nie widać a kamera chwilami całkiem nieźle popierdziula. Film jest w:
Resolution : 3840x2160
File size : 961 Mo
Duration : 05min 09sec
Format : TS
Codec : HEVC
Overall bit rate : 26.1 Mb/s
Bit depth : 10 bits
Frame rate : 50 fps

i właśnie konwertuję do MP4 H264 (zrobiłem próbę i nie zauważam spadku jakości) :)
U mnie pasy pewnie też są ale nie rzuca mi się to w oczy i poprostu nie przeszkadza. Lepszy mam obraz niż na poprzedniej plaźmie no oprócz czerni, ale ips to ips 😉

Wysłane z One Plus
 

miet55

Member
Bez reklam
Sprawdźcie sobie koledzy na dobrym materiale, jestem ciekaw waszych opinii.
Poszperajcie w sieci za tym plikiem: [4K Ultra HD] UEFA Euro 2016 Opening Ceremony - trzeba odtwarzać przez KODI
 

stitooo

New member
ze specyfikacji 55PUS6561:

Multimedia

Limitations :

  • Maximum supported total bit rate for a media file is 30Mbps.
  • Maximum supported video bit rate for a media file s 20Mbps.


Czy dobrze rozumiem? Stąd "cięcie" niektórych scen w 4K 60fps HDR?

To dziwne bo ja odtwarzałem z pena pod USB 3.0 filmik Sony_4K_HDR_Camp

Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@High
Codec ID : hvc1
Codec ID/Info : High Efficiency Video Coding
Duration : 2 min 7 s
Bit rate : 75.6 Mb/s
Maximum bit rate : 123 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 59.940 (60000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits

bitrate ~76Mbps max 123Mbps i idzie to płynnie u mnie (tz póki miałem TV w domu ). Raz miałem wpięte pod usb 2.0 i zarywał każdy film, może tu jest Twój problem ?
 

Tomiq37

New member
Prosil mnie ktoś tu na forum żebym włączył piłkę nożną więc to włączyłem i nagrałem komórka :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Smykoo

New member
Czy ktoś wie czy ipla i player tvn będą w sklepie google play ? Czy może na andku 6.0 są ? Niestety na tym philipsie to tylko one przestają czasem działać i trzeba resetować tv. Nie zawieszają tv ale bez resetu nie chcą działać.

Wysłane z One Plus
 

stitooo

New member
Czy ktoś wie czy ipla i player tvn będą w sklepie google play ? Czy może na andku 6.0 są ? Niestety na tym philipsie to tylko one przestają czasem działać i trzeba resetować tv. Nie zawieszają tv ale bez resetu nie chcą działać.
Wysłane z One Plus

Te wgrane apki to jakieś padaki (można je odinstalować i tak tez uczyniłem)

Player TVN - nie jest oficjalnie dostępny na android TV (komunikat aplikacja jest niezgodna z twoim urządzeniem) apke pobrałem sobie na telefon z rootem i przekopiowałem na pendriva i tak zainstalowałem wszystko smiga

iPla - nie wiem, nie korzystam ale pewnie uda się to odpalić jak Player TVN
 

Tomiq37

New member
Apki na android tv są jakieś nie dopracowane :( ja też liczę że na 6 będzie lepiej

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry