Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Philips > Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !
Odpowiedz

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Aug 2016
10-09-2016, 18:31
Domyślnie

Ja również otrzymałem 55PUS6561 od kikiego oczywiście z kalibracją. Wczoraj wieczorem go uruchamiałem i miałem problem z ambilightem. Chciałem go sobie wieczorem zobaczyć a tu w żaden sposób nie mogłem go włączyć. Wchodziłem w śledzenie video wybierałem różne style, wyłączałem go i ponownie wchodziłem w style. W pomocy znalazłem taką opcję jak "sprawdzenie telewizora", gdzie jest krótki filmik do testowania obrazu, dźwięku i ambilighta i po włączeniu tego testu ambilight zawsze zostaje włączony a tu też nic, żadne diody nie chciały się zaświecić. Wyłączyłem kabel zasilający jak sugerował program, system miałem już najbardziej aktualny więc sugestii aktualizacji oprogramowania nie miałem jak zrobić. Po ponownym włączeniu TV ambilight nadal nie działał. Poszedłem więc spać z myślą o reklamacji, natomiast jak rano go odpaliłem to ambilight działał bez problemu jak gdyby nigdy nic.
Czy coś robiłem nie tak? Ktoś spotkał się z taką sytuacją? Mam nadzieję, że ambilight nie odmówi mi więcej posłuszeństwa.
Odpowiedź z Cytatem
voland jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jul 2008

10-09-2016, 19:24
Domyślnie

Mam wrażenie, że twój Ambi poprostu boi się ciemności i wychodzi tylko za dnia.

Meldunek: Sep 2016

11-09-2016, 09:36
Domyślnie

Cytat:
Napisał penny Zobacz post
Jak oceniacie kąty i DSE na jasnym tle w 6561 ? Bo ja mam tutaj największy problem z tym telewizorem, szczególnie wychodzi to przy słabszych sygnałach, z którymi wiadomo, obcujemy codziennie.
Wygląda to trochę jak ledy na suficie rozmieszczone co metr, gdzie pomiędzy nimi powstają własnie takie stałe różnice w doświetleniach i wychodzą na jasnym tle tym bardziej w ruchu prawo/lewo.

Wczoraj kupiłem i pierwsze co rzuciło mi się w oczy po kilku godzinach zabawy z ustawieniami itd. to ten efekt brudnej matrycy na jasnych, ruchomych powierzchniach oraz w trakcie szybkich ruchów na zielonym pasiastym tle trawy tle np. podczas meczu piłki nożnej. Wygląda to jak pionowe pasy, dosyć szerokie, niby przybrudzenia przewijają się przez obraz i dla mnie są często widoczne.
W testach nikt nawet o tym nie wspomniał. Ja je gdzieś tam wyłapuje, nie są jakieś mocne, nachalne, ale mnie momentami denerwują, bo skupiam się na nich zamiast na tym co się dzieje. Reszta domowników nic nie zauważyła, dlatego nic im nie mówię, zanim sami czegoś nie zgłoszą Jeżeli tło jest kolorowe, różnorodne i raczej ciepłe nic nie widać, ale im bardziej jasne i jednolite przy jakimś szybszym i jednostajnym ruchu widać to mocniej.
.
Cytat:
Napisał scandelux Zobacz post
Spodziewałem się lepszego obrazu w meczach piłkarskich - do płynności raczej nie mam zastrzeżeń ale jak się dobrze wpatrzy to na zielonym tle murawy widoczne są jakieś jaśniejsze pionowe pasy podświetlenia.
Cytat:
Napisał nadal Zobacz post
dokładnie - jest to irytujące. Widać to głównie na meczach ale też na każdym gładkim tle - niebo, trawa, ściana itp gdy obraz szybciej się przesuwa.

może fachowcy wiedzą jakim ustawieniem to zniwelować lub zlikwidować ??? -
Proszę o pomoc.
Też to niestety zauważyłem... Można coś z tym zrobić ? Czy to po prostu cecha tego TV ?
Odpowiedź z Cytatem
Lionel jest online
reklama

Junior Member

Meldunek: Sep 2016
11-09-2016, 11:41
Domyślnie

Witam, to mój pierwszy post na forum. Wcześniej tylko przeglądałem, ale dopiero teraz doszło do rejestracji. Myślę o kupnie tego telewizora. Chciałem zapytać o ten HDR z aktualizacji. Jak to w końcu z nim jest? Jest on w ogóle widoczny, bo były tu narzekania, że słabo i w ogóle. Interesuje mnie to bo chcę podłączyć PS4, a że wszystkie konsole mają dostać update do 10-bitowego HDRa to chciałbym móc wykorzystać ten efekt. W tym Philipsie HDR jest 10-bitowy jak napisał bluray, czy też może inaczej?
Odpowiedź z Cytatem
portalg jest offline
Member

Meldunek: Jun 2014
11-09-2016, 12:05
Domyślnie

Cytat:
Napisał portalg Zobacz post
Witam, to mój pierwszy post na forum. Wcześniej tylko przeglądałem, ale dopiero teraz doszło do rejestracji. Myślę o kupnie tego telewizora. Chciałem zapytać o ten HDR z aktualizacji. Jak to w końcu z nim jest? Jest on w ogóle widoczny, bo były tu narzekania, że słabo i w ogóle. Interesuje mnie to bo chcę podłączyć PS4, a że wszystkie konsole mają dostać update do 10-bitowego HDRa to chciałbym móc wykorzystać ten efekt. W tym Philipsie HDR jest 10-bitowy jak napisał bluray, czy też może inaczej?

Różnice miedzy obrazem HDR, a nie HDR widać i robi to nawet wrażenie, w grach to cieżko powiedzieć jaki będzie efekt bo czekam na pierwsza grę z HDR która wyjdzie w tym miesiącu.
Ten philips obsługuje HDR10.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedź z Cytatem
xgrey jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
12-09-2016, 01:29
Domyślnie

Nie tylko robi różnicę ale telewizor bez HDR poda tylko informację, że plik nie obsługiwany i zero obrazu na ekranie. A ponieważ wszystkie firmy się rzuciły na HDR to trzeba koniecznie o tym pamiętać kupując telewizor 4K.
Member

Meldunek: Aug 2016
13-09-2016, 13:18
Domyślnie

dacie namiary na sample, te same pliki tylko jeden sdr a drugi hdr, by samemu ocenić różnicę?
Odpowiedź z Cytatem
arcpl jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania