Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

pepka

Member
Bez reklam
Dają w media markt. Pozwalają przekładać pendrivy między telewizorami, pozwalają też używać własnych. Swoją drogą demo philipsa jest kiepskie. Materiał sony wyglądał na nim lepiej :)
 

MBgryf

New member
Ostatnia edycja:

mziel

New member
Czy filmy 4k z youtube działają Wam normalnie?
U mnie sytuacja (nie obraz) wygląda tragicznie - zaczyna odtwarzać, leci 5 sekund, buforowanie.

Patrząc na router i na "statystyki dla nerdów" jak to jest opisane w aplikacji na tv, to telewizor nie zbliża się w żaden sposób transferem do wartości, które są osiągalne na łączu, read ahead to tylko 5 sekund - wykres typowa piła.

Chciałem sprawdzić na youtube w kodi ale dodatek się wywala jakimś błędem.
 

mitch

New member
Niestety, ale od pewnego czasu jest dostępna aktualizacja apki YouTube, która zawiera błąd. Błąd polega na obcięciu transferu do 10 mbit, co powoduje ciągłe buforowanie filmów w 4k. Rozwiązaniem jest odinstalowanie aktualizacji YT.
 

Smykoo

New member
Potwierdzam. Trzeba odinstalować aktualizację youtube i wszystko śmiga. Dziwne, że do tej pory tego nie poprawili...ehhh

Wysłane z One Plus
 

Felix

New member
Potwierdzam. Trzeba odinstalować aktualizację youtube i wszystko śmiga. Dziwne, że do tej pory tego nie poprawili...ehhh

Wysłane z One Plus

To faktycznie YT tutaj mocno zawiódł, bawią się w prowadzanie HDR, a taki klops z aktualizacją.
Sam myślałem, że to może być wina Philipsa tutaj.
 

strazakp

Banned
Dzwoniłem właśnie na infolinie Philips polska by zapytać o te pasy o których piszecie. Powiedziano mi ze jest to efekt zastosowanehj technologii w tym modelu i tak juz musi byc. Jedynie w różnych tv może byc to bardziej lub mniej widoczne.
 

Tomiq37

New member
Posiadam 55Pus6516
Z chęcią nagram co trzeba żeby pokazać lub zobaczyć te pasy bo ja ich na razie nie widziałem.
Proszę o info co mam włączyć żeby je zobaczyć? nagram komórką.
Po drugie zainstalowałem przeglądarkę chrome ( trzeba wejść do sklepu google przez przeglądarkę wbudowaną w tv i ją zainstalować ) i bez problemu oglądam filmy z cda oraz innych serwisów.
Youtube też lepiej chodzi.
Filmy z USB 3.0 chodzą bez zaciąc z 2.0 z zacięciami.
HdR wykryty . Wgrany Odtwarzacz jest słaby, odtwarzam przez kodi lub Vlc
Kodi potarfi mi się zawiesić.
I nikt nie podał sensownej alternatywy w zamian za ten TV w tej cenie ( nie całem 3400 z rabatem w Saturnie )
 

Felix

New member
Posiadam 55Pus6516
Z chęcią nagram co trzeba żeby pokazać lub zobaczyć te pasy bo ja ich na razie nie widziałem.
Proszę o info co mam włączyć żeby je zobaczyć? nagram komórką.
Po drugie zainstalowałem przeglądarkę chrome ( trzeba wejść do sklepu google przez przeglądarkę wbudowaną w tv i ją zainstalować ) i bez problemu oglądam filmy z cda oraz innych serwisów.
Youtube też lepiej chodzi.
Filmy z USB 3.0 chodzą bez zaciąc z 2.0 z zacięciami.
HdR wykryty . Wgrany Odtwarzacz jest słaby, odtwarzam przez kodi lub Vlc
Kodi potarfi mi się zawiesić.
I nikt nie podał sensownej alternatywy w zamian za ten TV w tej cenie ( nie całem 3400 z rabatem w Saturnie )

Wiele osób w temacie będzie ciekawych i wdzięcznych za filmik.

Potrzebne jest nagranie meczu piłki nożnej nawet wystarczy 2-3 minutowe, ale kiedy coś się na boisku faktycznie dzieje ( tj. nie wejście na murawę :p ), bo pasy występują przy nagłych i szybkich ruchach kamery, tj. przy kontrze, szybkiej akcji itd., w statystycznym obrazie zależnie od sztuki są bardzo ledwo widoczne albo nieco bardziej.

Tak na marginesie:
Mam HDMI 3m z komputera w listwie przeprowadzony i przełączam sobie jednym przyciskiem w 'NVIDIA Geforce' z monitora na TV, oprócz tego, że biel w telewizorze jest przybrudzona, to sygnał z komputera działa perfekcyjnie i tak w zasadzie właśnie smarta nie używam, bo gierki z googleplay mnie nie interesują przy podpiętym PC (Steam) oraz konsoli, a nawet filmy z innych źródeł z komputera też odpalam z przyzwyczajenia. W SONY poprzednim miałem smarta i przez 2 lata ani razu go nie użyłem.

Z jednej strony smutek, bo płacę niejako oczywiście za tego smarta, a z drugiej strony z tego powodu nie mam jak narzekać nt. awaryjności i działalności telewizora pod kątem SMART TV. Dlatego tutaj nigdzie w temacie ani minusa ani plusa nie daję.

Od siebie jednak dodam, że przy graniu to jeszcze przejdzie, bo odpalam gry z PC na 4K, te starsze zwłaszcza, gdzie spokojnie 60fps utrzymam, a na konsoli te skalowanie lub w paru przypadkach 4K natywne jest, natomiast dla osoby, która nie gra, to serio nie widzę zastosowania dla zakupu 4K.

Jest parenaście seriali w 4K z netflixa, ale pewnie z tego i tak może 5-6 seriali osobę zainteresuje, reszta to już tylko HD.

Także dla osoby do filmów, to zdecydowanie bardziej poleciłbym dobre tanie FHD albo dołożenie do OLEDa 1080p, nawet jeśli dla kogoś jest to downgrade z 4k na 1080p.
 
Ostatnia edycja:

mitch

New member
Są ludzie, którzy amatorsko kręcą filmy w 4k. Niektórzy też kupują filmy na blueray. Ale fakt, na razie jest mało materiałów w 4k.
 

atoman

New member
ze specyfikacji 55PUS6561:

Multimedia

Limitations :

  • Maximum supported total bit rate for a media file is 30Mbps.
  • Maximum supported video bit rate for a media file s 20Mbps.


Czy dobrze rozumiem? Stąd "cięcie" niektórych scen w 4K 60fps HDR?
 
Ostatnia edycja:

stitooo

New member
Perypetii z serwisem ciąg dalszy. Zaczął się 3 tydzień jak zabrali mój TV do mik radom. Dziś za 3 razem udało mi się wkońcu dodzwonić. Pani na infolinii przekazała że w zeszły czwartek serwis stwierdził że koszt naprawy przewyższa wartość TV i podobno dopiero dziś będą wysyłać zapytanie do Philipsa co maja z tym zrobić.... czy philips pokryje koszt części czy wyślę im nowy TV czy może dostane papier z którym mam się udać do sklepu i tam wydadzą mi nowy TV.... Decyzja ma być do końca tygodnia....... czyli dalej nie wiadomo kiedy odzyskam TV

Mimo różnych opinii na forum dałem temu TV duży kredyt zaufania, nawet jak wyszła usterka z poziomym liniami, mówię to tylko elektronika - naprawią będzie git. Ale powoli trace nerwa.... całe szczęście mam w zapasie mojego 10letniego samsunga. Działa bez zająkniecia. Takiej eketroniki już się chyba nie produkuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry