Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Smykoo

New member
absolutnie nie istnieją - i to modele 6561 i 7101 i 7181 - chyba, że ma się problemy ze wzrokiem.
Ja widzę dobrze i pasów jakoś nie dostrzegłem. Może poprostu mi to nie przeszkadza. Za to przy 60hz widziałem na najnowszych samsungach z serii 6 piłkę nożną i to był dramat. Smugi smugi i ogony.

Wysłane z One Plus
 

mitch

New member
@Lionel O. Wreszcie ktoś znalazł coś lepszego w cenie 6561. Sąsiad chce do końca roku kupić tv ok 55" i mój Philips mu nawet przypasował, choć kręci nosem na cenę. Możesz podzielić się modelem tv dobrego dla fana piłki? Męczy mnie o to od 2 tygodni. Może być na priv.
 

strazakp

Banned
Jakos zniechecacie skutecznie do kupna tego Philipsa ;)
Juz zaczynam szukac na necie alternatywy i w tej polce cenowej gdzie jakość obrazu będzie znacznie lepsza. Tak na szybko pojawił mi się model LG 55uh6507 w cenie ok 3500zl. Tv ma 4K, hdr i chyba 100Hz. Wygląda ładnie i choc ma mayryce ips to może wypada lepiej w kwesti plynnosci obrazu niż Philips a nie ukrywam ze jak mam oglądać mecze (a lubię) i sie wkurzać to dziekuje.
 

strazakp

Banned
Podziele sie z wami moim dzisiejszym doswiadczeniem :)
Po 2 tyg poszukiwań i bólu glowy kupilem dzisiaj LG49UH6507 który był gdzieś tam w orbicie zainteresowań, test i oglądanie na żywo to jednak zupełnie inna bajka. Ma Widi którego potrzebowałem, ale jakość obrazu i kąty widzenia zrobiły na mnie najwieksze wrażenie, internet internetem ale na żywo często można zmienić zdanie. W sklepie nie kupiłem bo było drogo, wyrwałem na ceneo za 2760 co i tak przekroczyło założony budżet, ale nie żałuje ani grosza. Pozdrawiam.
Właśnie ten model ale z ekranem 55" przykuł moja uwagę na allegro. Kosztuje 3500zl i na papierze wygląda dobrze. Nie wiem tylko czy ma 100Hz czy 60Hz.
 

mitch

New member
Szkoda tylko ze ten LG jest z tzw pseudo 4k. Jak ktoś kupuje płyty blueray i 4k, to trochę słabe. Wszędzie kompromisy.
 

strazakp

Banned
Szkoda tylko ze ten LG jest z tzw pseudo 4k. Jak ktoś kupuje płyty blueray i 4k, to trochę słabe. Wszędzie kompromisy.

Dokladnie,wszędzie będzie kompromis ;-) Ale mysle ze te pseudo 4K to nie problem bo 4K to ciężko jest wykorzystać na codzien a jezeli będzie w tym LG dużo lepiej w kwestii jakości obrazu przy oglądaniu meczów to ja wolę LG.
 

mitch

New member
Jeden woli netflixa, drugi piłkę. Tylko jak widać, LG robi ludzi w balona. Szkoda, bo już myślałem, że faktycznie znalazł się lepszy konkurent i z czystym sumieniem polecę coś sąsiadowi.
 

strazakp

Banned
To tak podsumowując ciężko jest znalezc dobry tv (najmniejsze zło) 55" 4K i dobra jakością obrazu a szczególnie w szybkich scenach w cenie do ok 3500zl :-((( Widac ze takiego tv to chyba nie ma ;-) albo zaraz sie okaże ze jest i jest to właśnie Philips ;-)))
 

Felix

New member
Z tymi LG to też są jakieś jaja, np. Ritings testy dla UH6500 i UH6550 zrobił i tam zaznaczają, że to matryca 60 Hz, a w sklepach tak jak i ten 6507 mają podpis '120Hz', chociażby:

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1221059-REG/lg_49uh6500_uh6500_series_49_class_uhd_smart.html

"LG UH6500 49" 4K UHD SMART TV - 120Hz"

No i sytuacja z czernią oraz szarością jest adekwatna, wygląda to podobnie jak w Philipsie.

Zdjęcia z Ritings dla modeli obok 6500 i 6550:

Czerń:
http://i.rtings.com/images/reviews/uh6500/uh6500-uniformity-large.jpg
+
http://i.rtings.com/images/reviews/uh6550/uh6550-uniformity-large.jpg

Szarość:
http://i.rtings.com/images/reviews/uh6500/uh6500-dse-large.jpg
+
http://i.rtings.com/images/reviews/uh6550/uh6550-dse-large.jpg

Dodaję nadal, że Samsung rodziców sprzed wielu lat (jeden z pierwszych płaskich telewizorów) nie ma żadnych prześwitów i typowego cloudingo na czarnym tle. Ktoś sobie jaja robi z tymi matrycami.

Generalnie wychodzi na to, że przy budżecie 3000 zł nie ma co się pchać w 4K i nieco pseudo HDR, lepiej kupić 1080p porządne na matrycy faktycznie 100/120Hz i poczekać aż budżet będzie większy, na chociażby tego Samsunga KS7000.

Zobaczcie czerń i szarość na tym Samsungu, a kosztuje w przypadku 49" ok. 4500 zł.

Czerń:
http://i.rtings.com/images/reviews/ks8000/ks8000-uniformity-large.jpg

Szarość:
http://i.rtings.com/images/reviews/ks8000/ks8000-dse-large.jpg

Nie ma też takich chamskich pasów na szarej zwykłej palecie jak w Philipsie.

No i input lag dla 4K HDR wynosi 21.1ms

Ja sam żałuję, że zamiast dołożyć te 1400 zł już do Samsunga i mieć spokój skusiłem się na Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

Smykoo

New member
Oj ten szary to też taki sobie w tym samsungu i cena 4,5 ! Ale czerń faktycznie lepsza. Moich rodziców stary sony hd nie ma startu do philipsa.

Wysłane z One Plus
 

pepka

Member
Bez reklam
Do 3-3.5k to w sumie tylko Philips. Sam chciałem kupić do pokoju syna ale nawet w sklepie było widać pasy... udało nam się go także zawiesić (model 7101). Pora zwiększyć budżet i wybrać między ks7000 a xd8505.
 

Felix

New member
Oj ten szary to też taki sobie w tym samsungu i cena 4,5 ! Ale czerń faktycznie lepsza. Moich rodziców stary sony hd nie ma startu do philipsa.

Wysłane z One Plus

No z szarością fakt, generalnie u Ritings ta szarość to nadal ocena średnia (7.5) i słusznie, ale tutaj te przybrudzenia tak się nie rzucają w oczy, bo nie ma ewidentnych pasów w tle i miliona poziomów tej szarości, jedynie przybrudzenia.

U mnie szarej palety to nawet nie chcę już wrzucać tutaj żeby nie straszyć potencjalnych chętnych na Philipsa. :D
 

bluray

Banned
"Sam chciałem kupić do pokoju syna ale nawet w sklepie było widać pasy... "
Pasy było widać ... PHILIPS 55PUS6561, to straszne. Podaj adres sklepu. Podjadę. Ocenię te Twoje pasy.
 

bluray

Banned
LG seria niby 4K 55UH 605V to straszna lipa.
tam daje LG wspólny biały pixel na dwie komórki i powoduje, że skalowanie FullHD na matryce 4K to totalna lipa.
Widać taką tanią matrycę po 45 stopniowym ułożeniu linii pixeli (gołym okiem). Tego nie kupujemy jako TV 4K.

Na marginesie:
Jest tak dokładnie jak na matrycach lampowych RUBIN TV ZSRR.
Wyjaśniam: rosyjscy technolodzy wymyślili, że pixel będzie miał kształt pięciokąta. To był rewolucyjny ruch bo na ich CRT zamierały problemy z liniami poziomymi i pionowymi.
Dziś LG Display wraca z tą technologią jako znacznie tańszą w produkcji matryc. Ale istotnie mniejszej jakości. To rozwiązanie zostało wykryte, ośmieszone i jest dziś mocno krytykowane. Danych szukamy jak zwykle tu: 54.6" LG 55UH605V - Specifications
Brak oceny co do rozdzielczości poziomej.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
@pepka, masz widzenie pasów na TV PHILIPS w sklepie to i w pokoju syna będą; to zgłoś to gdzie trzeba.
Każdy promotor firmy / marki usunie w 10 minut z expozycji wadliwy egzemplarz.
Inaczej działają pracownicy danej sieci, którzy nie reagują a teraz nawet tygodniami nie włączają do prądu TV Samsung. Zmowa w EURO.


Przez kilka miesięcy widziałem OLED LG wypalony. Na expozycji był w EURO.
EURO exponowało a LG oddział POLAND (bizantyjskie pensje - warszawka) nic nie robiło przez 9 miesięcy w sp. takiej antyreklamy.

Zawiesiłeś TV PHILIPS ANDROID w sklepie ... Rewelacyjna opowieść.
Dali choć pilota od tego modelu ? Czy miał aktualny FirmWare ? 1.15.64 z HDR-em ?
Pytam, bo pracownicy w EURO nie mają nawet przydziału baterii do pilotów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry