Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

strazakp

Banned
chce kupić ten TV, ale....

Najpóźniej z początkiem przyszłego roku chciałbym kupić sobie nowy TV. Obecnie mam starego LCD Samsung 42". Teraz szukam czegoś większego i na czasie w cenie do ok 3500zl. Podstawowe kryteria w tej cenie to: 55", 4K no i cena ok 3500zl. Z początku ogladalem różnie Samsung i LG ale jeden sprzedawca w RTV euro AGD polecił mi właśnie 55pus6561 Philipsa mówiąc że w tej cenie niż e dostanę innego by miał przynajmniej 100Hz. Byłem zdziwiony bo myślałem że wszystkie teraz mają min 100Hz.
Ambilight nie jest dla mnie ważny a jedynie dodatkiem.
Dziś znowu byłem w RTV euro AGD i inny gość jakoś odradzał tego Philipsa na rzecz dużo droższego Sony (5000zl). Tak drogiego TV nie kupię bo uważam że to bez sensu.
Czytam opinie i recenzje o pus6561 i fakt że jest sporo negatywów ale są i plusy.
Jest już aktualizacja do Android 6 ??? Jak służy wam ten TV po czasie???
Nie jestem znawcą i nie jestem w cno wymagający bo obecny TV mam już 9lat więc to staroc. Obecnie każdy TV w sklepie to dla mnie coś WOW i piękny obraz ale kupując nowy nie chce mieć jakiś większych problemów i nie chce żałować.
Poradzcie prosze
 

Rokko32

New member
Jak dla Mnie TV jest bardzo fajny, jakość obrazu zależy od sygnału, Ja mam z kablówki cyfrowy pakiet, kanały HD są bardzo dobrej jakości, SD dobre, tak samo dotyczy to meczów całkiem fajnie się je ogląda. Filmiki 4K You Tuba są rewelacyjne, jakość jakiej nigdy nie widziałem jak dotychczas, troszkę się przycinają ale mam dość słaby internet i być może tu leży wina. Android na początku tragedia ale po dwóch resetach, telewizor załapał i teraz nie ma problemów. Ambilight rewelacja daje niesamowity efekt oglądania programów czy filmów szczególnie wieczorem. Moim zdaniem telewizor wart polecenia,oczywiście nie mam porównania z innym Tv w podobnej cenie, ale Ja nie żałuje zakupu.
 

nightcon

New member
TV na pewno nie jest typu: postaw i działa. Chyba, że dla Babci Jadzi. Mam go 1 dzień. Zamieniłem z 42" panasonica plazmy...
- obraz na plus - wymaga kalibracji - dodatkowych ustawień wedle osoby (ma zaje... skalowanie kablówki i poprawianie obrazu - na moje lepsze niż podobnych parametrów samsung)
- dźwięk spoko ale nie zabija
- czerń... nie będę porównywał do plazmy ale ok jest :p
- android się dławi czasem przy dynamicznym działaniu (parę razy musiałem wyłączać tv z prądu żeby ogarnął się)
- warto wywalić wszystkie niepotrzebne aplikacje z systemu (chodzi wtedy lepiej - kodi też)
- mi się widzi ale już walę się w głowę dlaczego nie kupiłem większego :p
- tv jakoś nie chce odtwarzać 4k hdr (mp4,ts) co mnie dziwi (po odinstalowaniu niepotrzebnych aplikacji i ponownym uruchomieniu tv kodi ładnie odtwarza te formaty - efekt muruje :) )
- tv nie ogarnia HEVC / H.265 co jest dla mnie dość dziwne na 2016 rok (@up)
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
TV na pewno nie jest typu: postaw i działa. Chyba, że dla Babci Jadzi. Mam go 1 dzień. Zamieniłem z 42" panasonica plazmy...
- obraz na plus - wymaga kalibracji - dodatkowych ustawień wedle osoby (ma zaje... skalowanie kablówki i poprawianie obrazu - na moje lepsze niż podobnych parametrów samsung)
- dźwięk spoko ale nie zabija
- czerń... nie będę porównywał do plazmy ale ok jest :p
- android się dławi czasem przy dynamicznym działaniu (parę razy musiałem wyłączać tv z prądu żeby ogarnął się)
- warto wywalić wszystkie niepotrzebne aplikacje z systemu (chodzi wtedy lepiej - kodi też)
- mi się widzi ale już walę się w głowę dlaczego nie kupiłem większego :p
- tv jakoś nie chce odtwarzać 4k hdr (mp4,ts) co mnie dziwi (po odinstalowaniu niepotrzebnych aplikacji i ponownym uruchomieniu tv kodi ładnie odtwarza te formaty - efekt muruje :) )
- tv nie ogarnia HEVC / H.265 co jest dla mnie dość dziwne na 2016 rok (@up)

Większego? :)
A brałeś 43" czy 49"? Szczerze mówiąc to na 55" bym się nie skusił w moim przypadku (mały pokój), do salonu dużego może, ale tak jak tu dyskusja jest prowadzona od wielu stron i na innym konkurencyjnym forum też, to na 55" niestety bardziej wychodzą wady telewizora - bardziej jeszcze widoczny banding oraz artefakty przy PNM.

W sumie dziwne z tym brakiem odtwarzania HDR, bo mogę normalnie z pena jakieś próbki HDR oglądać, no i w grach na PS4 Pro / XONE S też nie ma problemu z tym.

Tu jest HEV Sony próbka, która bez problemu mi z pena działała:
Demo Ultra-HD - Sony 4K - Camp HDR

Co do czerni, to jest bardzo słabo, przynajmniej wg mnie, stary Samsung u rodziców (jeden z pierwszych płaskich telewizorów, jeszcze bez smarta) ma równomierną czerń i zero prześwitów. Aż smutek pod tym kątem łapie.

O dziwo kolory też są zbliżone, natomiast tam jakiekolwiek napisy w reklamach są całkowicie nieczytelne rozmazane, a tutaj idealnie wyostrzone, nawet najmniejsze napisy widać. To kwestia matrycy 100Hz vs 50Hz na tamtym Samsungu czy czegoś innego? :p

Źródło kabłowki te samo.
 

nightcon

New member
H.265 ten tv nie ogarnia. Przesiadłem się z plazmy 42 na 55 philipsa. Nie jest źle na razie ale spodziewałem się czegoś więcej za 3800
 

bluray

Banned
Do HDR to znalazłem tylko jeden plik, który wywołuje w menu opcje HDR;
SONY CAMP. Są dwie wersje. Tylko jedna ma HDR.
1,2 GB mp4 - taki plik ma HDR

Jeżeli macie jakiś inny to podajcie nazwę.

Info o CAMP HDR SONY - ten materiał 60 fps chodzi płynnie z pena, a ma w piku 123 Mbps !
To wskazuje, że ściągamy pliki przerabiane, a ten to oryginał od SONY.
Ale podstawa to czy pod info jest HDR i czy wyświetla menu HDR. Jak nie to nie jest to HDR tylko ma w nazwie a nie w oflagowaniu pliku. Dane z MediaInfo:
Wideo
ID : 1
Format : HEVC
Format/Informacja : High Efficiency Video Coding
Profil formatu : Main 10@L5.1@High
ID kodeka : hvc1
ID kodeka/Informacja : High Efficiency Video Coding
Czas trwania : 2 min
Przepływność bitów : 75,6 Mb/s
Przwpływność maksymalna : 123 Mb/s
Szerokość : 3.840 pikseli
Wysokość : 2.160 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 59,940 (60000/1001) kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0 (Type 2)
BitDepth/String : 10 bitów
 

strazakp

Banned
Jest w sklepie internetowym 55pus6561 który został zwrócony przez klienta (podobno nie spełniał oczekiwać) w cenie 3199 zl. Tv używany kilka dni. Warto???
 

strazakp

Banned
Ktos tu kilka postów wczesniej napisal ze jak można kupic ten tv po przeczytaniu tutaj całego wątku. Tez właśnie przeczytałem wszystkie 139stron i uważam ze wcale opinie nie zniechęcają do zakupu tego modelu 6561. Owszem są wady ale są zalety tego tv jak np cena. Wczoraj w sklepie sprzedawca namawial mnie na sony 55xd85 ale ten model kosztuje 5999zl a to ok 2500zl różnicy!!! Pewnie i ten sony ma jakies wady wiec nie ma sensu dokladac aż tyle kasy. Dwa tygodnie wczesniej w tym samym sklepie inny sprzedawca mocno zachwalal właśnie Philipsa mówiąc ze nie ma konkurencji w kwocie do 4000zl ;-) Ci sprzedawcy z sieciowej to pojecia nie maja o niczym i wciskają to co w danym dniu maja wciskać.
 

Smykoo

New member
Każdy tv ma swoje wady. Trzeba wybrać taki, w którym będą nam najmniej przeszkadzały. Ten philips to świetny tv w tej cenie o ile trafisz na dobry egzemplarz.

Wysłane z One Plus
 

Smykoo

New member
Zapytaj Kikiego. Ja u niego kupiłem. Świetna cena i egzemplarz. Przy kalibracji sprawdził czy jest ok u mnie nie ma pasów przy meczach i innych problemów. Oczywiście czerń jak to ips czyli słabo, ale ambilight pomaga i wieczorem świetnie się ogląda.

Wysłane z One Plus
 

strazakp

Banned
Zapytaj Kikiego. Ja u niego kupiłem. Świetna cena i egzemplarz. Przy kalibracji sprawdził czy jest ok u mnie nie ma pasów przy meczach i innych problemów. Oczywiście czerń jak to ips czyli słabo, ale ambilight pomaga i wieczorem świetnie się ogląda.

Wysłane z One Plus
Wyslalem zapytanie i czekam na odpowiedz :)
 

Felix

New member
Zapytaj Kikiego. Ja u niego kupiłem. Świetna cena i egzemplarz. Przy kalibracji sprawdził czy jest ok u mnie nie ma pasów przy meczach i innych problemów. Oczywiście czerń jak to ips czyli słabo, ale ambilight pomaga i wieczorem świetnie się ogląda.

Wysłane z One Plus

Wrzucisz zdjęcie szarej i białej powierzchni (wgranie na pendrive'a)?

Przesyłam plansze 1920x1080. U mnie biel jest strasznie przybrudzona na górze i na dole, a na szarym tle bardzo nierównomierna jest ta szarość. Jestem ciekaw jak u Ciebie to wygląda.

Biała i Szara tapeta testowa:
http://i m g u r.com/a/TO3tQ

Należy usunąć spację w linku; nie przechodzi bez tego.

Miło by było jakbyś znalazł chwilę czasu któregoś dnia na wrzucenie filmiku z meczu, co by sprawdzić kwestię pasów, gdyż na razie nie widziałem żadnej sztuki bez tego i wiele osób z tego tematu również, można by rozwiać kwestie czy takie modele istnieją.
 

nadal

New member
Miło by było jakbyś znalazł chwilę czasu któregoś dnia na wrzucenie filmiku z meczu, co by sprawdzić kwestię pasów, gdyż na razie nie widziałem żadnej sztuki bez tego i wiele osób z tego tematu również, można by rozwiać kwestie czy takie modele istnieją.

absolutnie nie istnieją - i to modele 6561 i 7101 i 7181 - chyba, że ma się problemy ze wzrokiem.
 
Ostatnia edycja:

Lionel

New member
Wrzucisz zdjęcie szarej i białej powierzchni (wgranie na pendrive'a)?

Przesyłam plansze 1920x1080. U mnie biel jest strasznie przybrudzona na górze i na dole, a na szarym tle bardzo nierównomierna jest ta szarość. Jestem ciekaw jak u Ciebie to wygląda.

Biała i Szara tapeta testowa:
http://i m g u r.com/a/TO3tQ

Należy usunąć spację w linku; nie przechodzi bez tego.

Miło by było jakbyś znalazł chwilę czasu któregoś dnia na wrzucenie filmiku z meczu, co by sprawdzić kwestię pasów, gdyż na razie nie widziałem żadnej sztuki bez tego i wiele osób z tego tematu również, można by rozwiać kwestie czy takie modele istnieją.

absolutnie nie istnieją - i to modele 6561 i 7101 i 7181 - chyba, że ma się problemy ze wzrokiem.

Potwierdzam. Sprawdziłem około 20sztuk - W KAŻDEJ były pasy (banding).
3szt oddałem do sklepu z tego powodu.
Dla kibica piłki nożnej chyba nie trzeba tego tłumaczyć - jeden wielki dramat. NIE DA SIĘ OGLĄDAĆ PIŁKI NOŻNEJ.

Tak jak wcześniej pisałem - wysłałem do @kikiego mnóstwo wiadomości z chęcią zakupu tego modelu. Prosiłem o filmik z meczu - cisza. Prosiłem o zakup z prezentacją w moim domu (dopłacam 400zł więcej, jak jest banding to nie płacę) - cisza.
Sam pracuję w handlu - jaki uczciwy sprzedawca olewa klienta chętnego na zakup jego towaru za prawie 4 kafle ? ŻADEN.
To mnie utwierdziło, że czysta matryca w tym modelu to utopia. Dla tego raz na zawsze skończyłem z Philipsem. Koniec definitywny.
Od miesiąca mam TV innej firmy. Jestem w końcu zadowolony. Zostanę z nim na dłużej.

Do sportu to wielka kupa, a nie TV. Do innych zastosowań biorąc pod uwagę cenę można przymknąć oko na banding. Ale nie do piłki nożnej.

P.S. I nie łykajcie marketingowej papki o 120hz matrycy, bo to kpina. Same artefakty i dziwne cienie. W moim obecnym TV matryca 60hz działa o niebie lepiej, niż w tym śmiesznym "120hz" TV...
Nie patrzcie na parametry na papierze, idźcie do sklepu i testujcie.
Inaczej nie macie szans wyłapać totalnej kaszany i bełkotu naganiaczy danej marki jakim jest np. 6561.
 
Ostatnia edycja:

Duckland

New member
Podziele sie z wami moim dzisiejszym doswiadczeniem :)
Po 2 tyg poszukiwań i bólu glowy kupilem dzisiaj LG49UH6507 który był gdzieś tam w orbicie zainteresowań, test i oglądanie na żywo to jednak zupełnie inna bajka. Ma Widi którego potrzebowałem, ale jakość obrazu i kąty widzenia zrobiły na mnie najwieksze wrażenie, internet internetem ale na żywo często można zmienić zdanie. W sklepie nie kupiłem bo było drogo, wyrwałem na ceneo za 2760 co i tak przekroczyło założony budżet, ale nie żałuje ani grosza. Pozdrawiam.
 

Smykoo

New member
Wrzucisz zdjęcie szarej i białej powierzchni (wgranie na pendrive'a)?

Przesyłam plansze 1920x1080. U mnie biel jest strasznie przybrudzona na górze i na dole, a na szarym tle bardzo nierównomierna jest ta szarość. Jestem ciekaw jak u Ciebie to wygląda.

Biała i Szara tapeta testowa:
http://i m g u r.com/a/TO3tQ

Należy usunąć spację w linku; nie przechodzi bez tego.

Miło by było jakbyś znalazł chwilę czasu któregoś dnia na wrzucenie filmiku z meczu, co by sprawdzić kwestię pasów, gdyż na razie nie widziałem żadnej sztuki bez tego i wiele osób z tego tematu również, można by rozwiać kwestie czy takie modele istnieją.
U mnie biel też jest trochę przybrudzona i szarość też nierówna, ale kompletnie to w niczym nie przeszkadza. W mojej poprzedniej plaźmie też biel była szarawa, a szarość średnia i tego kompletnie nie czułem. Co do piłki to oglądałem kilka meczów i ja, ani znajomi pasów nie widzą. Może ktoś się dopatrzy pod odpowiednim kątem i z bliska nie wiem. Ja jestem zadowolony. Niezły tv jak za taką cenę. Wadywzroku nie posiadam i znajomi też nie. Oglądałem różne modele tv różnych marek i albo czerń nierówna albo biel przybrudzona albo słabe smart tv itd. A porównanie lg 60hz do tego tv podczas meczu to różnica zauważalna od razu na korzyść philipsa. Jak ktoś chce super czerń, biel itd. to są oledy 3 lub 4 razy droższe. W tej cenie to dobry tv i ja polecam. Nie jest to tv dla maniaków tylko średnia półka dla średniego użytkownika. Tak jak pisałem wcześniej. Każdy tv ma jakieś wady. Mój słabszy bialy i szary, ale tego nie widać przy oglądaniu. A po kalibracji obraz naprawdę świetny jak na tv ze średniej półki.

Wysłane z One Plus
 
Do góry