Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

corniq

New member
Próbowałem ze strony, ale otwiera mi się plik PDF... Z tymi pasami to dziwna sprawa, kupiłem pare dni temu i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to te pasy. Nie odpalałem żadnego meczu, a szczerze denerwują mnie one. Ogólnie TV robi bardzo dobre wrażenie gdyby nie owe pasy... Oglądając programy TV nie są zauważalne, problem jest kiedy większa część ekranu jest w jednym kolorze ...
 

xgrey

New member
Próbowałem ze strony, ale otwiera mi się plik PDF... Z tymi pasami to dziwna sprawa, kupiłem pare dni temu i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to te pasy. Nie odpalałem żadnego meczu, a szczerze denerwują mnie one. Ogólnie TV robi bardzo dobre wrażenie gdyby nie owe pasy... Oglądając programy TV nie są zauważalne, problem jest kiedy większa część ekranu jest w jednym kolorze ...



Widocznie źle próbowałeś IMG_0243.JPG
Tak to już jest, jednemu takie pasy przeszkadzają bardzo, a innemu nie. Ja jestem w tym wypadku z tych drugich i pasy widzę jak chce je widzieć, ale w codziennym użytkowaniu mi nie przeszkadzają.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

stitooo

New member
Ogólnie TV robi bardzo dobre wrażenie gdyby nie owe pasy... Oglądając programy TV nie są zauważalne, problem jest kiedy większa część ekranu jest w jednym kolorze ...
Ja na drugi dzień zauważyłem poziome pasy, linie... szczególnie widoczne na szarym tle (menu TV, menu YouTube) - jak już raz z żoną zobaczyliśmy to było je widać wszędzie, więc TV ostatecznie trafił do serwisu... Po kontakcie z infolinią Philipsa wysłali serwisanta który na miejscu stwierdził że pierwszy raz coś takiego widzi i zaprała go na serwis... Obecnie czekam na naprawę... Mam nadziej że się szybko z tym uporają...
 

corniq

New member
Ja na drugi dzień zauważyłem poziome pasy, linie... szczególnie widoczne na szarym tle (menu TV, menu YouTube) - jak już raz z żoną zobaczyliśmy to było je widać wszędzie, więc TV ostatecznie trafił do serwisu... Po kontakcie z infolinią Philipsa wysłali serwisanta który na miejscu stwierdził że pierwszy raz coś takiego widzi i zaprała go na serwis... Obecnie czekam na naprawę... Mam nadziej że się szybko z tym uporają...

No właśnie też się zastanawiam co z tym fantem zrobić, czy oddawać do sklepu ( mam jeszcze tydzień na to ) czy zgłosić się do Philipsa z owym problemem. A na jak długo zabierają Ci TV ? Mówili coś o tym ?
 

christian21

New member
Cześć

Przede wszystkim przepraszam za język. Nie jestem z PL więc użyłem google translate. (Również i ten komunikat dołączone w oryginale angielskim na końcu postu)
Chcę kupić ten telewizor z mojego kraju, ale mam kilka pytań pierwsze nawet jeśli czytam o 40 stron z tego forum:
Chcę nadmienić, że jestem pretensjonalne osoba, moja rzeczywista TV to 42 "LCD.

1) Chcę kupić ten telewizor specjalnie dla futbolu. Czym jest piłka nożna wygląda? Czy ktoś może pokazać krótki film ze źródła HD? 100Hz te robią różnicę vs 50Hz przy whatching piłkę nożną?
2) Zauważyłem dużo mówisz banding test. jest to duży problem dla non pretensjonalny oku?
3) Czy są jakieś inne 4k Telewizory z 100Hz w podobnej cenie?

Dziękuję Ci

Kod:
Hello. First of all sorry for the language. i'm not from PL so I used google translate. (also i attached this message in original english at the end of the post)
I want to buy this TV from my country but I have few questions first even if I read about 40 pages from this forum:
I want to mention that I'm a pretentious person, my actual TV is a 42" LCD.

1) I want to buy this TV especially for football. What is football looks like? Can anyone show a short video from a HD source? Those 100hz make the difference vs 50hz when whatching football? 
2)I noticed a lot of you are talking about banding test. is that a big problem for a non pretentios eye?
3)Is there any other 4k TV's with 100hz at similar price?

Thank you
 

Felix

New member
I want to buy this TV from my country but I have few questions first even if I read about 40 pages from this forum:
I want to mention that I'm a pretentious person, my actual TV is a 42" LCD.

1) I want to buy this TV especially for football. What is football looks like? Can anyone show a short video from a HD source? Those 100hz make the difference vs 50hz when whatching football?
2)I noticed a lot of you are talking about banding test. is that a big problem for a non pretentios eye?
3)Is there any other 4k TV's with 100hz at similar price?

Thank you

Football matches are very smooth and in comparision to my previous Sony KDL-40HX750 they look much better and run very well.
I'm not a fan of Perfect Natural Motion (PNM), but for football this setting is great, I watch matches witch Clear LCD On + PNM Minimum.

However, I cannot argue with the effect of so called banding, yes, it is visible. I asked my roommates if they see anything strange while watching a match and they did not notice the banding. I told them about this potential effect during the second half and after a while they noded that there are some stripes 'behind the scene'.

So it generally depends on your eye sensitivity and..knowledge about the banding. I did not notice it personally until I saw posts on this forum.

I think that you should really bring a fragment of a match and banding test (those are accessable on youtube) on your pendrive and see it personally in a market.

Some people decided to return the TV because of the banding, others do not really notice it, so it's a matter of a personal taste and eye sensitivity.

As for the third question, I think that there are not other 100Hz 4K TVs in this price (49" 6561, ~2900 zł and ~2680 zł on sale, Saturn for example), which is ~$690 / ~$638.

It's actually the cheapest 4K, 100Hz TV but undoubtedly it has its problems which are mentioned in the thread. I would also like to add that the black depthness is pretty average, it's more like a 'navy' colour, but that's a specification of IPS LCD (LED) TVs generally, if you look at some LG IPS models it will be similar. OLED is the solution for that, but well..the prices are totally different. :p

Do I like the TV? Yes, even if I criticize it in this thread.

Would I recomment the TV to huge football fan? No, because the 100Hz does not come before the banding effect.
 
Ostatnia edycja:

stitooo

New member
No właśnie też się zastanawiam co z tym fantem zrobić, czy oddawać do sklepu ( mam jeszcze tydzień na to ) czy zgłosić się do Philipsa z owym problemem. A na jak długo zabierają Ci TV ? Mówili coś o tym ?

Gdybym kupił w sklepie stacjonarnym to bym oddał. Niestety kupiłem przez neta, nie chciałem się bawić w odsyłanie do sklepu na mój koszt wiec wybrałem opcje bezpłatnej naprawy gwarancyjnej. Telewizora zabrali w czwartek do mik radom, na zaranie czekam - status zgłoszenia w oczekiwaniu na naprawę...:popcorn:
 

Felix

New member
Jakiś pomysł czemu dla PS4 (HDMI 2) mam narzucony Ambilight na 'Game'? Inne tryby są na szaro, nie da się ich ustawić..

Do tego niezależnie od trybu obrazu i niezależnie od źródła mam zablokowane w kolorach 'Hue' i 'Saturation' nawet po wybraniu custom colour.

Sprawdzałem w 'General Settings' i wszelakich 'Parential Control' i nie mam nic poblokowane, wszystkie jakieś blokady nieaktywne.
 

Attachments

  • 7.jpg
    7.jpg
    14,2 KB · Wyś: 76
  • 6.jpg
    6.jpg
    14,1 KB · Wyś: 73

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jakiś pomysł czemu dla PS4 (HDMI 2) mam narzucony Ambilight na 'Game'? Inne tryby są na szaro, nie da się ich ustawić..

Do tego niezależnie od trybu obrazu i niezależnie od źródła mam zablokowane w kolorach 'Hue' i 'Saturation' nawet po wybraniu custom colour.

Sprawdzałem w 'General Settings' i wszelakich 'Parential Control' i nie mam nic poblokowane, wszystkie jakieś blokady nieaktywne.
Czy masz ustawiony tryb "Gra"? Czy na HDMI 3 lub 4 dzieje się tak samo?

Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
 

Felix

New member
Czy masz ustawiony tryb "Gra"? Czy na HDMI 3 lub 4 dzieje się tak samo?

Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka

Tak, mam ustawiony tryb 'Gra', ale na HDMI 2 niestety nawet jak zmieniam tryb na Film albo inny, to też możliwości zmiany Ambilighta są wyłączone. :(

Na HDMI 1 i 3 nie ma tego efektu. Wszystko jest w 100% ok.
Na HDMI 1 mam XONE S.
Na HDMI 3 mam Komputer i tutaj również wszystko ok.

Problem tyczy się tylko PS4 Pro w tym wypadku, gdyż jest na HDMI 2, a konsole muszą być na 1/2 ze względu na HDCP 2.2

A z blokadą 'Hue' i 'Saturation' przy kolorach niestety niezależnie od trybu i wejścia, wszędzie jest zablokowane. :(
 

fornalf1

New member
Drodzy Forumowicze...
Czy warto instalować ostatnią aktualizację?
Pytam, ponieważ nie zawsze najnowsza wersja oprogramowania jest najlepsza.
Gdyby nie to, że co jakiś czas na ekranie pojawia mi się komunikat o nowej wersji oprogramowania w ogóle bym się tym nie przejmował (TV działa stabilnie).
 

xgrey

New member
Drodzy Forumowicze...

Czy warto instalować ostatnią aktualizację?

Pytam, ponieważ nie zawsze najnowsza wersja oprogramowania jest najlepsza.

Gdyby nie to, że co jakiś czas na ekranie pojawia mi się komunikat o nowej wersji oprogramowania w ogóle bym się tym nie przejmował (TV działa stabilnie).



Nie zauważyłem żadnych negatywnych efektów najnowszej aktualizacji.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

psajtex

New member
Pytanie do znawców: co oznacza takie niebieskie koło po prawej stronie ekranu? Wczoraj podłączyłem dysk i tego nie było, dzisiaj włączam TV i takie cudo na ekranie

6a76b4854ae8602a1b241e14959d952e.jpg

Oneplus 3 & Tapatalk
 

Tomiq37

New member
Witam
Mam pytanko jak to jest z tym HDR w tym TV PUS6551
Wczoraj włączyłem przez Youtube filmik polecany tutaj "World in Hdr" Jacoba+ i obraz mi się zrobił taki jak na zdjęciu był jeszcze nie przyjemny biały pasek ale go tel nie uchwycił na zdjęciu.
 

Attachments

  • Resized_2016-11-22-09-31-29.jpg
    Resized_2016-11-22-09-31-29.jpg
    21,9 KB · Wyś: 88

Felix

New member
Witam
Mam pytanko jak to jest z tym HDR w tym TV PUS6551
Wczoraj włączyłem przez Youtube filmik polecany tutaj "World in Hdr" Jacoba+ i obraz mi się zrobił taki jak na zdjęciu był jeszcze nie przyjemny biały pasek ale go tel nie uchwycił na zdjęciu.

Pobierz próbkę HDR ze strony:
Demo UHD-3D - Ultra-HD / 4K / HDR / 3D

Tylko zwróć uwagę aby NIE był to: "(...)Panasonic TV (HDR + 4K) !!!"

Wszystko co ma ogólną informację: "You need a TV Ultra HD with HDR !" pójdzie prawidłowo.

Niestety dla Polski to nawet na Netflixie na ten moment tylko Marco Polo i Daredevil są w HDR (i jakieś parę przeciętnych tytułów filmowych i 1 o gotowaniu, które nie wszystkich zainteresują ;x), sam bardziej HDR to pod kątem gier doceniam - Forza Horizon 3, Gears of War 4, inFamous Second Son etc., ale też nie ma się co oszukiwać, że TV ma przeciętną jasność i różnice w HDRze są, ale nie takie jak powinny być, do tego wymagane są znacznie droższe telewizory.

XONE S i PS4 Pro jednakże poprawnie wykrywają 4K i HDR w tym telewizorze, w teście wejściowym konsoli Microsoftu wszystkie opcje mają 'ptaszka'. Należy jednak w przypadku konsoli w HDMI Ultra ustawić UHD 4:4:4/4:2:2, na 4:2:0 u mnie był problem.
 

Tomiq37

New member
No mam konsolę ps4 ale gram tylko w call of duty oraz battelfield
Podobno jak gra jest w HDR to się wyświetla napis wykryto HDR u mnie na razie nic takiego się nie wyświetliło. Wcześńiej miałem podłączoną do HDMI3 ale po przeczytaniu tego tematu zmieniłem na HDMI1 oraz zmieniłem UHD 4:4:4/4:2:2
Wiem że Youtube wprowadził HDR ale na razie na pus6516 nie ma aktualizacji żeby można było oglądać HDR z Youtube. Samsung i LG już mają.
 

arcpl

Member
Pobierz próbkę HDR ze strony:
Demo UHD-3D - Ultra-HD / 4K / HDR / 3D

Tylko zwróć uwagę aby NIE był to: "(...)Panasonic TV (HDR + 4K) !!!"

Wszystko co ma ogólną informację: "You need a TV Ultra HD with HDR !" pójdzie prawidłowo.

Niestety dla Polski to nawet na Netflixie na ten moment tylko Marco Polo i Daredevil są w HDR (i jakieś parę przeciętnych tytułów filmowych i 1 o gotowaniu, które nie wszystkich zainteresują ;x), sam bardziej HDR to pod kątem gier doceniam - Forza Horizon 3, Gears of War 4, inFamous Second Son etc., ale też nie ma się co oszukiwać, że TV ma przeciętną jasność i różnice w HDRze są, ale nie takie jak powinny być, do tego wymagane są znacznie droższe telewizory.

XONE S i PS4 Pro jednakże poprawnie wykrywają 4K i HDR w tym telewizorze, w teście wejściowym konsoli Microsoftu wszystkie opcje mają 'ptaszka'. Należy jednak w przypadku konsoli w HDMI Ultra ustawić UHD 4:4:4/4:2:2, na 4:2:0 u mnie był problem.


Wszystko git napisałeś, ale w Netflixie Marco Polo, Daredevil faktycznie są w HDR ale nie dla Philipsa. Niby pisze że już wsparcie netflixa jest ale mam abonament premium w netflixie i MarcoPolo tylko 4K to samo tyczy się innych produkcji, także DareDevil.
HDR nie działa obecnie w netflix na philips.
 
Do góry