Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

maxenergizer

New member
Sprawdzę dla pewności wszystkie ustawione parametry, bo trochę się nimi bawiłem i podam po powrocie do domu, około 18. Aczkolwiek ustawiałem płynność na maksa, praktycznie wszystkie możliwe kombinacje i zawsze piłka która leciała w linii poziomej ekranu w wyższych partiach lotu tak jakby znikała, zostawiała smugę, migała coś w deseń jak na filmie.
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
@maxenergizer
włącz tylko Clear LCD
PNM wyłącz bo to syf.

Potwierdzam, nawet na minimum się to nie nadaje do oglądania, i nie chodzi nawet o jakieś artefakty, ale po prostu to jest dopiero nienaturalne oglądanie. Na Sony poprzednim miałem też taką podobną opcję, to od razu wyłączyłem. W żaden sposób nie potrafię się na PNM przestawić. Przecież nawet w kinie nie ma takich niby naturalnych przejść.

Strasznie mnie natomiast irytuje, że czasami na HDMI 1/2, czyli na konsoli Ambilight od razu zmienia się na 'Game' i pozostałe opcję są na szaro, niedostępne. A akurat ten zachwalany Ambilight 'Game' nijak mi nie pasuje. Zamiast odpoczynku dla oczu jak to ma miejsce w standardowym trybie to dochodzi wnerwienie gdyż każdy najmniejszy ruch kamery to też ruch Ambilighta, często nie do końca zgodny nawet kolorystycznie z tym co jest, tak jakby nie nadążał. Standardowy tryb bije to na głowę. Ktoś wie czemu tak się dzieje? I jak można ominąć ten obowiązkowy tryb?

Dodam, że nie zawsze tak się dzieje, nie mam pojęcia od czego to zależy, czasem mogę swobodnie grać z Ambilight w 'Standard'.

Nawet jak kombinowałem ze zmianą trybu 'Gra' na 'Film' np. (Obraz), to i tak Ambilight jest zablokowany na 'Gra' wtedy, nic to nie zmienia.
 

arcpl

Member
Potwierdzam, nawet na minimum się to nie nadaje do oglądania, i nie chodzi nawet o jakieś artefakty, ale po prostu to jest dopiero nienaturalne oglądanie. Na Sony poprzednim miałem też taką podobną opcję, to od razu wyłączyłem. W żaden sposób nie potrafię się na PNM przestawić. Przecież nawet w kinie nie ma takich niby naturalnych przejść.

Strasznie mnie natomiast irytuje, że czasami na HDMI 1/2, czyli na konsoli Ambilight od razu zmienia się na 'Game' i pozostałe opcję są na szaro, niedostępne. A akurat ten zachwalany Ambilight 'Game' nijak mi nie pasuje. Zamiast odpoczynku dla oczu jak to ma miejsce w standardowym trybie to dochodzi wnerwienie gdyż każdy najmniejszy ruch kamery to też ruch Ambilighta, często nie do końca zgodny nawet kolorystycznie z tym co jest, tak jakby nie nadążał. Standardowy tryb bije to na głowę. Ktoś wie czemu tak się dzieje? I jak można ominąć ten obowiązkowy tryb?

Dodam, że nie zawsze tak się dzieje, nie mam pojęcia od czego to zależy, czasem mogę swobodnie grać z Ambilight w 'Standard'.

Nawet jak kombinowałem ze zmianą trybu 'Gra' na 'Film' np. (Obraz), to i tak Ambilight jest zablokowany na 'Gra' wtedy, nic to nie zmienia.

Ja mam u siebie PC podłączone po HDMI
w opcjach włączony tryb Komputera, tryby ambilight mam odblokowane, mogę wybierać spośród wszystkich dostępnych.
 

Felix

New member
Ja mam u siebie PC podłączone po HDMI
w opcjach włączony tryb Komputera, tryby ambilight mam odblokowane, mogę wybierać spośród wszystkich dostępnych.

Przez 3/4 czasu też mam wszystkie odblokowane, 1/4 jednak zablokowany tryb 'Gra' i nie mam pojęcia dlaczego, bo ustawienie (w sensie opcje w menu pozostałe jak i urządzenie podłączone) jest zawsze takie samo. A ten tryb jest strasznie irytujący, zazwyczaj wtedy na minimum jasność Ambilighta muszę ustawiać.
 

Felix

New member
kolego a który masz abonament w netflixie ?

Nie do mnie pytanie, ale odpowiem ze swojej perspektywy:
Mam najwyższy abonament ('Premium', UHD, 4 telewizory) i też nie mam HDRa w aplikacji Netflixa odpalanej z telewizora. Jedynie z XONE S, ale to od dawna, przed tym patchem i jako wyjście zewnętrzne, o czym wspominałem kiedyś.
 

tom82^

New member
podłącz po HDMI 1 a w ustawieniach mam tak:
ustawienia-->ustawienia ogólne-->HDMI ULTRA HD-->HDMI1&2-->UHD 4:2:0(UHD wył. też daje dźwięk u mnie), domyślnie miałem 4:4:4/4:2:2 i na tym faktycznie nie miałem dźwięku z NC+

Zmieniłem te ustawienia, podłączyłem ps4 pro pod hdmi 1, zainstalowalem uncharted 4 i aktualizacje gry z usprawnieniami pod ta konsolę i po włączeniu gry pojawia się komunikat w stylu wykryty HDR. Nie mam porównania jak wyglada to na innych TV ale mnie sie podoba.
 

jmahorow

New member
Panowie czy u Was dźwięk transmitowany przez bluetooth jest cichy jaknu mnie? Podłączyłem do dwóch niezależnych urządzeń i na obydwu jest cicho. Czy to kwestia ustawień w TV. Głośność wyjścia słuchawkowego na maxa

Send by HTC 10
 

mastergc

New member
Czy u Was też tuner DVB-T wyszukuje tylko 14 kanałów na tym TV ? Na starym Sharpie LCD miałem przeszło 30 kanałów a tutaj nie dość, że połowa mniej to TVP1 HD i TVP2 HD strasznie kratkuje.
 
Do góry