Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

miet55

Member
Bez reklam
Wiem co czujesz, sam 3099 zł dałem i myślałem, że super trafiłem, a było to bardzo niedawno. :)
Tzn. wiadomo, że nie narzekam, bo taka też kolej rzeczy, że sprzęt tanieje albo dostaje lepszą obniżkę czasową, ale jednak 3100 zł, a 2700 zł to różnica ogromna.

Spoko, jestem zahartowany taką koleją zdarzeń. Za wakacje w sierpniowy piątek dałem 8200, ciesząc się dobrą ceną a we wtorek były za 7400 - życie ;)
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Przełączanie kanałów DVB-T czy DVB-C, DVB-S/S2 trwa długo. W każdym TV.
DVB-T - zależy czy przełączamy w ramach tego samego MUX-a (inaczej z TVP 1 HD do TVP Info ( ten sam MUX) czy na POLSAT (Mux inny). A masy tuz MUX 8.
Podobnie jest z SAT TV , inny satelita to inny czas alokacji czyli dostrojenia. Kupta se DVB-T external Tuner (80 złoty) i wszystko śmiga poniżej 1 sekundy. Dodatkowo możemy nagrywać PEN DRIVE i oglądać inne muxy po kablu antenowym z wyjścia antenowego z DVB Tunera. NAMAWIAM do zakupu tunera EX DVB T. To tylko 80 zl.

Z moich doświadczeń z modułem CAM wynika, że najlepiej obsługują go Samsungi, ewentualnie LG. W Philipsach zeszłorocznych przełączanie kanałów trwało dramatycznie długo, i z tego co wiem w tegorocznych modelach jest podobnie.
Dla mnie to rozwiązanie jest genialne i jeśli tv słabo to obsługuje, to u mnie dyskwalifikuje sprzęt. Niestety, bo ogranicza to wybór tv :/
Mam Sony W805 z 2013 roku i przełączanie kanałów jest błyskawiczne, ale już w serii z 2014 r. u rodziców działa to gorzej. Ale i tak o niebo lepiej niż Philipsy które miałem okazję pod tym kątem sprawdzić (seria 6 i 7, w sumie bez różnicy).

A szkoda, bo gdyby nie ten mankament to w tym roku chciałem kupić Philipsa.
 

arcpl

Member
w changelogu od aktualizacji coś pisało o jakiś poprwkach dla netflixa bla bla, wgralem nowego update, wgralem najnowsza aktualizacje aplikacji i dupa dalej jak marco polo nie był w HDR tak wciąż nie jest.
 

stitooo

New member
Witam! Mój TV też się zaktualizował do najnowszej wersji 0.1.15.64, Netflix nie wiem ale YT i HDR dalej taki sam efekt czyli sieczka na ekranie po odtworzeniu filmiku The World in HDR

link https://www.youtube.com/watch?v=tO01J-M3g0U

0c83261da293e59a.jpg


Pomaga odtworzenie jakiegokolwiek filmu nie HDR i obraz wraca do normy.

changelog :

Wk 1644.4: SW 1.15.64
This SW is an update for the field release SW 1.15.27 and contains improvements on:
- ambilight + Hue performance
- multiview : audio loss in multiview in HDMI+Nettv use case
It also contains specific fixes for:
- Applicatons:
o Chili TV : Smooth Streaming issue
- Broadcast:
o DVBT : Background Installation Enabled for Italy
o DVBT: loss of favourite channels
o DVBC: channel lost issue
o DVBS: astra LCN channel list has been updated
- Stability:
o Out of memory error fixed
o process ord.droidtv.eum has stopped when exit help mode
o PQ of SDR is applied to HDR content after power cycle
o Set is not going back to full standby after 6am
o Wi-Fi Connection is lost after Standby Wake up (Wake on Wireless ON)
o BT RC connection loss issue observed after standby wake-up
It also contains :
- new eUM intake
- new UI string database intake
- new channel logo database intake
- New Netflix APk Version - 2016-10-04_11-32-02_ninja-3.3.1-1513
 

arcpl

Member
@bluray
Tak, wiem już od jakiegoś czasu jest na liście Philips, natomiast nic z tego bo i tak nie działa HDR. Mam wykupiony plan Premium i spokojnie moge oglądać 4K no ale już HDR nie działa. Byla aktualizacja 3 października aplikacji netflix i widzę że gówno dała.
@stitooo
Wiem, też testowałem youtube hdr juz wspiera od zeszłego tygodnia ale nie bylo aktualizacji aplikacji youtube od kwietnia 2016 wiec choć by skały srały to hdr nie zadziała xD
 

mastergc

New member
No i skusiłem się na 49 calowego Philipsa za 2683 zł - za tą cenę raczej nie ma co wybrzydzać - póki co wypakowałem z kartonu i wstępnie skonfigurowałem.
PS. jaki soundbar polecacie do tego modelu ?
 

jmahorow

New member
Panowie czy u was też na niektórych programach jest nierówne podświetlane? Właśnie oglądam mecz i mam wrażenie , że przesuwa się jakby pas wraz z poruszająca się piłka. Jak sprawdzić czy to wina podświetlenia matrycy?

Send by HTC 10
 

maxenergizer

New member
Witam, ja mam takie pasy pionowe przez całe boisko a co gorsza piłka przy ruchach poziomych praktycznie się teleportuje(wyłączone i włączone upłynnianie dla testów), nagrałem filmy z meczu i banding testu, może ocenicie co jest nie tak. Jutro dodam na youtuba bo chwilę zajmie mi upload. Tv 55PUS6561.

Mam też pytanie, mianowicie jak przełączyć aby po kliknięciu w wyszukiwarkę na pilocie, TV nie próbował nas słuchać pomimo braku mikrofonu tylko z automatu prosił o wpisanie tekstu.
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
Soundbar Philips 5160. Polecam.

Edifier R1280T (do małego pomieszczenia) - 390 zł lub Microlab 6C (do większego) - 450 zł
Kabel optyczny 2m - 8 zł
Fiio D03K - 125 zł
= 523 lub 583 zł

40% ceny tego Soundbara, a zagra lepiej.
Zarówno Microlaby jak i Edifiery mają swojego desygnowanego pilota, głośnik TV można bez problemu wyłączyć w opcjach i nie ma żadnych konfliktów. Nie trzeba żadnych kombinacji ani wzmacniaczy dodatkowych już.
 
Do góry