Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

mitch

New member
Na początku zdarzyło mu się dwa razy zawiesić, ale potem przez kilka godzin zabawy wszystko śmigało. Matrycy jeszcze nie oglądałem dokładnie, irytuje mnie tylko ciemniejszy obraz w rogach.
3b4e5188706d598a52e3728dd6031478.jpg
 

jasssu

New member
W LEDach Edge fakt, prawie zawsze występuje jakieś zaciemnienie w rogach. Natomiast tak jak kiki pisze ze zdjęcia nie wynika by zjawisko przybrało jakieś ogromne rozmiary. Jak na moje oko jest nieźle.
 

TasieK79

Member
Witam, myślał ktoś o przedluzeniu gwaracji do 5lat? za 1400zł? w euro?
1400 pln za 3 lata dodatkowej gwarancji? chyba zdzierstwo?
mam nadzieję, że mój zakup sprzed 3 dni wytrzyma te 5 lat, na razie obczajam tv, dam znać jak hula, na razie jestem zadowolony jeśli chodzi o obraz(skalibrowany ze sklepu kikiego), ambilight jest świetny, wcześniej nie miałem z nim do czynienia, miałem problem z połączeniem z wifi ale chyba już sobie poradziłem
 
Ostatnia edycja:

Dax88

New member
a kilkochron ? jakieś pozytywy? chcą 5xx zł za ubezpieczenie 3 letnie,
a kto wygrywa w zestawieniu :
PUS6561 A PUS7150 ? bo w euro mają tą samą cenę i znów zametlony jestem >.<

1400 pln za 3 lata dodatkowej gwarancji? chyba zdzierstwo?
mam nadzieję, że mój zakup sprzed 3 dni wytrzyma te 5 lat,

wytrzyma 5 lat ale tylko 2 na gwarancji tlc? 3 lata w dyskomforcie a cena matryc to koło 70% ceny
 
Ostatnia edycja:

Miyagi

Member
Mam pytanie o podświetlenie matrycy.W teście jest napisane że to Edge LED a w tabelce zamieszczonej w newsach przegląd tv philips jest że to Direct LED, tak więc jaka jest prawda??
 

lukas_78

New member
a ja mam pytanie do przedmiotowego tv czy jego dotyczy taki problem :

i nie mogę podać linku...........:-x

chodzi o dodanie sztucznego białego pixela który dla TV zachowuje rozdzielczość 4k, ale jakość jest fatalna

Czy warto kupić tani telewizor 4k?
Po cichu i bez specjalnego rozgłosu na naszym rynku pojawiły się telewizory 4K Ultra HD z nowym rodzajem wyświetlacza LCD. Zamiast subpikseli RGB (czerwony, zielony, niebieski), matryce te mają subpiksele RGBW (czerwony, zielony, niebieski, biały), jak na przykład w 49-calowym telewizorze LG z serii UF6.

Producent reklamuje te telewizory jako 4K Ultra HD i rzeczywiście potrafią one wyświetlić 3840 pionowych lub 2160 poziomych linii, co jest niezbędne do spełnienia wymogów Międzynarodowego Komitetu ds. Metrologii Wyświetlaczy (ICDM). Problem w tym, że najnowsze wyświetlacze RGBW UHD nie zapewniają takiej samej jakości obrazu jak konwencjonalne wyświetlacze RGB UHD.

Konwencjonalne panele Ultra HD mają w poziomie 3840 pikseli, a każdy z nich składa się z 3 subpikseli RGB, co daje 11520 subpikseli (w poziomie). Z kolei wyświetlacz RGBW UHD ma w poziomie tylko 1920 pikseli składających się z 3 subpikseli RGB (co daje 5760 „kolorowych” subpikseli) oraz, dodatkowo, 1920 białych subpikseli. Jeżeli zsumujemy liczbę kolorowych i białych subpikseli takiego wyświetlacza, okaże się, że ma on w poziomie tylko 7680 subpikseli (5760+1920). Oznacza, to, że wyświetlacz RGBW UHD ma w poziomie tylko 67% subpikseli typowego wyświetlacza RGB UHD.

„No dobrze” – zapytacie, „ale jakim cudem panel RGBW UHD jest w stanie zapewnić pełną rozdzielczość UHD skoro ma mniej subpikseli?”. Jest to możliwe, bowiem do spełnienia wymogu rozdzielczości wystarczy zdolność do wyświetlenia pionowych linii (na przemian białych i czarnych). A z tym, dzięki sprytnemu układowi subpikseli, wyświetlacze RGBW jeszcze sobie radzą.

Rzecz w tym, że o choć matryce RGBW UHD spełniają wymogi (dość łatwej do spełnienia) normy, okazuje się, że przy wyświetlaniu obrazów innych niż plansze testowe nie są w stanie zapewnić takiej samej ostrości i szczegółowości jak typowe wyświetlacze RGB UHD.

Oto przykład. Florian Friedrich, niemiecki inżynier i specjalista od wyświetlaczy, przeprowadził szereg testów porównawczych wyświetlaczy RGB i RGBW. Owocem jego prac jest film „Advanced UHD Resolution and Panel Test”, w którym Friedrich porównuje jakość obrazu wyświetlanego na trzech różnych telewizorach. Kadr filmu podzielono na cztery sekcje:

Telewizory UHD, które mają trudności z wyświetleniem niektórych detali nawet w rozdzielczości HD, a pewne elementy w rozdzielczości UHD pokazują całkowicie rozmazane, z pewnością można określić mianem „pseudo UHD” - Florian Friedrich, autor powyższego filmu

Znowu ci, którzy liczą kropki na ekranie mówią nam czym jest „rozdzielczość” używając naiwnej i fałszywej definicji „piksela”, zupełnie ignorując fakt, że rozdzielczość NIE jest określona liczbą subpikseli. Jest określona, przez ICDM, jako liczba linii i miejsc pomiędzy nimi, które można odwzorować przy zachowaniu minimalnego kontrastu Michelsona. – Candice Brown Elliott, wynalazczyni struktury PenTile RGBW, do której prawa wykupił później Samsung

Dodatkowy biały subpiksel rozmywa obraz i nieodwracalnie niszczy wierność odwzorowania kolorów. Próbując na siłę wyświetlić sygnał RGB na matrycy RGBW, tracimy informację o kolorze, a użytkownicy nigdy nie będą w stanie oglądać filmów zgodnie z zamysłem reżysera. - Vincent Teoh, tester i kalibrator telewizorów, hdtv.co.uk.

Na podstawie międzynarodowych standardów i certyfikacji pozycjonujemy ten produkt jako telewizor 4K. Rozdzielczość mierzy się tak naprawdę w oparciu o luminancję, a nie chrominancję. - Tim Alessi, dyrektor ds. rozwoju nowych produktów domowej rozrywki, LG Electronics, USA

Niezależnie od tego, kogo poprzemy w powyższym sporze, jedno jest pewne: tego typu kontrowersyjnych telewizorów UHD będzie więcej. W przyszłym roku do LG zamierza podobno dołączyć Samsung, który już produkuje matryce RGBW, ale nie oferuje ich jeszcze w Europie, lecz na przykład w Chinach. Tego typu wyświetlacze są łakomym kąskiem dla producentów, bo pozwalają spełnić minimalne wymogi rozdzielczości Ultra HD przy niższym koszcie produkcji (tylko 2/3 subpikseli w poziomie). Do Samsunga i LG najprawdopodobniej dołączą inne firmy, bowiem pokusa oferowania taniego 4K (nawet jeśli jest to „prawie 4K”) jest po prostu zbyt duża. Inaczej mówiąc, żaden z producentów nie może pozwolić sobie na utratę segmentu tanich telewizorów 4K, które przeznaczone są przede wszystkim dla słabo zorientowanych w technice klientów kierujących się głównie ceną („przecież wszystkie telewizory świecą tak samo, no nie?”).

Podsumowując: do niedawna nabywcy telewizorów stali przed wyborem: „Kupić Full HD, czy może raczej 4K?”. Teraz będą mieli nowy dylemat: „Jak odróżnić prawdziwe 4K od ‘prawie 4K’?”.
 

Dax88

New member
dzięki, znów przesunales zakup telewizoru o jakiś tydzień >.<
czekamy na resztę naszych fachowców ^^ aby się wypowiedzieli co i tym myślą ;)
 

lukas_78

New member
Mam nadzieje że problem nie dotyczy Philipsa choć matrycę posiadają podobno od LG
 
Ostatnia edycja:

Dax88

New member
sprawdzilem swoim aparatem na TV samsungu czy widac pixele, no widac czyste RGB, u brata na FH philipsie też, najwyzdej jak pojawi sie gdzieś w sklepie to pojade z aparatem i zobacze :O czy ma ktoś inne pomysly? namiar na kogoś kto to ma i ma dobry aparat z zoomem optycznym? w sumie to golym okiem sie tego nie zobaczy?
 

Dax88

New member
z testów co widziałem na 6561 widziałem RGB, ale czy to prawda? czy użytkownik może się sądzić o przekłamanie danych? czy będzie się krył tym że matryce produkuje LG?
 

lukas_78

New member
A czy te bolączki zostały rozwiązane ? Czy dźwięk przestrzenny przez wyjście optyczne jest bez mikroprzerwan?

Czy sprawnie dekoduje DTS do amplitunera kina domowego?

Nie porównywalne z innymi warunkami gwarancyjnym ale czy faktycznie czas ewentualnej naprawy nie został określony w dniach ?
 
Do góry