Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

zofx

New member
Ok. Mam ten telewizor od miesiąca więc zdarzylem wszystko przetestować :)

TV jest świetny. Czerń jest słaba ale 95% użytkowników nie zwróci uwagi, za to Kąty to bajka. Banding jest, ale osobiście jakoś mi to bardzo nie przeszkadza tym bardziej za te pieniądze. Ambi super, jakosc super, kolory po kalibracji super, konieczna jest bo wszystko w standardzie było niebieskie. Android jest mega jeśli się potrafi z niego korzystać. To tak jak ze średniej półki telefonem na Androidzie - za szybko i za dużo klikania = jakiś zamuł. Mi się nic jeszcze nie zawiesilo ani nie musiałem żadnych wtyczek odłączać. Kodi = must have, koniecznie z exodusem.

Jeśli chodzi o miliard "uplynniaczy" rzeczywiście koniecznie trzeba je wyłączyć. Chwilę byłem podłamany i myślałem, że oddam tv... podczas oglądania meczy ( ogólnie szybko poruszających się postaci na zielonym tle ) i scen biegania po lesie :) byly tragiczne smugi wokół postaci. Po wyłączeniu tych motion super hiper ten teges obraz jest zyleta!!

Ogólnie w tej półce cenowej to jest świetny telewizor który śmiało mogę polecić !!!

Do sypialni kupię sonego z dobra czernią i bez 4k ale serio ten Philips jest super jako uniwersalny tv do salonu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Ok. Mam ten telewizor od miesiąca więc zdarzylem wszystko przetestować :)

TV jest świetny. Czerń jest słaba ale 95% użytkowników nie zwróci uwagi, za to Kąty to bajka. Banding jest, ale osobiście jakoś mi to bardzo nie przeszkadza tym bardziej za te pieniądze. Ambi super, jakosc super, kolory po kalibracji super, konieczna jest bo wszystko w standardzie było niebieskie. Android jest mega jeśli się potrafi z niego korzystać. To tak jak ze średniej półki telefonem na Androidzie - za szybko i za dużo klikania = jakiś zamuł. Mi się nic jeszcze nie zawiesilo ani nie musiałem żadnych wtyczek odłączać. Kodi = must have, koniecznie z exodusem.

Jeśli chodzi o miliard "uplynniaczy" rzeczywiście koniecznie trzeba je wyłączyć. Chwilę byłem podłamany i myślałem, że oddam tv... podczas oglądania meczy ( ogólnie szybko poruszających się postaci na zielonym tle ) i scen biegania po lesie :) byly tragiczne smugi wokół postaci. Po wyłączeniu tych motion super hiper ten teges obraz jest zyleta!!

Ogólnie w tej półce cenowej to jest świetny telewizor który śmiało mogę polecić !!!

Do sypialni kupię sonego z dobra czernią i bez 4k ale serio ten Philips jest super jako uniwersalny tv
Ok. Mam ten telewizor od miesiąca więc zdarzylem wszystko przetestować :)

TV jest świetny. Czerń jest słaba ale 95% użytkowników nie zwróci uwagi, za to Kąty to bajka. Banding jest, ale osobiście jakoś mi to bardzo nie przeszkadza tym bardziej za te pieniądze. Ambi super, jakosc super, kolory po kalibracji super, konieczna jest bo wszystko w standardzie było niebieskie. Android jest mega jeśli się potrafi z niego korzystać. To tak jak ze średniej półki telefonem na Androidzie - za szybko i za dużo klikania = jakiś zamuł. Mi się nic jeszcze nie zawiesilo ani nie musiałem żadnych wtyczek odłączać. Kodi = must have, koniecznie z exodusem.

Jeśli chodzi o miliard "uplynniaczy" rzeczywiście koniecznie trzeba je wyłączyć. Chwilę byłem podłamany i myślałem, że oddam tv... podczas oglądania meczy ( ogólnie szybko poruszających się postaci na zielonym tle ) i scen biegania po lesie :) byly tragiczne smugi wokół postaci. Po wyłączeniu tych motion super hiper ten teges obraz jest zyleta!!

Ogólnie w tej półce cenowej to jest świetny telewizor który śmiało mogę polecić !!!

Do sypialni kupię sonego z dobra czernią i bez 4k ale serio ten Philips jest super jako uniwersalny tv do salonu.

Pozdrawiam
Tylko teraz pytanie czy lepiej ten model 49 bo 55 chyba 3899 ? Czy 55sup
Ok. Mam ten telewizor od miesiąca więc zdarzylem wszystko przetestować :)

TV jest świetny. Czerń jest słaba ale 95% użytkowników nie zwróci uwagi, za to Kąty to bajka. Banding jest, ale osobiście jakoś mi to bardzo nie przeszkadza tym bardziej za te pieniądze. Ambi super, jakosc super, kolory po kalibracji super, konieczna jest bo wszystko w standardzie było niebieskie. Android jest mega jeśli się potrafi z niego korzystać. To tak jak ze średniej półki telefonem na Androidzie - za szybko i za dużo klikania = jakiś zamuł. Mi się nic jeszcze nie zawiesilo ani nie musiałem żadnych wtyczek odłączać. Kodi = must have, koniecznie z exodusem.

Jeśli chodzi o miliard "uplynniaczy" rzeczywiście koniecznie trzeba je wyłączyć. Chwilę byłem podłamany i myślałem, że oddam tv... podczas oglądania meczy ( ogólnie szybko poruszających się postaci na zielonym tle ) i scen biegania po lesie :) byly tragiczne smugi wokół postaci. Po wyłączeniu tych motion super hiper ten teges obraz jest zyleta!!

Ogólnie w tej półce cenowej to jest świetny telewizor który śmiało mogę polecić !!!

Do sypialni kupię sonego z dobra czernią i bez 4k ale serio ten Philips jest super jako uniwersalny tv do salonu.

Pozdrawiam
Teraz pytanie 55pus 6401 bo mamy większy za 3299 czy lepiej 49pus6561 3099 ? ostatnio miałem plazme 42 .Pozdrawiam

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

grzesiek-sw

New member
Powiem tak - ja nie oglądam pasów tylko filmy :)
Mam jeszcze tydzień na testy jak zaczną mi przeszkadzać zwrócę tv.
wcześniej miałem sharpa 60le752e - miał nierównomiernie podświetlenie matrycy, clouding.
Banding przy tym chyba zniosę bardziej - w weekend podłącze konsole zobaczę jak tam będzie wyglądać.

oglądam cały czas netflixa - nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń do obrazu.
Co do samego androida- trochę czuje się jak w czasch gdy kupiłem telefon samsung galaxy S (1) do puki nie zainstalowałem customowego roma (gingerreal) telefon był porażką.

Jak toś chce coś bardzo dobrego w tej cenie niech lepiej kupi sobie tv FULL HD
4k w tym rozmiarze to i tak nic szalonego dla mnie optimum to 65 cali

- Wracam oglądać film na swoim budżetowym Philipsie który jak dla mnie w tym przedziale cenowym jest bezkonkurencyjny - wszystko oczywiście zależy od oczekiwań klienta.

Tak z ciekawości, masz możliwośc oglądania filmów z Netflix w HDR ?
 

Felix

New member
Tak z ciekawości, masz możliwośc oglądania filmów z Netflix w HDR ?

Już się pojawiała ta kwestia w temacie jak coś.

Odpowiedź:
Ten jak i inne telewizory Philipsa na ten moment nie mają takiej możliwości. Trwają testy i na pewno prędzej czy później HDR będzie dostępny z poziomu Philipsa. Nie wiadomo jednak czy mowa o czasie ~miesiąc czy pół roku czy.. więcej. Support Netflixa na razie tego nie precyzuje.

HDR działa za to z poziomu Xbox One S jak coś w apikacji Netflix na tym Philipsie bez problemu, ale wiadomo, że nie jest to w pełni właściwie rozwiązanie jak i że niewiele osób na konsole generalnie się decyduje.

http://i m g u r.com/asVIA3K

usuń spacje wklejając, bo cenzura jest ;p
 

arturek1xd

New member
Pytanie do użytkowników Philipsa.

Co mam w opcjach włączyć a co wyłączyć aby obejrzeć film bez oglądania artefaktów.. czyli tych goniących obok ruchomych postaci a w szczególności ich głów rozmazanych kwadracików.

Kolejne pytanie, czy jeżeli przy ramce (widać głównie na czerwonym tle) widać takie 2 równoległe kreski to jest to normalne? Czy mam już 2 wadliwy model?

Dzięki za odpowiedzi!
 

Felix

New member
Pytanie do użytkowników Philipsa.

Co mam w opcjach włączyć a co wyłączyć aby obejrzeć film bez oglądania artefaktów.. czyli tych goniących obok ruchomych postaci a w szczególności ich głów rozmazanych kwadracików.

Kolejne pytanie, czy jeżeli przy ramce (widać głównie na czerwonym tle) widać takie 2 równoległe kreski to jest to normalne? Czy mam już 2 wadliwy model?

Dzięki za odpowiedzi!

Clear LCD - On
Perfect Natural Motion - Off całkowicie
 

mysza6

New member
Pytanie do użytkowników Philipsa.

Co mam w opcjach włączyć a co wyłączyć aby obejrzeć film bez oglądania artefaktów.. czyli tych goniących obok ruchomych postaci a w szczególności ich głów rozmazanych kwadracików.

Kolejne pytanie, czy jeżeli przy ramce (widać głównie na czerwonym tle) widać takie 2 równoległe kreski to jest to normalne? Czy mam już 2 wadliwy model?

Dzięki za odpowiedzi!


możliwe, może zdjęcie ?
 

Lionel

New member
Panowie zapytam inaczej - czy ktoś ma/widział model 6561 bez bandingu ? Model z zupełnie "czystą" matrycą ? Jest to w ogóle możliwe ?
 

bluray

Banned
"Banding to zwyczajnie efekt powstały w wyniku niedokładnego montażu podświetlenia matrycy. Chodzi o krzywe dyfuzory (czy jak to się tam nazywa) które mają za zadanie rozpraszać światło z lamp."
Kwestia montażu. Oznacza to, że trzeba sprawdzać egzemplarz w sklepie.
Na białym jpg najlepiej.
Lepiej po polsku: równomierne podświetlenie - banding.
 
Ostatnia edycja:

arturek1xd

New member
Clear LCD - On
Perfect Natural Motion - Off całkowicie

Przy całkowitym wyłączeniu Perfect Natural Motion co prawda nie ma tych artefaktów przy głowie ale kamera nie jest płynna tylko skacze..

przy nawet minimalnym Perfect Natural Motion widać smużenie przy głowach.

jest na to jakiś złoty środek?


Ktoś jeszcze może mi pomóc i podesłać ustawienia jego Philipsa?
Będe bardzo wdzięczny!



Dodam, że przy tych samych filmach na Sonym 60 HZ nie było żadnych skoków kamery, artefaktów, smużeń itd wiec o co chodzi... ? ;x
 

mysza6

New member
A ja mam ten telewizor kupiony od Ciebie z kalibracją i pasy w trakcie meczy widzę.

Kiki jeśli ta osoba faktycznie kupiła od ciebie ten TV to o co chodzi ?
Twoje niedopatrzenie czy, scandelux widzi pasy zieleni na boisku :) ??

Sam jestem ciekaw czy istnieje egzemplarz bez bandingu bo jakoś nikt łącznie z tobą kiki nie przedstawił filmiku z banding testu. Model wiadomo budzi ogromne zainteresowanie (cena/jakośc) jak widać po ilości stron w tym wątku

Minusy 6561 każdy już widzi - banding, słaba czerń, android który czasem zawiśnie( u mnie jak dotąd przez tydzień wtyczka 2x z gniazdka musiała wyjść ) słabe algorytmy z PNR wyłączonym obraz skacze , z włączonym choćby na minimum pojawiają się artefakty przy nie najlepszej jakości materiału, gdzie konkurencja (droższa) daje sobie radę. Jeśli ktoś twierdzi że się mylę - pokarzcie filmik że jest inaczej

Plusy - cała reszta.

Dalej i tak uznaje 6561 za godny polecenia TV zwłaszcza z ceną jaką Kiki oferuje do sprzedaży z profesjonalną kalibracją gratis -jest to jak dla mnie najlepsza na rynku tv 4k HDR - ale trzeba wspominać o jego wadach.


Przedstawi ktoś PUS6561 bez bandingu ?
tu link do banding testu https://www.youtube.com/watch?v=NxWeH-M3O6M
 
Do góry