Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

TasieK79

Member
Tak jak pisałem tv mam od 2 dni. Wczoraj była większa zwiecha jak będzie kolejna to nagram i wrzucę. Potem męczyłem tv kilkukrotnie i było wszystko ok. Mam podejrzenie ,że takie kwasy dzieją się po dłuższym działaniu tv ;-) Na plus łatwy dostęp do wtyczki hehehehe

a są jakieś plusy tego tv? pytam bo poważnie zastanawiam się nad kupnem tego modelu
 

pebe86

Member
Bez reklam
No to widzę że niewesoło. Miałem cichą nadzieję że w tym roku wreszcie Philips poprawi ten skiszony soft, bo Ambi i Android kuszą. Ale jak czytam o tych problemach to mnie aż przeraża. Miałem już kilka LCD, i generalnie wszystkie działały poprawnie. Oczywiście jakość obrazu bywała różna, ale nigdy w życiu nie spotkałem się***z takimi akcjami, że tv się***zacina na amen, soft wariuje, albo jakaś funkcja przestaje działać.
Zdaję sobie sprawę z rozbudowania obecnych telewizorów, ale czy to naprawdę taki problem zrobić POPRAWNIE działający sprzęt? Przez tyle lat Philips nie jest w stanie się zbliżyć ze stabilnością sprzętu do innych producentów... Z każdym rokiem miało być lepiej, ale liczba krytycznych uwag nie maleje odkąd śledzę***to forum...

Szkoda, bo miałem nadzieję że w tym roku wreszcie będzie ok :/
Jedyne wyjście to kupić przez neta, sprawdzić przez 2 tyg. i ewentualnie odesłać. Ale nie ukrywam że takie "akcje" jak opisywane przez kolegów powyżej, są u mnie nie do zaakceptowania- nawet mimo niezłego obrazu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
jbrach mam jedno tylko pytanie. Jak oceniasz jego czerń za dnia i w nocy? Czy mocno widoczny jest sinofioletowy zafarb? Na ile dynamicznie pracuje podświetlenie matrycy i czy szczególnie w nocy nie jest mocno zauważalne?
Pytam bo najdalej za 2 tyg muszę coś kupić a nie chcę wydawać kasiory na 7101 o ile nie będzie to konieczne.
 

manner

New member
jbrach mam jedno tylko pytanie. Jak oceniasz jego czerń za dnia i w nocy? Czy mocno widoczny jest sinofioletowy zafarb? Na ile dynamicznie pracuje podświetlenie matrycy i czy szczególnie w nocy nie jest mocno zauważalne?
Pytam bo najdalej za 2 tyg muszę coś kupić a nie chcę wydawać kasiory na 7101 o ile nie będzie to konieczne.

I have a sold 7600 and 7101. Black bought less than 7600, but the color reproduction is better, it is immediately obvious. At night, black color greatly improves ambilight in the ISF White mode, without of course like all black IPS TVs weak. With ambilight really better. Better working HDNM function. TV itself is faster, it is not 1GB ram, processor and 2.5gb + faster. Menu works quickly. For 2 weeks 1 time pulling the plug. 1 And again he rebooted it only when I first turned on and set up, maybe it's the way it should. I'm sure that any TV, as well as any equipment of this kind may hang in the process. it is not necessary to write here about Philips it is all there. And Sony and Samsung and LG, and others. 1 time per week to pull the plug for a reboot I think this is normal. The disadvantages - glare of the bottom. I want to try to loosen the bolts and thus get rid of the glare. And yet at the TV more options image has ISF
 

manner

New member
No to widzę że niewesoło. Miałem cichą nadzieję że w tym roku wreszcie Philips poprawi ten skiszony soft, bo Ambi i Android kuszą. Ale jak czytam o tych problemach to mnie aż przeraża. Miałem już kilka LCD, i generalnie wszystkie działały poprawnie. Oczywiście jakość obrazu bywała różna, ale nigdy w życiu nie spotkałem się***z takimi akcjami, że tv się***zacina na amen, soft wariuje, albo jakaś funkcja przestaje działać.
Zdaję sobie sprawę z rozbudowania obecnych telewizorów, ale czy to naprawdę taki problem zrobić POPRAWNIE działający sprzęt? Przez tyle lat Philips nie jest w stanie się zbliżyć ze stabilnością sprzętu do innych producentów... Z każdym rokiem miało być lepiej, ale liczba krytycznych uwag nie maleje odkąd śledzę***to forum...

Szkoda, bo miałem nadzieję że w tym roku wreszcie będzie ok :/
Jedyne wyjście to kupić przez neta, sprawdzić przez 2 tyg. i ewentualnie odesłać. Ale nie ukrywam że takie "akcje" jak opisywane przez kolegów powyżej, są u mnie nie do zaakceptowania- nawet mimo niezłego obrazu.

Sony's Android-also have bugs, so what? We all have them. During 7600 I use unplug only after updating the TV software, it was stable.
 

lukas_78

New member
dziś widziałem przedmiotowy egzemplarz na żywo w Euro AGD - świeci piknie, ale ta ramka JASNA SREBRNA z taniego plastiku jest poniżej pasa....

Czy występują te modele z normalną ciemną/czarną obudową ? Albo coś z taką ramka jak model 7600 ?
 

mitch

New member
Taka ciekawostka, TV był jeszcze niedawno dostępny i nagle nigdzie nie można go dostać. Wycofali z jakiegoś powodu czy zwyczajnie za mały rzut był?
 

Dax88

New member
1. Odległość od ekranu? 4-m.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony, od południa.
3. Jak duży jest pokój: 20 m2.
4. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2.
5. Preferowana technologia: LCD
6. Jaki masz obecnie telewizor? samsung 40B650
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy i sport
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzien/wieczorem.
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Lekkie białe światło
10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry.
11. Matryca błyszcząca czy matowa? Obojętne.
12. Preferowana wielkość telewizora? 55 cali lub wiecej
13. Preferowana marka? Brak.
14. Czego nie lubisz w telewizorach? Słabej pixelowej jakości obrazu
15. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Cyfrowy polsat za jakiś czas sygnał ze światlowodu jambox,
16. Jakie urządzenia będą podłączone? glośniki z logitecha , dysk zewnętrzny, ps3.
17. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% TV, 10% XBOX.
18. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? delikatny kąt 15stopni moze max
19. Czy ważne jest wifi ? Tak.
20. Czy będziesz korzystać z widgetów?Youtube ma działać plynnie
21. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tak.
22. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Ipla. Cda. Zalookaj itd
23. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
24. Ma mieć 3D? Nie.
25. Ma mieć slot na karty SD ? Może mieć ale nic na siłę.
26. Ma mieć tuner DVB-S? Może mieć ale nic na siłę.
27. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB.
28. Jaki masz sygnał: jw
29. Ile programów HD? Kilkadziesiąt.
30. Ma stać czy wisieć? stac a potem wisieć
31. Rozdzielczość: tylko 4 k upscaling
32. Dvb-t: tak, Dvb-T2 - Dvb-S2 -niekoniecznie DVB-C: niekoniecznie
33. Na czym najbardziej Ci zależy: dobry ostry obraz plus multimedia. Płynny Youtube oraz filmy z USB
34. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Do 5
35. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: do 4500 PLN.

Przy Philips 55pus6561
Dlaczego takie grono ludzi boi sie tego IPS`a? i tego kontrastu? jest aż tak źle? Czy w cenie 4 699 zł za 55 cali mam szukać czegoś innego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena dla niebieskich jest lepsza i z kalibracją .
Nie musisz się obawiać ani płynności, ani czerni, ani tym bardziej IPSa
 

jbrach

New member
Mam od kilkunastu dni. Na ten moment jedna większa za wiecha. Dziś w nocy odpalił się sam ambi ;-) teoretycznie mam wyłączone aktualizacje kanałów wiec sam już nie wiem czemu odpalił się. Na ten moment wszystkie materiały oglądam za pomocą amazona fire tv 4k i wygarnego spmc ( kodi jakoś mi się wydaje mniej dopracowane). Pilot od TV działa tez z amazonem chociaż reakcja jest wolniejsza niż na oryginalnym pilocie. Jedyna wada co do softu która jest jak dla mnie problematyczna to brak możliwości sparowania tv z philips hue 2 generacji. Po przejściu konfiguracji - zatrzymuje się proces org.droidtv.ambihue i jest dupa. Brak pomysłu na rozwiązanie tego problemu tak więc czekam na być może jakiś nowy soft.

https://youtu.be/u8qGGonEYmE - test ambi
 
Do góry