Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

kurczak80

New member
Zawsze w testach piszecie że obsługuje dużo formatów plików z usb ale nie piszecie jakich.
Brakuje mi informacji czy czyta ścieżki DTS z filmów, mam nadzieję że przy teście nowego TCL-a 7906 będzie w końcu to dodane.
Często w testach piszecie że nie czyta plików txt ale także nie ma wzmianki jakich.
Może nie czytać txt ale srt już może czytać.
Nie jest to chyba jakiś duży problem.
Jeszcze jedno czy ta matryca LG w tym Philipsie jest pełną UHD czy nową z dodatkowym białym pikselem,protezą UHD :)
Ten 55 calowy Philips na dzień dzisiejszy jest bardzo dobrym telewizorem i tylko 200zł droższym niż wersja 49 cali.
Do ps4 jak znalazł z takim input lagiem.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Czy przy odpalaniu filmów mkv poprzez KODI jest dźwięk 5.1? Słyszałem o problemach z odtwarzaniem dźwięku przestrzennego poprzez aplikacje androida...
 

Cavallino

Banned
Możesz podesłać informacje z mediainfo o pliku? Wtedy można sprawdzić ze specyfikacją telewizora.

Podsyłałem już chyba z 10 takich informacji Philipsowi, g... z tego wyszło, bo dalej prawie nic nie działa, mimo nowszego softu, więc więcej mi się nie chce w tym babrać, a filmy po obejrzeniu kasuję.

Na szczęście to android, więc po prostu włączam Archos Player Free i oglądam filmy które nie chodzą w standardowym sofcie, bez żadnych utrudnień - czyta wszystko jak leci.

Jeszcze jedno - na 100% to wina softu, bo gdy zauważyłem te problemy z odtwarzaniem avi, poszedłem z pendrivem do MediaMarkt i spróbowałem na egzemplarzu wystawowym jak odtwarzał je fabryczny soft z czerwca 2015.
Żadnych problemów - odtwarzane były wszystkie pliki.
Po prostu w sofcie grudniowym poprawili odtwarzanie materiałów 4k, ale spieprzyli stare avi - i do dziś nic z tym nie zrobili.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Chciałem, żebyś tutaj wstawił albo podesłał plik. Jeżeli nie chcesz to ciężko jest powiedzieć co może być przyczyną. Ew. Otwórz media info u siebie na komputerze i otwórz instrukcję do TV, gdzie pod koniec masz wyszczególnione: kontenery, kodeki wideo i kodeki audio. Sprawdź czy te, które masz w mediainfo na pewno są obsługiwane przez ten TV.

Niewątpliwą zaletą Androida jest to, że możesz używać alternatywnych odtwarzaczy. Dobrze, że w taki sposób działa.

Dziwna jest sytuacja, że na czerwcowym oprogramowaniu, to rzeczywiście działało,a teraz nie - może uda się coś na ten temat dowiedzieć ;)

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 

Cavallino

Banned
Chciałem, żebyś tutaj wstawił albo podesłał plik.

Nie będę drugi raz się tym tematem zajmował, poddałem się już i nawet nie liczę że to kiedyś zadziała.
I tak przecież nic nie zmienisz w sofcie, a Philips olewa zgłoszenia.

Jak Ci zależy to wyślij mi na pw swój adres email, to Ci forwarduję plik który poszedł do Philipsa, razem ze zrzutami ekranu, z informacjami z poszcz. filmów.
 

jbrach

New member
I do mnie dotarł 55PUS6561. Pierwsza sztuka odesłana z wadą matrycy jakiś paproch. Druga sztuka już ok. Dwa dni użytkowania i co mogę powiedzieć:
- chyba gdzieś mi w tematach o philipsie przeleciał problem podpiętych urządzeń po hdmi. Po odpalaniu tv brak obrazu pomimo ,że słychać jak działa menu na amazonie fire tv 4k
- wczoraj permanentny zwis - pojawiło sie logo i ciemność ( jedynie można było przyciskiem power wyłączyć lub zresetować co nic nie pomagało) jedynie kabel z sieci uzdrowił sytuacje.
- raz też mi uciekł dźwięk po hdmi - obraz był dźwięku nie było.
 

mitch

New member
Rozumiem, że to się dzieje przy zwyczajnym użytkowaniu? To wygląda nieciekawie. Jak żona będzie musiała nurkować pod szafkę, żeby tv włączyć, to nasze stosunki mogą ulec ochłodzeniu ;)
 

jbrach

New member
Tak jak pisałem tv mam od 2 dni. Wczoraj była większa zwiecha jak będzie kolejna to nagram i wrzucę. Potem męczyłem tv kilkukrotnie i było wszystko ok. Mam podejrzenie ,że takie kwasy dzieją się po dłuższym działaniu tv ;-) Na plus łatwy dostęp do wtyczki hehehehe
 
Do góry