Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

mastergc

New member
Witam,
wczoraj żona zauważyła, że strasznie mamy brudny TV, po jego odkurzeniu efekt jakby taki sam. Na jasnym tle widać to najlepiej, czyżby dopadła mojego Philipsa choroba smogowa ? TV zakupiłem w listopadzie zeszłego roku, mogę coś takiego zareklamować na infolinii w ramach gwarancji ?
 

Joff3R

New member
Mam pytanie do posiadaczy bo nie wiem czy to wina wadliwego sprzętu czy po prostu słabej matrycy w tym modelu - piłka nożna to dramat, tam samo jak jak każde szybsze przejście ekranu np w filmach akcji, bez znaczenia czy 4k czy SD. Mam lecieć oddawać na reklamację? Nie chce mi się wierzyć, że jest aż tak źle. Co prawda czytałem w poprzednich postach o tym że widać jakieś pasy w futbolu, ale u mnie wygląda to na regularne ścięcia, piłka pikseluje jak leci 😂 kalibrowałem zgodnie z filmikiem na youtubie i reszta w komentarzach chwaliła sobie efekty

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Paw3los

New member
Wyłącz polepszacze ruchu i szumu sygnału. One są powodem pikselowania w trakcje ruchu. Dużo zależy od sygnału, jaki dostaje TV
 

Joff3R

New member
Mam jeszcze jedno pytanko. Dużo opcji jest zablokowanych, jak np. ta z wyborem formatu obrazu. Ktoś wie jak to odblokować?
81de43bd4b9279d80751d8a88c165017.jpg


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

moniek92

New member
To jakiś neologizm ?
tak, jest to mój neologizm.
matryca w tym TV osiąga max 400 cd2/m. hdr zaczyna się od 300-400, więc jest to HDR ready (coś jak było HD ready).
"znawcy" twierdzą, że HDR odczuć można gdzieś od 600-1000 (różne zdania).
z resztą, sam widziałeś pewnie tysiące tv w życiu, więc wiesz o co mi chodzi.
co prawda, widać delikatnie różnicę na 6561, ale szału nie ma (dlatego nazywam to HDR ready).

Peak Brightness of TVs: Max luminosity and HDR highlights
 
Ostatnia edycja:

uwencjusz

New member
Co do HDR:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1381558-post2951.html

Wyłączone. Sygnał leci z neta po kablu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

z neta po kablu, ale z jakiego serwisu? W jakiej jakości. Z serwisów w stylu meczyki pl itp to na każdym LCD będzie pikseloza przy szybkim ruchu.
Polecam obejrzeć jakiś mecz np. na kodi z wtyczki SportsDevil puszczony przez p2p (acestream) z udostępnionego łącza o prędkości uploadu 4-9Mbps (jakość HD, FHD). Co prawda w rosyjskim języku :) ale jakość obrazu i ruch - bajka
 

moniek92

New member
Co do HDR:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1381558-post2951.html



z neta po kablu, ale z jakiego serwisu? W jakiej jakości. Z serwisów w stylu meczyki pl itp to na każdym LCD będzie pikseloza przy szybkim ruchu.
Polecam obejrzeć jakiś mecz np. na kodi z wtyczki SportsDevil puszczony przez p2p (acestream) z udostępnionego łącza o prędkości uploadu 4-9Mbps (jakość HD, FHD). Co prawda w rosyjskim języku :) ale jakość obrazu i ruch - bajka

powiesz jak sprawiłeś, że działa Ci acestream? mi ni za ch... próbowałem tych internetowych howto i dalej nie idzie
 

uwencjusz

New member
Przed uruchomieniem transmisji na kodi, należy odpalić acestream (np przez BD Tools) i zalogować się choćby na wcześniej założone free konto. Acestream ma problem z automatycznym startem i trzeba mu w tym pomóc. Dobrze jest też wymusić zatrzymanie innych serwisów z których nie korzystamy netflix, yt itd
 

gosu001

New member
Cześć,

dzisiaj kurier przywiózł mojego Philipsa 55PUS6561. Na sam początek wszystko wydaje się być ok, chociaż muszę jeszcze pokombinować z ustawieniami obrazu.

Niestety po dokładniejszych oględzinach znalazłem na matrycy dead pixela :(

Nie jest to bardzo widoczne, trzeba stanąć bardzo plisko, żeby to zobaczyć, no i jak to dead pixel - widać go tylko na białym lub jasnym tle.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i czy warto reklamować takie coś? Wiecie jaka jest polityka Philipsa jeśli chodzi o dead pixele? Słyszałem, że niektórzy producenci mają określone jakieś widełki, że ileś tam bad pixeli na jakiś obszar matrycy może być i nie jest to podstawą do wymiany/naprawy.
 

FoX88

New member
Cześć,

dzisiaj kurier przywiózł mojego Philipsa 55PUS6561. Na sam początek wszystko wydaje się być ok, chociaż muszę jeszcze pokombinować z ustawieniami obrazu.

Niestety po dokładniejszych oględzinach znalazłem na matrycy dead pixela :(

Nie jest to bardzo widoczne, trzeba stanąć bardzo plisko, żeby to zobaczyć, no i jak to dead pixel - widać go tylko na białym lub jasnym tle.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i czy warto reklamować takie coś? Wiecie jaka jest polityka Philipsa jeśli chodzi o dead pixele? Słyszałem, że niektórzy producenci mają określone jakieś widełki, że ileś tam bad pixeli na jakiś obszar matrycy może być i nie jest to podstawą do wymiany/naprawy.

Zdziwiłbym się gdyby Philips przyjmował telewizor wadliwy w kontekście 1 bad (dead) pixela, ale kto wie, może nie mają limitów i pozytywnie bym się zaskoczył. Samsung chyba nawet 10 bad (dead) pixeli wymaga do wymiany. Jedynie te świecące inaczej się traktuje.

Generalnie taki 1 bad pixel w normalnym użytkowaniu TV jest kompletnie niewidoczny, bo na tyle się daleko od TV siedzi, że nawet na białym tle niemożliwy bad pixel jest do uchwycenia przez wzrok.

Gorzej z kwestią ewentualnej sprzedaży w przyszłości, tzn. jakbyś chciał za powiedzmy 2 lata sprzedać tego Philipsa i kupić inny model, wtedy wypada napisać, że jest ten bad pixel, bo uczciwość i spokój posprzedażowy tego wymagają, a to zawsze jakiś spadek ceny z uwagi na bad pixela.

Znając niektórych 'geniuszów' na OLX, to będą Ci wysyłać wiadomości w stylu: "Witam, jako, że TV ma bad pixela to zaoferuję Panu 20% kwoty zakupu, to i tak bardzo dużo!", także pod tym kątem po prostu gorzej w przypadku ewentualnej sprzedaży.

W przypadku używania TV to przyjąłbym nawet i 2 bad pixele na rzecz braku cloudingu i bandingu.

Clouding czy banding dokuczają nieporówynwalnie bardziej niż bad pixel, bo one akurat są widoczne, a w przypadku oglądania nocą ciężko na clouding, który jest zależny od sztuki się nie wkurzać.
 
Do góry