Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

miet55

Member
Bez reklam
Niestety nie mam dobrych wiadomości dla użytkowników KODI
Po wielu testach znalazłem sprawcę przycinek na zarejestrowanych materiałach jak również podczas używania timeshift'u. Nie wiem tylko dlaczego nie zauważyłem wcześniej tego zjawiska. Być może na v.16 było dobrze i nawet na v.17.1
W różnych okolicznościach przycinanie obrazu dalej występuje. Nawet po odinstalowaniu KODI. Ręce opadają bo dużo korzystam z nagrywania lub tieshift'u, zwłaszcza teraz w okresie letnim. Jakoś wszystkie bolączki tego TV zaakceptowałem a tu kolejny ZONK!
 
D

Deleted member 121090

Guest
W różnych okolicznościach przycinanie obrazu dalej występuje. Nawet po odinstalowaniu KODI. Ręce opadają bo dużo korzystam z nagrywania lub tieshift'u, zwłaszcza teraz w okresie letnim. Jakoś wszystkie bolączki tego TV zaakceptowałem a tu kolejny ZONK!

Chyba pozostaje Ci dodać kolejną do listy tych zaakceptowanych.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kolego sorry ale 9 dni temu pisałem Ci, żebyś go oddał sprzedawcy na zasadach reklamacji.
Skoro masz wady o których nie wiedziałeś przy zakupie.
Ty znajdujesz coraz to więcej bolączek tego TV ale z TV nie chcesz się rozstać, bo masz listę wad które zaakceptowałeś. No to co Ci można jeszcze innego doradzić jak nie rozszerzenie tej listy?
Naprawdę nic innego mi nie przychodzi do głowy.
 

miet55

Member
Bez reklam
... No to co Ci można jeszcze innego doradzić jak nie rozszerzenie tej listy?
Naprawdę nic innego mi nie przychodzi do głowy.
Piszę o tym nie dlatego żeby zniechęcać potencjalnych nabywców, lecz czasem idzie znaleźć i ominąć przyczynę. Kiedy odinstalowałem KODI wydawało mi się, że zażegnałem problem. Czytałem wątek o sytuacji która została rozwiązana po wywaleniu KODI i zastąpieniu przez SPMC. U mnie niestety po odinstalowaniu dalej przycina. Początkowo myślałem, że to pomogło. Problem ten występuje nierównomiernie czyli jak np. zaczyna przycinać pomaga cofnięcie etc. Wszystko to wygląda jakby nie wyrabiał procesor.
Tv nie chcę na razie wymieniać, to jest jak z whisky. Jak się przyzwyczaisz.... Ja od 4 lat jestem uzależniony od ambi ;)
 

charlineo

New member
Co do mojej awarii tv to podpinając go pod dekoder polsatu to słychać głos obrazu nie ma, tylko logo jest.Przy nc+ dzwięk jest na chwile i potem znika, na dekoderze napis hdmi off.
 

charlineo

New member
Zmieniałem cały kabel hdmi podpinałem pod inne wejścia to samo_Obecnie mam ten sam kabel podpięty co przedtem pod inny tv i wszystko hula,więc wina tv bezsprzecznie.Zamówiony serwis.
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Zmieniałem cały kabel hdmi podpinałem pod inne wejścia to samo_Obecnie mam ten sam kabel podpięty co przedtem pod inny tv i wszystko hula,więc wina tv bezsprzecznie.Zamówiony serwis.

Spróbuj zresetować urządzenia HDMI. Zrób to tak:
- Wyłącz z zasilania dekoder i TV na co najmniej 2 minuty;
- Odłącz kabel HDMI z telewizora
- Po 2 minutach uruchom TV i dekoder
- Odczekaj kolejne 2 minuty
- Podłącz kabel HDMI do HDMI 3 lub 4
- Sprawdź czy działa poprawnie
 

charlineo

New member
Spróbuj zresetować urządzenia HDMI. Zrób to tak:
- Wyłącz z zasilania dekoder i TV na co najmniej 2 minuty;
- Odłącz kabel HDMI z telewizora
- Po 2 minutach uruchom TV i dekoder
- Odczekaj kolejne 2 minuty
- Podłącz kabel HDMI do HDMI 3 lub 4
- Sprawdź czy działa poprawnie

Próbowałem bez zmian jest niestety.
 

switek1987

New member
Mam od sierpnia 2016 49pus6561/12 i dzisiaj zauwazylem jakies paluchy/slady na matrycy... Myslalem ze ktos dotkanal ale gdzie tam, plamy sa w srodku. W tym modelu też się kurz zbiera? co z tym zrobic? Nierownomierne podswietlenie matrycy mi nie przeszkadzalo bo praktycznie za dnia bylo niezauwazalne a wieczorem ambilight skutecznie je maskowal.
 

amdrli

New member
Witam
Jestem strasznie napalony na zakup właśnie tego modelu, ale czym więcej czytam tym więcej się zastanawiam nad zakupem.
Najwięcej odstraszają występujące plamy na matryce, czy to jest naprawdę problem który często się pojawia, czy to raczej była wada telewizorów z początku produkcji?
ogólnie cena/jakość/android/120hz matryca, za bardzo nie widzę konkurencji.
właśnie czy ta matryca naprawdę jest 120hz?
Sorry nie jestem wstanie przeczytać prawie 450 stron
Z góry dzięki
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Próbowałem bez zmian jest niestety.

Rozumiem, że masz dokładnie model 6561?
Spróbuj jeszcze raz, tylko z lekką modyfikacją :


Zrób to tak:
- Wyłącz z zasilania dekoder i TV na co najmniej 2 minuty;
- Odłącz kabel HDMI z telewizora i dekodera
- Po 2 minutach uruchom TV i dekoder
- Odczekaj kolejne 2 minuty
- Podłącz kabel HDMI do złącza 3 lub 4 (upewnij się, że nie jest to ani 1 ani 2) i najpierw do TV, a później do dekodera
- Sprawdź czy działa poprawnie
 

Paw3los

New member
Witam
Jestem strasznie napalony na zakup właśnie tego modelu, ale czym więcej czytam tym więcej się zastanawiam nad zakupem.
Najwięcej odstraszają występujące plamy na matryce, czy to jest naprawdę problem który często się pojawia, czy to raczej była wada telewizorów z początku produkcji?
ogólnie cena/jakość/android/120hz matryca, za bardzo nie widzę konkurencji.
właśnie czy ta matryca naprawdę jest 120hz?
Sorry nie jestem wstanie przeczytać prawie 450 stron
Z góry dzięki
Plamy się zdarzają. Największym problemem może okazać się banding- widoczny w poziomych ruchach kamery. W mniejszym stopniu przeszkadzać może clouding.
 
Do góry