Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Rokko32

New member
Ja tam jestem zadowolony z Philipsa, obraz naprawdę jest rewelacyjny na HD a jak włączy się 4k to bajka. Po ostatnich aktualizacjach banding czy jak mu tam praktycznie nie występuję nawet super mecze się ogląda choć nie jestem maniakiem piłki kopanej. Ja jak na razie nie zamieniłbym Philipsa na coś podobnego w tej cenie i pisze tutaj n-ty raz żeby ocenić TV należy sprawdzić sobie osobiście każdy telewizor we własnym domu, zawsze można potem oddać go do sklepu jeśli się nie spodoba.
 

christoff.w

Banned
"Certyfikat Ultra HD Premium ma pomóc użytkownikom rozpoznać produkty, które zapewnią im najlepsze wrażenia podczas oglądania. Przyznawany jest urządzeniom, spełniającym rygorystyczne kryteria w zakresie rozdzielczości 4K, dynamiki obrazu (HDR) i odwzorowania szerokiej gamy kolorów." Więc jednak ma znaczenie .
Skoro powiedzmy 500 cd/m2 jest przyjętym minimum aby HDR rzeczywiście robił różnicę, to pisanie że taki Philips o jasności320 cd/m2 (taki wynik podają wiarygodne testy) ma prawdziwy HDR nie jest prawdą !!!To tak jak z matrycami LG 4K RGBW niby są ale tak naprawdę to pseudo 4K.
Druga sprawa to porównywanie do innych modeli jak chcesz kupić nowy TV z HDR to lepiej zobaczyć czym tak naprawdę jest - przywołałem akurat KS7000 bo na nim widać już różnicę .To że ktoś pyta o inny model nie znaczy że nie może zobaczyć innego droższego dla porównania ( a kupi i tak co uważa za słuszne ).
To wciskane każdemu 4K natywne robi wrażenie ale na dużych ekranach bo przy 49" czy 55" to trzeba siedzieć z głową w ekranie żeby zobaczyć różnicę między dobrym FHD. Mam sofę około 3,5 m od TV ,musiałbym kupić chyba 100" cali żeby z takiej odległości zobaczyć różnicę rozdzielczości (wystarczy zobaczyć tabele z odległościami) .Zresztą każdy ma swój rozum i umie czytać - a wklejanych opinii nie będę komentował (mogę wkleić negatywnych 2 razy tyle) .
W pełni się zgadzam, tylko nadal twierdzę, że źle to napisałeś na początku...Zresztą nie istotne już... ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

christoff.w

Banned
"Certyfikat Ultra HD Premium ma pomóc użytkownikom rozpoznać produkty, które zapewnią im najlepsze wrażenia podczas oglądania. Przyznawany jest urządzeniom, spełniającym rygorystyczne kryteria w zakresie rozdzielczości 4K, dynamiki obrazu (HDR) i odwzorowania szerokiej gamy kolorów." Więc jednak ma znaczenie .
Skoro powiedzmy 500 cd/m2 jest przyjętym minimum aby HDR rzeczywiście robił różnicę, to pisanie że taki Philips o jasności320 cd/m2 (taki wynik podają wiarygodne testy) ma prawdziwy HDR nie jest prawdą !!!To tak jak z matrycami LG 4K RGBW niby są ale tak naprawdę to pseudo 4K.
Druga sprawa to porównywanie do innych modeli jak chcesz kupić nowy TV z HDR to lepiej zobaczyć czym tak naprawdę jest - przywołałem akurat KS7000 bo na nim widać już różnicę .To że ktoś pyta o inny model nie znaczy że nie może zobaczyć innego droższego dla porównania ( a kupi i tak co uważa za słuszne ).
To wciskane każdemu 4K natywne robi wrażenie ale na dużych ekranach bo przy 49" czy 55" to trzeba siedzieć z głową w ekranie żeby zobaczyć różnicę między dobrym FHD. Mam sofę około 3,5 m od TV ,musiałbym kupić chyba 100" cali żeby z takiej odległości zobaczyć różnicę rozdzielczości (wystarczy zobaczyć tabele z odległościami) .Zresztą każdy ma swój rozum i umie czytać - a wklejanych opinii nie będę komentował (mogę wkleić negatywnych 2 razy tyle) .
Apropos hdr i certyfikatu UHD Alliance bo reszta się zgadza czyli 4k + 10bit color.

"...Minimum brightness and***contrast ratios: This is probably the most interesting one, as it's great for consumers and shows the different players here at work. There are two possible minimum specs. A minimum brightness of 1,000 nits, along with a black level of a maximum of 0.05 nits (20,000:1 contrast ratio),***or***a minimum brightness of 540 nits, along with a black level of a maximum of 0.0005 (1,080,000:1)."

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cytuję tylko dla przeciw wagi osoby która po raz dziesiąty opowiada w kółko to samo pokazując, że tylko ona ma rację. Zdecydowana większość jest zadowolona.
 

rafallo777

New member
Ja tam jestem zadowolony z Philipsa, obraz naprawdę jest rewelacyjny na HD a jak włączy się 4k to bajka. Po ostatnich aktualizacjach banding czy jak mu tam praktycznie nie występuję nawet super mecze się ogląda choć nie jestem maniakiem piłki kopanej. Ja jak na razie nie zamieniłbym Philipsa na coś podobnego w tej cenie i pisze tutaj n-ty raz żeby ocenić TV należy sprawdzić sobie osobiście każdy telewizor we własnym domu, zawsze można potem oddać go do sklepu jeśli się nie spodoba.

Robiłeś kalibracje, czy masz normalnie TV wyjęty z pudełka i nic nie ustawiałeś?

Większośc ludzi w tym ja kupuje TV w sklepach, wyciąga z pudełka i ma grać. Nie chce bawić się w kalibracje, oddawać go magikom. Dla mnie TV powinien być już skalibrowany w standardzie przez producenta!!! To ja bule za to kasę i ja wymagam by ten TV służył mi.

Dlatego z jednej strony napalony jestem na tego Philipsa, lecz z drugiej czytając różne opinie, np : "Ten TV wymaga KONIECZNEJ KALIBRACJI EKRANU" zniechęcam się i jednak kieruje się ku Samsungowi KU6400, gdyż każdy Samsung wyjęty z pudła bez kalibracji robi dla mnie wrażenie.

Ile to ja widziałem już Samsungów bez kalibracji i każdy dla mnie robił wrażenie, dźwięk również powalał.

Więc takie fachowe testy na różnych portalach: "TEN TV WYMAGA KONIECZNEJ KALIBRACJI" odechciewają kupna go.

Może wiele ludzi ma problemy z tym Philipsem bo nie zrobili kalibracji?? Jak to z tym jest? Prosze o opinie najlepiej tych osób, którzy ten TV posiadają w domu a nie widzieli w sklepie czy u znajomego.
 

iambrg

New member
Nie rozumiem jaki jest sens porównywać dwa modele TV w różnych cenach!!!
Na dzień dzisiejszy wg popularnej cenowarki:
Philips
49PUS6561 - 2899 zł
55PUS6561 - 3689 zł
Samsung
UE49KS7000 - 4299 zł
UE55KS7000 - 4979 zł

Ludzie, naprawdę.., zejdźcie na ziemię :)

W poprzednim poście dałem linka do zdjęć z materiałem w HDR i bez. Ja różnice widzę.., ale widzę, że niektórych niestety nie da się przekonać.

1). Słuszna uwaga co do ceny. HDR jest jaki jest porównania nie mam, ale różnica jest widoczna.
2). Na te posty Kiki'ego to mnie zaczyna już coś brać...
3). Pytanie o te 120 Hz - jak dla mnie obraz nie jest tak płynny jak powinien być, ale tez jakoś nie irytuje (co innego przy włączonym upłynniaczu).
4)."Różnica polega na tym, że w przypadku Philipsów kiki wkleja tylko pozytywne opinie. A niestety prawda jest taka, że na jedną pozytywną przypada co najmniej kilka negatywnych. Ale ten temat lepiej przemilczeć " Pebe86 - tu kolega pojechał po bandzie w drugą stronę tak mi się wydaje. Z chęcią zobaczę dowód.
5). Ktoś pytał o kalibrację - dla mnie wystarczyło parę korekt w ustawieniach i generalnie na trybie 'film'. Napewno obraz nie będzie dobry po wyjęciu z pudełka - troszkę trzeba się pobawić. (Kiki zaraz będzie wciskał kalibrację albo kontakt na priv ...)
 

miet55

Member
Bez reklam
...Dlatego z jednej strony napalony jestem na tego Philipsa, lecz z drugiej czytając różne opinie, np : "Ten TV wymaga KONIECZNEJ KALIBRACJI EKRANU" zniechęcam się i jednak kieruje się ku Samsungowi KU6400, gdyż każdy Samsung wyjęty z pudła bez kalibracji robi dla mnie wrażenie.

Ile to ja widziałem już Samsungów bez kalibracji i każdy dla mnie robił wrażenie, dźwięk również powalał.

Co chodzi kolego o kalibrację to najbardziej profesjonalna może Ciebie nie zadowolić. Wszystko jest kwestią gustu. A jak już ktoś pieprzy takie farmazony, że kalibracja jest po to żeby oddać/odzwierciedlić to co autor filmu chciał pokazać - to ja się pytam? Co chciałem "oddać" w swoim filmie...? Swój TV skalibrowałem pod własne preferencje i porównując z kalibracją co robi KIKI, żadna z osób oglądających ten TV nie powiedziała, że jego kalibracja jest lepsza! Mając odrobinę chęci można zrobić to samemu.
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Co do input laga, to zgadzam się w całej rozciągłości, PS4 Pro oraz XONE S mimo skalowania wysyłają sygnał 3840x2160 i biorą pod uwagę input lag dla 4K.

Jeśli 'kierunek' to 4K i konsole już go wykorzystują, czy to natywnie czy tylko przez skalowanie, to input lag powinien być podawany w 1080p tylko dodatkowo, ale przede wszystkim dla 4K oraz dla 4K HDR. Tym bardziej jak wejdzie w tym roku Scorpio.

A, że input lag dla 1080p i 4K w wielu przypadkach się różni, to żadna tajemnica.

Philips 6561 w 'Gra' 1080p: 35-36ms
Philips 6561 w 'Gra' 4K oraz 4K HDR: 62ms


Różnica znaczna..

Z kolei Sony XE93 pokazuje odwrotną sytuację w 'Gra' 1080p ma input lag na poziomie 42ms, a w 4K oraz 4K HDR input lag wynosi 26ms.

To tak żeby uzmysłowić ile warte jest podanie input laga jedynie dla 1080p.

Na marginesie, np. na rtings regularnie aktualizują recenzje i biorą pod uwagę zdjęcia, słowa oraz problemy zgłaszane przez czytelników.

Prosty przykład KS7000 (UNKS8000):
Samsung KS8000 Review (UN49KS8000, UN55KS8000, UN60KS8000, UN65KS8000)

i z czasem dodane w teście zdanie kluczowe:
The back panel of the TV is attached by glue, which is reported by some readers to become unstuck over time.

Da się dodawać zgłaszane problemy do testu? Jak widać da się.
 

miet55

Member
Bez reklam
Nie wiem dlaczego ale strona 430 nie otwiera się na Chrome. Otwiera się za to na FF więc postanowiłem raz jeszcze pokazać, że wcale nie jest tak kolorowo jak KIKI przedstawia.

Na chamskie zaczepki nie odpowiadam.
Każdy telewizor jest sprawdzany przy kalibracji.


I przychodzi z takim gratisowym płomyczkiem jak widać na zdjęciach (dół, prawa strona za logo)

https://zapodaj.net/cece31e624e44.jpg.html

https://zapodaj.net/76dac4d307c77.jpg.html

Po ostatnich aktualizacjach banding czy jak mu tam praktycznie nie występuję ...

Nie ma takiej opcji żeby aktualizacja zmieniła coś w tej kwestii.
 
Ostatnia edycja:

Ziku90

New member
Ja sobie w domu 'skalibrowałem' 40PFH5500/88 samemu w ustawieniach i jestem z obrazu zadowolony, choć czerń jest słaba. Ale co ja tam wiem.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

miet55

Member
Bez reklam
Moje ustawienia jasność/kontrast/ostrość/nasycenie i przede wszystkim WB też mnie satysfakcjonują.
 

Rokko32

New member
Robiłeś kalibracje, czy masz normalnie TV wyjęty z pudełka i nic nie ustawiałeś?

Większośc ludzi w tym ja kupuje TV w sklepach, wyciąga z pudełka i ma grać. Nie chce bawić się w kalibracje, oddawać go magikom. Dla mnie TV powinien być już skalibrowany w standardzie przez producenta!!! To ja bule za to kasę i ja wymagam by ten TV służył mi.

Dlatego z jednej strony napalony jestem na tego Philipsa, lecz z drugiej czytając różne opinie, np : "Ten TV wymaga KONIECZNEJ KALIBRACJI EKRANU" zniechęcam się i jednak kieruje się ku Samsungowi KU6400, gdyż każdy Samsung wyjęty z pudła bez kalibracji robi dla mnie wrażenie.

Ile to ja widziałem już Samsungów bez kalibracji i każdy dla mnie robił wrażenie, dźwięk również powalał.

Więc takie fachowe testy na różnych portalach: "TEN TV WYMAGA KONIECZNEJ KALIBRACJI" odechciewają kupna go.

Może wiele ludzi ma problemy z tym Philipsem bo nie zrobili kalibracji?? Jak to z tym jest? Prosze o opinie najlepiej tych osób, którzy ten TV posiadają w domu a nie widzieli w sklepie czy u znajomego.
Nie robiłem żadnej kalibracji, wyjąłem telewizor z pudelka, troszkę pobawiłem się ustawieniami i byłem wniebowzięty obrazem,takim czystym, ostrym, nasyconym kolorami a jak włączyłem na YT 4K to żona musiała Mnie odciągać od TV;-). Na początku tylko android mi szalał, często zacinał się i zawieszał TV ale po kilku godzinach telewizor jakby załapał i już tylko jest coraz lepiej po kolejnych aktualizacjach. Ciężko mi się do czegoś doczepić, może jedynie dźwięk mógłby być lepszy ale nie oczekuje od TV za 2600zł rewelacji. Wiem że w sklepach mało kto poleca Philipsy tylko Sony albo Samsungi ale też mało kto w sklepach zna się na TV, sprzedawcy nie znają podstawowych parametrów telewizorów, nie wiedzą który ma jaką matrycę, jak powiedziałem że Philips ma 100Hz to aż z niedowierzaniem sprawdzali w specyfikacji i przyznawali mi rację.
 

111kris

New member
Nie robiłem żadnej kalibracji, wyjąłem telewizor z pudelka, troszkę pobawiłem się ustawieniami i byłem wniebowzięty obrazem,takim czystym, ostrym, nasyconym kolorami a jak włączyłem na YT 4K to żona musiała Mnie odciągać od TV;-). Na początku tylko android mi szalał, często zacinał się i zawieszał TV ale po kilku godzinach telewizor jakby załapał i już tylko jest coraz lepiej po kolejnych aktualizacjach. Ciężko mi się do czegoś doczepić, może jedynie dźwięk mógłby być lepszy ale nie oczekuje od TV za 2600zł rewelacji. Wiem że w sklepach mało kto poleca Philipsy tylko Sony albo Samsungi ale też mało kto w sklepach zna się na TV, sprzedawcy nie znają podstawowych parametrów telewizorów, nie wiedzą który ma jaką matrycę, jak powiedziałem że Philips ma 100Hz to aż z niedowierzaniem sprawdzali w specyfikacji i przyznawali mi rację.
Świetnie, że jesteś zadowolony. A brak czerni, clouding i banding ci nie przeszkadza?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Rokko32

New member
Świetnie, że jesteś zadowolony. A brak czerni, clouding i banding ci nie przeszkadza?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Ja mam czerń w ciemnych scenach także nie Wiem o co chodzi z tą czernią, oczywiście nie taką jak na OLED-ach ale dla Mnie jest "black" , do tego ambilight i co chcieć więcej, natomiast co do clouding i banding to po aktualizacjach oprogramowania i na kanałach HD o dobrym sygnale praktycznie teraz nie występuje, nawet na meczach piłki, trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zauważyć takie zjawisko, jest tak w minimalnym stopniu że dla Mnie to nie problem, najczęściej występują te zjawiska na niszowych kanałach, słabej jakości, choć Wiem że niektórzy tu pisali że mam pewnie wadę wzroku że tego nie widzę. Gdyby ten Mój Philips miał takie problemy i wady jak tu niektórzy piszą to pewnie oddałbym go z powrotem do sklepu gdyż kupowałem w sieci ale na szczęście widocznie mam dobry egzemplarz i obawiam się że w tej cenie nie ma nic lepszego.
 

FoX88

New member
Ja mam czerń w ciemnych scenach także nie Wiem o co chodzi z tą czernią, oczywiście nie taką jak na OLED-ach ale dla Mnie jest "black" , do tego ambilight i co chcieć więcej, natomiast co do clouding i banding to po aktualizacjach oprogramowania i na kanałach HD o dobrym sygnale praktycznie teraz nie występuje, nawet na meczach piłki, trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zauważyć takie zjawisko, jest tak w minimalnym stopniu że dla Mnie to nie problem, najczęściej występują te zjawiska na niszowych kanałach, słabej jakości, choć Wiem że niektórzy tu pisali że mam pewnie wadę wzroku że tego nie widzę. Gdyby ten Mój Philips miał takie problemy i wady jak tu niektórzy piszą to pewnie oddałbym go z powrotem do sklepu gdyż kupowałem w sieci ale na szczęście widocznie mam dobry egzemplarz i obawiam się że w tej cenie nie ma nic lepszego.

Grunt, że jesteś zadowolony, ale do jednej rzeczy się muszę przyczepić, a mianowicie:
"co do clouding i banding to po aktualizacjach oprogramowania i na kanałach HD o dobrym sygnale praktycznie teraz nie występuje"

to nie jest możliwe, aktualizacja żadna nie usuwa takich kwestii jak clouding i banding, może po prostu w czasie gdy była mowa o bandingu bardziej na to zwracałeś uwagę żeby zaobserwować u siebie, a teraz nie zwracasz na to uwagi, nie rzuca się tak w oczy.

Clouding to akurat fakt, że różnie zależnie od sztuki może bardziej lub mniej przeszkadzać i nie jest zależny od panela, może być i na VA i na IPS, można trafić dobrze, jak i źle pod tym akurat kątem.

Chociaż pewnych barier takich jak np. kontrast w okolicach 1000:1 na tym IPSie się nie przeskoczy, a więc generalnie poziom czerni nie będzie taki jak na VA.
http://ca.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd
 
Ostatnia edycja:
Do góry