Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

RHJG

New member
Bez reklam
Żeby była jasność....Nie dyskredytuje tego TV,do "normalnego" oglądania wystarczy,do HDR zdecydowanie nie !
 

cezary69

New member
Bez reklam
Dokładnie tak prawdziwy hdr zaczyna się od 1000 nitów w górę. Nie ma co się czarować, że przy tak niskich parametrach będą jakieś efekty.
 

penny

Member
HDR jest już odpalony więc powinno już działać.

Odpalałem z KODI. Nie robiłem aktualizacji bo czytam, że były jakieś problemy. Warto ?

Ogólnie telewizor mimo swoich mankamentów po odpowiednim ustawieniu jest całkiem fajny. Trzeba też zwrócić uwagę, że cena jego jest niska jak na nowy model z takimi parametrami. Po kilku dniach użytkowania narazie nic się nie wiesza, ale staram się nie nagrywać aplikacji tylko dwa playery.

Może ktoś wie jak ustawić w nim polskie napisy bez używania zewnętrznych programów ? Próbowałem srt z ANSI i standardowe ustawienie napiprojekt, ale nie pomaga.
 

bluray

Banned
Prawda taka, że dopiero po SW z HDR (jest dopiero od tygodnia) uruchamia się system podświetlania z wyższym poziomem jasności dla krótkotrwałych i ponad standardowych rozjaśnień na małych powierzchniach ekranu.
Mr. "Pietruszka" pisze nawet o 3 sekundach.
400 NIT to parametr dla bieli na 100% powierzchni.
Można założyć, że max będzie 750 NIT.
Powtarzam: epizodycznie i niemal punktowo.

Mr. "Pietruszka" robił test na FW bez opcji HDR więc jego dane są nie w temacie.

Dla HDR konieczny jest plik np. CAM SONY HDR mp4 i kopiowany z ich pena promo SONY a nie z YT czy innych źródeł.


Dla testu HDR konieczny jest materiał certyfikowany jako HDR a nie jakieś kopie typu mkv Live od Pi bo to jest wynalazek bez oflagowania HDR-em. KODI nic tu nie pomoże.


Najprościej jest poprosić promotora SONY o wsadzenie pena do Phila 7181/6561.
Dema SONY na płynność ruchu wypadają porównywalnie na TV SONY za 10k z Philem za 4,3K.
SZOK. Z kolei słynny SNIPER (demo Phila 24 fps) chodzi nawet lepiej na średniakach Phila niż na Hi-End SONY TV. Taka prawda od średnich seriach 2016 PHILIPS TV. Możliwości do ceny są poza konkurencją. Dlatego mamy taki zmasowany w 2016 atak na matryce IPS.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDR odpala i działa. Dla wielu osób będzie i tak kosmos !!!!
A w konkurencji cenowej... tu nie ma konkurencji.
 

RHJG

New member
Bez reklam
400 cd/m2 to jest max,tak jak 55" - DCI P3 - 79% / Rec. 2020 - 58% też przeciętnie....Jak jest inaczej w co bardzo wątpię, to czekamy na wiarygodne testy....Teoretyczne założenia "kumatego" klienta nie interesują liczą się fakty !
 

bluray

Banned
Poczytaj o HDR Video.
Np. test Sam KS8000 na flatpanelshd.
Cytat z pomiarów w/w KS8000 jest taki:
Brightness 227 cd/m2
Max brightness (HDR) 766 cd/m2 (10% window)
Teraz już wiesz, że w przypadku HDR należy inaczej mierzyć jasność.
Pokaże to ew. test 6561 czy 7181 ale z sw 13.41 z HDR.

Na marginesie: KS8000 ma zmierzone 227 NIT.

Dzisiaj obejrzałem na 6561/7181 demo HDR Samsunga z 2015. To od SONY CAMP jest znacznie lepsze niż Live of Pi. Jak widać jest progres ...


A w konkurencji cenowej ... tu nie ma konkurencji !!!
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Dlatego mamy taki zmasowany w 2016 atak na matryce IPS.
Chciałem juz zalajkować, ale tym jednym zdaniem przekresliles sens wcześniejszej wypowiedzi. Nie atakuję a jedynie stwierdzam, że gdybym wiedział, iż czerni nie ma to nie kupił bym takiego tv. Pomęczylbym sie trochę i poczekał aż spadną ceny takiego 8601. Powtarzam po raz kolejny, że 7101 jest pod każdym względem świetny. Poza tym, że nie ma czerni. Wielu osobom to nie przeszkadza, bo albo nie mają porównania albo mają mniejsze potrzeby. Dla mnie jest to nieakceptowalne. Ilekroć oglądam wieczorem to... jestem wściekły, że muszę że stratą sprzedać nowy tv i dozbierać na coś lepszego.
 

accu

New member
Bez reklam
Chciałem juz zalajkować, ale tym jednym zdaniem przekresliles sens wcześniejszej wypowiedzi. Nie atakuję a jedynie stwierdzam, że gdybym wiedział, iż czerni nie ma to nie kupił bym takiego tv. Pomęczylbym sie trochę i poczekał aż spadną ceny takiego 8601. Powtarzam po raz kolejny, że 7101 jest pod każdym względem świetny. Poza tym, że nie ma czerni. Wielu osobom to nie przeszkadza, bo albo nie mają porównania albo mają mniejsze potrzeby. Dla mnie jest to nieakceptowalne. Ilekroć oglądam wieczorem to... jestem wściekły, że muszę że stratą sprzedać nowy tv i dozbierać na coś lepszego.

Witam uprzejmie,

Zgadzam się , że telewizory Philips serii 8601 z linii 2015 i 2016 mają dobrą czerń i można rozważać ich zakup . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kol.bluray Samsung KS8000 520cd/m2 (pełny ekran !) 10% window 1470 cd/m2. Nie mam zamiaru licytować się z Tobą,porównaj te TV,wtedy żadne zaklinanie rzeczywistości nie będzie potrzebne.Jeszcze raz ten Philips do HDR wg mnie nie nadaje się !
 

111kris

New member
Chciałem juz zalajkować, ale tym jednym zdaniem przekresliles sens wcześniejszej wypowiedzi. Nie atakuję a jedynie stwierdzam, że gdybym wiedział, iż czerni nie ma to nie kupił bym takiego tv. Pomęczylbym sie trochę i poczekał aż spadną ceny takiego 8601. Powtarzam po raz kolejny, że 7101 jest pod każdym względem świetny. Poza tym, że nie ma czerni. Wielu osobom to nie przeszkadza, bo albo nie mają porównania albo mają mniejsze potrzeby. Dla mnie jest to nieakceptowalne. Ilekroć oglądam wieczorem to... jestem wściekły, że muszę że stratą sprzedać nowy tv i dozbierać na coś lepszego.
Potwierdzam, że czerń w tych modelach jest na bardzo kiepskim poziomie. Miałem możliwość i zwróciłem swojego 7181 pomimo, iż poza tym telewizor jest super. Jednak brak czerni dyskwalifikuje ten tv w mojej ocenie. Ja osobiście czekam na obniżkę 8601. Jak się nie doczekam obniżek trzeba będzie poczekać do 2017 roku na nowe modele. Mam nadzieję, że nie przestaną produkować matryc VA albo poprawią matryce IPS aby czerń była choć trochę czarna.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

111kris

New member
Widze, że jest i wersja SDR czyli można sobie faktycznie porównać różnicę pomiędzy HDR a SDR.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

cezary69

New member
Bez reklam
Niby to fajnie wygląda, ale czemu tv z automatu ustawia jasność i kontrast na 100% :) W dzień aż oczy bolą, a co dopiero jak będzie noc :D
 

111kris

New member
Niby to fajnie wygląda, ale czemu tv z automatu ustawia jasność i kontrast na 100% :) W dzień aż oczy bolą, a co dopiero jak będzie noc :D

Czyli, aby w Philipsie był efekt HDR to podbijany jest kontrast i jasność? Chyba nie o to chodzi w HDR? :)

Cronosik - czy porównywałeś może ten sam materiał w HDR i SDR na tych samych ustawieniach tv? Tak chyba w miarę obiektywnie można byłoby stwierdzić czy jest zauważalna różnica.
 
Do góry