Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

buzero

New member
majac podpiety pod 6561 dekoder nc+ czy moge przeslac sygnal i obraz na inny tv w drugim pokoju TOSHIBA 46TL938 majacy wifi. ?
jak to zrobic ...?
i druga sprawa jak przesłać sygnał z laptopa lenowo z510 na pus 6561 bezprzewodowo da sie ?
dzieki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja korzystam z Gafena i przesyłam wszystko bezprzewodowo do telewizora. Możesz też przesyłać bezprzewodowo po ChromeCast.

Philips ma Multiroom i może pobierać obrazy z innych telewizorów, nie pamiętam jak ma Toshiba.
Ale mogę się dopytać.
 

mitch

New member
Ale gefen to nie aplikacja tylko (dość drogi) hardware.

Chromecastem nie wszystko można przesłać.

Teraz nic sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że nie ma możliwości przysłania treści chronionych (hdcp), a tylko np. satelity bezpośrednio wpiętej pod tv.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ale gefen to nie aplikacja tylko (dość drogi) hardware.

Chromecastem nie wszystko można przesłać.

Teraz nic sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że nie ma możliwości przysłania treści chronionych (hdcp), a tylko np. satelity bezpośrednio wpiętej pod tv.
Jeżeli chodzi o multiroom w Philipsie, to są modele, które mogą tylko odbierać taki sygnał, zaś większość może odbierać/wysyłać sygnał. Tak przesyłany materiał musi przechodzić przez tuner TV. Oznacza to w praktyce, że z HDMI, Smart TV oraz USB nie prześlesz. Współpracuje to jedynie między dwoma TV Philips.

Co do Chromecast, to obraz z komputera prześlesz bezprzewodowa. Wtyczka do Google Chrome załatwia sprawę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dotyczyło podanych cen:
"Ladnie wgl potanial ten model, 2mc i 600zl taniej (4700 a teraz po 4100 )"
- od tej oferty jest taniej i to z kalibracją profesjonalną gratis.
 

uwencjusz

New member
w tym właśnie sęk.., że model który można nabyć w sieci za 4100zł, a u Ciebie w sklepie z opcją dla "niebieskich" jest za 3999zł. Więc niestety nie jest to tak jak napisałeś wczoraj:

Dla niebieskich kosztuje dużo , dużo taniej.

Nie ukrywam, że jestem zainteresowany tym modelem, tylko czekam na dobrą ofertę.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie potrzebna ironia. Cena jest inna niż podana, a kalibracji nie dostaniesz za darmo. Różnica na dziś wynosi kilkaset złotych.
 

usbuzzer

New member
czy wiadomo coś o wsparciu HDR przed aplikacje netflixa? Będzie? nie będzie?

Pisałem do netfliksa z zapytaniem, Pani odpowiedziała, że nic jej nie wiadomo o pracach nad wsparciem HDR w Philipsach, ale zgłosi mój feedback, że klienci oczekują wsparcia. Na początku jednak zaplątała się i twierdziła, że mój tv nie wspiera streamingu w 4k, więc w sumie nie wiem, czy można jej jakkolwiek wierzyć ;).
 

Marko077

New member
Mam 49" PUS6561 od Kiki z kalibracją. Ogólnie jestem zadowolony. :)

Myślałem przed zakupem, że Ambilight będzie gadżetem, z którego raczej nie będę korzystał, a jednak wieczorami go używam :)

1) Jak to jest z tą kalibracją? Chyba powinna mieć wpływ na wszystkie tryby obrazu ? Czy tylko jest ustawiana dla trybu Osobiste ?
2) Czy przywrócenie ustawień fabrycznych zresetuje kalibrację ?

3) Gdzie mogę się dowiedzieć więcej: jak stosować te tryby (Film, Standard, Naturalny itd.)? jakie posiadają funkcje ? No dobra trochę o tym jest w instrukcji użytkownika .pdf znalezionej na stronie Philips.
Niektóre filmy (z DVB-T) wyglądają dziwnie, jakby postacie były odcięte od tła. (zbyt duży kontrast?)

Dema 4K działają super. Z kanałami DVB-T jest różnie: raz lepszy jest tryb film (bo inne tryby są przekoloryzowane), innym razem trzeba dać tryb naturalny, bądź osobisty bo w trybie Film obraz jest wyjałowiony z kolorów i przyciemniony.
Raz w trybie Standard, gdy kobieta biegła przez miasto, to wokół postaci była nienaturalna kilkucentymetrowa poświata z rozmytym tłem. Zmieniłem na tryb Film, ale scena z biegiem przez miasto dobiegła końca, więc już nie miałem jak tego porównać (czy poświata znikła).

4) osoby które również miały problem z samoistnym uruchamianiem TV, rozwiązaliście już ten problem ? Mam najnowszy soft przeinstalowany przez Kiki. Szukam w ustawieniach, ale nie widzę niczego co mogłoby wybudzać TV. (może źle lub w złym miejscu szukam ?)
TV mam ponad tydzień, zazwyczaj wyłączam go na listwie zasilającej, ostatnio go wyłączyłem tylko z pilota i w niedzielę rano TV sam się uruchomił (z dźwiękiem na ostatnio używanym kanale i czarnym ekranem).

Przez tydzień działał bez zarzutu z Wi-Fi domowym, ale dziś za Chiny nie chce nawiązać połączenia, mimo że widzi router. Chociaż może to być wina samego rutera, bo rok temu miałem podobny problem z smartfonem na androidzie. Który następnego dnia znów zaczął się łączyć.
 
Ostatnia edycja:

żagiel75

New member
Kalibracja dotyczy danego stylu obrazu, mój tv (pus 7181) mam tak skalibrowany:
tryb obrazu: ISF Noc
kolor: 50
kontrast: 75
ostrość: 2
wzmocnienie koloru: wyłączone
temperatura barwowa: niestandardowe-osobiste
czerwony 127
zielony 115
niebieski 67
kontrast obrazu: wyłączony
czujnik światła: wyłączony
gamma: -1
ultra resolution: wyłączony
redukcja szumów: wyłączony
redukcja mpeg: wyłączony
Technologia PNM: minimum
Clear LCD: włączony
Format obrazu: dostosuj
Obraz mam na kanałach SD bardzo dobry - telewizor wyciska wszystko, na HD aż się chce oglądać igrzyska w Rio. Dzięki takim ustawieniom nic nie muszę przełączać między stylami obrazu dla oglądanego kanału.
U Ciebie zastanawia mnie samo włączanie się tv, ja mam swój dwa tygodnie i telewizor słucha się mnie zgodnie z przykazaniami. Jak naczytałem się opinii o Philipsie na forach, to po zakupie czekałem tylko na focha - jakby coś to poszedłby do sklepu i to bez zwłoki. Na Twoim miejscu natychmiast bym interweniował, bo z czasem może być, np. gorzej.
Jeszcze ważna sprawa: ja swojego nie aktualizowałem, tv pracuje na "fabrycznej" wersji oprogramowania i wszystko jest zadziwiająco dobrze.
 

Marko077

New member
ehh..
Po twoim info - jestem sławną kalibracją rozczarowany :(
Sprawdzam właśnie raport i dotyczy tylko trybu ISF Noc, tryb którego jak dotąd nie użyłem ani razu. Zazwyczaj zmieniam tryby Film, Standard lub Naturalny, 2x może użyłem Osobistego - bez ingerencji na razie w ustawienia (nasycenie, kontrast, itd.)

Myślałem, że kalibracja wykonana w trybie serwis ma wpływ na proporcje ustawień we wszystkich trybach wyświetlania obrazu. I w ten sposób poprawia ogół wyświetlania obrazu przez TV niezależnie od wybranego trybu.

- Czy funkcja "Przywróć ustawienia fabryczne" zresetuje wykonaną kalibrację do ustawień domyślnych fabrycznych ?
Wczoraj kusiło mnie użycie przywrócenia z powodu niełączenia TV z routerem, ale nie wykonałem jej z obawy utraty kalibracji. Po zwiększeniu puli ustawień DHCP w routerze TV się połączył (mam obecnie gości i wcześniej ustawiony limit podpiętych urządzeń okazał się za mały).

W sobotę wieczorem bawiłem się ustawieniami kanałów (chciałem poprzestawiać automatycznie ustawione kanały), możliwe że kliknąłem coś co później nocą TV wybudziło (tylko że nie widziałem komunikatu który by o tym informował).
Obecnie mam urlop to wyłączam TV na pilocie i obserwuję, czy wybudzenie się powtórzy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry