Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

flappyduck

New member
Ważne, że działa i nic nie psuję. Może naprawdę chcą wydać w pełni bezpieczną i nie zrobić błędu z zeszłego roku. Chociaż tu tuż tuż seria 2k17
 

stitooo

New member
Mojej przygody z nieposiadaniem TV cześć dalsza. Pierwszy TV miał poziome pasy :

3bdb456aa391a108.jpg


TV wrócił z serwisu po miesiącu czasu - pasów brak ale wrócił z zawieszającym się systemem, nie wykrywanie dysku po USB prześwitami podświetlenia :

9fb69a30ad602ee5.jpg


Po tygodniu działania pojawiła się wielka zielona kropa na środku (grupka pixeli cały czas świeci się na zielono) - TV poszedł na rękojmie, wymienili na nowy egzemplarz.

Wcześniejsze matryce były jakby matowe a TV który mam teraz ma błyszczącą matryce i wszystko się w nim odbija jak głupi. Wycieki podświetlenia mniejsze ale z matrycą jest "nowy" inny problem, jej lewa cześć jest żółta a dół zielonkawo niebieski. Wygląda to tak jakby ktoś coś rozlał na ekranie, podczas oglądania widać że żółta plama jest w jednym miejscu a obraz za nią się przesuwa.

d01085397030234e.jpg


Druga kwestia, poruszana już na forum czyli pochodzenie matryc -- w recce pisze ze jest od LG (i to nie tylko na tym portalu tak podali) a na stronce displayspecifications.com podają że matryca jest od TP Vison. Może jest taka akcja ja kiedyś z dyskami SSD od Kingstona -wersje recenzecnkie i pierwsze partje były na wydajnych synchronicznych kościach a do sprzedaży trafiła padaka na asnychronicznych kościach.

Recenzje TV na matrycach od LG a do sprzedaży już z czymś innym. To by tłumaczyło czemu TV z starszej parti luty 2016 ma błyszczący ekran a z nowszej Sierpień 2016 już ma bardziej matowy ekran.

Obecnie czekam na rozpatrzenie drugie reklamacji i zwrot kasy.

Ktoś sie orientuje jak wygląda spraw w samsungach seria KU6XXX lub KS7XX na 2016 tam jest podświetlanie EDG - oglądam dużo filmów wieczorową porą i najbardziej martwa mnie prześwity podświetlenia -- czy aby nie wygląda to tak jak tym filmie od 4:40 :

https://youtu.be/9M4dk15tAQ0?t=4m48s

Masakra jeszcze gorzej niż na philipsie....

Lub ewentualnie chce pójść w sony xd7005 z Direct LED

Coraz bardziej żałuje że sprzedałem mojego 9 letniego samsunga :(
 
Ostatnia edycja:

memento_

New member
stitooo@ sam sobie strzelileś w stopę, wiedząc ilu użytkowników zgłaszało nierównomierne podświetlenie matrycy bądź banding czy kiepska czerń ostrzegali przed tym w tym również ja :) TV na papierze za tą cene wygląda naprawdę imponująco natomiast w praktyce prezentuje się mega przeciętnie. A tak serio weź sobie porządne FULL HD ze stajni Panasa albo Soniacza, chyba że możesz sobie pozwolić na małą dopłatę do TV wtedy to już inna bajka.
 

stitooo

New member
stitooo@ sam sobie strzelileś w stopę, wiedząc ilu użytkowników zgłaszało nierównomierne podświetlenie matrycy bądź banding czy kiepska czerń ostrzegali przed tym w tym również ja :) TV na papierze za tą cene wygląda naprawdę imponująco natomiast w praktyce prezentuje się mega przeciętnie. A tak serio weź sobie porządne FULL HD ze stajni Panasa albo Soniacza, chyba że możesz sobie pozwolić na małą dopłatę do TV wtedy to już inna bajka.

No własnie teraz rozważam "małą" dopłatę do czegoś lepszego niż "philips"
Stosunek ceny do możliwości super - ale jak to w życiu zbyt piękne żeby było prawdziwe.
Główne kryterium zakupu to było 4K + Android. Panas odpada jak wiadomo projekt firefox OS upadał wiec niechce kupować TV gdzie na start pozbawiam się aktualizacji systemu.
Wiec pozostaje chyba Sony...
Ktoś wie jak tam wygląda sprawa z podświetleniem (Direct LED) w serii dx70 ? Jest "lepiej" niż w philipsie ?
 

Ratajew

New member
Philips 55PUS6561 ma niby 120hz, a płynność ruchu na tej matrycy nie była najlepsza. Tak jakby w ogóle się to nie przekładało na jakość :/
Chyba wolę dobre 60hz niż nijakie 120hz
 

stitooo

New member
Philips 55PUS6561 ma niby 120hz, a płynność ruchu na tej matrycy nie była najlepsza. Tak jakby w ogóle się to nie przekładało na jakość :/
Chyba wolę dobre 60hz niż nijakie 120hz

seria x70 ma matryce 60 hz, lepiej odpuść.
patrz tylko w górę z tym że taki SONY KD-49XD8305 mimo 120 hz to jest na ips...

Akurat "tylko" 60hz mi nie przeszkadza wręcz szukam coś na IPS - oglądamy TV całą rodziną wiec duże kąty in +. Tylko rozchodzi się o to aby czerń i jakość podświetlenia był na przyzwoitym poziome - nie gorszym niż na moim poprzednim 9-letnim TV.


Bardzo cicho w sieci o serii xd70 --nawet u nas na forum. W porównaniu do wątku o "szmelcfipsie"

Co za czas wszystkie recenzje materiały reklamowe pokazują produkty tylko w superlatywach, rzeczywistość jest zgoła odmienia.
To tak jak by ktoś kupił nowe auto z salonu i miał krzywo przykręcone drzwi co się nie domykają maska była pomalowana pędzlem - już nie wspominając że silnik odpala co drugi raz a w zakręci blokuj się koło......:x:x
 
Ostatnia edycja:

Ratajew

New member
Też mnie to denerwuje, że aby kupić w dzisiejszych czasach telewizor to trzeba przeczytać 100 stron na forum o danym modelu, a potem... stwierdzić, że on się do niczego nie nadaje i wrócić do punktu wyjścia :(
 

switek1987

New member
Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć w jaki sposób zrobic bezprzewodowy ekran po wifi z laptopa? Na lapku windows 7, mialem juz 2 inne lapki z win.10 czy 8 i zaden z nich nie wyszukuje telewizora. Wyszkuje jedynie telewizor jakiegos sasiada za sciana. Oczysicie z telefonu pulpit idzie przesłac bezproblemowo...Znajomy z pracy też ma ten sam TV i nie potrafi sobie poradzić :(
 

Rokko32

New member
A Ja nie żałuje zakupu Philipsa, lepszego Tv nie miałem, nie mam żadnych problemów z obrazem ani z systemem Android, żadnych pasów, odbarwień itp., matryca fajnie świeci w miarę równo, 4K to inna bajka obrazu, szkoda że nie ma kanałów w tej rozdzielczości, cóż więcej chcieć za taką cenę. Oczywiście nie jest to ideał ale za 2600zł trudno oczekiwać ideału, może za 5 lat stać Mnie będzie na Oled-a to zobaczymy co to za cudo. Ja polecam Philipsa, i po raz kolejny powtarzam warto kupić i po testować we własnym domu, jak tylko trafi się na fajny egzemplarz bez wad matrycy będzie cieszył oko :-o
 
Należy jeszcze dodać że jest super :
- jeśli nie widzisz bandingu lub ci nie przeszkadza
- nie oglądasz sportu (kiepska płynność i smużenie mimo ponoć matrycy 100hz )
- nie potrzebujesz polepszaczy obrazu bo PNM czy na minimum czy na maximum działa tak samo (kiepski sztuczny obraz )
- czerń jest kiepska - wcale jej nie ma jest szary ( przy ambi troszkę lepiej ale od taniego TV z IPS czego oczekiwać )
- jeśli do tej pory miałeś TV który wyświetlał dobry obraz lubisz piłkę nożną to lepiej zastanów się dobrze i obejrzyj najpierw w sklepie kilka swoich materiałów


Ja to "cudo " oddałem po siedmiu dniach i nie żałuję .Nie sugeruj się testami bo chyba testerzy dostali inne TV niż te które TP Vision sprzedaje .
 

pepka

Member
Bez reklam
Każdy powinien sprawdzić na własne oczy, to pewne. Jeden zauważy wady bo szuka, drugi bo jest przyzwyczajony do dobrego obrazu z poprzedniego tv, a trzeci zostanie (jak to tu na forum mawiają) "wyrwany z kapci" bo przesiada się z rubina albo odkładał pół roku i w końcu kupił nowy telewizor. Na pewno nie ma co sugerować się recenzjami... tymi polskimi ;-).
 

Rokko32

New member
Dokładnie, każdy powinien sam sprawdzić ten TV, na każdym TV do 3-4 tysięcy będzie banding w mniejszym czy większym stopniu, na Moim Philipsie jest tak mały że w ogóle nie przeszkadza w oglądaniu programów czy meczów, te niewielkie mankamenty wynagradza wyrazisty i piękny obraz z czernią i bielą IPS (wcale nie szary), do tego ambi dopełnia całości. Piszę to jako zwykły użytkownik, który kupił ten TV w Saturnie w zeszłym roku, jak do tej pory nie żałuje zakupu i każdemu polecam do samodzielnego sprawdzenia tego modelu i oceny. Wiem że są tu ludzie którzy tylko jak pojawi się pozytywna opinia od razu piszą swoją negatywną (pewnie zazdroszczą) dlatego każdy sam musi się przekonać do tego TV. Jeśli trafi się egzemplarz bez żadnej wady matrycy już go nie odda z powrotem do sklepu.
 

Blest

New member
Według tej strony jest to 10bit (8bit+FRC) I matryca to TPVison nie żadne LG, jak to jest podane w recenzji, czyli recenzja to oszustwo i tyle :). Po ostatniej aktualizacji TV przyspieszył szybciej działa Android TV i całe to jego menu oby tak dalej.

54.6" Philips 55PUS6561/12 - Specifications

Czytając wątek o Samsungu serii KS 2016, nie wierze że tam takie rzeczy się dzieją, obudowa się się odkleja jakieś subpixele wypalone. TV wracają z serwisu z porysowana matrycą, nie idzie wyczyścić ekranu z jakiś ciemnych plam. Biorą pod uwagę cenę tego samsunga to Philips nie jest taki zły :)
 
Ostatnia edycja:
.

Zgadzam się że dla rzadko oglądających może to dobry wybór .Obiektywnie mogę napisać że dla mnie to kiepski TV ma więcej wad niż zalet i podniecać to się można jego specyfikacja na papierze.Jak ktos kupił 49 " to może tak bardzo nie widzi bandingu i innych wad matrycy IPS w większym jest to nie do zaakceptowania.
 
Do góry