Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

@Pabloemanuel a możesz zdradzić co wybrałeś zamiast Philipsa, dokładny model i cenę?

Kupiłem 60 J6240 za 2974 jak była promocja w MM , chociaż bardziej byłem za Panasem 50 DS 630 ale jednak "wielkość" ma znaczenie , 60 "powieszony na dużej ścianie i tak jest za mały ...
Na obraz nie narzekam na pewno Sam nie ma bandingu ja Philips ,płynność w sporcie bardzo dobra .Podświetlenie podobnie jak w Philipsie clouding jest , ale to najmniej przeszkadza .
Nie mam androida ale mam przy drugim TV android box więc nie płaczę , ambi nie miałem wcześniej więc się obejdę ....
 
Nie widzę pasów więc raczej nie mam lub aż tak bardzo wyostrzonego wzroku może nie mam ( już sporo meczy zdążyłem obejrzeć ),na Philipsie widziałem wyraźnie pasy i inne wady ( na trzech egzemplarzach ) .
 

miet55

Member
Bez reklam
Na forum Philipsa też cisza. Liczę, że będzie lepiej choć konkretnych poprawek którymi jestem zainteresowany nie widzę.
 

arcpl

Member
Na forum Philipsa też cisza. Liczę, że będzie lepiej choć konkretnych poprawek którymi jestem zainteresowany nie widzę.

nie no z changeloga na serię 7000 (2016) to wnosi dużo. Sądzę że seria 6561 dostanie te same aktualizacje.
Poprawa bufferingu filmików na Youtube, obsługa HDR w Netflixie, mile widziane jest też jakieś jeszcze optymalizacje systemu żeby to chodziło jeszcze lepiej oraz poprawiony alogrytm PNM, który obecnie jest no zepsuty.
A warto jeszcze pamietać że samo przejście na Marshmallow to nowe API23 a wiec natywna obsługa kodeków szczególnie ac3/dts w apliakcjach zewnętrzych takich jak Kodi/Plex z którymi obecnie mam problem, ponieważ tylko wbudowany player odtwarza prawidłowo dźwięk, a i Plex moze zacząć działać bez błędów połączenia i wiecznego bufferingu.

Tak więc ja czekam z niecierpliwością.
 

miet55

Member
Bez reklam
Aktualizacja z grudnie 2016, tak pokazuje się w TV - changelog datowany na 2017/01/17
Nie zauważyłem żeby coś istotnego wniosła.
Skalowania obrazów jak nie było tak nie ma. Logo kanałów również nie działa jak powinno a podają w changelogu że zaktualizowano:
Updated channel logo’s - Wenn die Logo-Datenbank aktualisiert wurde und die Logos anschließend nicht mehr korrekt sind: Senderliste einmal auf USB exportieren, anschließend gleich wieder importieren und dann TV neustarten
Zrobiłem zgodnie z instrukcją i w dalszym ciągu tych co było brak, nie ma. Reszta wyjdzie w praniu.
 
Ostatnia edycja:

Blest

New member
Post pracownika firmy z forum Philips

Musimy najpierw postanowił więcej aktualizacji w oparciu o Androida L delegowania, jak to jest z naszego punktu widzenia ważne jest, aby rozwiązać pewne obrazy o błędach zamiast uparta śledzić wydanie Androida M. Czy i kiedy będzie dostępny dla urządzenia tutaj w wątku, Android M dostępne, nie wiem. Gdy istnieją nowsze informacje, będę naturalnie poinformować.

Czyli 6 w najbliższym czasie nie będzie

Software 1.15.10x
 

loituma

New member
Czemu nie ma tego firmware'u na stronie Philipsa?
Nie ma problemu z językiem po instalacji?

Sorki, ale nie instalowałem jeszcze z tego źródła...
 
Ostatnia edycja:

Sponsiak

New member
Ktoś orientuje się jak wygląda odtwarzanie filmów 4K 10bit z dysku zewnętrznego ? Będzie adnotacja o załączeniu HDR ? Nic nie zostanie wyświetlone ?

Póki co ściągnąłem jakiś materiał testowy (4k, 10bit, 59fps *.mp4) jednak tv nie jest w stanie go odtworzyć. Ktoś coś ? :>
 

telewizorjak

New member
jestem juz posiadaczem w.w modelu.
wszystko ok.
oprocz czerni.
i netflixa bez hdr. i jutuba.
_________________

da się jakoś uzyskać więcej niż 60 fps podpinając pc?
 

miet55

Member
Bez reklam
Trochę dziwnie z tymi aktualizacjami. Nie idzie wrócić do starszej wersji. W poprzednich TV była taka możliwość. Wydaje mi się że obojętnie do jakiego modelu (6401, 6501, 6521, 6551, 6561, 6581, 7101, 7181, 7601) ją pobierzemy/zastosujemy, to zawsze jest jedna i ta sama. W tym przypadku: QM163E_U_0.1.15.108
 
Do góry