Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Makszyman

Member
Tak czy siak, sprawdziłbym na innym źródle czy to zjawisko występuje, albo chociaż na innym programie :D bo HBO samo w sobie nigdy jakością obrazu nie grzeszyło (niski bitrate).
 

dzejoo

New member
Brawo Ja

2h temu spadł mi pilot z fotela na podłogę. Ot 40cm ;-) lotu na dywan. Wypadły baterie. Włożyłem. Działał zmieniałem vol. Obecnie mam spuchnięty pilot bo bokach. Baterie ciepłe. Ba nawet klapka się wygięła od ciepła. Pilot nie działa. Klnę jak szewc. Zdjęcia wrzucę jutro.

No to zobaczę poziom serwisu Phipsa.
 

rafaell68

Member
Powiedzcie mi jak to jest z tym podświetleniem? Z tego co czytam to PUS6561 ma Direct LED, a model PUS7101 Edge LED. Mam rozumieć, że niższa seria ma lepsze podświetlenie niż wyższa?
 

rafaell68

Member
@brodacz : a jak z czernią i kontrastem w twoim 7101? Miałeś porównanie do 6561? PS: Jaki tv miałeś wcześniej (VA czy IPS)?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie wiem jaki miałem wcześniej bo wtedy nie zwracałem sobie tym głowy. To był 46" 8605 na matrycy Sharpa. Czerń i kąty były ok. Obecnie kontrast mam zdecydowanie lepszy, pomimo, że czerni brak. W swoim staruszku miałem podobne jazdy jak stracił kontrolę nad podświetleniem, po podłączeniu amplitunera Pioneer. Podświetlał wszystko cały czas.
 

mitch

New member
@jbrach Już się boję :)
Startup improvements for the following cases:

- no startup from standby

- spontaneous startup of the TV (sometimes with green AL)

- stuck in Splash screen after startup

- startup with no video and/or no audio

General stability improvements

Ostatnie zdanie wywołuje ciarki ;) Ktoś już testował? Może ktoś ma dekoder cyfrowego polsatu i może powiedzieć czy w końcu działa regulacja głośności przez pilot dekodera? Bo działała, ale poprzednia aktualizacja zepsuła.
 

jbrach

New member
Witam

Soft wgrany od piątku ;-) Z błędów jakie mi przeszkadzały wyeliminowano kilka:
- działa w końcu wybudzanie telewizora pilotem od innego urządzenia ( w moim przypadku amazon fire tv )
- działa poprawnie wyłączanie telewizora ( musiałem czasem kilka razy go wyłączać bo ciągle sam sie uruchamiał)
- poprawili ogólnie coś z hdmi ( czasem po uruchomieniu tv nie wykrywał ,że coś jest podłączone i był czarny ekran)
- na ten moment sam się nie uruchomił w losowej godzinie między 4 a 6 rano ;-)

Co nie poprawili a mnie irytuje:
- nie możność sparowania z mostkiem hue philips 2.0. Ogólnie spracować idzie ,żarówki wykrywa ale po całej operacji parowania momentalnie zostaje zatrzymany proces odpowiedzialny za hue w androidzie.

Mysle ,że warto zrobić aktualizacje.
 

cronosik

New member
Aktualizacja zmienia całkowicie wygląd i działanie tunera tv raczej na lepsze, problem z YouTube nadal nie rozwiązany.
Jeśli ktoś ma problem z YouTube (zacinajace się filmy) to rozwiązaniem jest usunięcie aktualizacji z aplikacji YT
 

mitch

New member
Mnie trochę irytuje przeniesienie menu z lewej na prawą stronę.
A YT do 1080 działa super. Ale w 4k bardzo wolno doczytuje i co chwila jest pauza na doczytanie bufora. Ciekawe czy faktycznie downgrade coś da.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja na 7101 też mam problemy z zacinaniem. Wypróbuję sposób z czyszczeniem. A ten nowy soft to też do mojego?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
W 7101 też to niestety występuje. Po pierwszej instalacji wszystko jest ok, jednak po kilku dnicha jest buforowanie. Odinstalowałem aktualizavję YT i po tym jest ok. Do momentu aż się sama nie zaktualizuje :/
 

cronosik

New member
Nowa wersja YT nie wiadomo czemu ogranicza transfer do 10mb/s znalazłem analizę na jakimś eng forum. I tam właśnie doradzili downgrade. Tylko trzeba pamiętać żeby wyłączyć automatyczna aktualizacje. U mnie po downgradedzie działa idealnie.
 
Do góry